V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

vlaczech

Nudné, rozvleklé, bez tempa, 1000 a první variace na neustále dokola opakované tema americké pomsty..., nic co bych neviděl někde jinde, za celý film jsem se ale asi tak čtyřikrát dobře zasmál, a předpokládám, že jako fór byla myšlena sotva polavina těchto vtipů. Celý děj mi přišel tak nějak pochybně prvoplánově vystavěný, bez sebemenší šance na jakékoliv přakvapení, jež se taky přirozeně nekonalo. takže s bídou 2,5 * ()

4sAd

Od tohoto dokumento-kriminálkomiami-dramaticko-akčního kousku (bráno v pořadí) v žádném případě nelze očekávat nějakou důmyslnou zápletku či složitý děj. V opačném případě by to bylo tak na 2*. Pokud se od výše zmíněného odprostíte, odpustíte nyní letící téma a necháte se vtáhnout nejen výbornou hudbou, tak vám oněch 100 minut (bez titulků) uteče jako voda. A při větě "Don't fear them, my child. We are going to kill them all." se budete dožadovat přídavku. 4* ()

kennyzero

Zajimavě zpracovanej thriller na věčné téma USA a země 3 světa.....akce na sebe nenechá dlouho čekat, atentáty jsou na denním pořádku, hromada mrtvol nechybí a konec je slušná jízda. ()

Adoshek

Ze začátku se to jevilo jako zajimavý film a realistický film z prostředí teroristů a Al-Kaidy, ale postupem děje a hlavně konečnou fází a přestřelkou alá americký patriotismus to zklouzlo ke klasickému trapnému americkému klišé akčního filmu a neohroženému americkému hrdinovi. Původně jsem to chtěl ohodnotit až 4*, ale díky pokaženému konci 2,5 * ()

oceanic6

Pre mňa osobne dokonalý film. Foxx, Garner, Cooper všetci tam kde majú byť. Asi najdynamickejšie úvodné titulky aké boli kedy natočené, napínavé vyšetrovanie bombového útoku a dokonalú kameru, zaklincuje záverečná 15minútová akcia pri ktorej sa budete v obývačke kryť pred gulkami. Stále však nekončíme - samotný záver filmu vám spôsobí zimomriavky aké ste už dlho nemali. Ešte nikdy nebola posledná veta filmu taká dôležitá. No a pochváliť treba aj hlavný hudobný motív znejúci aj počas celého záveru. Peter Berg na hrad! =) ()

Gabriel_*

Film který ve mě něco zanechal. Takový ten pocit, když jedou tytulky a vy víte, že máte o čem přemýšlet. Pro mě nejsilnější stránkou tohoto filmu nebyla akce, ale spíše emotivní výplň mezi. Způsob jakým se daří Peteru Bergovy vyprávět pouze obrazy beze slov je ohromující... We kill them all ()

jcall2bad

Berg inscenuje několik poutavých akčních scén, s celým třetím aktem fungujícím jako jedna prodloužená záchranná sekvence. Začíná to útokem na konvoj FBI, zatímco jedou po dálnici; to vede k honičce, jejíž cílem je záchrana uneseného FBI agenta, po čemž následuje léčka ve stylu jasného a přítomného nebezpečí. Zatímco Berg exceluje v těchto akčních kouscích, zároveň nikdy neztrácí přehled nad těmi dramatickými kousky příběhu. Zajímáte se o postavy a není vám šumák, co se s nimi stane, a příběh samotný je dostatečně realistický na uznání faktu, že všechno nemůže být milé a pěkné. V Království je jeden vystřízlivějící, melancholický moment - poznáte ho, až ho uvidíte - který hovoří výmluvněji o cyklu tragédií ohledně násilné odplaty, jež by mohl mít každý filmový vzkaz. Jak seriózní a intelektuální Království je, dokazuje, že studiová produkce nemusí být otřelá, aby byla příjemná. ()

svist10

Království je detektivní thriller o vyšetřování jednoho teroristického činu. Film s politickým, jen místy nekorektním přesahem. Obsazení je zvoleno dobře, kdo na sebe ale strhává pozornost, je postava AlGházího. Zkraje nesympatický úředník se postupně přerodí v neuvěřitelného klaďase. Scénář si pohrává s politikou, jen lehce se dotkne vnitroamerických vztahů, o to se však víc soustředí na zobrazení arabského světa. O to víc bodá do očí otázka na KŘESTNÍ jméno AlGházího, ale to je jen zásluha českého překladu. Nicméně uznávám, že ptát se na první jméno tak jako v originále by v češtině znělo dost kostrbatě. Království má samozřejmě dramatický oblouk, nicméně způsob vygradování je něco neuvěřitelného. Do této chvíle víceméně komorní vyšetřování se zvrhne v sedmnáctiminutové akční peklo. Energie a živelnost z finále cáká na všechny strany a připomíná to nejlepší z Bourneovy trilogie, ať už jde o stylizování, způsob nasnímání i samotný průběh. Za všechny například situace, kdy jeden ze saudů popadne Fleurymu samopal, tedy dlouhou zbraň. Způsob řešení je jak z příručky zvláštních jednotek. Ačkoli to zní divně, srdce u toho plesá. Jedinou vadou tak zůstává trikově nepovedená monstrózní exploze z úvodu, ale to je jen detail. ()

