Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

Holly_Molly

KING IS DEAD! ALL HAIL THE KING! Po filmu, kterej se rozhodl udělat to nejhorší rozhodnutí z celý série a sice zbavit se 90% všech zajímavejch postav, přichází 4. díl, aby dílo završil a představil novýho a ne až tak dobrýho záporáka...A i přesto solidní atmosféra, soundtrack a HLAVNĚ MYŠLENKA celý série přetrvává a všechno to šlape až do finálního tradičně nečekanýho a propletenýho twistu! (Jo, v každý recenzi na saw musí padnout slovo "twist") ()

Little_Sawy

Saw opět zahŕňí diváky svými pascami, mírnějšími nechutnostemi, co jsem byla i mírně sklamaná, páč alespoň nože potěšili. Čtyřka morbidní série pohlcujíci diváky do rozkoše či nechutnosti jelibo si každý vybere co ho rajcuje nebo napína. Já jsem byla síce mírně sklamaná ale ani tahle část nebyla na doslovné zahození. ()

soukyd33

A opět tu máme plno strašlivých smrtelných pastí, a také zajímavé řešení úniku. Kde začíná a kde končí zkouška každého hráče? Je to velmi propracované. Každá hra má pravidla. Může je ale někdo změnit během hry? Hvězdiček 4 ()

Jansuper

Tak jo, 4 díl saw, je fakt dobrý, opravdu se mi velmi líbil příběh, a opravdu nezapomenutelná slova, Johna Kramera, musím uznat že je to opět napínavá přežívačka kdy nevíte vůbec jaké zvraty přijdou a jak to dopadne, s opravdu úžasným hudebním doprovodem, tohle byla zase opravdu hra o přežití, nakonci docela zvrat, skutečně sem si myslel že ty hry sou spravedlivé ale nakonec se ukazuje že prostě mohou být změněny na to aby ste prohráli, nebo jak bych to řekl, je pravda že kamera občas nepřehledná a děj filmu taky, ale jinak se mi saw 4 opravdu líbil, a samozřejmě pořádný brutality, které tomu dávají další plusy ()

Bohdy67

Opět se hodně časově prolínal děj a bylo zajímavé jak některé věci do sebe opět více a více zapadli. Ikdyž je fakt, že něco zapadlo, něco bylo zase naopak o to víc nelogické. Také v tom čase už se člověk trochu ztrácí. Od prvního dílu a tedy zmizení prvního policicsty by měli uplynout čtyři měsíce, ale v ději se to tak prolíná, že to veskrze nepoznáte. Ale opět dobrá pointa :) Neřekl bych že díl byl slabší nebo naopak lepší, on byl hodně podobný ostatním, ale za mě hodně dobře rozšířil příběh. 55% ()

Rebel24

Saw 4 prekonalo ešte aj saw 3, žiaľ v negatívnom svetle, tu už ani ten zaver nefunguje, tvorcovia tak motali až sa domotali, veľmi zlý film, už skôr nudný ako napínavý. 27% ()

Janickap

Nechutné není ani tak to, co film zobrazuje, jako fakt, že autorům nepřijde trapné ždímat již několikrát vyždímaný starý a smradlavý hadr. Nudné, okoukané. Příště už vážně ne... ()

jaLOO

Nekriticky milujem jednotku. Dvojku povazujem za stale nadpriemer. Trojka ma znechutila a stvorka odrovnala. Myslene dost negativne. Ziadne prekvapenie, ziadna atmosfera, iba zufala pracka na peniaze. Na to by samo o sebe nebolo nic zle ( nakoniec ktory film nie je pracka na peniez? :D ), ale za vase peniaze nedostanete prakticky nic. Pre mna saw ako seria skoncil druhym dielom. Aj tak si tu 5tku asi pozriem - z cistej naivity. ()

marocco

Jedna jediná hviezda a to za zaujímavé pastičky, inak je to rovnaká nuda ako Saw 3. Skutočne ma vydesil akurát záver a to v tom zmysle, že je dosť pravdepodobné, že štvrtým dielom táto séria neskončí. ()

Igwar

Slaby odvar, ktory sa prizivuje na predchadzajucich dieloch. Minimalne 1/3 filmu tvoria flashbacky vytvorene zo zaberov z predchadzajucich casti. Nie ze by to filmu az tak skodilo, kedze ma za ulohu skor vysvetlovat a pochopit ako sa Jingsaw dostal k svojej zabavke a preco to vsetko robil. Ono je sice mnoho vysvetlene a doplnene co sa predchadzajucich dielov tyka, ale o to viac sa zamotava dej stvorky. Na jednej strane sa autori akoby snazia Jingsawove konanie moralne ospravedlnit tym, ze jeho obete boli vzdy za nieco zle trestane (vid. uplne prva obet, ktora ublizila jeho manzelke, uchylak vrazdiaci zeny v moteli ....) a mali moznost prezit. Na druhej strane sa tu bez skrupuli pravidelne objavuju vramci Jingsawoyich jatiek aj nevinni, ktory absolutne nespadaju do Jingsawovich zasad vyberu obeti. Z tohto hladiska nemal vlastne Jingsaw vela dovodov aby naplanoval akciu po svojej smrti. On mal pre vsetko co robil velmi racionalny dovod a nerobil by nieco len tak aby rec nestala a cosi pokracovalo dalej. Film sa vsak musel pohnut dejovo dalej, aby sa peniazky sypali, ze... Naviac zakladna premisa filmu, ktora ma zabezpecit hladke pokracovanie serie aj po smrti Jigsawa a jeho pomocnikov ma niekolko zasadnych logickych dier a Jingsaw by musel mat naozaj stastie aby realne vsetko do bodky prebehlo podla jeho planu... Ak bude 5ka, dufam ze nebude pokracovat v tomto duchu. ()

Shtinky

Celé Saw má diel čo diel klesajúcu tendenciu. A ja sa len bojím ako to dopadne s päťkou (radšej by ani nemala byť). Štvorka sa veľmi snažila sériu potopiť a skoro sa jej to aj podarilo. Nieje tu žiadny hlavný hrdina s ktorým by niekto mohol sympatizovať. Mám pocit je Jigsawobou smrťou stráca saw akúkoľvek pointu. Sú to už len hlúposti z minulosti. A je to celé strašná nuda. Smrti sú úplne nechutné. Keď tej žene trhalo vlasy z hlavy musel som sa aj na chvíľu otočiť. Proste humus. 3/10 ()

ZeroX

Tento díl SAW bych podle mne považoval za nejlepší ze všech.Občas jsem se ztrácel v ději,protože se tam objevovaly postavy z předchozích dílů a to se mi strašně pletlo kdo je hodný a kdo je zlý.Film není zrovna pro lidi se slabým žaludkem,jelikož jsou tam formy týrání lidí ještě nechutnější než v předchozích dílech.Ale má to velice zajímavý a napínavý příběh,ale bohužel to jako každý díl SAW skončilo s otevřeným koncem.Naopak od některých filmů bych řekl že se v tomto každou chvíli něco děje,ale většinou je to pořád zabíjení.Ale obdivuji,že mají tvůrci filmu pořád co vymyslet (stroje smrti) . ()

dc

Není to už vtipné, ani hrůzné, ani logické. Je to jen tentýž příběh opakovaný posté a každý vypravěč si něco přidá, nebo něco zapomene. Špatně se orientuje v ději a postavách, není nic obzvláště překvapujícího, neřku-li šokujícího. Pro příznivce žánru a serie to asi bude skousnutelné, ti, co neviděli předchozí díly, zůstanou s pusou otevřenou (nikoliv úžasem). ()

Pattrick

Sice to není otřesné, ale ani nijak zajímavé. Dá se na to koukat, prosperuje to stále díky úžasné jedničce a když to vydělává, tak proč nepokračovat, že? Snad to 5 dílem ukončí a zádné pokračování nebude. Samotný děj se podobá na chlup trojce, kde zase jeden člověk chodí a chodí a zachranuje či nezachranuje šmejdy. Nakonec přijde tajemné a drásající rozuzlení, které jste asi nečekali a hra pokračuje dále dalším dílem. No, takže asi po 5 bude i 6 a tak dále a tak dále.. ()

ione

Stvorka je uz velmi stereotipna po 1,2,3. Ale myslim si ze, aj tak sa to opati vidiet. Dalsia zbierka ˇSAW HIERˇ´ je celkom na dobrej urovni a kazdeho kto videl 1,2,3 by bola hanba kebyze si necha 4ku ujist .. :-) ....ja osobne doporucujem ()

mindkiller

Tento film nejdem hodnotit ale iba komentovať, pretože som ho ani nevidel cely keďžesom práve večerial tak som to vipol niečo pred polovicou. Je to skrátka fakt HNUSNÝ film ( mam namysli nechutný a tak ) ale malo to niečo v sebe. ()

surface

celkové hodnocení filmu 70% - 80% téma se sice opakuje ale jako hororový snímek působí zcela příjemně. Saw 4 je ukázkou lepšího krvavého hororu. Určitě stojí za shlédnutí. ()

Mausik

Pro mě naprosto chaotické obzvlášť ke konci jsem už nic nechápal tento díl by už měl skončit celou sérii. ()

MiSHeC

Lepšia ako III, dej atď nič moc, ale čo môžeme čakať od 4. dielu, keď uz aj druhý bol nič moc. Napriek tomu 5/5, a to len kvôli postavám a tomu, že predsalen to je SAW ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš