Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

kingik

Další díl série hororů se vrací ke starému zavedenému schématu smrtící hry, kterou se svými oběťmi hraje Jigsaw. I když je hlavní strůjce zla již mrtev, zanechal po sobě jeden ze svých herních plánů, který do své partie vtáhne velitele zásahové jednotky, která labyrint vyšetřuje. Smrtící mechanismus se tak samovolně dává do pohybu a žádá si krvavé fanty. Opakovaný vtip přestává být vtipem a tvůrcům to prostě nestačí a točí nesmyslně další a další pokračování, která jsou přes veškerou snahu jen nastavovanou kaší bez chuti. Nápady docházejí, a tak čtvrtý díl patří k těm nejslabším dílům z celé série. Tvůrci zpočátku zajímavé série by si měli uvědomit, že odejít včas je důstojné a je to nejlepší možné řešení pro upadající úroveň série. 40% ()

IQ Tiqe

Po nevydařené "trojce" to vypadá na lepší úroveň. Ale napoprvé jsem Saw IV zcela nepochopil, takže uvidíme, co ukáže 2. pokus - jsem blbej já nebo film? ()

Anderton

Whannell a Wan sú mimo a zrazu cítime to, čo oni cítia a vidíme to, čo oni vidia, ak budem parafrázovať citáty z filmu. Síce ide o návrat k temnej detektívke, dokonca aj s "fincherovským" farebným filtrom, ale takým spôsobom prekombinovanej, že ide už pomaly o paródiu. A záver vás utvrdí v tom, že scenáristi nedokázali prísť s vlastnými originálnymi nápadmi. Prvá trojica filmov možno nebola spočiatku koncipovaná ako trilógia, ale nakoniec tak vďaka postavám pôsobí. Štvorka mala byť vzhľadom na množstvo retrospektív proste iba prequel o tom, ako sa zo sympatického chlapíka stalo moralistické monštrum. Takto sú to dva filmy v jednom, pričom ten zo súčasnosti je v jadre predovšetkým o tom, že sa netreba ponáhľať s otváraním dverí. Možno je to vážne paródia. 50% ()

arie

Ako divák, ktorého táto novodobá séria nefascinovala už od jej vzniku, som pristupoval k štvrtému dielu so značnou rezervou a takmer nulovými očakávaniami. To čo som dostal ma ani neprekvapilo a ani vyslovene nesklamalo, len potvrdilo to, že úspech, ktorý skladačková séria dosiahla je úplne bezdôvodný. Predýchal som absenciu aspoň jedinej výraznejšej postavy a taktiež, i keď už nie tak bezproblémovo, absenciu sympatickej, ľudskej bytosti, ku ktorej by som pociťoval počas filmu aspoň minimálnu empatiu, samozrejme, keď vynechám charizmatického Bella, ktorý teší každého aspoň trochu zvráteného diváka i po svojej smrti. :) Otvorenosť násilia je na komerčnú produkciu na veľmi dobrej úrovni a už úvodná scéna, Jigsawova pitva, naplno otestuje žalúdok každého menej odolného diváka. No najväčším neprajníkom, ktorý nepodkopáva, ale prakticky amputuje nohy dynamickej réžii Bousmana, v ktorom snáď stále drieme naplno neprejavený talent, je absolútne zbytočne prekombinovaný scenár, ktorý človek, neoboznámený s predchádzajúcimi snímkami série, nemá šancu prelúskať. Táto séria potrebuje nabrať nový vietor do svojich krvou zafarbených plachiet, inak zapadne do hlbín zabudnutia, no nejaký veľkolepý návrat, ako sa podaril trebárs sérii Halloween v dieli s podtitulom H20, už neočakávam. ()

Kothy

Jigsaw má i po své smrti pořád, co říct. Mladý detektiv se vydává po stopách zločinců, kteří jsou připoutáni do smrtelných pastí. Zvládne svého přítele zachránit nebo ne? ()

Smok

Hneď na úvod musím napísať, že Mr. Jigsaw a jeho poučné a pestré hry o vlastný život ma naozaj obohatili. Je to proste taký malý srandista. Ale čo je moc, je moc. Vidím, že už na nás čaká 5ty diel a avízované máme ďalšie dva. Dočkáme sa aj osmičky v podobe video filmu ako Hellraiser, alebo nám tvorcovia ponúknu nebodaj seriál? Nič proti, ale kvalitu si treba vedieť udržať a nie dobrý nápad dojiť donekonečna. História ukazuje, že to väčšinou nedopadá dobre a chamtivosť dobrá rozhodne nie je, však pán Skladačka ;-) ()

