Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Dont

Trojka Gerard Butler, Idris Elba a Tom Hardy byla lepší než celá Rocknrolla. Hlavně jejich zábavné příhody a seznámení s gangstery z východu. Z „českého“ pohledu nelze ignorovat Karla Rodena a jeho solidní výkon v ne úplně bezvýznamné roli. Rozhodně se svým výkonem neztratil. I když Mark Strong to není. :-)) Jen škoda, že se RocknRolla nevyhne pár slabším feťáckým pasážím, které trochu sráží výsledný pozitivní dojem. ()

Skip

Guy Ritchie mě vyloženě potěšil. Sice se nekoná nic nového, co bych už neviděl, ale to mi vůbec nevadilo. Výborně zahrané a natočené, prostě pamlsek jak stvořený přímo pro mě. ()

Dubro

Ritchie opustil blondínu a vrátil sa k fanúšikom jeho čierno humorných gangsteriek. Použil pôvodnú kuchársku knihu, podľa ktorej navaril vynikajúci Zbaľ prachy a ešte lepší Podfu©k, no bez nových ingrediencií a tak miesto šťavnatého bifteku rozradostený divák zahryzne do skoro ohlodanej kosti. Podľa reklamy či traileru mal byť RocknRolla poriadny nárez a ono sa to celé šmochce unavujúcim tempom a len v čase, keď už-už zatláča viečka, tam Ritchie predvedie nejaké cirkusové číslo, aby divák nezabudol, na koho film vlastne zíza. Jednotlivé scénky nemajú požadovaný efekt a sú nedotiahnuté presne tak, ako je nedotiahnutý Roden. Necelých osem kostí. A tak som sa tešil. ()

Eldrick

Vypravěčsky a strukturou nejvyspělejší film Guye Ritchieho. Docení jej však pouze filmoví geekové, kteří dokaží číst filmovým jazykem. Stále doufám, že jednoho dne spatří světlo světa pokračování v podobě The Real Rocknrolla, protože tohle svébytné gangsterské universum si ho zaslouží. ()

Gereth

Konečně Ritchie, jakého všichni znají a jakého mají rádi. Není v takové formě jako při Lock,Stock and Two Smoking barrels a Snatch, ale je to on. A to znamená spoustu různorodých charakterů, absurdních situací, situačního humoru a přestřelek. Ovšem u poslední zmíněné esence došlo k výraznému oslabení. Je to vidět na celém filmu, ale konkrétně(SPOILER!!!), když Archy přijde do domu, kde si ti dva Rusové hrajou s One-Two, všichni vědí k čemu se schyluje. A proto jsem byl pořádně dopálený, když to nakonec skončilo pouze střihem, záběrem na dveře a zvukem výstřelů. Malé děti na tento film stejně nikdo nepustí, tak proč takový podraz? ()

Kopik

Guy Ritchie se vrací ve velkém stylu. Kvalitní gangsterka, místy vtipná, jen mi chybělo více přestřelek. Ale na druhou stranu i bez nich šlo o dobře zpracované dílko, které určitě stojí za shlédnutí. Příjemně mě opět překvapil Karel Roden, na pohlazení oka zase skvěle posloužila Thandie Newton. Nicméně povedlo se - čytři. ()

Fanucci

Řada vtipných scén a dialogů, přesvědčivý Karel Roden, pár skvělých zpomalovaček a perfektní rvačka/honička Wild Bunch a dvou Rusů. 80% ()

dee-key

Skvělej Ritchie jako obvykle. Mohu pobírat po velkých dávkách a opakovaně, nikdy se mi nepřejí. Naprosto delikátní výběr herců a zamotání zápletky. Film po všech stránkách vkusný, vtipný, akční, dramatický a správně ujetý. Jedná se zkrátka o chuťovku. ()

JOHN.NY

Obával jsem se, zda RocknRolla nebude Ritchieho marný pokus o návrat na vrchol gangsterek a s velikým potěšením musím říct, že Guy zase válí (skoro) jako dříve!! A to k tomu ani nepotřeboval Jasona Stathama! Nahradila jej banda méně známých herců, kteří rozhodně nezklamali a Ritchie z nich dostal přesně, co potřeboval. Je vidět snaha o to být co nejstylovější, což je spolu s jeho klasickým černým humorem přímo vražedná kombinace!! Nezbývá než se těšit na The Real RocknRolla.. ()

SonG

Čím to je, že mi to tak do půlky filmů vůbec nedávalo smysl??Asi to tak má být, ale mě osobně to díky ohromnému množství postav, spletitému příběhu a nepřehledných pasáží připadalo, že to nemá hlavu ani patu...Jak se ale film chýlí k závěru, leccos se vyjasní, ale pořád mi po RocknRollovi zůstává podivná pachuť v ústech...Nebylo to špatné,ale viděl jsem lepší...Napodruhé budu snad moudřejší(pokud se ovšem k tomu odhodlám)... ()

maverick10

Tak se nam Guy pomalu prevleka zpet do zaplivaneho, smradlaveho kabatu. Predchozi dva obleky mu totiz vubec nepadly, mozna za to muze krejci, ale spis to bude panimamou. No jen doufejme ze ho stary znamy smradlavy kabat neomrzi. ()

zipexx

Ritchie se snaží vkročit do řeky, kde již dvakrát úspěšně "rulloval". RocknRolla však nenabízí nic nového, ale není to úplné zklamání. Ex-manžel Madonny nám dává opět nahlédnout do svého malého "gangsterského světa" plného podivínů, leč mi to celé přišlo tentokrát až moc disco:-). Pokud se chtěl vyrovnat Podfu(c)ku, nebo jej dokonce překonat, měl určitě přitvrdit. ()

BitlDjus

Guy Ritchie si mě získal už Lock, stock and two smoking barrels, ale RocknRollou mě naprosto pohltil. Celou dobu jsem se opravdu bavil, výborná hudba, vtip a samozdřejmě nechyběla klasická Ritchieho zamotanice a hlavně duo přihřátých a nesmrtelných Rusáků. :) Zakončení bylo úchvatné. "Lidé se mě ptají, co je to rocknrolla. A já jim říkám, že to není o bubnech, drogách nebo léčebnách. To ne. Je to o něčem mnohem víc, kamaráde. Všichni chceme žít dobrý život. Chceme mít peníze, drogy, skvělý sexuální život a partnerku. Slávu. Ale rocknrolla je jiný. Proč? Protože pravý rocknrolla, si chce jen pořádně užívat." Také bych chtěl být pravý RocknRolla! :) ()

Katarine

Zajímalo by mě, kdy přestanou čeští herci hrát v amerických filmech Rusáky. Každopádně moc povedená záležitost, i když jsem se ze začátku celkem dost ztrácela. Pak mi ovšem došlo, že takhle to nejspíš má být a na závěr mi už vše krásně do sebe zapadalo. Výborný Butler a Hardy :) ()

honajz2

Třetí hvězda je jen za Rodena a Super Hanse, který snad jinou roli než člověka výrazně se pohybujícího okolo drog nehrál. S Ritchiem to mám jak na houpačce - jednou mě nadchne, jindy mě zase míjí. A tady se bohužel stalo to druhé. Možná se mi to jen zdá, ale mám pocit, že Ritchie točí jeden a ten samý film pořád dokola. Protože už Podfuck byl variací na Sbal prachy a vypadni a RocknRolla vypadá jako variace na obojí, jen hůř propojená a s některými dějovými linkami otevřenými, jelikož nejspíš mělo být pokračování. Působilo to na mě laxně a nejen kvůli tomu, ale taky kvůli postavám se slabšími charaktery, které sice rozpoznatelné jsou, ale rozhodně ne tak jako v prvních dvou Ritchieho filmech. A projevuje se to v (ne)nápaditém scénáři, práci se střihem, kompozici a délce záběrů nebo také méně zamotané zápletce. Je to Ritchieho film, ale jakoby na půl plynu, ve kterém je upozaděné to nejlepší z něj. Takže za mě spíš zklamání, které i přes pár vtipných scén a v základě slibnou zápletku ve mě nezanechala skoro nic. A jak už jsem psal, slabá třetí hvězda je jen za účast dvou výše zmíněných herců, přičemž právě kvůli Super Hansovi jsem to celé chtěl vidět, jelikož mimo Peep Show jsem ho nikde jinde neviděl. Slabé 3* ()

ZoltanCZ

Na RocknRollu jsem se těšil po parádním traileru, jenž nejen ve mě dokázal vzbudit dojem, že Guy Ritchie bude zpět a konečně natočí ten stylový flák z londýnského podsvětí, který jsme si všichni už léta přáli. A to se naštěstí z větší části naplnilo. Není to sice vybroušený diamant jako Snatch nebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels, zamrzí málo akce a ubylo i typického Ritchiovského černého humoru, nicméně postavy, dialogy a příběh samotný si pochvalu zaslouží. RocknRolla je postavená právě na velkém množství charakterů, jejich dialogů, propletených vztahů a na výborných hereckých výkonech. Právě z herců musím vyzdvihnout Gerarda Butlera (honička s rusy rulez :)), Marka Stronga (jeho Archie byl charisma samo), Karla Rodena (úplně mi připomínal majitele Chelsea Romana Abramoviče :-)) a samozřejmě sexy úřednici Thandie Newton. RocknRolla je zábavný film, sice nedosahuje kvalit prvních dvou režisérových snímků ale ukazuje, že Ritchie točit nezapoměl a že se můžeme dočkat dalších jeho stylových výletů do londýnského podsvětí. 8/10 ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)