Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

JosefTomas

To takhle zapnete nějakou retro videohru, u které zjistíte, že jí vlastně nemůžete hrát, moc dobře se na ní nedívá a vlastně to není ani videohra, ale fakt otřesný film, u něhož se v průběhu zeptáte sami sebe, co to vlastně děláte a co vám to dělají samotní tvůrci. ()

Odino odpad!

Pripájam sa k skupinke ľudí, ktorým na takéto hodnotenie stačilo vidiieť trailer (ani ten som nezvládol až do konca)... ()

Bumerang odpad!

Dřív se u nás točily filmy poctivě. POCTIVĚ!!! Nekecal do toho kdejaký pablb, co šustí prachama, nikdo nevymýšlel kalkul jak být rádoby světový a in a makalo se. Výsledkem byly kvalitní věci a někdy i skutečně světové skvosty v pravém slova smyslu. Jenže tohle je pryč a Saxana a Lexikon kouzel je toho jen dalším důkazem. Stačí mrknout na trailer a soudný člověk má jasno. Tohle už není odpad, ale naprostý humus! ()

papuchalk

Nejvíc mě štve, že i za takto hrůzostrašně odvedenou práci mají všichni jistě královský honorář (na dnešní krizovou dobu..) a ten film i když je VELMI špatný, tak vydělá miliony. Kdybych já odvedl něco podobného v práci, tak okamžitě firma zkrachuje, protože by si od nás už nikdo nikdy nic nekoupil. Budu se snažit, aby moje dítě tento film nikdy nevidělo. ()

Veskoslav odpad!

To bylo za trest. Na film jsem se dostal jenom díky tomu, že sestra kamaráda na to chtěla jít a my jsme snad za trest na to museli jít taky. Původní film, ten mám rád, ale tento? Co to ksakru bylo? Hlavní hrdinka, tu bych nechal sežrat trolem hned, jak by vstoupila do říše pohádek, zbytek herců raději ani nekomentuji. Navíc, proč hlavní hrdinka, když to bylo točeno pro děti, tudíž i kluci na to teoreticky mohou jít, nebyla pěkná?:-D Vím, že to zní divně, ale jenom to podtrhuje tragédii tohoto filmu, protože původní Saxána byla kus. Ale dcerka asi má špatné geny. Navíc když nám po 30 minutách naše malé otravné stvoření, co nás donutilo jít na tento film řeklo, kdy to končí a jestli už nepůjdeme, tak jsem veděl, že je to konec. Nechápu komentáře s 3-5 hvězdama. To opravdu musel být závan nostalgie či něčeho podobného, protože i děti to nudí. Když to srovnám s takovo klasikou jako jsou S čerty nejsou žerty či i původním dílem, tak jinak než odpadem to hodnotit nelze. ()

EggO odpad!

Po tomhle si myslim, ze se zase vratim ke sledovani porna. Na to se alespon clovek nemusi divat tak dlouho... :D ()

route60

Ach jóó proč všichni používaji dnes ty odporné počitačové svinstva do filmu? Vždytˇ se podívejme na příklad právě prvni Saxány že aji před 40 léty to šlo bez nul a jedniček a byla to paráda na kterou se schutí kouknu i dnes, ano je jiná doba ale to neznamená že vše moderní je skvělé, pán režisér Václav Vorlíček se snaží co může ale dnešní divoká a pošahaná doba mu nesedí a já se nedivím, toto pokračováno nemělo vzniknout. Ty dvě hvězdičky jsou za snahu. ()

r4.at

Upřímně řečeno... zklamání... s úctou za " *** " pro pana režiséra Václava Vorlíčka a herce jako jsou Petra Černocká, Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný nebo Josef Somr. Jinak bych hodnotil stěží za " ** " . Digitální efekty vše kazí radši měli použít bývalou tradiční kouzelnickou metodu 70 let... bylo by to aspoň RETRO. A co se týče děje.. taktéž nic moc - dost minut nudy pro dospělé a malé děti po 35 minutách odcházejí od dvddéčka... a jdou si hrát a já jsem nestačil dožehlit, protože jsem musel s nimi ;-) ()

