Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

Lichty

Bolestivý zásah do slabin evropského filmu, který se z počátku tváří DelTorovsky, aby nabobtnal divákovo očekávání, ale v průběhu mu viditelně klesá tep. Nekvalitní lekačky, otravný námět s dětmi a velmi průměrná Belén Rueda v hlavní roli. Snad to bylo vysokým očekáváním, ale s takovou Mlhou Franka Darabonta se tento nedopalek vůbec nedá srovnávat. ()

Marty7CZ

Sirotčinec je zcela provoněn ingrediencemi Guillerma del Tora,ikdyž je to tentokrát jen producent.A to mě stačí na velmi dobrou atmosférickou podívanou.Takže:doporučuji! ()

doGof...

Solidně provedný a hlavně "nepřeplácaný" počin Barcelonského patriota v sobě skrývá tajemný příběh o adoptovaném synovi a jeho kamarádech nekamarádech. Až na dva náběhy na Infarkt myokardu se nejedná o komplexní "shock movie". Po celou dobu dílo neztrácí působivou atmosféru a strach z neznáma v postupně vzrůstajícím se napětí . Víra matky v nemožné přivádí na plátno scény, které patří k primu celého tovaru. Komando z děcáku v čele s miss child 2007 Tomasem, stojí rozhodně za shlédnutí... [8/10] ()

Allegro.g.

Jsem rád, že nejsem jediný, kdo dává za 5*. Popíšu svoje důvody, které jsou trochu osobní. Tento horor mi sedl, protože se trefil do toho, co na mne působí, aniž bych si před návštěvou kina uvědomoval. --1-- Jde o stylově čistý horror, ani ne snad duchařinu, který mi od začátku připomínal prvotinu žánru - novelu "Utahování šroubu" od Henryho Jamese - tím utahováním šroubu je pochopitelně účast dětí, dál pak to spíš neviděné než viděné, ztrácení pojmu o tom, co je a není skutečné, koho je či není se třeba bát. --2-- Ten "mysteriózní prvek s momentem překvapení", který by někomu možná už přišel vyčpělý, mně zase krásně připomínal prvotinu žánru překvapivých rozuzlení, novelu "Gumy" Allaina Robbe-Grilleta. Pro mne nejsilnější moment filmu - ten kdo pátrá po zápletce nakonec zjistí, že jí bez vlastního vědomí způsobil sám. --3-- Některé momenty mi silně připomínají moje vlastní noční můry, hrozivé sny - popsal bych je, ale nechci házet spoilery ... snad jen ... dům který je větší než vypadá, zvuky, přízraky, ostatky, tušená přítomnost někoho, kdo není.... Podtrženo sečteno, velice dobrý film, který 100% dobře funguje ve svém žánru i jinak. Zvlášť oceňuji scénář (podle mne alfa a omega filmů v poslední době). A pak originální skloubení ... horror v němž to co vás děsí vlastně není zlo, ale ... ... ... Pro doplnění, drobné mínusy: chaotické scény okolo zmizení chlapce a pak asi to, že film měl skončit o pět minut dřív než skončil, úplný závěr ho vcelku sráží. ()

j.o.j.o.

Skvěle vykreslená atmosféra s pohádkovou atmosférou, a kdyby neexistoval Faunův labyrint dostal by tenhle film hvězdičku navíc za finální zvrat. ()

frredy

Mám rád španělské horory a tento patří k tomu lepšímu, když bych měl porovnát s americkými jednoznačně 5*, ale s ostatními evropskými to dělá 4* ()

mimozakon

Príjemné mrazenie z atmosféry filmu. Sluchátka na ušiach, obzrel som sa a v tom padlo to okno, no skoro som .. odtrhol myš. ()

Chuppa

Z tohoto filmu na mě nejlépe působí tak posledních 20 minut (dá se to vůbec nazvat šťastným koncem?), jinak se to vcelku vleče. ()

DjMetal

V skutku blby, ako kazdy iny horor.vobec nezazivny,celu dobu nudny a bez ziadneho zachvenia srdca a srachu, vela krve a priser ako v kazdom. Tak toto si pri tomto horore nepoviete. Naozaj nadherna podivana na ducharinu. Vesely zaciatok, dramaticky dej a /...../ koniec (pozrite si). Naozaj doporucujem pozriet manikom na horory a mysteriozne filmy. Koniec podobny ako v Sillent Hill. Pacilo sa mi to ako Faunuv Labirint. Jednoducho, prajem si aby natocil Juan Antonio Bayona dalsiu ducharinu pretoze tato mu vysla na 1*. ()

zaso162

Inteligentny horor bez priser a vseliakych podivnych stvoreni. Kolisavy dej vyvazi brilantny koniec, ktory ma milo zaskocil. Cely film bol podtrhnuty vynikajucou hudbou a atmosfera domu naberala coraz viac hozostrasnejsi dojem. Vyborne a v skutku originalne. 4* ()

majesty

upravujem na 4*. Videl som to druhy krat a musim povedat ze je to azda prvy film kde je mnozstvo mystery prvkov, a paradoxne sa vysvetlia uplne realne, a vsetko zapadne nas voje miesto, co mi pride na takyto film ako velke plus. dobra atmosfera. dobra herecka uloha. ()

john.h

Atmosférou mi to připomínalo old school horory jako Poltergeist či Osvícení. Atmosféra se zkrátka dala krájet. A v závěrečných patnácti minutách se objeví kupa skvělých nápadů, které jsou skvělou tečkou za celým příběhem. Vše je natočené velmi hezky a zručně. ()

hero_bk odpad!

Postavit horor na neustálém zavírání dveří? Nevím, ale nějak jsem to vůbec nepochopil. Nulová atmosféra, barevná groteska. Ve Španělsku mají asi hodně silný hulení... ()

s_c_o_r_p

Dobrý rozjezd, pak nadšení postupně opadávalo. Možná i kvůli tomu, že jsem nebyla přesvědčená o citovém poutu hlavních hrdinů. Všechno jejich počínání působilo nelogicky a chladně. Nechat ženskou v tomhle stavu i na požádání samotnou by napadlo jen vola. Pro mě spíš průměrné mysteriózní drama, které nemá s hororem nic moc společného. ()

Shredder

Podpriemerny ducharsky horor, ktory vykrada vsetky mozne horory vratane Nenavisti, Nepremozitelneho zla a dalsich. Za cely film som sa ani chvilu nebal a ani raz nezlakol. Nato ake chvalospevy sa objavili na tento film tu na CSFD som bol neskutocne sklamany a dufam ze Guillermo del Toro sa uz radsej do ziadnych hororov pustat nebude. ()

coinneach

Sirotčinec se většinu času tváří jako horor, a ne, že by mu to nevycházelo (jen v pasážích, ve kterých máme více přilnout k hrdinům příběhu se tempo děje párkrát zarazí), jakého zklamání se pak ale může při rozuzlení příběhu dočkat divák, jenž čekal na strhující pointu, která by vyšvihla snímek do výšin nezapomenutelných hororů, místo ní je mu totiž naservírován zvláštní konec, jenž se snaží více dojmout než zaujmout. Na mnohé to jistě zapůsobí, pravověrný fanoušek strašidelného žánru však spíše utře pomyslnou slzu a zjistí, že ani ve Španělsku se filmové zázraky nekonají . 60 % ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze