Ben je geniální student MIT, kterému v dalším studiu brání nedostatek finančních prostředků. Proto po kratším váhání souhlasí s nabídkou svého profesora Mickyho Rosy. Pod jeho vedením se stane součástí studentského týmu, který pravidelně létá do Las Vegas, kde pomocí techniky tzv. „počítání karet“ obírá kasina o tisíce dolarů při hře Blackjack. Ben si zpočátku chce přivydělat jen tolik, kolik potřebuje na zaplacení studia, ale s jídlem roste chuť a svět luxusních hotelů a hýření je lákavý. A stejně tak lákavá je půvabná studentka a spolupachatelka Jill, do které se Ben zamiluje. Ačkoliv počítání karet není nezákonné, v sázce je mnoho a záhy nejde jen o to orientovat se v kartách, ale také o nutnost nenechat se přistihnout šéfem ochranky jednoho z kasin Colem Williamsem. Navíc se jednoho dne Ben při hře nesoustředí a jeho vinou prohraje skupinka hodně peněz. Pohádá se s profesorem, přesvědčí tým, že mohou pokračovat společně právě bez Mickyho, a začíná hra kdo s koho... (TV Nova)

lareinna

Veľmi dobrý film, ktorý ma zaujal od začiatku do konca. O mladých inteligentných ľuďoch, ktorí vedia, že majú potenciál, život im prihrá do cesty šancu, resp. hru, ktorá je zaobalená do ligotavých svetiel a vône prachov. Neváhajú a idú za cieľom, po ceste, na ktorej konci je už len surová realita...ale aj ponaučenie - v živote v tom lepšom prípade...Výborný film! ()

Arnyfe

Na toto téma bylo natočeno prehršle filmů tak i přesto musím tento příběh vyzdvihnout k výšinám. Velice osobitý filmeček o partičce nadaných studentů a jejich učitele, který je zasvětí do tajů hry Black Jack. Každá karetní hra má svůj systém a každý systém má své díry respektivě pokud si dokážete spočítat karetní variace podobně jako matematický génius Karel Janeček, který si v Las Vegas krátil dlouhou chvilku hraním právě této karetní hry samozřejmě s kladnými nemalými zisky tak je logické a zcela pochopitelné, že vám po několika návštěvách v každém kasínu bude zamezen přístup. Bohužel takto to chodí ve světě velkého hazardu. I tento příběh vychází z podložených faktů, kde si partička studentů přilepšila ke studiu podstatně horentní sumou. Prostě kdo umí ten umí a kdo neumí tak ten jen čumí. Otázka zní jakou to mělo asi tak dohru? ()

Phillo

Tak ako pôvodne nechceli vziať hlavného hrdinu na Harvard, pretože "nebol ničím výnimočný", tak isto nikdy "nevezmú" tento film do spoločnosti tých výnimočných. Jediný možný "katapult" do vyšších poschodí, Kevin Spacey má málo priestoru a jeho postava plní všetky klišé podobných filmov. 21 je pozerateľný film, zabaví, neznechutí, no nikdy sa neodpichne vyššie. 55% ()

Oxymoron

Jim Sturgess vypadá jako Michael Beran z Pelíšků, ale to nic nemění na tom, že se mu v povedém filmu povedlo povedeně ztvárnit hlavní roli. Kdo má rád sázky, kasína a vůbec nějaké to gamblerství (teď nepočítám kupování kafe v automatu, na tom jsem závislý asi jen já) pro něj je tenhle film jasná volba. Ostatním se líbit může i nemusí. Jedno je ale jisté - jestli půjdete do kina jen proto, abyste se naučili nějaký fígl a začli vyhrávat mohutné částky, tak to rovnou vzdejte, já vůbec nepochopil, jak to vlastně dělají :) ()

phaloc

Relativne americky uspesna snimka, u mna pravy opak. Vsetko co sme tu uz zanrovo mali vo velmi nudnom, roooztahanom balicku predvidatelnejsom ako disneyovka. Velmi nesvieze a scenaristicky lacne, za zmienku stoji celkom fun soundtrack, Jim Sturgess a Kevin Spacey davaju standard. ()

Camulator

Moc pěkný způsob jak si přivydělat a k tomu to není nelegální, stačí umět počítat, myslet a ovládat umění utéct před vzteklou ochrankou obraného casina. Dobrá podívaná, nenudí. Mimochodem před nějakým časem jsem zahlédl kousek z jedné epizody seriálu Vražedná čísla, kde ten mladý matematik předváděl bandě amatérů úplně stejný příklad s kozama a autem, akorát zapomněl dodat, že moderátor musí vědět, kde auto je... ()

MraMor

Velmi príjemné a nečakané prekvapenie. Trošku prehnané ale inak svieže, so skvelým spadom, pri ktorom som sa takmer vôbec nenudil. ()

hnkflknk

No 3 až 4 hvězdy. Ale spíš ty 3. Celkem zajímavý námět a celkem zajímavá režie, která nenadchne ani neurazí. Celkem pěkná pitominka. ()

cinci

Zajímavá kasínová oddechovka...scénář sice předvídatelný ale co... SPOLIER Jen 2 věci mi nesedí: 1. Proč se vraceli pořád do jednoho kasína ? 2. Starej mazák jako Mickey (Spacey) by se přeci nenechal tak lehce napálit (když běžel s tou taškou ve který byly čokoládový peníze místo žetonů...musel přece slyšet že žetony nechřestí o sebe...a taška musela taky bejt o dost lehčí (pokud uvážím že jeden standartní žeton v kasínu váží 11,5gramu)) 80% ()

sedlo03

3 hvězdy, ale za přítomnost KS další * navíc, takže zasloužené 4* pro tento sympatickej film. Jinak je pravda, že né málo lidí si tímhle přišli na nemalé peníze..Jo hold někomu to pálí :). 75% ()

Standic1

Ať už jde o poker nebo jako v tomto případě o black jack, tak pro filmy tohoto typu mám prostě slabost. Herci u mě obstáli na výbornou, a to hlavně ti méně známí. Příběh je velice chytlavý a jeho promakanost mě držela u obrazovky nehnutě sedět a vychutnat si ten zážitek. ()

crozet

Solidní film pro mladého diváka na bednu (kombinace studentského prostředí, dobrodružství, romantiky a vypravěčského hlasu jako důležitých prvků narace). Závěr, jak by si jej vysnil teenager. Je to správné, nebo povrchní? A co je víc? Adolescentní tele, nebo zralý vůl? ()

kamil.i

Filmový priemer, ktorý nikoho neurazí, poteší ako večerná televízna jednohubka a to je tak všetko, čo môže ponúknuť bez akejkoľvek pridanej hodnoty. ()

Antaeus

Príjemná jednohubka na trávenie nedeľného obedu (obeda? Dvojtvar, nie?). Ono to síce bežalo vo večerných hodinách, takže by som mal skôr napísať na trávenie večere (tu mám aspoň jasno v koncovke). Nenáročný film, aké mám rád, pretože sa vďaka ich predvídateľnosti cítim ako génius. Navyše Spejsiho mám rád a Morfea detto. Takže vcelku v cajku. ()

kujon

Je to ryze průměrná, ničím vyloženě zajímavá a od začátku prokouknutelná emerická story s nepříliš oslnivými hereckými výkony. Za mě tudíž 3 bludišťáci. ()

Betmän

Po dlouhý době film, kde nějakej známej herec kouří a neni to terorista ani vrah, prostě kouří. Styď se, McClane! ()

Gerrard8

Výborny film. Dobrý námet od Roberta Luketiča. Pobavil som sa ale chvílkami to bolo aj trochu nudné. Zaslúžené 4* ()