mysiak

Syrová dráma o jednom brutálnom čine...podľa hodnotení ide rozhodne o "hype", pretože mne to prišla ako obyčajná tuctová dráma podľa skutočnej drámy presne podľa predlohy... ()

Sandiego

Ani zajímavý případ ze skutečnýho života nedělá silný film. K tomu je třeba jít na dřeň, nechat si různé empatické vsuvky a mimožánrové berličky. Film se rozpadá jak stylem, který vystřídá hned několik poloh, tak i po samotné příběhové stránce, která nakonec ani není příliš nosná a tvůrci mají co dělat, aby natáhli zápletku na ceovečerní stopáž. Ani po atmosferický stránce není nic moc co říct. Herecký výkony to však jistí a nenechají tento trochu podivný film spadnout pod průměr. ()

Luke7

Velmi silný příběh, který mě dostal. Trochu mě zaráželo, jak jsou všichni apatičtí pomoci Sylvii. Jak rychle dokáže okolí odsoudit a ubližovat bezbrannému člověku, Otázka strachu, autority, smět beztrestně ubližovat druhému člověku, lhostejnost sousedů a okolí cokoli udělat a další otázky vyplouvají napovrch v tématu, které je více než v dnešní době aktuální. Trochu mi nejde narozum, že holky byly týrané a stále se vraceli ke své trýznitelce domů, aniž by vyhledali pomoc či se pokusily o útěk. ()

golfoxovox1

Vskutku smutná ukázka pro mě neskutečného! A paradoxně podle skutečnosti. Tento film vystihuje ZLO v jeho vlastní podstatě. Neuvěřitelné, jaká zvrácenost a humus v lidech existuje. Tento film ačkoliv drama byl pro mě spíše horor, protože jsem se bál, co přijde v další scéně a říkal jsem si, ať už to skončí, ať někdo projeví kus dobra a zasáhne. A jako divák jsem si připadal bezmocný... Kromě pohledu na zlo, pak pohled i na davovou psychózu, lhostejnost a ignoraci (a můžeme debatovat o tom, co je horší), nesmírně poučné... A dovolím si oponovat všem uživatelům čsfd, kteří vyžadují víc násilí a větší moment překvapení, protože si myslím, že nepochopili poslání tohoto snímku... Vkusně zobrazit problém, který v lidské společnosti existuje a je třeba ho řešit a i kam až může problém zajít, když se řešit nebude. Jasných pět, doporučuji pouze pro silnější povahy a 15+. ()

Sidonka

K sepsání tohoto konkrétního komentáře se už chystám dlouho a teprve nyní jsem dostala odvahu se do toho pustit. Nejhorší na celém filmu je, že to je ještě zidealizovaná, upravená verze oproti nestravitelné reálné životní zkušenosti jedné týrané dívky. Četla jsem kdysi zápis ze soudního přelíčení, doteď je mi z toho špatně a doteď nechápu mírný trest pro Gertrudu a jak se do celé záležitosti týrání mohla vložit celá městská čvrť!, aniž by to někdo stopl. Například mučená dívka, když se jí ještě neděly ty nejhorší věci a nebyla uvězněná, volala své starší sestře, že se z domu musí dostat rychle pryč a ona tedy na místo vyslala sociální pracovnici k prověření události. Té bylo mezi dveřmi sděleno, že dívka je lhářka, před časem utekla se skupinou pochybných mužů a už v domě nebydlí ( ve skutečnosti však byla vězněná ve sklepě a nacházela se už v tak bídném fyzickém stavu, že žádných důkazů o špatném zacházení by už nebylo třeba). Aniž by případ zmizení nezletilé dívky ona dotyčná sociální pracovnice předala policii. Žádné pátrání, případ byl uzavřený jako neopodstatněná stížnost. Ani nikdo další neřešil týrání, do kterého se zapojilo spoustu místních lidí, nikdo z přihlížejících diváků ty zvěrstva veřejného mučení uvězněné dívky ve sklepě vilky, na něž chodilo početné obecenstvo, neoznámil na příslušných místech. Nejvíc je smutné, že příkoří neohlásila ani její druhá, tuším mladší ustrašená sestra, která byla též vydána tomuto hroznému domu na milost, protože se bála, aby nedopadla obdobně. Případ vypovídá o nefunkčnosti sociálních systémů, o nedovolatelnosti se práv v určitých případech, o laxní práci sociálních pracovníků, kteří od některých případů dávají raději ruce pryč, o členech náboženské " křesťanské" skupiny, které se zvráceností zúčastňovali, o nefunkčnosti školství, které neřešilo proč žákyně přestala chodit do školy, o lhostejnosti nejbližších sousedů, kteří si nechtěli dělat potíže a tak raději nic neslyšeli, o nezodpovědnosti rodičů, kteří své vlastní dítě předají neznáme ženě k hlídání a pak o ně nejeví zájem, neprojeví občasný dozor... Velice smutně vypovídá o postoji celé společnosti k bezbranným bytostem a ukryté krutosti v lidech, kteří když dostanou příležitost... Nejvíc jsem alergická na to, když pak slyším, že bezprizorní lidé si za svůj úděl můžou sami. - Je dobře, že byl film o těchto skutečnostech domácího násilí alespoň natočen. Je dobré vidět, jak málo je často osud v rukou samotných obětí a že pomoc od těch pouze přihlížejících, ale silnějších "diváků", je skutečně potřeba. Je dobré si připomínat slova jako například "nelhostejnost" nebo "mít svědomí." - Drama podle skutečné události, na který pravděpodobně hned tak nezapomenete. ()

