Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Cedr

Upřímně jsem čekal asi o trochu víc. Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch. zůstavají nepřekonány. Nicméně Ritchieho rukopis je sám o sobě tak stylový, že tento film nemohl dopadnout špatně. Prostě jsem se královsky bavil i přesto, že jsem si občas říkal, že zápletka tentokrát lehce pokulhává. Vše ale spraví kvalitní herecké obsazení, cool hlášky a typická obrovská porce "stylu". ()

Valdorffun

Britské Pulp Fiction, pro mě však o trošičku hodnotnější, což může někdo nazvat rouháním. Obrazovvě barvitější, zcela odlišné typy postav, kterých tam je snad desítky, "evropštější"(*) prostředí, krteré je ale pořád british. Stejně jako u PF mě bavilo vžívat se do rolí snad všech herců na plátně. Boží hudba a navíc Ritchie opět pokročil ve střihu. Smooth, refreshing and fucking stylish. ()

chelseaman22

Trošku slabší snímek z dílny G. Ritchieho. Veliká škoda, že film kopíruje mnohem úspěšnější Podfu(c)k. Děj je takový nijaký - žádná myšlenka. Konec doslova pitomý, ale stejně - bylo to příjemné pokoukání. A byl tam Roden. 74% ()

Motinski

Krásne prepletená komédia s originálnym podpisom režiséra ktorý by časom mohol byť druhý Tarantino. Postavy sa ocitajú v takých situáciách, že sa objavilo minimum scén čo nerozosmiali. Tento štýl humoru mi neskutočne sedí a našlapaný kásting všetko pozdvihol ešte vyššie. Jediné čo uberá z dojmu je že Ritchie má v zásobe žánrovo identické filmy ktoré sú ešte lepšie. (Podfuck, Zbaľ prachy a vypadni! ()

Triple H

Toto je čo sa stane, keď vám kariéra stagnuje a vy sa chtiac-nechtiac musíte vrátiť k štýlu čo vám priniesol úspech za mlada. Má to svoje momenty, ale chýba živelnosť, srdce a drive. Ritchie chcel byť v tomto čase niekde inde. ()

Sonnik

A story of sex, thugs and rock 'n roll. Do puntíku vypiplaná chuťovká, které přesto něco chybí. Není to moc vtipné ani děj se nevyvíjí nijak nečekaně, ale zato se nic neláme přes koleno. Naopak. Od prvního do posledního mi sedli úplně všichni. Od Stronga (který poslední dobou boduje na všech frontách) až po animální paní účetní. Parádní úvodní titulky se super hudbou správně naladí a potom se strašně krásné dívá na Ritchieho vychytávky a všechny ty "bizarní" postavičky (art lover Tank, dva rusáci :D, feťáci). Ale rozhodně nebudu sám, kdo si myslí, že RocknRolla je o stupeň níž než dvě předchozí Ritchieho hitovky... Každopádně by to mohl být vynikající prolog pro pokračování. "If a slap don't work, you cut 'em or you pay 'em, but you keep your receipts, cos this ain't the Mafia." ()

markuc

Tak tenhle snimek me docela zklamal. Od Guye Ritchieho jsem cekal vice, asi ho byvala zena vysala profesne. Totalne prekombinovany pribeh (leckdy zbytecne), reziserovi se ani poradne nepovedlo znazornit londynske podsveti a zklamal me i vyber hereckych es (treba Gerarda Butlera fakt nechapu, on se do pobodne ladeneho snimku nehodi - ale koneckoncu Ritchie mel asi jen v umyslu natocit nejakou svoji akcni krimi komedii, ale nejak od sveho planu upustil). Od rezisera Snatche a Lock, Stock and Two Smoking Barrels jsem toho cekal vice (tyhle snimky jsou tak desetkrat lepsi). ()

Mrkvič

Tak tohle se fakt povedlo. Guy Ritchie ještě neměl po ruce takovou sbírku skvělých herců. Zezačátku je to sice dost ukecaný a natahovaný, ale když se to rozjede, stojí to za to. Do toho úsměv karla Rodena, několik neskutečně vtipných dialogů, ujetý Rusáci atd atd. Prostě sranda až na půdu. ()

Sokkk_y

Ritchie, Richie, Richtie! Madonna od tebe odejde a hned natočíš film, na který jsme všichni čekali dobrých dlouhých osm let! RocknRolla sice není návrat do starých devadesátých let, ale je to každopádně skvělý krok dopředu. Co musím nejvíce pochválit, tak je herecké obsazení, jemuž velela smyslná trojice Gerard Butler, Mark Strong & neodolatelná Thandie Newton, která ve spojení s cigaretou možná dokázala odzbrojit i impotentího osmdesátníka. Co se pak týče samotného scénáře, není nějak extra skvěle propracovaný jako u jiných podobných filmů, nicméně oproti ostatním gangsterkám si tihleti feťáci vedli nádherně. Velké plus má také zasazení děje do mého milovaného Londýna. No, mé srdce jen plesá. Takže pane Ritchie, po vzoru Tildy Swinton - Thank you, thank you, thank you! ()

Honzíno

Už tradičně perfektně stylové. Jenže master Gerard Butler, sexy Thandie Newton, v podstatě celé herecké obsazení, solidní muzika (ale přišlo mi jí nějak méně) a ani jedna geniální scéna cca v prostředku jednoduše nemůže zachránit RocknRollu od jisté dávky průměrnosti. O mnoho víc již filmeček nenabízí a srovnání se Snatchem by dopadlo pro něj značně nepříznivě. V podstatě dobrá zábava, Ritchie se vrací, lepší 3*. ()

rodo

Oproti Podfu(c)ku a Sbal prachy a vypadni to bylo nepatrně slabší. Chyběla mi tam hlavně ta spousta humoru a hlášek, ale i přesto to nebylo vůbec špatný. První polovinu filmu jsem sice trošku tápal, co z toho vyleze, ale pak se film konečně rozjel v opravdu Ritchieovském stylu. Výběr herců je zde naprosto výborný, obzvlášť mě velmi mile překvapil charizmatický Mark Strong. Ale i Gerard Butler, Tom Wilkinson a Karel Roden byli moc fajn. A jestli jsem se opravdu u nějaké scény královsky bavil, tak to byla pasáž s nezničitelnými Rusy. To byla naprostá bomba! Díky takovýmto momentům mám filmy rád :-) Jinak neznám moc filmů, kde by byla naprostá absence kladných charakterových postav. Vlastně si vzpomínám na tři a všechny jsou od Guye Ritchieho. I když musím uznat, že i přes tento fakt si člověk umí najít postavu, s kterou sympatizovat. Tady to byl Archie Marka Stronga a One Two Gerarda Butlera. ()

KanjiVital

Jak je vidno Ritchiemu rozvod se semetrickou Madonnou jen prospěl. Výborná gangsterka s úchvatným Butlerem, jehož herecký status stoupá neuvěřitelnou rychlostí (snad se neposere!). Další plus za skvělou práci s kamerou a hudbu. ()

SG_ever

Snímek, který se veze na dějové linii PODFU(C)K a SBAL PRACHY A VYPADNI se velmi povedl. Místo modly prvních dílů - Stathama je zde neméně kvalitné Butler a celkově se snímek nesnaží vymyslet nic nového. Určitě ne na tolik kvalitní jak dva zmíněné filmy, ale samo o sobě velmi nadprůměrné. (80%) ()

Karush

Ani na jednu minútu ma to nezaujalo, nudný, vlečený, šablónovitý, nič nehovoriaci, ktorý sa tvári ako maximálne štýlový film. Obrovským problémom filmu bola strašne neprehľadne podaná forma, kde herci si hovoria svoje nepodstatné hláškové dialógy, ale ani šajnu som niekedy nemala, kto je kým a čo chce. ()

honza7

People ask the question... what's a RocknRolla? And I tell 'em - it's not about drums, drugs, and hospital drips, oh no. There's more there than that, my friend. We all like a bit of the good life - some the money, some the drugs, others the sex game, the glamour, or the fame. But a RocknRolla, oh, he's different. Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot! Ano tak zní začátek, který jsem se naučil nazpaměť. Bohužel nemám hlas jako Mark Strong, který si střihl roli Archieho, kterou zahrál ani ne dobře, jako GENIÁLNĚ! Ono hodnotit herecký výkon jednotlivců je těžký, protože zde všichni hráli skvěle ! Nutno dodat, že skvěle nehrají jen herci, ale i hudba. Jediné co mě tak trochu mrzí byl předpokládaný zvrat a Karel Roden, který musel hrát rusáčka (já je nesnáším!!) ale... čert to vem! Prostě mě film oslnil! Díky ti Ritchie! A doufám, že ten konec s Real RocknRollou bude co nejdřív! ()

Lachtaan

Ritchie je mým favoritním režisérem i scénáristou, miluju jeho Sherlocky, Krycí jméno U.N.C.L.E. i Krále Artuše. Z oblíbených gangsterek jsem doposud viděl jen Podfu(c)k, až nyní jsem vlastně úplnou náhodou zabrousil k RocknRolle - velmi zvláštnímu krimisnímku s lehkým nádechem komedie, jehož největším stěžněm je bohatství na známé tváře. Bohužel mě samotného si nedokázali získat tentokrát ani věční sympaťáci Gerard Butler a Mark Strong. Celý heist za jedním obrazem mi přišel tak rozkouskovaný, až jsem za celých 100 a nějaká ta minuta nedokázal poskládat celé Guyovy puzzle zpět dohromady. Pro mě se jeho osobitý styl opět minul účinkem, ještě trochu hůře než v oslavovaném Snatch. ()

BROKEN_

Čekal jsem zajímavější a zábavnější podívanou od Ritchieho. RocknRolla má skvělý casting. Herecky je to na vysoké úrovni. Dějově to bylo znát, že se Ritchie snaží vrátit k tomu co mu jde nejlíp, gangsterky, A ano, opět tady máme pár skvěle napsaných scén, bohužel, je to takový ..... suchý. Nemá to tu gradaci, a tu energii, kterou bych od Ritchieho očekával. Finálová pointa mi nějak unikla, a nepřišlo mi to v ničím zajímavé. Ale rád si vzpomenu na ty scény, ať už je to - naháněčka s Rusy, Tom Hardy jako homouš, či fackovaná - to je klasický Ritchie, jen se v tomhle filmu trošku držel při zemi. Každopádně je to dobrej film, na který se klidně podívám znova, jen jsem očekával od Guye víc. Protože kdyby se ve finále více zaměřil na bandu kolem Butlera, Elbu a Hardyho, je vymalováno na 4 hvězdičky, takhle pouze 3. : ) ()

Teebo

Tak zase nic. Stylová podívaná, výborná hudba, Ritchie stále svou osobitou režií dává najevo, kdo že je to podepsaný pod tímhle snímkem. Ale je to nuda. Ta tam je šílená a zábavná (!!) jízda známá z prvních dvou filmů, tenhle scénář by neutáhl ani devadesátiminutový film. Křeč, nuda, místy slabá vykrádačka předchozí tvorby. A Roden, to je taky celkem prohra. 2/5 ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)