SpeedyL

Dobrá přestřelka, hezké efekty a relativně ohraný, ale smysluplný děj... Celkově příjemná akční záležitost a hodnotím na 75%. ()

Tomulka

Čekal jsem něco ve stylu černý jestřáb sestřelen, ale jaksi tvůrci se nemohli dohodnout jestli to bude věrohodné a nebo jestli film bude hrát na srdíčko. Film byl slušně udělaný ale nepatří mezi ty co se na ně člověk koukne víckrát. Dramatických okamžiku bylo ve filmu velmi málo takže bych jej jako dramam určitě neoznačil a jako triller rovněž ne. Čili bych dal filmu nálepku akční snímek. ()

pavont

Svizny politicky thriller, kde si pridu na svoje aj milovnici akcnych scen. Vytknut sa tu da hlavne uz neodmyslitelne moralizovanie a charakter filmu, ked amici su povazovani za najvacsich spravnakov na svete. ()

Trescha

Tak Berg do toho akčně šlápnul hned ze startu,atentátnický začátek za pět.Pak plynule přecházíme do vyšetřování,čili kvalitní krimi-thriller v poutavých islámských kulisách.A Pak přijde závěrečná porce s ambicemi nadupaného akčního trháku.No a jako třešnička na dortu v samém závěru pomyslný direkt přímo na bradu zmáknutý ve dvou větách.Pro mě velmi kvalitní počin,téměř bez chybičky.Samozřejmě včetně hereckých výkonů,jediné co bych vytknul je kamera např. v osobních soubojích,které se díky švinkování a divokým střihům stávají drobně nepřehledné.Apropos...for Tosim...Tohle neni dokument,nebuď tak přísný;-) ()

FAxPR

poster by naznačoval echt action, pravda je opak. herecké obsazení je slušné- foxx a cooper dělají to, co vždycky (solidní výkon) a garner vlastně taky (pláče, křičí apod.). dialogy jsou plné informaci a "hot-shit" mouder. úvodní scéna v saudi je opravdu dost hutná. akce je pomálu (de facto jen na začátku a na konci). atmosférou mi to přípomínalo uhlazenější syrianu. ()

e-arthworm

Nemastné, neslané. Jedna akce na začátku (teroristický útok), druhá na konci (přepadení kolony a následné osvobozování uneseného kolegy), a mezi tím cca hodina nudy, snímané roztřesenou kamerou, což výsledný dojem z filmu ještě více devalvovalo. Z poměrně omezeného hereckého ansámblu vyčnívá duo Foxx - Barhom (lehce mi evokující Jeana Rena), ostatní nemají čím zaujmout (zprvu jsem se domníval - vzhledem k nevýraznosti zbylých tří členů týmu - že Foxx bude jediný přeživší). Některé postavy (např. generál Abdulmalik, vedoucí vyšetřování) byly zcela nevyužity. Závěrečná cca čtvrthodina výborná, jak již napsal DaViD'82, skutečně připomínající scény z "Černý jestřáb sestřelen", leč rozpačitý pocit z celého snímku nezlepší. "Na jaké straně dveří je Alláh ? - To se brzo dozvíme..." ()

killa black

Moc dobrej akčňák, kterej zaujme. Mimochodem nejlépe natočená scéna sebevražedného atentátníka, co jsem kdy viděl: "Come, come with me" ()

skunkos

Až netypicky realistický pohled na mulimský svět. Vše odproštěno od trapného patosu, a proto je to velice koukatelné a zároveň skvěle syrové. Závěrečný "happy"-end je jen třešníčka na dortu. Pěkných 80 procent. ()

chosan

Mě se to kupodivu líbilo film dle mého hodně přibližuje problematiku terorismu v arabských zemích filmu bych i věřil že se to může odehrát v normálním světě a životě takže 80%. ()

e-pilot

Americký pohled na věc. Američani jsou hodní, muslimové zlí. Ona skutečnost není až tak černobílá. To nejpravdivější na tomto filmu jsou záverečná slova: "Zabijeme je všechny...", která zazněla jak z úst Američana, tak i z úst umírajícího Sauda. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)