Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

M.i.k.e

Guy Ritchie is back!Druhej Podfu(c)k se sice nekonal,ale i tak sem se velmi dobře bavil a dávám za pět.Příběh klasicky zamotanej,fajnové obsazení v čele s Butlerem,Wilkinsonem,Rodenem a stylově studenou Thandie Newton. Je opravdu škoda,že Rocknrolla u nás nepude do kin. ()

kombajn

Mno jo, sice je to ne nepodobné jiným Ritchieho filmům, ale když on ty akční věci stejně umí natočit víc než dobře... ()

MartinNDL

V úvodním monologu se dozvíte, co je to žít rocknrollově, i název k tomu odkazuje. Ale když si přečtete kecy o obsahu, tak se prej jedná o gangsterku z londýnskýho prostředí. A proč je Guy Ritchie skvělej? Protože natočil rocknrollovou písničku o gangsterech, o rocknrollu, o tom, že špatný věci sou super, když se dělaj stylově. Geniální postavy, geniální kamera, ultrastylovost všude, kam se podíváš. Rocknroll je zlej a tvrdej a super a to je tenhle film. Musíte milovat hajzly, musíte bejt zkažení a zároveň nemusíte vůbec nic. Serte na mě, tenhle film je výbornej i bez mejch keců. ()

HappySmile

Nevím, co je to za nápad dát jako hlavní postavu ne 1, 2 nebo 3 lidi, ale rovnou nějakých 20 - kdo se v tom má pak vyznat? Ještě k tomu, když jich půlka vypadá stejně. Styl, kterým byl příběh vyprávěn, mě taky nezaujal. Navíc tam ani nebyl žádný příběh, žádná pointa, prostě nic. O čem ten film vlastně byl? Ano, vypadato to "cool", ale to je zatraceně málo. ()

Morloth

Předně, co mne nasralo? Guy Ritchie povařuje povařené, a tak se opět setkáváme s partou nýmandů, kteří to vosolí velké rybě. Inu, pro příště prosím trochu invence co se hlavní kostry příběhu týká. Ale jinak? Neviděl jsem ani Revolver, ani Trosečníky, což je asi dobře, ale RocknRolla mi opět dokazuje, že Ritchie má koule, vytříbený styl a smysl pro zvrhlý humor. Jak tu někde píše Shadwell: "Není tu postav hlavních ani vedlejších..." Ono to může působit pro někoho jako minus, já si naopak ujížděl na koktejlu bizarních charakterů v ještě bizarnějších situacích, který je natolik protřepaný a zamíchaný, až se z něj motá škeble. Nedořečenost a hra s divákem jsou až nepříjemné, ale rozhodně poutavé. Pak totiž si může člověk hlavu rvát a řvát: "Jak k sakru vypadal ten obraz?" A stane se velký h... P.S.: Ta postelová scéna sestřižená asi do 3 vteřin je vskutku unikátní... ()

Lischai

RocknRolla je výborná po vizuální stránce. Nesrovnávám ji s vizuálními orgiemi třeba Franka Millera, ale na "normální" film je to skutečně fortelně a poctivě odvedená práce, nikde nic není ošizené. Se scénářem je to už ale horší. Přemíra postav a obtížně pochopitelné série podfuků na podfuky vedou k tomu, že je těžké usledovat děj. V polovině filmu, když jsem asi na půl hodiny zcela ztratil přehled o tom, kde teď na koho šije jakou boudu a kdo chce koho oddělat, jsem se dokonce i nudil. Stydím se, ale je to tak. ()

Martin741

Napriek slusnemu hereckemu osadenstvu je toto len taka priemerna gangsterka, a samotny reziser Ritchie natocil uz daleko lepsie filmy. Komercnemu prepadu v USA sa necudujem, a hoci sa tu zjavil Tom Wilkinson /Lovci lvu/, mam ho na haku. 50 % ()

Figu

Typickej Guy Ritchie se vším, co ho vždy zdobilo a hlavně co ho vyhouplo do síně nejslavnějších rejžů a scénáristů světa filmařů! Propacovanej děj, vyšperkovanej o bomba obsazení, hudbu a i konečný rozuzlení. Výborný herectví za mě předvádí Mark Strong a samozřejmě hlavní hvězda Butler. Palec nahoru taktéž za našeho Káju Rodena, kterej nakoukl do áčkových vod hollywoodu skvělým způsobem! 70% ()

dezorz

skvely trailer. navnadil. pripomenul v com je guy ritchie dobry. cely film som premyslal, preco sa jedna z postav vola jeden-dva. uz to viem. g.ritchie vie natocit tak jeden-dva dobre filmy a potom slus. treba zit. zivit zenu, rodinu. ()