buldock

Velmi silné kafe i na mě! Tolik zrůdnosti , nelidskosti , zášti , nenávisti a lhostejnosti vůči lidskému životu jsem v jednom snímku neviděl už hodně dlouho. Ani raději nepřemýšlím o tom co všechno si musela Sylvie ve skutečnosti prožít , brrr.... běhá mi mráz po zádech. Musím vyzdvihnout nejen excelentní Ellen Page za roli Sylvie , ale také Catherine Keener za svou nepopsatelnou bestii Gertrudu Baniszewski a smekám před hereckým uměním obou hlavních protagonistek. Velké překvapení letošní filmové sezóny! Film: 88% ()

Freemind

Snaha byla. Na první pohled vcelku zručně natočené drama, při bližším pohledu ale začínají strašit škaredé spáry a nedodělky. Bohužel mám dojem, že velmi silná látka zde byla podceněna - něco jsem si přečetl o skutečných událostech a realita byla mnohem syrovější. Ne že bych se dožadoval realistické reprodukce mučení, ale takové téměř poetické využití zpomalených záběrů a melancholických sborů je opačný extrém. Navíc - říkejte si co chcete - Ellen Page je opět naprosto umělá a tupá jako nůž z Tesca. Mám na tu dívčinu čím dál, tím větší alergii, s jejími výrazovými prostředky malpy kapucínské by měla mít nárok na vedlejší roli ve školním představení, ale ne ve filmové adaptaci tak hrůzného zločinu. ()

zipper111

Film teda zaručeně nasere, protože takový věci, co se tam děljou, ta lhostejnost a navíc ještě ta brutalita všech okolo, to mě teda rozhodně nenechalo chladným. Já být otec Sylvie, tak se vůbec nerozpakuju s žádným soudem, ale zajdu si pro tu svini s brokovnicí. Ségra Sylvie se taky nepředvedla, kurva vůbec nikdo se tam nechoval jako člověk, co to s těma amíkama je?...Přesto jsem ale čekal film mnohem brutálnější, tvrdší a v podstatě nedokázal navodit takovou atmosféru jakou měl, protože to vůbec nevypadalo tak, jak to nakonec skončilo... a jasně, Ellen Page je fajn....3* nechci vidět znovu.... ()

Alementina

V půlce filmu jsem si zacala cist zdejsi komentare a pak mi to nedalo, abych si nevygooglila vice podrobnosti, abych se dozvedela, proc to mel byl ten "nejodpornejsi zlocin v historii státu Indiana", nebylo to z filmu uplně zřejmé a pak, když jsem na wikipedii četla, co všechno Sylvii udělali, tak nás režisér hodně šetřil, ne že ve filmu řekli jen desetinu, ale dle mého stěží setinu z toho, co Sylvie musela vytrpět viz. https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Sylvia_Likens. Herecký výkon Keener je dokonalý, úplně chápu tu její depresi a kolotoč, ze kterého nebyla schopná vystoupit ... Celé je to odporné, jak děti jsou schopné brutálně ubližovat někomu, kdo jim nic neudělal obhajujíc se větou "máme to povolila" ()

Makky

Komentár môže obsahovať mierne spoilery! Som šokovaný! Na jednej strane samozrejme tým činom, ohavným špinavostiam a krutosti. No na druhej strane aj čo do spracovania filmu. Veď ja som mal vyše (nudnej) hodiny pocit, že sa tvorcovia snažia neustále nejakým spôsobom tú beštiu ospravedlňovať. Divákovi predhadzovali veci, kde mala byť Baniszewska pochopená, mali sme s ňou súcitiť. Ja sa ale pýtam prečo??? Niekto by dokonca mohol povedať - veď ona nebola až taká zlá, veď bola chorá... ale riť!!! Ako minúty plynuli, očakával som určitú satisfakciu, zadostiučinenie... No dočkal som sa akurát tak zopár minútového klamstva, ktoré len vzbudilo nádej, aby bol divák prekvapenejší v závere, ktorý bol samozrejmý. Som nasraný a už tento film nechcem nikdy vidieť! Mimochodom, Ellen Page je neuveriteľná. "Reverend hovorieval: ´Ku každému skutku má Boh dôvod.´ No ja som ho zatiaľ nenašla." ()

Remedy

Nejtvrdší na celém snímku je kulminace. Šílené mučení a ponižování, jež je neustále stupňováno výš a výš, přičemž je divák nucen sledovat, jak se z hlavní hrdinky postupně ztrácí i poslední jiskřičky života... "An American Crime" je dokonalým prostředkem pro typizaci despotické matky, jež za pomoci výhružek a svých "výchovných postupů" zcela ovládá a manipuluje téměř všemi svými dětmi, které ze strachu o sebe sama provádějí ohavnosti, nad kterými zdravému člověku zůstává rozum stát... Režisér Tommy O´Haver dokázal s precizní přesností vystihnout charaktery postav, každé jednání má zde své opodstatnění, svou příčinu, která je ovšem na druhé straně mnohdy dána bezmocí a obavami ze stejného "potrestání" jako v případě Silvii. Tvrdá a drsná zpověď o zvěrstvech, která jsou bohužel v zemi Snů takříkajíc běžná. A absolutní souhlas se Shadwellem.)) ()

René.girl

Tenhle film jsem si pouštěla s tím, že sem neměla praktický žádnou představu o tom, co mě v něm čeká. Těšila jsem se hlavně na úžasný herecký výkon Ellen Page a také jsem se dočkala. A nezůstalo jen u toho, protože tenhle film mě naprosto dostal jako celek. Ke konci už jsem jen seděla a s otevřenou pusou nemohla jsem uvěřit tomu, že tenhle film je podle skutečné události. Nechtělo se mi věřit, že na světě může být někdo něčeho takového schopen. Film podle mě vystihl podstatu celého příběhu o Sylvii Likens a na mě opravdu neskutečně zapůsobil. Všem doporučuji a dávám jednoznačně 5 hvězdiček. ()

Hanyou

Film má vyvolávat emoce a po zkouknutí tohoto filmu je to hlavně rozhořčení nad chováním jednotlivých zúčastněných. Skvěle zpracované hrůzné téma. Filmy podle skutečných událostí si musím zase na čas odpustit. ()

Duotone28

Mrzi ma...ze az skutocny pribeh musi upozornit na kadejake klamstva ktore prinasaju tak rozsiahle utrpenia...ako sme mohli vidiet napriklad prave tu...a ze az v mnohych pripadoch cira nahoda sposobi, ze to zacne byt rozoberane verejnostou...a vycapi si to na titulku aj velikan Times. Je milion neprijemnych, hrozostrasnych, znepokojujucich veci...o ktorych sa vo svete len suska, rozprava ticho...ale dostat pravdu na verejnost, vijst s tym hrozostrasnym na ktore sa niekto pozera mozno aj kazdy kazducicky den...je totalny problem. Preco? Ze by strach? Nie! Nasa ludska hlupost, stupidita....a nadpozemska neinteligentnost !!!! Tento film, pribeh...pravym dokazom. Nazdar ()

togaf

Na tenhle film se mi koukala špatně, byla jsem vděčná za každý střih do soudní síně. To, co se odehrávalo v domě s bílým laťkovým plotem, bylo děsivé. Ještě děsivější bylo to, co se odehrávalo za ním. Sousedé, kteří "něco tušili", ale raději se do ničeho nechtěli plést. Film má sice jen 92 minut, ale nemohla jsem se dočkat, až to celé skončí. ()

gegina31

Opravdu silný příběh. V podstatě na ten film nedokážu přestat myslet. Hrozně mě mrzí, že to je životopisný, protože jedině v případě fikce to mohlo dopadnou v rámci možností dobře. Pořád si říkám co kdyby... Kdyby Gertruda měla alespoň ždibík mozku a došlo ji, že takovéhle zacházení ji nemůžu nikdy projít. Kdyby její děti nebyli takové hyeny bez špetky soucitu. Kdyby sousedi nebyli takoví ignoranti. Kdyby její sestra nebyla takovej zbabělec, bez ohledu na její věk. A hlavně kdyby se její rodiče vrátili hned po prvním telefonátu. Skvělé herecké výkony, nejen Ellen a Catherina. Ale i synátor to zahrál se skvělým psychopatickým výrazem. ()