Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

ganz

Kvalit podfu(c)ku ani Sbal prachy a vypadni to rozhodně nedosahuje, ale podívaná je to velice příjemná. Po víceméně slabších kouscích se Guy Ritchie vrací v plné síle a ukazuje, že jeho filmy jsou unikátní a mají něco do sebe. Nejvíce mě ale dostala honička, při které už její účastníci skoro nejsou schopni pokračovat, protože to jsem zatím nikde neviděl. Pokud by se jednalo o film jiného režiséra, uvažoval bych o pětce, ale ve srovnání s již zmiňovanýmy filmy RocknRolla pokulhává... ()

IvyH

Konečně jsem po Podfu(c)ku a Sbal prachy a vypadni pochopila celou narativní konstrukci syžetu. Guy Ritchie možná trochu vyměkl a z těchto zmiňovaných filmů je RocknRolla nejslabší, přesto stále jasných pět hvězd. ()

JekoRek

Jojo... tak zase jednou překvápko. Čekal jsem kuloví a dostal jsem...ano nebojím se to nazvat až extraordinární nářez. 85% ()

Ichabod

Neskutečně rytmická londýnská story, jaké točí jen Ritchie. Rozhodně obsahuje pár památných momentů (Butler jak tančí s Thandie Newton, Butler jak tančí se svym *minispoiler* homo parťákem, nezničitelní Rusáci). Taky už konečně i já budu respektovat Karla Rodena no a super soundtrack, všemožné akcenty slyšitelné po Ostrovech mi připomněli jaký je Guy Ritchie borec. Na druhou stranu Snatch byl mnohem atraktivnější castingem, hudbou, ještě stylovější akcí a v mnohem silnějším zastoupení humornou složkou. Věřím, že kdyby Guy natočil Sejmi eso, tak by tento filmeček mnohem překonal. ()

Musak

Pro mě celkem zklamání, očekával jsem více akce a humoru alá sbal prachy a vypadni. Bohužel jsem dostal jenom pár vtipných scének a nic moc akci:( ()

toyrider

RocknRollu jsem z Ritchieových filmů viděl první, takže 4, ale po shlédnutí Podfu(c)ku a Sbal prachy a vypadni musím uznat, že tohle je jen slabý odvar. ()

ghatos

Vtipné historky a postavičky z podsvětí mají své kouzlo. Zde to bohužel moc nefunguje. Žádná s figurek není extra sympatická. Jejich osudy se různě prolínají díky obrazu, jenže to působí uměle. Hlavní představitelka úmyslně přehrává paní sexy účetní. Nevím, jestli je tohle zrovna něco skvělého. Občas se vyskytne přeci jen něco vtipného, a proto 54%. ()

blackJag

"VIDĚL VÍC POHŘBŮ NEŽ KDEJAKÝ FUNEBRÁK. PŘÍŠTÍ SVĚTOVÁ VÁLKA VYPUKNE Z JEHO INICIATIVY." Když vezmeme v potaz dva první Ritchieho filmy, bude se RocknRolla tvářit jako standardní a průměrný produkt, který svým londýnský bratříčkům bude vždycky hledět na záda. Ale jako součást rehabilitace za nudné TROSEČNÍKY je to docela jiná písnička a pro slušné obsazení a několik výborných scén a sekvencí (ta, při které Butler zdrhá před Rusáky, je vynikající a původní Ritchieho styl připomíná daleko nejlíp, skvěle je ale podán i "informační tanec" mezi Butlerem a Newtonovou nebo jejich vtipně a vrcholně cudně sestříhané mrouskání) lze jít s body nahoru. Ve výsledku nic ohromujícího, na Ritchieho docela krotké, přesto ale příjemné. II Scénář: Guy Ritchie. Hudba: Steve Isles. 70% ()

R1CH1E

Guy Ritchie opět nezklamal. Ano, je to sice jen opakování jeho osvědčeného stylu (viz Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni), ale mě se to opět líbilo. Butler a Roden tady váleli, ale kdo se mi tu líbil vůbec nejvíc, byl Mark Strong. Ten chlap je prostě dokonalej gangster. Přidejte scény, při kterých se celou dobu usmíváte jak idiot, ikdyž ani nevíte proč, dokonalou hudbu a střih scén a máte opět Ritchieho dílo jak vyšité. Ale přeci jen už to není tak veselé a svěží jako Podfu(c)k. Joo Ritchie, pořád jen opakovat podobný nápad nestačí.. "Don't worry man, he has no head, he can't deffence himself. " ()

Ravi

75% = 4/5 je trochu přísnější, ale z mého pohledu tak akorát. Zamotaný děj se perfektně rozmotá, postavy hýří optimismem a i ta špetka dobrého humoru přijde vhod. Neubránil jsem se však několika zívacím pasážím a dojmu zbytečnosti několika postav. Tahle celkově výborná gangsterka se snovým obsazením ale nikoho zklamat snad nemůže. ()

strelenaL

Typický Ritchieho film. Ten kdo se nezamiluje do tohoto filmu hned napoprvé tak asi nikdy... Ale prostředí a dialogy fakt pecka. Skvělá hudba. ()

Zagi20

Málem jsem se unudil k smrti. Tak složitě zamotaný příběh se jen tak nevidí. Co ale opravdu nechápu je označení akční komedie. Akční tam byly asi tak dvě scény a vtipné situace tam pro změnu nebyly vůbec. Nějak jsem to přetrpěl dokoukat až do konce. Překvapuju sám sebe :) ()

šerminator

Ze začátku nadšení, poté pár vtipných momentů (honička v tunelu, postelová scéna) a slušný dojezd. Oproti Pod(f)ucku je to sice odvárek, ale i tak se na to dá dívat aniž by se člověk nudil. ()

Mr.KarlAdler

Snatch mě neuchvátil, ale v podstatě byl ve všech ohledech zábavnější, nápaditější a víc "fuck" než RocknRolla. Děj je zmatený a u všech postav máte prostě pocit, že už je nějaký ten rok znáte. Navíc mi Subways a spol. nepřijdou jako nejlepší reklama na rockovou muziku - na tu pravou rockovou muziku. Tom Hardy je ale vážně sympaťák (i jako gay :). 65% ()

Taio

Prečo človek robí drahoty ked si dá jeden slaďák z buznou? Obsadenie je teda honosné a tí iron rusáci, vtedy som mal kŕče v bruchu!!! ()

Koryntos

Čekala jsem od toho víc, podle juchajících komentářů tady.Tento film si hraje na na něco, na co zdaleka nemá, takové dobře vypadající pozlátko, ale něco tomu chybí, sice má výbornou zápletku, možná až moc složitou se spoustou postav, ale stejně jsem se u toho, tak nějak nudila. ()

drackula

Odkedy som videl Podfu(c)k, stal sa pre mňa skoro až kultom. Preto je určite príjemné vidieť film, ktorý je natočený presne v intenciách svojho predchodcu. Rovnaké postupy, rovnaké tipy hrdinov a antihrdinov, opäť sa všetko točí okolo jedného predmetu /diamant – obraz/ a aj postupné rozuzľovanie mi spôsobilo malé dejavú. Napriek tomu som ale nebol dokonale spokojný, keďže RocknRolla nepriniesla nič nové. Nič čo by ma odzbrojilo tak, ako ma odzbrojil svojho času Podfu(c)k. Je to ale určite podarená akčno-zábavná jazda, plná skvelých vtipov a neopakovateľných situácií – Rusi boli neskutočný a nezastaviteľný ! 80 % ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)