Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

Nakhla

Je úžasné kouknout se na nějaký horor, který nekazí potoky krve a brutalita. A ten závěr? Úžasně šokující. Zastaví dech. Zamrazí. ()

Dinsberg

Děda Drchlík v českých Návštěvnících kdysi prohlásil: "Kruh je podstata všeho." O tomhle filmu to platí dvojnásob. Pokud chceme někam dojít, vraťme se tam, kde jsme začali. I kdyby to mělo znamenat nejhorší noční můru. ()

Zam

Tak tenhle film mne dostal. Na horory moc nekoukám, bestiální vraždy a obcování s ďáblama mne tolik nebere, ale tahle duchařina je vynikající. Kdo má rád tenhle druh filmů bude spokojen a navíc ta pointa! ()

Mercilonka

Kdyby byla větší stupnice, dám nejvyšší počet hvězdiček. Napínavé od začátku do konce a hlavně - po několika marných pokusech jsem se u filmu skutečně bála neživých dětí od dob Samary vylézající z televize. Skvělý herecký výkon hysterické matky, která zastínila všechny okolo. Odhalení na konci filmu naprosto nečekané a dech beroucí (a bohužel i slzu ukapující). ()

nula87

Duchařina, která sice nepokrytě používá (vykrádá) již dávno objevené a úspěšně použité postupy, ale film má tajemství a atmosféru, což je mnohem více, než litry krve, zahradnické náčiní a jiné pomůcky, bez kterých dneska skoro žádný moderní "horror" nedá ani ránu. Navíc vliv del Tora je tam jasný, přiznaný, a proto film určitě stojí za vidění. Vcelku příjemný zážitek s určitými mouchami, které ale celku nevadí, a navíc zakončeno vkusným silným zakončením. 65% ()

gicous

Moc povedená duchařina, která umně pracuje se zvuky a temnotou. Díky neustálemu napětí a pocitu, že se ve tmě skrývá něco hruzostrašného, si mě film udržel po celou dobu. Jednotlivé scény působí velmi znepokojivě a napínavě. Scénař není příliš originální, ale díky kvalitnímu provedení to je druhořadé. V podstatě se jedná o herecký koncert hlavní představitelky, jejichž hrdinka je velmi silná žena a především matka, která se touží znovu setkat se svým synem. I když ji všichni ostatní odrazují, ona si jde tvrdě za svým. Film balancuje na pomezí hororu a dramatu, kde na body mírně vyhrává drama, což je podle mě ku prospěchu filmu. Hořkosladký závěr dokazuje jak je mateřský cit a láska u hlavní hrdinky silný. Zároveň je ale pozitivní v myšlence, že nás po smrti nečeká prázdnota a nicota, ale naopak štěstí. ()

Agneszka

Strašidelná, ponurá atmosféra. Zajímavá zápletka, která diváka neustále drží v napětí. Závěr je geniálně jednoduchý. Za mě není co bych tomuhle filmu vytkla. Vřele doporučuji pro všechny co mají rádi spíše "psychologické horory" než hromadu krve, které se tady až na jednu scénu nedočkáte :) ()

MarsVl

Horor by se tu měl vyškrtnout. Mysteriozní ano, ale nic víc .... navíc konec jak pohádka. Opravdu jsem čekal mnohem víc. Velké zklamání. 2* ()

Horxus

Jeden z nejlepších filmů a snad nejlepší duchařský horor, co jsem kdy viděla. Napětí, šok, strach a perfektní atmosféra. 100% jistých. PS: Nezoufejte nad zkaženým koncem. ()

borohub

Chvílemi docela husté, chvílemi trapné. Logika hororů opět nastoupila. Něco slyším v kulně tak se tam nevyzbrojený vydám. Celkově horory jako žánry nemusím ale občas to být musí. Stejně kvůli té občasné stupiditě dávám 3 ()

Olafsson

Slušná duchařská detektivka s poměrně nečekaným vyústěním které mě hodně překvapilo... Skvělá Belén Rueda v roli matky... ()

maoc

Zas až tolik hororů nakoukáno nemám, takže tohle tvrzení berte s rezervou, ale nevybavím si moc podobně žánrově rozmáchlých filmů. Poměrově bych to odhadl na 30% horor, 50% drama a 20% thriller. Když na ta čísla koukám, přijde mi nemožné, aby film jako celek šlapal, ale ono to funguje. Výborný scénář sice nedovysvětlí všechno (naštěstí), ale na konci kolečka hladce zapadnou do sebe. Postavy nešustí papírem a jsou přesvědčivě zahrány. Obzvláště hlavní role v podání Belén Ruedy je famózní. Třešinkou na dortu pro mne bylo její hraní, když lže manželovi. No a poslední scéna, to byla prostě katarze, kterou jsem probrečel. Opravdu silný zážitek, který mne nutí projít si svůj filmový top a poohlédnout se po volném místě ... které se nakonec nenašlo. Ale v top20 by určitě byl. ()

kubilov

Dal jsem si za jednu noc Orphan a Orphanage a musím říct, že převážně druhý jmenovaný film mě docela zklamal. Rádoby bububu scény s neskutečně otravnou a nesympatickou hlavní herečkou a s fakt praštěnym dějem o jednom ztracenym klukovi. No a nezachrání to dokonce ani médium a ani Geraldine Chaplin. Asi na tom bude něco špatně, když jsem se při vrcholící rádoby strašidelné scéně začal místo strachy posrávat hlasitě chlámat. Po dnešní noci mi už dlouho nikdo nevymluví, že horory nejsou nic moc. ()

nnikynka3

Konečně horor který má hlavu a patu. Nejen že tam jsou mysteriózní chvíle a napětí, je tam přeci jen něco z toho psychologického žánru. Film splnil všechno co jsem od něj čekala. ()

Pitryx

Zdlouhavý začátek, zdlouhavé scény. Ale jinak se na to dívat dalo, scéna před koupelnou byla velmi dobrá. Bohužel je to celé jakési uměle natažené a závěr dokonale zmršený. Kdyby tvůrci ustřihli těch dalších zbytečných několik minut po nálezu, bylo by to ještě lepší. Další ze série duchařských příběhů. Nic nového ani převratného. 260120139714/10111 ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze