Superman: Soudný den

• USA Superman: Doomsday

Když Lexcorp náhodou vykope intergalaktického sériového vraha Doomsdaye, Superman se s ním utká tváří v tvář v osudovém souboji. Celý svět společně oplakává svého hrdinu a lidé si uvědomují, že už se nikdy nebudou cítit opravdu v bezpečí. Supermanovi nepřátelé se radují – všichni až na Lexe Luthora. Ten truchlí nad ztrátou svým vlastním šíleným způsobem a odstartuje řetěz hrozivých událostí, jejichž důsledky nemohl předvídat ani on sám. Toto celovečerní animované dobrodružství, natočené podle nejprodávanějšího comicsu všech dob, Supermanova smrt od DC Comics, se honosí vzrušujícími akčními sekvencemi, které mohou konkurovat čemukoliv, co jste kdy s Mužem z oceli TM viděli. (oficiální text distributora)

4ct10n

Povedený animák od DC Comics, animace sice není dokonalá (jako například japonské anime), ale i tak neurazí a akce jsou v ní velice přehledné. Zajímavý je i příběh, který nepostrádá několik zvratů a zajímavých postav. Bavil sem se náramně celých 74 minut. Překvapila mě také míra násilí a vulgární jazyk postav (o předměty a lidi létající vzduchem tu není nouze :-)) ()

Liznic

Supermana jsem nikdy neměl dvakrát v lásce, ale musím uznat, že toto podání se mi velmi líbilo. Konečně animák s rozsáhlejším a zajímavějším dějem, než klasické okleštění příběhu na jedinou linii. Zvraty jsou zajímavé, Luthor je Luthor a pohrávání si s tématem Supermanovi smrti je zajímavé. Ze Superman Doomsday by si měli vzít ostatní animáky tohoto tipu příklad. Spoiler – zamrzí jen poněkud náhodné poražení Supermanova klonu na konci. PS: Nemohu si pomoct, ale Superman je opravdu naivní hlupák… ()

filmmovier

Mega ultimátní komiksový nářez! Takhle by se měli dělat hrané filmy! Tenhle Superman je naprosto dokonalý! Skvělá animace, výborná atmosféra, úžasný záporák, skvělé postavy a komiksový biják!! Jeden z nejlepších animovaných DC filmů. Není to ovšem úplně dokonalé. U mě za 85%. ()

Bobik9

Přehodnocené. Jeden z nejhorších animáků od DC, co jsem kdy viděl. Ostatně, ono i komiks s Doomsdayem mě nikdy nebavi, takže těžko z toho dělat dobrý flm. Charaktery postav jsou zde slabé a příběh je naprosto nijaký! Většinou to bývá lepší, takže se těším na další filmy. ()

demented

Ono je to nielenže lepšie ako Singerov celovečerák, ale ľavou zadnou strčí do kapsy aj všetky animáky, s ktorými na nás vyrukoval Marvel za posledné dva roky. DC skrátka rulezzzzz! ()

ravalah

Nemám supermana rád v komixu ani ve filmu a to z jednoduchého důvodu. Má příliš mnoho superschopností a je téměř neporazitelný. Jediné, co se mi kdy líbilo byl komiks Kingdom Come (u nás vyšlo pod názvem Království tvé) a tento animovaný film. Proto všichni, co nemáte rádi Supermana, stejně jako já, neváhejte. Je to nářez. ()

Brain-D

Velmi drsný, ale zároveň citlivý animovaný superman. Bavil jsem se celkem slušně- bitek celá hafa - superman vs. superman a superman vs. nezničitelnej biologickej robot. ()

VanTom

Megalomanská akční řežba s nebývalou mírou destrukce města Metropolis. Přišlo mi tedy docela úsměvné, jak Superman kvůli záchraně dvou lidí ve vrtulníku klidně srovná se zemí celý mrakodrap (v centru, uprostřed normálního dne), ale stejně všichni aplaudují a nikomu se nic nestane. :-) Grafická stránka a animace působí trošku chudě (ale naprosto dostatečně), postavy jsou dobře napsané, jen ten samotný příběh mne úplně nepřesvědčil, scházeli emoce a větší hloubka rozhodnutí. ()

blackJag

Na animovaný film, který je bez prdele určen především dětskému diváku, jde o překvapivě temnou záležitost, s desítkou mrtvol (jistě, žádná explicitnost). Určitě nejsem jediný, koho napadlo, jak vděčné by bylo převedení scénáře do hrané podoby. Tento snímek můžou případní tvůrci s klidným svědomím použít jako story board a výsledek nelze zkazit. K samotnému filmu, animace je trochu strohá a hranatá, přesto ne vyloženě špatná, hlasový fond je výstižný (u česky distribuovaného dvd nepochopitelně chybí české titulky) a špatný není ani hudební doprovod, leč legendární znělka z pera mistra Williamse citelně chybí. 80% ()

s.e.p.p

Vidět podobně šíleně epické bitvy v hrané verzi by bylo úžasné. A se Snyderem u kormidla to nezní až tak nereálně.75% ()

Myrreczech

Výborný příběh (ze všech komiksových animáčů, které jsem viděl rozhodně zatím nejlepší). Podkreslený jednoduchou, na první pohled lacinou animací, která se ale k temnému stylu filmu celkem hodila a povedeným soundtrackem. Nejlepší Supermanský počin, jaký můžete vidět. ()

mirec88

Dobré, krátke, napínavé, s klasickou animáciou, akú mám rád zo starej doby a s výborným príbehom. Takto by mali vyzerať všetky celovečerné filmy so Supermanom. ()

dragon94

Velice dobrý Supermanský animák s jedním s nejklíčovějších příběhů o Supermanovi.. Dobrý soundtrack, krásná animace, skvělé akční scény a navrh několik výborných zvratů ... Film je nadupadný od začátku do konce. :-) 4* 80% ()

Styxos

Oujé - Superman dostal konečně pořádně na prdel. Pořádně temný animovaný snímek, ve kterém jsem si opravdu myslel, že Spasitel v červených slipech a pláštěnce už ze svého hrobu nevyleze. Doomsday a Supermanův klon jsou nejlepší protivníci, kteří se kdy Kal Elovi postavili a Lex Luthor s generálem Zodem se tak mohou jít klouzat. ps: ten černý oblek mu sekl mnohem více. ()

spikey1

Superman je svým způsobem hrozně těžká látka, jaký vymyslet muži z ocele úkol tak aby s ním měl problém i on? Vždyť je to nesmrtelný člověk?! Inu jde to, Superman jde i zabít a o tom se zde v tomto filmu dá přesvědčit. Superman ztratil barevnost a nadhled. Získal dramatický nádech a nechá Vás prožít napínavé minuty. Nutnost pro komiksové fandy! ()

P1tr

Překvapivě svižné akční dílko se spoustou dějových zvratů, které vás nenechají chladnými. Ještěže je snímek animovaný, jinak by se v hrané verzi díky rozpočtu nepochybně museli dělat oproti předloze ústupky, což se zde neděje. Superman dostává zabrat jako nikdy předtím a já jen zíral s otevřenou pusou a užíval jsem si nejlepší Supermanovskou jízdu, co jsem doposud viděl. ()

Arkanoid

Animácia nie taká dobrá, ako dnes, staromódne prechádzanie medzi scénami, v úvodnej desaťminútovke by nezaškodila nejaká akcia a je jasné, ako to dopadne. S výčitkami som skončil, nie sú veľmi veľké a vychutnanie dobrého príbehu (vyrovnaní súperi, ťahanie za kratší koniec, zvraty, riešenie vzťahu Superman-Lois) podporeného napínavou akciou a jemným humorom nepokazia. Škoda len, že zápletka v Batman v Superman: Dawn of Justice bola aj vďaka Batmanovi, Snyderovej réžii, surrealizmu a hlbšiemu ponoreniu do postáv využitá lepšie. Inak dobrý film, čo by nemal uniknúť žiadnemu DC fanúšikovi. ()

radecacek

Postavu jménem Doomsday jsem si moc neužil, objevila se na začátku a asi už snad po půlhodině filmu (?) byla pryč. Každopádně souhlas s ostatními -tohle měli natočit, místo nudy jménem Superman se vrací. ()