Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

brutale

Zbytočne rozťahané, čím vznikol priestor pre nudné pasáže... Inak prijemná "kravinka" miestami trošku uxylárna, ktorá však rozosmeje. ()

Terva

Viděno znovu a musím přehodnotit. Tenkrát jsem byl nějak mimo. Po těch vyloženě sra+kách, co jsem v poslední době viděl, je tohle perla. ()

Johny_fork

Nová Sandlerovka je opravdu neskutečná hovadina, ale musím říct, že většinou v tom kladném slova smyslu, extrémní humor sice někdy působí nechutně(neustálé odkazy na Sandlerův penis a prcaní bab), ale povětšinou míří kupodivu přesně, vidět Palestince držet se za srdce při americké hymně je skutečně ultimátní masakr, celá ta izraelsko palestincká linie se povedla, konečně někdo s humorem a nadsázkou poukázal na absurditu toho konfliktu, nicméně Zohan ve výsledku působí jako zjevení, i na Sanlera ujetý mix všeho, co padlo pod ruku (je v tom trochu francouzské komedie 70. let, trochu Roxbury a i několik vteřin Rockyho:), ale o několik výbuchů smíchu se postará i kouzelně absurdním bitkám, klikům bez rukou a kopům oběma nohama najednou... ()

Ouwen

Moc dobře si pamatuji, jak jsem se nehorázně smál, když jsem se na film poprvé díval. Tady se rozepisovat nebudu, film nemá jediný zápor, působí neuvěřitelně nesmyslně a to je na tom nejlepší. Nehoráznej masakr :D 10/10 ()

Dale

Pokým si tvorcovia uťahovali z Palestíncov a Židov a ich konfliktu, bolo to fajn, aj keď za brucho som sa z toho nechytal, no keď došlo na gerontofilické scénky, tak som bol rád, že som si dal obed až po filme. Tie dôchodkyne si fakt mohli odpustiť a bolo by to o pol hodinky kratšie a možno aj hviezdičku lepšie. Škoda, že najlepšie scénky boli tie, keď nebol v zábere Sandler, čo bolo žiaľ iba výnimočne. ()

Gazy

Obrovská škoda, potenciálu má tahle kadeřnická taškařice na rozdávání, ale sama není schopná ho dostatečně uplatnit. Především v misi hned zpočátku filmu je Sandler a jeho špiónský ultra macho styl k sežrání a o to víc pak zamrzí, že Zohan vymění hrátky s granáty a jinou zbrojí za nůžky, lak a šampon. Potom už se film jen uchyluje k předhánění v tom jakou větší zvrhlost divákovi naservírovat. Ovšem za těch několik skutečně geniálních vtipů co se čas od času vyloupnou, si to 3* zaslouží. Disco, disco, good, good. ()

moviesfan

Poměrné slušná ,,ujeťárna". Vlastně asi největší co se týče ,,sandlerovek". Stačí aby měl člověk mozek v režimu ,,off" a skvěle se pobaví. Já jsem se bavil. Občas to zaskřípalo, ale čert to vem. ()

jahol

Překvapivě zábavné, protože nejen "crazy" (jak to u podobných pokusů dost často bývá), ale skutečně vtipné. Přirovnání k bláznivým parodiím kulhá, protože tohle je spíše než parodie pokus najít formálně korektní, a přitom originální kabátek pro politicky velmi ožehavé téma soužití Izraelců s Araby. Bez invence dobrého krejčího by takový naivně spíchnutý kabátek kabátek vybledl do trapnosti, ale tady se scénárista překonával, aby mě pořádnými kopanci v pátek večer nakonec probudil z předčasného umírání na gauči naproti obrazovce s navoleným HBO (nepamatuji se, kdy se něco takového i mnohem výše hodnoceným filmům podařilo naposledy). Daleko lépe než s agentem Smartem sedí přirovnání s Boratem, teda s tím lepším, co dal do filmovýho éteru. ()

corpsy

Film prekypuje absurdným humorom až komiksového razenia. A Sandler je v tomto komediálnom opuse na zožratie - rovnako ako jeho herecký parťák Rob Schneider. ()

Marek1991

Divoký absurdistan, tak by som nazval tento film. Bol ozaj šialený a ako komédia sa dá prirovnať k filmom so Sacha Noam Baron Cohenom a jeho Boratom, či Diktátorom. Občas mi pripadal úchylný, zvrátený, ale bol to ten tvrdý typ komédie. Ku koncu podľa mňa stratil šťavu. Tá zvláštne podaná homosexualita tam však aj spôsobila, že ani takú veľkú iskru nemal, ale zabavil som sa. ()

liquido26

Zezačátku jsem na to čuměl a nevěděl, co si myslet, ale pak jsem si na humor týhle šílený komedie zvykl a zbytek si náramně užil. Zohan je prostě borec a tahle svérázná komedie, která se vyrovnává s multikulturalismem po svém, se skutečně povedla. ()

F.man

Když se zpětně dívám na filmografii Sandlera, zjišťuji, že ji neznám tak dobře jak jsem si myslel. Přesto mám pocit, že jsem s ním viděl dostatek filmů, abych si na tohoto herce, a spíše by se slušelo říct jeho komedie, udělal názor. Sandler mi nikdy nevadil, vybíral si originální témata, nepoužívá tak moc fekálního humoru jak je dnes v hopcích nad LA nedobrým zvykem, ale pořád se jednájen o jednoduché a nic neříkající komedie na jedno shlédnutí. Se Zohanem to je trochu jinak. Ať je to způsobeno asistencí, pro mě vynikajícího Apatowa, na scénaři, či čímkoliv jiným, toto originální téma - palestinsko-izraelskeho konfilktu - je umně vybroušeno do komedie/parodie/akce, která baví, rozesmívá bráníce a i když i tentokrát se záchodý humor neudržel úplně pod pokličkou, je Zohan i poměrné inteligentní. Jasně, je to opět na jedno odpoledne kdy se chcete posmát a uvolnit, ale tahle "neuplneklasickekomedie" mě bavila, dokonce se našlo pár okamžiků, kdy jsem se upřímně smál. Zohan je někde mezi 3,5*, ale abych byl spravedlivý k filmům, které jsem hodnotil 4*, musím zůstat u nižší známky. Každopádně jsem se pěkně bavil a na případnou spolupráci Sandler Apatow (připravovaní Funny People) se velmi těším. ()

Marsik

** PRIMA COOL HD - Posledních 30 minut, které byly hlavně o vztazích mezi Izraelci a Palestinci, což mě fakt nebralo, to byla netradiční zábava v čele s jedním z nejlepších USA komediálních herců. Protože pozorovat Zohanův ojedinělý plavecký styl nebo jak dělá vlasy hedvábně hebkými a do toho stihne ještě pár kliků bez rukou, to mě fakt baví i po opakovaném zhlédnutí. Dokonce jsem si už zvykl na český dabing, kde mi pan Brousek ml. z počátku na Sandlera moc nešmakoval. 75% ()

Kryton

Hodnocení je hlavně za první půlku , která opravdu nostalgický nechá zavzpomínat na Bláznivou střelu. Kadence foru je tu rychlá jako u ruskeho samopalu AK-47. Sandler jako Zohan elitní agent Mossadu , který je nepřemožitelný a všechny teroristy co zajme mu opět znova propustí. To člověka opravdu přestane bavit. A tak se necha Fantomem zabít. Uprk do USA a americký sen buzno kadeřníka. Vše je nádherné paroidní než , ale je Zohan odhalen. Pak přijde na scénu americké prizdidržení , kdy vše zastíní emoce, city a mír. Nu dobře nečekal jsem nic než zabávu a dostal. Tohle by člověk ani za střízliva vidět neměl. Rob Schneider jako palestinec , kterému ukradli kozu je kouzelný. Telefonát na hizbalackou horkou linku nemá chybu. Rozhodně jedna z nejlepších ujetých Sandlerovek. Celkem bych si rád nechal udělat nový učes! ()

spaceboyCZ

Sandler, jak ho zname. Proste magor kazdym coulem, vtipy mnohdy vyhnane az do trapnosti, ale sakra, ono to funguje, fakt ze jo :). Navic odvazne tema vztahu mezi Izraelci a Palestinci, no byt tvurcim tymem, bojim se, abych nekde nemel bombu :). Komedie bavi, ma to spad, nenudi a rad na to brzy mrknu znova. ()

ladko

V momentoch veľmi vtipné a príjemne nekorektné a povedal by som až inteligentné(predsa len je pod tým podpísaný aj Apatow), ale zase v niektorých častiach nepríjemne prestrelené a trápne až za ušami. Celkovo však skôr pozitívne prekvapenie(a prvých snáď 40-50 minút malo nakročených veľmi vysoko...). ()