Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

kukentipla

O čem to je? Ten chlapec je divný, hraje si s dětmi které nejsou vidět, asi nejsou živé. To nedopadne dobře. Co já NATO? Del Toro se chopil pouze role producenta, ale ze snímku je zřetelné že věděl co chce. Film je jakýmsi mixem Šestého smyslu, Těch druhých a Devila. Nepostrádá hororové mrazení a příjemnou hutnou atmosféru. Na konci nás čeká dokonce pointa. Tu jsem ovšem úplně nepochopil, NATO jsem se až moc bál. ()

Oxymoron

Pěkná temná atmosféra, pěkná herečka v hlavní roli, pěkný příběh a pár pěkných věcí, které vás zaříznou pěkně do sedačky. Jen toho strachu mohlo být trochu víc. El Orfanato je ovšem natočené takovým způsobem, že mi tentokrát absence vyloženě hrůzostrašných scén ani nevadí. Jak už tu bylo řečeno, spíš než horor je to taková pohádka pro dospělé. Pěkná pohádka pro dospělé. ()

Gore

Skvěle natočený a originální (opakuju originální pro ty, co tam vidí nějaký vykrádačky na The Others nebo Ring - sice menší náznaky by tam byli, ale jsou podány úplně jinak a v úplně jiné dimenzy, takže originální) mysteriózní horor, který svou hutnou atmosférou strhává na sebe veškerou svou pozornost. Pár skvělejch lekaček, dokonce se mi při jedný povedlo rozmáčknout broskev v ruce. A navíc znamenitej konec filmu, určitě by si zasloužil nominaci na filmový konec roku. ()

daduza

Nemám ráda americké horory, kde se vše podřizuje snaze zvýšit efekt a navíc se v nich vyskytuje enormní množství hloupých a uječených hrdinek. Toto je oproti nim promyšlený horor s "lidskou tváří", což oceňuji. ()

kluk z Na

konečně inteligentní duchařina, Bayona s Del Torem za zády směřuje správnym směrem, prostě mě dostalo jak to bylo vyvážený, nic odfláknutýho... ale zas zvládu klidně víc... chci se víc bát:-) a proto se těšim na další španělskou potemnělost... za herce další plusové body... krásné lokace, konkrétně mam na mysli ten maják nebo jeskyně u moře, takže proč si to podle mne nezaslouží plnej počet?... všechno zde bylo velice nadprůměrné, ovšem chybělo mi víc posrávacích částí, kdy si říkáte, jesli by nebylo lepší to teď vypnout a dokoukat to zejtra odpoledne za světla... dostal sem hodně, ale občas sem chtěl víc ()

Illy

Mexickošpanělský majstrštyk. Del Torro má šťastnou ruku při produkování. Napínavé, temné, bez zbytečné krve. (i když tu já rád). Po dlouhé době velmi kvalitní duchařina. ()

zdenur

Vcelku solidní nálož i když z těch děsivých momentů se dalo vytěžit víc a je jich sakra málo. Ze začátku hodně dobrá atmosféra, která bohužel postupem času začala ztrácet na intenzitě. Od druhé poloviny už to bylo krapet ujeté, no a závěr jsem celkově nějak nepobral - neříkám, že nepochopil, prostě mi nesedl. Líbilo se mi jak Laura přesně věděla co má dělat.. ()

Kroupa

Parádní film. Užíval jsem si tu mrazivou jízdu i přes přítomnost dvou méně unesených kamarádů. Po celou dobu jsem byl jako u vytržení. Ani ti skeptikové nenašli na filmu významnější nedostatky. Po vizuální stránce je film propracovaný a velmi přesvědčivý. Mimochodem - tohle je opravdový horor, jak si jej představuju. Slovo "horror" zcela jasně odkazuje na strach, nikoli na litry krve a libry živého masa. ()

bolan

Duchařina ve stylu "The Others", akorát že slabší. Nicméně film není špatný. Je koukatelný a když už si myslíte, že se díváte spíš na nějaké mysteriózní drama, je zde pár solidních lekaček, které se mnou škubly až mi vypadli brambůrky z pusy. ()

Furmi

Nabúchaný trailer a produkcia Guilerma del Tora ma prinútili zhliadnuť tento počin Španielských štúdií. Spočiatku nuda, nuda nuda, v nude sa stále pokračuje, potom sa niečo stane a zas nuda nuda nuda a nuda. Film začne mať konečne zvrat až ku koncu kde je už divák, vrátane mňa unudený a nevystrašitelný, tupo očakavajúci trpký predvidateľný koniec ktorý sa samozrejme dostavil. 65% ()

embecka

Zvláštnym spôsobom desivé. Nie tak, že sa budete strhávať zo sna. Ale napriek všetkému uveríte, že to je možné. Prvý horor s deťmi, na ktorý som sa zvládla pozerať bez toho, že by ma na druhý deň strašili deti živé :) Vlastne, takým absurdným spôsobom tento film hodnotím ako milý. Lebo Peter Pan a Wendy, lebo Belén Rueda bola UAU!... ()

camper

Já jsem ohromen! Takhle by měl vypadat každej horor! V tomhle filmu je spousta momentů, spousta zvuků, který s člověkem dělaj divy. Opravdu, tohle je horor, kde není moc čeho se bát, ale já se bát musel, musel jsem bejt celou dobu napnutej a čekat, co bude dál! Musel, musel a musel! Takže super! Super kamera, super zvuk! A když se tohle všechno spolu potká, tak vznikne úžasnej film! ()

Mafyn

Pokud se jedná o mě a Španělskou tvorbu musím říci „nic moc, spíš nic“, ale toto drama mě zaujalo. Málokdy mám husí kůži, tady jsem ji měl tolikrát, že to ani nespočítám. Prostředí bylo hororové, kamera mě překvapila – byla výborná a hlavní hrdinkou jsem se nechal vtáhnou do děje bez sebemenšího odporu, impozantní Belé Rueda. ()

Stocki

Abych byl upřimný, musím konstatovat, že mě tento snímek nechal zcela chladným, ale nemohu mu dát špatné hodnocení. Je pravdou, že hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, stejně jako otec i jejich syn. Film se pomalu vlekl a nudil. Ve druhé fázi se však našli místa, kdy jsem nehnutě koukal. Je to natočené pěkně, exteriéry i interiéry jsou krásné, jenže mi to celé přijde tak nějak ukradené, včetně závěru. Nemám chuť si to pustit někdy znovu a proto se Sirotčinec nemůže stát mým oblíbeným filmem. ()

METHOD_

Ó, bravó...aký pekný film sa z toho nakoniec vykľul :-) podobné typy nemusím, ale toto je podarené, udržiava to diváka v napätí, hudba taktiež fajn, a v podstate...ak by sa nejednalo o duchov, dám tomu aj 5* ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze