V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

Tomiczekk

Já vám nevím...nemůžeme říct a ani napsat a už vůbec soudit druhej svět jako je Saudská arábie...američani se vždycky mísili a mísit budou do věcí, které nejsou jejich. Tenhle film nám aspoň ukáže jak to tam na druhé straně chodí...možná, že né v tomhle až takovým stylu, ale od pravdy to taky nemá daleko...buďme rádi, kde sme a za film 99% ()

complex

Na to, že to je americký film hlavne o terorizme v moslimských štátoch je to naozaj slušne prepracované, nie je tam zbytočná akcia nazvyš, poprípade rambo akcie, kde jeden zabije všetkých... naozaj logicky prepracované vyšetrovanie, až na pár malých zádrheľov... ale tak film nenudí a prinesie napätie... ()

kecka007

Skvělé. první půl hodinu se sice nic neděje a film už vás začíná pomalu ale jistě nudit,ale pak to chytne takový spád až mi to bere dech.Skvělý výběr herců,skvělé prostředí,skvělá práce kamer,skvělý střih a skvělý konec který není až tak úplně happyendem a to se mi líbí.na takovýhle typ filmů bych se mohla prostě dívat furt.doporučuji všem fanouškům akčních filmů.:) 4* ()

croftak

První hodinka strašně nudná. Dokonce jsem u ní dvakrát usnul. Nicméně finálová akce, která je vlastně jedinou pořádnou akcí ve filmu stojí za to. Technicky perfektně zvládnuté, přesto se mi to zdálo málo. Jako dramat to neobstojí, akční film ve kterém akce zabere 20 minut , to asi taky ne. Tak co teda? Pokus o zfilmování moderního válečného konfliktu, včetně politických stránek. Bohužel jenom pokus. ()

stroke

Průměrné hodnocení vyjímečně odpovídá. Celkem svižný thriller se solidními herci. V druhé polovině filmu se to u mě přehouplo na stranu 4*. Nezařadíte ho do svých oblíbených filmů ale myslím že nudit se nebudete. ()

Chlo0opek

Ze začátku se to rozjíždělo celkem slibně, ale jakmile nastala přestřelka na ulici, naprosto mi to zkazilo dojem z filmu. Američani se rázem stali nesmrtelní, nepřátelské kulky se jim vyhýbaly, zatímco jejich vlastní střely téměř nikdy neminuly cíl. To vše uprostřed ulice, když všude kolem na ně střílí tak 20 samopalů a RPG-ček.. Vrcholem bylo, když se Jenifer - vyšetřovatelka a excelentní odstřelovatelka v jedné osobě, trefí samopalem skrz strop do únosců a jediného, koho netrefí, je její nesmrtelný kolega, ačkoliv ten byl teda zrovna v popředí. Nevím, jestli se při takových okamžicích mám smát, i když autor snímku to nejspíš myslel vážně. Takhle dávám jen trochu lepší 2*. ()

Parsek

Skvělé podívání. Nijak invenční, ale na to, že jsem to sledoval v noci v TV, to bylo nadprumerne prijemne. Tedy ne tema film, ale film samozrejme... ()

valmet

Myslím, že film skončil na půli cesty. Když se konečně začalo něco dít, konec. A ještě blbej. Ty dvě scény s onou větou si mohl Berg odpustit a hvězdu bych přidal. Kamera alá Greengrass tu moc nefunguje a spíš obtěžuje. Z herců je trefou do černýho Chris Cooper, ten byl v roli přesnej a docela mi sedli ti dva správní saudští důstojníci. Takže dá se, ale výsledek mohl být mnohem lepší. ()

raru

Fajn.Na jedno pozretie.A neznášam poondiatych amíkov,ktorý sa vždy hrajú na záchrancov celého vesmíru. ()

Warapeidza

Hodně zajímavý začátek, i když postavený na klasickém schématu hodní policajti a zlí teroristé- tentokráte aspoň vsazeno do velmi zajímavých a i dnes nepříjemně aktuálních (píšu v lednu 2015) kulis. Bohužel druhá akční část už mě tak nebavila, přišlo mi to až moc překombinované. Za poslední scénu hvězdička navíc. ()

Pythonator

Na Jennifer Garner se hezky dívá. Na obraz s hnusně rozklepanou kamerou se dívat nedá. Závěr filmu s mírovým poselstvím o nesmyslnosti pomsty je na pět hvězdiček. Salám a lejno-m. ()

Mesmeric

No úplně extra jsem z toho odvázanej nebyl. Furt to samé klišé dokola a ještě k tomu mám věřit, že banda arabášů, kteří mají AK-47 místo kojeneckých lahví nejsou schopni trefit bandu amíků, a to ani jednou? Jediný kdo zařve, je přičmoudlík, který trpí roztomilou odrůdou Stockholmského syndromu. Na druhou stranu mělo to spád a člověk se u toho moc nenudil. Takže za mě průměr ()

TheKleofa

Jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděla. Nevyvolal ve mně absolutně žádný pocit ani otázku. Vlastně jo - utvrdila jsem se v tom, že Jennifer Garner a Jasona Batemana už opravdu nechci nikdy v ničem vidět a položila jsem si otázku, proč sakra někdo něco tak prázdného vůbec točil. ()

Tak.normal

Ok, vážně není v celém (ústředí) FBI muž agent místo ženy agentky? Proč jsou sakra všichni překvapení, že v cíli se na to netváří zrovna dobře? Nic proti přednostem Affleckovy ex, ale v upnutém tričku na místě výbuchu, v arabské zemi, hrdě stojíc před princem...? A jaké překvapení, žena do paláce na večeři nesmí, upss, to jsem fakt nečekala. Poslední střílečka hodně přestřelená. ()

Sa.sa

Njn Amíci si myslí, že jim patří svět :) Chovají se jako kdyby jim patřil, proto dostávají na prdel a nepoučí se... :( Mimochodem super film, který alespoň ukazuje tak jak to chodí... Kdo chce a je ochoten zemřít pro víru je vždy ve výhodě a o krok napřed...! 5hvězd a 100% PS: "Neboj se jich, hochu. Všechny je zabijeme." +++++ "Řekl jsem, že je všechny zabijeme" ------ ano přesně záleží na úhlu pohledu, ze kterého se na to člověk dívá ()

Bogrant

Zmiešané pocity. Určite dobrý film, živelný, akcie je tu viac ako dosť a všetko je to zabalené do ťažkej témy, ktorá je dnes na dennom poriadku, ale Berg nevie ničím novým prekvapiť. Herci sú vynikajúci, záver je emocionálne vystupňovaný na maximum, ale celkový pocit je niekde na bode mrazu. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)