Patty Hewes - nebezpečná advokátka

• USA Damages (více)
Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2007–2012), 47 h 13 min (Minutáž: 40–90 min)

Glenn Close, Rose Byrne, Tate Donovan, Zachary Booth, Ted Danson, Anastasia Griffith, Michael Nouri, Noah Bean, Željko Ivanek, Casey Siemaszko, Chris Messina (více)

Série(5) / Epizody(59)

Slávna newyorská advokátka Patty Hewesová nepatrí len do právnickej špičky, ale súčasne je to tvrdá a neľútostná žena, ktorá chce vyhrávať, nech to stojí čokoľvek. A najmä - nebojí sa ničoho. Ani postaviť sa proti jednému z najbohatších mužov USA, skorumpovanému manažérovi Arthurovi Frobisherovi a jeho právnikovi. Po boku Patty pevne stojí jej asistentka a chránenkyňa, inteligentná a ambiciózna Ellen Parsonová. Americký seriál (2007). (oficiální text distributora)

Wormboy

Malo ktory serial (a myslim aj tie sucasne) sa moze pochvalit tak kvalitnym obsadenim ustrednych postav. Glenn Close ako Patty Hewes je mrcha ako vysita a spolu s Rose Byrne spolocne tahaju cely serial bez sebamensieho zavahania. Okrem hercov je obrovskym pozitivom Damages sposob rozpravania pribehu, kedy vieme, resp. tusime, co sa stane na zaver a postupne sa nam odkryva cesta a motivacie postav, tento atribut je velmi zaujimavy a extremne funkcny. Prva seria ma vynikajuci spad a je za bezproblemove 4*. Druha seria je o nieco horsia a nebyt skvelej poslednej epizody dal by som len 3, takto davam 3,5/5* A tesim sa na tretiu seriu....Tretia seria je jeden velky omyl a boj, ktory som zdolaval s kazdou jednou epizodou akoby nemal konca kraja, katastrofa, ktora ma s predchadzajucimi seriami spolocne len obsadenie. 1* A stvrta seria? Katastrofa, ktora prekonala aj tu predchadzajucu. Neviem, ci tento serial skoncil, ja s nim vsak urcite ano. 0,5/5* Celkovo je teda v dosledku prisernym dvom poslednym seriam, hodnotenie take ake je. ()

c.tucker

Toto je jeden z mále úžasných dramatických seriálů poslední doby. Perfektní timing, dobře zakomponované flashforwardy. Celkově je to dějově nebité jak nevím co. K tomu senzační výkony hereckého ansáblu v čele s dokonalou Glenn Close. Postavy nejsou ploché a mají několik zajímavých rovin od každého trochu, ať je to dobrá stránka i špatná. "Záporné" postavy jsou vždy v něčem dobré a jsou ukázány i z té lepší stránky a ne jen jako to je ten velký zlý kapitalistický zbohatlík, který profituje na chudině (i když v druhé serii to tak asi bylo, ale co si budeme zazlívat, ta byla taky senzační, hlavně vyvrcholení). ()

KR4T4S

První řada mě uchvátila svým pojetím, kdy se vlastně díváme na to, co se již stalo a co vedlo k útržkovitě podávané současnosti. Skvěle napsané a zahrané postavy snad všech, intriky a manipulace, nečisté svědomí, chození přes mrtvoly, zvraty a napětí. 100% _______ Druhá řada už měla vybudované jméno, tak mohla přibrat Olyphanta, Hardenovou a Hurta. Linie s Ellen se mi líbila snad ještě víc než v první řadě. Opět velmi propracovaný děj. 100% _______ Třetí řada je už trochu slabší, je dost rozvětvená a během jednotlivých epizod se děje vše velmi rychle a zaobírá se především případem. Ztratilo se tu trochu to hlavní, co se mi líbilo na 1 a 2, a to je jakési prohlubování a poznávání víc postav. Trochu ji po finále vidím jako seriál typu CSI, kde se již charaktery nerozvíjejí a jen se řeší. Ale pořád silný nadstandard. 85% ________ Údajně je zamýšleno šest sezón (po skončení 3.řady se ale díky financování seriál ocitl v ohrožení) tak doufám, že se bude pokračovat a můj tip, že to nakonec bude Patty vs. Ellen, vyjde. Ale co opravdu nechápu, je ten nechutnej českej název.__________ Na 4.řadě je neskutečně vidět ořezaný rozpočet - hodně studiové kulisy, prazvláštní režie, v mnoha scénách jsou jen hlavní postavy (téměř žádný kompars - působí to hodně komorně). Zkrácení na 10dílů ve mě vzbudilo očekávání v zhuštění atmosféry, stal se však téměř úplný opak - napětí skoro žádné, skoro žádné zvraty, vypilované dialogy z předchozích sérií nikde, Close, Byrne i Goodman jedou tak napůl plynu. Snad se v poslední páté sérii vše vrátí do starých kolejí. Takhle má čtyřka ode mě odřených 60% ()

Roman.Caesar

Výborný seriál z právnického prostředí, kde se protíná případ miliardáře obžalovaného z defraudace s praktikami jeho poskoků, kteří neváhají použít jakékoliv prostředky ke zvrácení případu, což se hrubým způsobem dotkne životů všech zúčastněných. Opět velmi dobré herecké výkony Glenn Close, Rose Byrne a Željko Ivanka. Nechápu, jak někdo může ohodnotit tento seriál dvěmi hvězdičkami, snad neviděl všechny díly a utekly mu závažné momenty, kvůli čemuž pak dále nevěděl, co se vlastně děje. Rozhodně doporučuji. ()

Hanys_

Další ze seriálů, kterému jsem se rozhodl dát šanci a myslím, že nezůstane jen u pár dílů.__Takže po první sérii opravdu velká spokojenost. Nedostatek napětí tady opravdu nehrozí, a divák (nebo aspoň já) si do poslední chvíle nemůže být jistý, kdo že je tady vlastně ten dobrý a kdo představuje zlo (aneb Trust Anyone :) Závěrečný díl otevřel velikánské vrata pro druhou sezónu - ta si asi neudrží kvalitu té první a tak doufám pouze v to aby se z ní nestala pouhá rychlokvaška typu "Prison Break". P.S. : Větší mrchu než Glenn Close aby člověk pohledal. 90% ()

bila.tecka

Výtečně vystavěný krimi seriál, který právnické prostředí využívá jen jako kulisu pro často velmi špinavé politické hrátky. Několik málo postav, časově uzavřený děj (seriál začíná finální vraždou a pokračuje retrospektivně). Tvůrci si stanovili vražedné mantinely, díky kterým naštěstí nikam neodbíhají a pečlivě se věnují rozkrývání jednoho případu. Psychologizaci postav bohužel není dán velký prostor, vše je přizpůsobeno dramaturgii dějové linky a zejména jejímu střihu. Režie všech dílů je výborná, taktéž herecké výkony (vyzdvihuji charismatickou dvojku Glenn Close a Ted Danson). Konec první série naznačuje start druhé řady, doufám, že si udrží nasazenou vysokou úroveň. ()

Paity

To mám jako sledovat seriál o naprosto namyšlené, sebestředné, nudné (ačkoli ona si o sobě myslí, jak je neuvěřitelně vtipná) a uštěpačné a poučující advokátce? Nesympatická ženská každým coulem. Hrdinka, jak vystřižená ze žurnálu, skutečně... ()

_ksilt

I po shlednuti druhe rady, Hallmark UK, porad dobre nastavena latka, tandem Glenn Close a Rose Byrne funguje skvele. ()

neneka

Další seriálová lahůdka.. Zmiňuji až nyní, ačkoliv v reálu dospěla již do své 4.série. Nicméně potěšena jsem tím, že tempo neochabuje, adrenalin stále stoupá, jakož i údiv nad některými momenty, kdy si jen tak říkám, jak tohle může, proboha, dopadnout? jak tohle může klapnout do sebe? líbí se mi zde i to střídání času současného a tak bohatě vkládaných sekvencí "před 3 lety" a zase "o týden později" a podobně.. co jinde by třeba i rušilo (anebo ne), tak tady rozhodně na dramatičnosti přidává. Super! ()

Paul_cz

Český název seriálu je pekelný peklo z pekla. Přitom Damages je víceznačný a přitom zcela výstižný název téhle TV Show. Perfektní herecké výkony, atmosféra, intriky a zvraty. Skvělá zábava všech 5 sezón. ()

misa_laska

1. díl - docela zajímavé; 2. díl - lehce nudný a nejsem si jistá, jestli vůbec sledovat další díly. Nelíbí se mi... Všechno se tak nějak táhne a hrozně pomalu objasňuje. :( ()

bundaboy

[1. - 3. série] Originálně napsané a výborně obsazené drama z právnického prostředí. A pro všechny, co nesnáší právnické seriály - od konce Ally je taky nemám rád, ale u Patty jsem udělal výjimku a vyplatila se. Nejedná se totiž o klasické nudné řečnění a obhajováni u soudu, jak jsme zvyklí. Tady se v každé sérii řeší pozadí jednoho velkého případu - hledají se důkazy, špinavosti, vraždí se a intrikuje... A když má ještě člověk slabost pro Rose Byrne... :) ()

Loooki

Intrigy, pomsta, machinácie...a hlavne potvora Patty Hewes!Na serialy oceňujem postupné odhaľovanie príbehu, na konci ktorého nás čaká krásna odmena!Hodnotené po V.sérii. [I.-100%, II.-100%, III.-100%, IV.-60%, V.-90%] ()

ZsuZska

Thriller jakožto seriál:). Na začátku děsně vtáhn - co se to tam jako proboha stalo ?... takže se na to prostě musíte koukát dál... ale postupně je tam těch právnických a jiných motanic čím dál víc... naštěstí serie jsou optimálně 13-ti dílné.. Glenn opět skvělá mrcha. Jen se bojim, že u první serie to mělo skončit. ()

FOCKE_WULF

Zajímavý seriál, který táhnou dvě hlavní představitelky - Glenn Close a Rose Byrne. A přestože je Patty Hewes dobře namluvená Eliškou Balzerovou, tak původní znění s titulky bude asi o dost lepší. ()

coco.brice odpad!

nebaví...pořád to stejný po tisící stejně a tvářící se jinak...:) dejte mi už s těmi seriály pokoj patty hewes..nebezpečně nudná podíváná ()

deep

Hodně zajímavé s hodně dobrým scénářem a hodně dobrými herci, kterým kraluje Glen Close. Patty Hewes je postava, u níž nemám ani po třinácti dílech jasno jestli jí zbožňuju nebo nenávidím. Po konci první série mě asi nejvíc zajímá další vývoj Ellen Parsons, možná nemá k Patty zase až tak daleko. Uvidíme... 18.9.10- Druhá série si drží stanovenou laťku a to je dobře. Zatímco v první řadě se všechno točilo kolem případu, tady už nemá tolik prostoru a příběh se víc rozvětvil. Závěrečnou pointu jsem nečekal a ve výsledku mám druhou sérii radši než první. ()