pafka

Neco mezi kamenakem a pokracovanim arabely (tzn. mezi hruzou a besem), ale temer bez vtipu. Vsude prihlouple dialogy, tezko uverit slovum jakekoliv detske postavy. Kamera strasne televizni. Herci nevedi mnohokrat, co maji hrat. Proc je proboha ten kluk digitalni... ten je teda naprosto nepovedenej. Mistama naprosto neuroticky strih, kdy presne se slovem zacina strih sceny - bes. Jestli to nekdo aspon trochu drzi herecky nad vodou, pak je to urcite Jirina Bohdalova - asi umi varit z vody. Celou dobu vlastne o nic vubec nejde, dej rozstristeny do tisicu pimpasovin a kde nic tu nic. Vsude sama digitalni nestvura, ktera nema nic spolecneho s dejem, presto se ji venuje pomerne dost casu. Takhle zahodit moznost natocit s takovymi uzasnymi herci neco poradneho, to se pane Vorlicku nezapomina. Asi uz nejvetsi problem byl autor scenare, ktery se zhlidnul ve vsech fantazy filmech poslednich deseti let a napral tam kde co. ()

Plague.

Herecky strašné, scénář dost slabý, ale triky se mi zdály hodně povedné (a asi i drahé a nezbylo na ostatní). ()

honzic

Opravdu zmatený scénář, bláznivě násilné spojení herců a 3D počítačového světa, nemá pohádkový kontext. Po slibném začátku se celý děj rozvíjí dosti zmateně a i herci se pitvoří víc než hrají. Je tam pár solidnějších scén, ale zbytek je slátanina na ntou. Podobně jako Mach a Šebestová hrané, bylo lepší radši žádné pokračování Saxany netočit. Vyhozené peníze. Vorlíčkovi bych už doporučil jít raději do důchodu. Hodnocení: 20 % ()

Moni33 odpad!

Co k tomu říct? Film absolutně o ničem, nemá žádný zajímavý děj a já se neskutečně těšila na konec. A Bohdalová tomu všemu vážně nasadila korunu. Bohužel tohle se Vorlíčkovi vůbec nepodařilo a kéž by vůbec nějaké pokračování nevzniklo, tohle jen uškodilo Dívce na koštěti. ()

Aquarii

Škoda toho, že se překombinovalo všechno, co se dalo...od základu přes 3D animaci, pohádkový svět až po komiks... ()

HellFireFery

Abych se přiznal, tak osobně ani nevím, proč to musí být nutně zvěřejněno jako pokračování skvělé komedie "Dívka na koštěti". Tohle je jen další z mnoha zbytečných filmů, které zachraňují hvězdy české kinematografie (Nárožný, nestárnoucí Bohdalová, Somr...). Bohužel, v tomto filmu ani oni nestačí k tomu, abych dal alespoň dvě hvězdy. Malá Saxana hraje naprosto šíleně a znovu jsem se ocitl v podobných pocitech, jako při sledování "Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko", které také zachraňoval právě pan Nárožný (spolu s Jiřím Lábusem). No, co se dá dělat? Ještě, že máme plno jiných filmů, díky kterým přebijeme tento škvár. ()

mala.megi

Mně se ten námět docela líbil. Hočička skrz pohádkovou knihu pronikne do země kouzel, zachrání dědečka, tetička balí mužský.... Kdyby vynechali tři čtvrtiny těch zbytečných efektů a nesmyslných pohádkových postav, tak by to byl celkem hezký příběh. Nevím, proč si musíme hrát na američany a mít v české pohádce obří hrochy (draky) a figurky, které by se víc hodily do filmu Příšerky s.r.o.? A když už chceme dělat film s efekty, tak bychom je měli umět zakomponovat mezi lidské herce. A ne, že Bohdalová září v popředí a za ní je pozadí, co působí jak vybledlá tapeta. Škoda!!! ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)