Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Maty85

Dost zajímavý, ale taky tak trochu "splašený" a nerozvážný. Ovšem i to v sobě skrývá určité kouzlo. Malý plus za K. Rodena :-) ()

emo

Vcelku slušná "ritchieovská" haluz, ktorá sa snaží byť za každú cenu colol, avšak peckám ako Lock, Stock a Snatch nesiaha ani po členky. ()

SHI-SHA

Poprvé jsem si RocknRollu pustil asi před půl rokem a v polovině ho vypnul. Bez titulků se v tomhle filmu plném slangové tvrdé angličtiny prostě nedá orientovat. Dnes jsem mu dal druhou šanci a rozhodně nelituji. Guy Ritchie na to nejenže pořád má, místy se dokonce překonává! Cast se mu povedl dokonale, hlavně trio Butler, Roden a Strong; hudba tradičně perfektní. Hodnotím plným počtem. ()

FrankSusta

Je to vtipný a to hodně. To však platí zhruba do půlky filmu. Pak se tempo začne zpomalovat, věci se začnou opakovat a celkově už to není ono. Hromada tichých míst, hromada vtipů co se opakovali... no prostě nic moc. Děj se (pro mě) začal zbytečně komplikovat hromadou keců a nesmyslnejma kecama... no, hele, ta druhá polovina mi moc nešmakovala. První polovina (nebo spíš první třetina) mi silně připomínala Sbal prachy a vypadni a fakt to byla sranda. velice rychlý a svižný začátek sliboval rychlý a svižný konec, avšak...! Dle mého by se dalo dokonce i říci, že za to může začátek, za to, že stanovil nějaké tempo, které však nešlo dodržet. I když... to je asi blbost.      Vcelku solidní film s dobrými herci a postavami, které však po chvíli začnou přicházet o jakýsi šmrnc a zůstanou stát na místě.  Ale líbilo se mi to a zbytek byl udělanej docela dobře. A Karel Roden je borec!  7/10 ()

zorro

Guy Ritchie je zpět sice ne až tak ve velkém stylu, ale alespoň ve svém starém dobrem stylu. Hodně dobrých 70% možná na podruhé ostupeň výše. Na podruhé čistých 80% ()

Loki81

Kam se podely akcni sceny a Ritchieho typicky cerny humor z let minulych? Krasny dukaz toho, ze trailer film nedela. Podobne nalakani na film jako napr. Hell ride... a nasledne horke zklamani. Tuctova, 1000x obehrana zapletka vzajemneho okradani se nekolika stran, navic v notoricky znamem prostredi Londyna, bez spetky originality a jedineho napadu, ktery by mohl film pozdvihnout o stupinek vyse. NUDAAA!!!!! Ani Rodena se nemuzu zastat... jeho snaha o rusky prizvuk pusobi vice nez trapne a groteskne. Ach jo... hazu film do archivu a vim, ze ven ho uz nikdy nevytahnu... hodnoceni 2* davam z duvodu nechuti, kterou ve me Ritchie vyvolalava svou jistotou, ze kazdy jeho 'krimilondynsky' film musi byt zakonite uspesny. ()

czejny

Snad jen Guy Ritchie dokáže natočit gangsterku, která se dokáže točit okolo absolutní blbosti a přitom se celý film tváří, jakoby šlo o nejsvatější insignii a všichni se podle toho i chovají. Nelze upřít filmu pár scén, při kterých jsem málem padal smíchy ze židle, ale k tomu, abych dal plný počet tomu chybí noblesa. Trailer naznačoval, že právě ta noblesa bude hlavní tahoun filmu, leč nestalo se tak. Bohužel. Snad čtvrtý pokus vyjde, Guyi ;-) ()

tom88

Nový Ritchie ma nepresvedčil tak ako som čakal, ale stále je to kvalitný film. Zapletený scenár je fajn, tvorcovia do toho naplno skočili už od začiatku, čím vytvorili mierny chaos, ale dalo sa to zvládať. Celkovo ma dej až tak nedostal, ako napr. v Zbal prachy a vypadni. Herci zahrali svoje štandardy, ale žiadna sláva to zase nie je. Butler sa sem celkom hodil, možno by vedel zahrať aj v nejakej klasickej mafiánke. Film si zrejme zaslúži väčšie hodnotenie, ale budem kritickejší, takže priemer. 70% ()

Radiq

Není to tak vtipné, jak předchozí Ritchieho pecky, ani ty postavy nejsou tak propracované, ale stejně je to pořád skvělá londýnská gangsterka ala Guy Ritchie. ()

bartias

Povedená gangsterka ve stylu, kterým Ritchie proslul, se pyšní skvělými herci, ujetým humorem a slušně vulgárními hláškami. Že je díky nespočtu dějových liniíí poměrně zamotaná tolik nevadí, ale finále působí mírně uspěchaně. ()

wendelin9

Tenhle mix Východních příslibů, Dannyho parťáků, Pulp Fiction a Sine City si rozhodně nenechte ujít. Je pravda, že zde nenajde asi nic, co jste neviděli v jiných filmech, ale určitě jste to ještě neviděli pohromadě. Tenhle snímek vás strhne do proudu hned od začátku jako vodopád a vyplivne vás na konci a byla by škoda si ho nechat ujít ;)... People ask the question... what's a RocknRolla? And I tell 'em - it's not about drums, drugs, and hospital drips, oh no.. There's more there than that, my friend. We all like a bit of the good life - some the money, some the drugs, other the sex game, the glamour, or the fame. But aRocknRolla, oh, he's different. Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot. ()

tomeek

Mnohem slabší než jeho starší filmy, je to hrozně překombinované, navíc mírně nepřehledné. Bonusové body za scénu ve výtahu a pěší honičku tunelem, jinak u mně takový obyčejný průměr. ()

URBAN

Připadá mi jako kdyby Ritchie točil remaky na své filmy s rádoby novým příběhem a novýmí postavami . Skvělý casting prostě nestačí !!! Je pravda že od začátku RocknRolla měla dobře našlápnuto jenže pak to šlo od desíti k pěti ()

dr.fish

No, netvrdím, že jsem se chvílemi nebavil, ale já tomuhle britskému gangsterství prostě nerozumím. Pořád mají plnou hubu zbytečných keců a skutek utek. Ač to nerad říkám, tak v tohle jsou Američani opravdu mnohem dál. 60% ()

panMartin

Guy Ritchie opět nezklamal, ale na Sbal prachy a vypadni či na Podfu(c)k to nemá, ale i tak se jedná o slušný nářez. Tohle mě prostě bavilo, nic hlubokomyslnýho, ale fajn zábava. Především herci jsou to, co film povyšuje do kategorie "Něco extra". Skvělá kamera, skvělá hudba. Parádní zápletka, skvělej Butler, skvělej Wilkinson skvělej Roden a skvělej "ucho" Hardy. Škoda jen toho nedoladěného scénáře, který jede, nabaluje na sebe nové a nové postavy, aby je ke konci skoro až nevědomky poztrácel. ()

CinemaRanger odpad!

Guy zmařil předešlé dva snímky a tak se chtěl vrátit s velkou gangsterkou a potěšit své fanoušky velkým zábavný a propleteným příběhem. Což se mu povedlo. Pro skalní fanoušky opravdu natočil výborný film. Pro ostatní diváky je to nekoukatelné. Jeho styl režie a vyprávění je tu víc než kdy předtím a snaží se nám prodat zamotaný příběh, který je ve výsledku vlastně o ničem. Nuda a šeď. Ansábl solidních herců promarněn. ()

Jirgen

Gerard Butler už ne jako nadupaný král Leonidas, ale jako prostý zlodějíček, který se zamotá se zbytkem své bandy do něčeho většího, než mohli čekat. Rozjíždí se ukázka londýnského podsvětí, drog a hudby, což do sebe velice dobře zapadá. RocknRolla není vůbec špatný film, ale bohužel k dokonalosti to má daleko a legendárním snímkům jako Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni se jen stěží může rovnat. No každopádně Guy Ritchie si u mě napravil reputaci po né moc povedeném filmu Revolver. A opět ukázal, že mu tenhle žánr filmu sedí dokonale, škoda že to na nás neušil ještě o něco lépe, aby to mohl být plný počet. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)