Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Ilidien

Tendle film me proste dostal. Zajimava zapletka s peknym vyustenim, ktera snad nikoho nedokaze urazit plus skvely Gerard Buttler se skvelim "šišlavym" prizvukem. Par opravdu skvelych scen u kterych se nejde nezasmat z tohoto filmu delaji zabavnou a zajimavou podivanou. ()

Asgy

Bylo to hodně našlápnutý, dobře ujetý, ale když se to tak vezme, tak i celkem stupidní. Ale co už, bavil jsem se dobře. Krásně absurdní příběh a k tomu výborná muzika - ideální oddechovka. ()

Praxis

Svěží, trošku vtipná a rozhodně mnohem méně zamotaná "Ritchieovina" než bývá zvykem. Roden je boží, stejně tak jako Butler a Hardy a jejich scéna v automobilu :-)) Znám jednoho elektrikáře co tohle udělá za pět minut ()

javak810i

Guyův rukopis se zde opět nezapřel, což ale nemusí být nutně pozitivní věc. RocknRolla totiž možná až příliš čerpá z předchozích "Ritchieovek" a nepřináší tak mnoho zajímavého navíc. Vizuálni styl zůstal a příběhová premisa je hodně podobná, akorát se změnili herci a téma. I tak ale zůstává RocknRolla velmi zábavným filmem, takže za mě velmi dobré 3*. ()

GodComplex

Guy Ritchie opravdu nepatri mezi me favority. Je to takovy radobycool britsky reziser tocici prumerne filmy stale na jedno brdo. Jestli na nem nekdy bylo neco opravdu cool, pak to byl fakt, ze dokazal sbalit Madonnu a ted uz ani to neplati. Rocknrolla, ale neni tak spatna jak by se mohlo zdat a drzi se to na velmi solidnim prumeru. Pokud mate radi Ritchieho, tak si hvezdicku pridejte. Problem je, ze opravdu nemam rad Londyn, britsky prizvuk, tamnejsi kulturu a vubec vsechno okolo, kdyz k tomu pridate moji averzi na mafia/gangster filmy, pak je logicke, ze ma u me Guy s timhle materialem trosku slozitejsi zaklady. Proto je prumer vlastne velmi dobry vykon. Z hercu jsem byl fanousek Toma Wilkinsona a Thandie Newton. 5/10 ()

buldock

Žádné velké překvapení se nekoná a musím přiznat , že má možná až přílišná očekávání nebyla naplněna. Určitě se jedná o stylovou , výbornou hudbou doprovázenou , zábavnou a vtipnou gangsterku , která ale jaksi není ničím až tak vyjímečná jak některé recenze napovídaly. Zábava je to ale určitě velmi dobrá a já ji mohu s klidným vědomím doporučit. P.S. : ústřední píseň od kapely "Black Strobe - I' am a Man" je excelentní pecka! Film: 82% , OST: V.A. - 79% ()

erased

Můj první film od Guye Ritchieho. A nezklamal. Těšil jsem se jak na Butlera, tak i Rodena a hlavně na poznání pana RocknRolly. Přestože měl film několik slabších míst a nudnějších scén, akční části a perfektní anglický přízvuk je bez problému překryly. ()

Trakat

Tenhle humor mi prostě sedí. Přidejte k těm super hláškám ještě skvělou muziku a vznikne skoro dvouhodinová jízda. Rocknrolla! ()

zipper111

Ne tak skvelé jako Sbal prachy a vypadni a už vůbec ne tak Geniální jako Snatch, přesto je RocnRolla zajímavý a vtipný film se kterým se Guy Richie aspoň přibližuje svojí "předmadonnovské" tvorbě...A nejlepší scéna filmu??Kupodivu tanec v závěrečných titulcích :D Je taky pravda, že ze Snatche a Sbal prachy... si pamatuju snad každou scénu, odsud si nemůžu vybavit ani jednu pořádnou u který bych se řezal tak jako u předchozích dvou...Škoda, snad se Guy ještě zmátoří a natočí něco pořádnýho... ()

Vojcl

O něco slabší než Ritchieho všeobecně známé klasiky Podfu(c)k či Sbal prachy a vypadni. I tak, ale pořád megazábavná gangsterka, kde si fanoušci daného žánru přijdou na své. Spousta černého humoru a i na nějakou tu akci dojde. (Ty dva nezničitelní Rusáci neměli chybu!) Scénář tentokrát možná až zbytečně překombinovaný, ale i tak to nakonec drží pohromadě a výborní jsou i herci. Jednoznačně nejlepší role Gerarda Butlera v jaké jsem ho kdy viděl :-) !!!! ()

Lum3n

Můžete děj motat jak chcete, ale pokud je naprosto o hovně, tak to nepomůže. Postavy mdlý a nevýrazný až běda, snad jen ten Roden trochu vyčníval. Závěr působí jako by ho Ritchie dělal podle nějaké příručky o gangsterkách. Z Ritchieho se zkrátka stal měkota, který už na to nemá. ()

vorheese

Co na tom, že se Ritchie musí v nouzi opakovat? Nikdo jiný tenhle žánr stejně neumí tak jako on,takže je to svým způsobem originál. Výborný příběh a jedna z nejlepších akčních honiček, co jsem kdy viděl (Mr. One Two proti dvoum ruským gorilám). Prostě čistých 5 hvězd. ()

gogos

Výborný nápad. Hodně povedená zápletka, brilantní a vybroušené dialogy. Jemná akce, povedené narážky a černý humor, pár skvostných hlášek a naprosto excelentní hudba. Na druhou stranu poněkud podivná kamera, místy divný střih a nevhodné digitální doplňky. Ritchie natočil více než solidní a koukatelný film, kterému musíte dát ze začátku šanci, ale když se do snímku zakousnete, tak vás nepustí a přinese vám opravdu výborný závěr. Já jsem s RocknRollou spokojen. 4* ()

blackrain

Karel Roden je velmi výrazná osobnost českého filmového průmyslu, tak že se vůbec nedivím, že si ho vybírají zahraniční filmaři do svých filmů. Na Ritchieho nový film jsem byla hodné zvědavá, protože všichni o něm pořád mluvili, ale dostavilo se drobné zklamání. Chvílemi jsem se nudila a po očku sledovala něco jiného. Asi to bylo zřejmě i délkou filmu. Ruská mafie se dostane všude, i do Velké Británie ()

Alementina

Luxusni podivana! Stara skola v novym kabate. Tanec Gerarda a Thandie na party mi necim pripominal tanec Umy s Travoltou v Pulp Fiction :) ()

SarumanKo

Guya Ritchieho mám celkom rád a jeho Podfu(c)k priam zbožňujem, ale nad nadšenými ohlasmi k RocknRolle iba nechápavo krútim hlavou. Film som dopozeral na tretí pokus, pretože som išiel zdochnúť nudou. Scenár je zúfalo neoriginálny, čo by nebol taký problém, keby boli tradičné motívy podané aspoň sympaticky a sviežo. Lenže Ritchie nám okrem rutinnne zvládnutého štýlu (ktorý bol minimalne tak dobrý už pred 8 rokmi) neponúka nič. Možno tak kopu charakterov, ktoré aj napriek štandardne dobrým hereckým výkonom všetkých zúčastnených, okamžite upadnú do zabudnutia. Tým pádom v mojich očiach táto akčná krimi-komédia bez štipky akcie či jediného vtipu či hlášky, s nikam nesmerujúcim príbehom a fádnym záverom, za veľa nestojí. Keby som nevidel Sherlocka Holmesa, uveril by som, že Guy je už nadobro odpísaný. (50%) ()

AlThorKremser

Dlouho trvalo než jsem se na tento film podíval. A upřímně jsem ho chtěl vidět jen díky toho že měl skvělé obsazení, ale hrál v něm Tom Hardy. Ze začátku mně film moc nebavil. Jenže když jsem sledoval dál tak jsem se do toho dostal a vyvinulo se z toho 75%. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)