MrPierc

Perfektní začátek s titulky, výborná hudba, postavy, kamera, ale děj byl tak plitký, že jsem se spíš nudil. Velkým zpestřením byli Rusáci a jejich pronásledování. Zajímavý nápad titulků rozhovoru během hlasité hudby a tance :-) Roden jako vždy skvělý !!! Myslel jsem, že na konci bude opravdu nějaká gradace a překvapení = konalo se zklamání. Dějově dosti průměrný film. ()

Rocky88

Je dobře, že je Ritchie zase "back in business". Jak jsem si představoval, dostal jsem kupu pochybných charakterů, zamotaný příběh, skvělou hudbu a suprový look. Jenže bohužel chybělo více nějaké té "ritchieovské" akce a i více humoru. Doufám, že se toho dočkám v "Real Rocknrolla" :). To ale nic nemění na tom, že jsem se po těch 115 minut bavil. Dávám 75%. ()

Vojťas

Stejně zmatené, nepřehledné a prázdné jako Revolver. Ritchieho rukopis se sice nezapře, ale přijde mi, že místo, aby pan režisér dospíval, tak se vydal na opačnou stranu! ... Scény jako loupežné přepadení automobilu nebo vyrovnávání účtů v bytě One-Two byly vážně cool, ovšem jinak nebylo o co stát! Snímek, který zamotá hlavu, ale ihned po rozuzlení odezní do prázdna! ()

shyster

Guy Ritchie rozhodně není zpět. Guy Ritchie se pořád hledá. Nejenže je to scénáristická slátanina, která je donebevolající hanebnost, ale i po režijní, střihačské a obrazové stránce je to bída. A to byla Ritchieho silná parketa. I takový Revolver měl lepší šmrnc. Jen za ty předešlé 2,5 krásné filmy ti nedám 1hvězdu. ()

Petoss1

Veľmi dobre mi padla táto gangsterská komédia, plná britského humoru, rozličných charakterov, cool hlášiek, bizarných scén podfarbených chytľavou hudbou a pekne natočenej akcie. Režisér vsadil na istotu a to čo fungovalo v jeho najslávnejších kúskoch v pohode funguje aj tu. No a čo že sa niektoré prvky opakujú, hlavné na tom je, že sa na RocknRollu výborné pozerá. Z hercov na mňa najviac zapôsobil Mark Strong (zo začiatku som mal pocit že je to Andy Garcia .... ach joo), ktorý je obdarený charizmov na rozdávanie. Snímok Guya Ritchieho mi priniesol niečo, čo mi tak dlho chýbalo. 85% ()

WoWoW

I Rocknrolla byla vtipná, hravá, anglická, pořádně zamotaná a rychle rozmotaná, ale v porovnání s jejími staršími sourozenci už to všechno nějak vyprachává. Nevidět žádný starší gangsterský film, co vyrobil Guy Ritchie, tak skáču radostí do stropu, ale já je viděl, a tak už mám skákání za sebou. ()

O´Neill

Nevím co si o tom filmu mám myslet. Měl perfektní herce, relativně dobrý námět, ale stejně tomu něco chybí, neboť ty dvě hodiny se mi zdály docela zdlouhavé...Nejraději bych procentuelní hodnocení, které zde ovšem není a tak dávám lepší tři hvězdy. ()

joker.george

Má to ten styl, grády, humor i tu energii, jak jsem u Ritchieho zvyklý, ale uvnitř se to jeho dřívějším klasikám prostě nevyrovná. Ale to mi stejně nezabránilo si tuto filmovou jízdu pořádně užít, protože nápady, momenty i slovními dialogy oplývá stejně dobře, značné zklamání jsem zažil jen u postav, protože ty opravdu zajímavé, bych spočítal na prstech jedné ruky (mimochodem Karel Roden k nim patří), ale aspoň se může chlubit výborným ženským charakterem, který mi u dřívějších klasik trochu chyběl. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)