AllShallFall

Přibyl ještě policista Hoffman o kterém jsem nevěděli nic. A to se dalo čekat, že asi bude mít něco za lubem, když na začátku si pouští kazetu a pak vzpomíná a je v místě zajatých mezi nimi. Tak jak se tedy dostal ven? Dosti průhledné. Ale za to více vysvětlitelné. 70% ()

swamp

Po velmi slabém třetím díle zde máme pokračování, které je výrazně lepší. Mé hodnocení tomu možná neodpovídá, ale u trojky to byl skoro odpad, zde jsou to téměř 3*. Jinak schéma je stejné, vše bylo docela předvídatelné. Ale bylo to oproti trojce především zábavné.. a o to jde, ne? ()

Campbell

Poslední díl skládačky který je aspoň trochu dobrý, ostatní nestojí za nic. Ale už i tady mi přijde všechno děsně umělý. I když je pravda že konečně jsem byl na konci překvapený(narozdíl od předchozích dvou dílů), ale i tak to za moc nestojí. Nicméně co se musí pochválit je zase hudba a pár gore scén, i když jich tu není nijak moc tak začátek je vážně skvělý, ale to je asi tak všechno co můžu pochválit. Protože třeba herci včetně Bella jsou příšerní. Naneštěstí tu ale nehraje Shawnee Smith což je asi největší mínus celý série Saw. ()

predators

Jasný průměr. Ještě jsem snad neviděl průměrnější film:-) Jj, je to stále a pořád to samé jako v dílech předchozích, možná ještě trochu víc zamotanější, co se týká hlavního padoucha. Ale přišlo mi, jako by ani o něj nešlo...jde jen a pouze o pasti, které mi přišly o něco málo slabší. Moc nečekejte a možná se nebudete nudit:-)50% ()

klerik

Tak som si dal konečne aj štvorku... A prekvapivo ide o mierny nárast kvality oproti prechádzajúcim dvom pokračovaniam. Teda nie že by to bol dobrý film, ale akosi sa vytratila nuda. To je veľké plus, no na druhú stranu tu nenájdeme žiadnu zapamätania hodnú scénu (ak nerátame pitvu, ale vŕtanie do lebky v trojke bolo pôsobivejšie). Pasce sú však pomerne krátke, hlúposť hrdinov sa tak prejavuje len občas (navyše sa to občas ukáže ako súčasť hry) a sme pod záplavou stále nových faktov a postáv... Vďaka absencii klasického príbehu a rezignovaniu na herecké výkony a osviežujúcim kamerovým prechodom je z toho pozerateľné béčko, ktoré sľubne otvára novú trilógiu a má v sebe náznaky toho, čoho sa (konečne) dočkáme v slušnej šesťke... ()

LaciLC

Úvodná pitva je (rozhodne) zaujímavá a niektoré pasce sú (rozhodne) originálne, lenže... tu sa už (evidentne) varí z hodne prevarenej vody a práve to, čo robilo výnimočnou, povedzme, prvý diel, tu (zreteľne) chýba. Po atmosfére a nápade (teda okrem spomínaných "chuťoviek") tu nie je ani stopy. Dá sa povedať, že od trojky séria kvalitatívne ani nepokročila, ani neupadla, obávam sa ale, že už to bude len horšie a horšie. Áno, aj ja už prestávam mať chuť hrať ďalej. Možno keby to nebolo celé tak zbytočne zmätené a keby tak zúfalo (opäť) neabsentovali charizmatickejší hrdinovia, bol by som zhovievavejší. Vizuálne je to stále (ne)pekné, ale čo z toho?! 2 a 1/2*... ()

Chrustyn

Tak a je tu další díl ze nekonečné krvavé série ale musím uznat, že se jedná o jedno z těch lepších pokračování. Psychopatický vrah byl sice v minulém díle zabit ale hrůza nekončí. Takže si opět užijete spoustu krvavých scének (a jedna opravdu reálně natočená pitva) a nějaké to překvapení na konec. A určitě to nebyl poslední díl. ()

korbitch22

Úžasný postup vzhůru,přehršel otázek z předchozích dílu je více než jasně objasněn,skvělý herci,dokonalá hudba a opět výtečné pasti,s opět skvěle vygradovaným dějem,další pravdy o vrahovi mi vyrazili dech a opravdu s nadšením sem hltal střípky z jeho minulosti.Jako třešničku na dortu máme zpět Donnieho Whalberga z druhého dílu.......líbila se vám ledově tvrdá louskanda???....THE CHOISE IS YOURS :-) 85%. ()

Arsenal83

Práve tu sa to začalo obracať. Ten nápad s ľadovo kockou ešte fajn, ale celkovo príbeh už fádny. Bez poriadnych výkrutov, obratov a zvratov, pár prekvapení ale príde. ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš