Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

kratajirka odpad!

Já hltal akorát sexy křivky tý černošky. Z toho filmu jsem nenahltal vůbec nic. Neslaný, nesladký, o ničem a o ničem. Krimi ani náhodou, akční už vůbec ne a komedie? Tak určitě! Ritchie to umí lépe zdirigovat. Tak třeba příště. ()

Mckay

Další skvěla gansterka od mého oblíbeného režiséra Guye Ritchio. Skvěle navazuje na předchozí tvorbu Sbal prachy a vypadni a legendární Podfuck. Opět nechybí spoustu hlášek ,akce a komických situacích.Přidejte si do toho londýnské prostředí , který k těmto typům filmům sedí snad nejlépe.Nechybí ani výborný soundtrack v podání The subways se songem Rock'N'Roll Queen.Trosku mi chybí Gayuv dvorní herec Jason Statham ,ale Butler zahrál vice než obstojně.Film má spoustu výborných nezapomenutelných scén typu ,kde Butler utíká před rusákem ,nebo když rusáci vystopujou Butlera u něj doma.Tam sem si už myslel že je snad poněm :D. ()

Von Kempelen

Viděno podruhý po letech a pocity snad ještě lepší než napoprvý. Nápaditá jízda o jednom obrazu se spoustou drsnejch a vtipnejch keců. Super zábava bez hluchejch míst. ()

failik

Bláznivá jízda dlážděná sexem, drogama a rocknrollem v plné parádě ve stylu Guy Ritchieho, spolu se skvělou muzikou a špičkovým obsazením. PS: Pořád čekám, kdy už konečně dorazí The real rocknrolla. "There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster." ()

dati

videné zo záznamu na h.b.o.. ako zákerný rus o obraz prišiel.. super cool film s kopou nezabudnuteľných scén.. karel roden má svoje čaro aj bez snahy o ruský prízvuk.. fajn scéna o krabičke cigariet, štýlový tanec hlavného páru a super strihaná intímna chvíľa hlavného páru.. no a vydarený synček hlavného bastarda.. ()

Sejkorka

Tak tohle je pecka. Scénář jak sviňa, skvělé obsazení, muzika, Londýn .... Komediální gansgsterka, plná sympatických padouchů. Koukám na filmografii Guye Ritchieho, spousta perel. Ještě mám rezervy, tak to asi vezmu útokem. PODRUHÉ 11-9-23 stále stejně hodnocení = špica. Tak se do lesa volá, až se ucho utrhne. ()

Konev odpad!

Tolik super herců v jednom filmu a taková s...a to byla. Ani komedie, ani napínavé, jen blbé bláboly a několik mrtvých. ()

McGuffin

Jméno RocknRolla patří postavě, která není titulní, ale ve stejnojmenném příběhu mezi ostatními krade a podvádí ze všech nejméně. Jen vezme jeden obraz a finguje svou smrt, na konci toho ale nechá. Hromada ostatních maskulinních figur a jedna až dvě ženy v Londýně loupí, podvádí nebo k tomu navádějí, udávají, uplácejí, vraždí a, ano, kouří, fetují nebo pijí. Jen jim plány na krádeže, podvody a úplatky nijak pohledně nevycházejí a právě jejich nezdary též režírující Guy Ritchie roztáčí kola svého příběhu. Konec? Šťastný, trochu pomsty, trochu obnovených starých přátelství; jen se zapomnělo odhalit, proč přistěhovalému okradenému gentlemanovi nijak zvlášť nechybí jeho zmizelých čtrnáct milionů. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

1308boddah

Fajnovej film. Neurazí. Krásné je jak se Gladiátor cítí trapně po noci s Venomem. Jinak taková typická gangsterka / doktor Clooney 11. Ale má to nápad i spád. Baví. Bohužel největší debil, kterému jsem celou dobu přála smrt přežil. Tak už to ale holt v životě někdy/vždycky bývá. Znovu to vidět nemusím, ale i tak dávám 5. ()

godal

Natočené je to hezky-což o to...Gáj Ríša točit umí.Ale Tarantino může být jenom jeden.Tyhle pokusy o zápletku,která je někde uprostřed filmu a pak se střihem dostane k finále,bych už zakázal.Točí to dneska kde kdo a jsou to už fakt marné pokusy. ()

TragyCZ

"Rocknrolla - sex, rvačky a rock n' roll"... hmm, tak si to shrňme: film obsahuje jednu sexuální scénu (která by klidně mohla být trochu detailnější), o rvačky není úplně nouze, ale rock n' rollu jsem slyšel žalostně málo... Už z toho lze jednoduše odvodit, že to je prostě wannabe gangsterka. Námět a scénář by snad i byl poměrně originální, kdyby byl natočen v roce 1980 a možná i 1990, ale 2008? Velice řadové a bez špetky invence. Jako komedie snímek také neposloužil, maximálně jsem se párkrát pousmál. Začátek je totálně zmatečný a těžko pochopitelný, dějový vývoj dosti předvídatelný a nezlobte se na mě, ale Karel Roden mohl rozhodně odvést lepší výkon... Bohužel dostal roli natvrdlého ruského mafiána, na kterého se dle mého vůbec nehodí. Osud jeho sekretářky Stelly je pro nás záhadou, i když asi každému dojde, co s ní Kája udělal. Celkově mi to připadá jako čistě průměrný výtvor a musím říct, že mě to docela zklamalo, vzhledem k hodnocení tady na ČSFD, podle kterého jsem se řídil při výběru filmu. ()

VincentVega

RockNRolla je klasický koncept Ritchieho filmu z prostředí britského gangster undergroundu, který zkrátka baví, ale RockNRollu jsem zkoukl z Ritchieho sbírky jako poslední a v porovnání s ostatními je o zápletku, hlavního záporáka a celkovou dynamiku slabší. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)