Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

mr.sulas

Co oceňuju?Především to,že jsem nevěděl co se v průběhu celého filmu bude dít.Nebyl moment,který bych očekával.Netušil jsem co se bude dít a to jsem se opravdu snažil něco předpokládat.Vážně velmi slušné! ()

sAreOn

Film, který jsem už viděl před delší dobou, ale jaksi asi zapomněl ohodnotit. Je to velice působivý snímek, který vás strhne svoji atmosférou. Není to vyloženě horor, ale dost psychologický snímek o matce, která ztratí své dítě... ()

Simir79

Španělé si rádi hrají. Po velmi zajímavém "Faunovu Labyrintu" tu je další pozoruhodné dílo. Zase se divák ptá, kde končí realita a kde začíná "pohádka" a obojí se velmi dobře a stravitelně prolíná. Scénárista oprášil jinak fádní děsivost opuštěného domu a vložili ji do vcelku zajímavé zápletky. Nejsem vyznavačem hororů, a proto si říkám, že bych tento film zas tak neškatulkoval. Ponurá atmosféra se střídala prvky psychologických a dramatických scén. Jediné co bych vytkl, je tak trochu jeden nelogický dějový prvek...... že by nikdo nepostrádal 5 zmizelých dětí, i když byli ze sirotčince??? To je asi jediné. Jen takový zajímavý postřeh.... „Sirotčinec“ – „Faunův Labyrint“.... hele vy španělé, máte vůbec rádi děti??? :-) ()

EnneX

Moc jsem nečekal a ze začátku mě film nedokázal vtáhnout do děje. Jenže druhá polovina se slušně rozjede a rázem sem byl pohlcen a mile překvapen. Výborně natočený horor, který zamrazí. ()

Alfonso198

Jakožto horror mě to moc nevyděsilo, ale nekolik opravdu dobrejch scén tam bylo. Mám na mysli seanci s médiem a "hru raz dva tři, dál ani krok" - povedená atmosféra. Každopádně se mi film líbil a příjemná změna, i když jsem se jí drobet obával, byla španělština, kterou sice nijak zvlášť nežeru, ale tady mi to nevadilo, ba naopak. Jediný rejpnutí mám k tomu jak se ten kluk mohl dostat bez porušení tapety v kumbále a bez kliky do sklepa - trhala jí až jeho matka, stejně tak měla tu kliku... :-) Ale to je tak jediná věc, co mě při koukání praštila do očí, jinak nemám nic co vytknout. Příjemnej film, ovšem nevim, jestli je slovo "příjemný" vhodný použít zrovna u horroru... :-) A nemůžu si odpustit pochválit madam Belén Ruedy, na svůj věk nevypadá vůbec zle a to nemluvym o jejím hereckém výkonu :-P 82,001% ___ Ještě bych doplnil, že se mi líbila nevtíravost hudby. Myšleno tak, že lekací scény nebyly postavený na co nejhlasitějšim zvukovym efektu, což nesnášim například na panu Carpenterovy, namátkově film Mlha. DOPLNĚNÍ: tak ta tapeta byla u těch dveří prořízlá, ale tu kliku mi nikdo nevymluví. :-D ()

bonovox

Takmer dokonalý snímok, perfektná atmosféra, tajuplný príbeh a hlavne perfektné vyvrcholenie. Bojím sa len toho, že v Hollywoode niekedy pripravia nezmyselný remake. ()

aannemer

Hmmm, tak tohle můžu. Mám rád sice čvachtavé zoombie scény, ale tohle decentní strašení se těm Španělům a Mexikáncům fakt povedlo. Závěr mi sice trochu připomněl film Ti druzí, ale někdy bývá vykrádačka lepší originálu. ()

Sintiroma

Ze zacatkku jsem v tom trosku plaval a ztracel sem se v pribehu,ale reziser to zvladl na jednicku a postupne mi vsechno zapadalo tak jak melo.Skvela podivana. ()

Obenny

Thriller, který svým způsobem mohl být ukončen už někdy v průběhu poloviny filmu. Bohužel pro hlavní hrdinku se tak nestalo. Prvních několik minut Vás dostane do temných snů a vzpomínek hrdinky filmu, které jsou opravdu mrazivé, ale pak nastane zvrat kdy si rodina přivede ze sirotčince domů adoptované dítě. Film provází po celou dobu temná atmosféra a napětí, které se zvyšuje až k závěru, ale bylo toho opravdu velmi přehnané. Ke konci Vám vše lépe než-li já vysvětlí K. Roden. ()

HennessyVSOP

V dnešní době se již nedá natočit originálního nic, což je přsně i případ tohoto filmu. Ovšem provedení je luxusní. Na horory zásadně koukám ve tmě před spaním a nebýt toho že jsem dokoukal do konce a dozvěděl se i finále, tak by se mi asi docela špatně spalo. Atmosféra filmu je hutná jak blázen a je to přesně typ hororu, který mám rád, nenásilný, s dějem co má pointu a pořádnou atmosférou, která by se dala krájet, Ke konci se už dalo předvídat v čem je zakopán pes, takže jednu hvězdu ztrácí film za slabší provedení rozuzlení a za hudbu, která by mohla být dramatičtější. I tak velmi solidních 80% ()

@nthr4X

Jako horor bych to rozhodně neoznačil, slušná atmosféra, pár lekaček, prostředím trochu připomínající film Kruh. Každopádně jeden z těch lepších filmů ze španělské produkce. ()

xylobrno

i po týdnu po shlédnutí mi při vzpomínce na rozuzlení vstává husí kůže. jak je to strašně pravděpodobné a uvěřitelné a smutné a nedokreslované. a zase musím upozornit na zemi původu snímku, zvláštní a pro španělské filmy charakteristická atmosféra. ()

Route.66

Jako horor bych tento snímek neoznačoval, ale pokud ho budu hodnotit jako psychologický thriller, tak u mě uspěl na jedničku. Příběh kvalitní, vcelku uvěřitelný, psychologie postav (hlavně matky) kvalitně zpracována. Zápletka filmu se točí kolem obyčejné dětské hry a její vyústění (nejen) mě překvapilo, za což dávám vysoké hodnocení. 90% ()

kalysta

Nudný film, který nepřináší vůbec nic nového, všchno už tady bylo, takže zase jednou má dítě neviditelné kamarády, zade jednou dítě zmizí, zase jednou příjde médium, které hovoří se záhrobím, zase je tu laxní policie a až příliš racionální otec. K tomu slušná atmosféra, pár lekaček a během druhé poloviny asi 15 pohledů na hodinky. ()

Venceslao90

Další skvělý španělský horor. Děsivých scén sice není tolik, ale to nemá žádný vliv na skvělou atmosféru. Bude mi asi dlouho trvat, než zapomenu tu scénu s tou babkou, jak bušila tou lopatou :-D No a k tomu ten překvapivý závěr... ()

Scaevola

A pak že děti jsou hodná a milá stvoření - když si hrát chtějí, tak si prostě hrát budou! Velmi kvalitní strašení s důmyslnými hereckými výkony. ()

R_Dwarf

Upřímně nevím, co si o tomhle fimlu mám myslet. Působil na mě poněkud.. Rozpolceně. Zezačátku jsem si říkala "jo, to bude dobrej horor" pak ale ke konic se mi to zdálo už trochu o ničem a vzhledem k tomu, že je to horor, tka jsem čekala, že pak toho syna najde třeba mrtvého, bez ruky, bez očí, nebo tak něco. Přece jen, je to horor. ()

Megalomaniac

Něco tak povedeného jsem dlouho, ale opravdu dlouho neviděl. Scény, ve kterých vás to dokáže vylekat přesně v momentě, kdy to netušíte. Skvěle udělaný horor, který mne dostal jak atmosférou starého domu, tak i děsivými scénami a k tomu všemu chlapeček s maskou, ze kterého mi běžel mráz po zádech. Ode mne jasných pět hvězdiček, což u tohoto filmu znamená asi 87% vřele doporučuji. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze