Superman: Soudný den

• USA Superman: Doomsday

Když Lexcorp náhodou vykope intergalaktického sériového vraha Doomsdaye, Superman se s ním utká tváří v tvář v osudovém souboji. Celý svět společně oplakává svého hrdinu a lidé si uvědomují, že už se nikdy nebudou cítit opravdu v bezpečí. Supermanovi nepřátelé se radují – všichni až na Lexe Luthora. Ten truchlí nad ztrátou svým vlastním šíleným způsobem a odstartuje řetěz hrozivých událostí, jejichž důsledky nemohl předvídat ani on sám. Toto celovečerní animované dobrodružství, natočené podle nejprodávanějšího comicsu všech dob, Supermanova smrt od DC Comics, se honosí vzrušujícími akčními sekvencemi, které mohou konkurovat čemukoliv, co jste kdy s Mužem z oceli TM viděli. (oficiální text distributora)

Luk Skywalker

Na animák velice zdařilý příběh (není tak tradiční, takže za mě plus). Divák se nenudí, bo akci střídá během krátké chvilky další akce, zbytek je již normálka. Trochu mě štve, že souboje jsou mimo nejen po anatomicko-fyziologické stránce (žádné stopy po bolesti, žádné šrámy), ale i po stránce fyzické (zběsilé tempo a přitom žádné vysílení ani únava), ale to není chyba jen tohoto snímku. Na takový snímek by se měli podívat všichni, kteří si myslí, že animované snímky jsou jen pro děti. K vysokému věkovému ratingu jen chybí mnohem více krve, mrtvol a jejich částí. ()

diodoros

Zaujímavá animácia, výborný temný a mierne krvavý dej. Na Supermana veľmi zvyknutý nie som, skôr sa mu vyhýbam, tento animák bol ale celkom kvalitný a to aj tým, že nejde o vyslovene detskú zábavu, ale o film s niekoľkými drsnejšími scénami. Kvalitný temný animovaný film, pre fanúšikov určite povinnosť, pre nezasvätených zaujímavosť. ()

SmaX

Z plácaná kravina. Hrozný charaktery postav, animace, a příběch kterej snad scenáristi pasli přímo na palce. ()

JohnZ87

Podle mého názoru jeden z vůbec nejlepších DC animáků se Supermanem. Skvěle zpracovaná napínavá epická bitva mezi Doomsdayem a Supermanem je jen špičkou ledovce. Skvělou atmosféru filmu pomáhá budovat špičkový soundtrack a kvalitní dabing (anglický i český). ()

wesi96

6/10. Takový průměrný animák se Supermanem. Zapůsobil na mě tak z části a nejlepší na tom byl asi Černý oblek a Lois. Animace byla místy, hlavně v pozadí, hodně špatná a působila strašně levně. Znovu si to nejspíše nepustím, ale jako taková jednohubka to bylo fajn. ()

LukeSharp

Jak poznamenal M.a.t.t. je skutečně škoda,že takhle svého Supermana nenatočil Singer. To by teprve byl vidět rozpočet.Narozdíl od filmového,se ten komiksový Superman s ničím nesere. Hned ze startu dostane nabušeného soupeře a oba sebou mlátí skrz celé město( co na tom,že se sem tam zřítí nějáká budova ve které jsou zajisté lidi). Oproti filmu prostě Superman není žádný slaboch a jeho soupeři už vůbec. Dokonce tady umírají lidi a to jsem ve filmových verzích snad neviděl. Jistá podobnost je i s filmovým Spider-manem 3. Dva (a půl) protivníci, problémy s identitou,trable s holkou,ale výhodou je,že jako kresloun si může dovolit to,co ve filmu ne. A to je zatraceně dobře,protože bez té půlky zničeného města by to prostě nebylo ono. 80% ()

Wabia

Kéž by se objevilo více takových filmů. Příjemná animace. Ne nijak propracovaná, ale myslím, že filmu to na kvalitě neubírá. Skvělý příběh, dobře zvolení herci, hlasy pasují. Takto by měl vypadat "komiksácký animáč" ()

Jara_II

Dneska jsem se rozhodl že se podívám na animované adaptace komiksů. První na řadě byl Superman, ke kterému mám vůbec zvláštní vztah. Filmové Supermany od Donnera jsem jako malej sjížděl na kazetách ob týden a nikdy si je pořádně nezprotivil. Superman byl první hrdina kterého jsem kdy poznal (tím druhým byl Superpolda v podání Terence Hilla a tím dalším Spider-man v kresleném seriálu). Ani Singerův film mi nebyl úplně proti srsti, ale musím uznat že tento nízkorozpočtový animák předčil má očekávání. Superman dostává pořádně zabrat, hned dvakrát, teče mu krev, dokonce není jen v modročerveném, velmi dobrý je tu i Lex Luthor..Sečteno a podtrženo - celkem krátký animák s opravdu nahuštěným dějem a spoustou akce, možná jen s trochu horší animací. ()

Mr.Roman

Splnený detský sen o tom ako by mal ozajstný kreslený film (nielen so Supermanom) vyzerať. Bitky a akčné scény nemajú obdoby, príbeh na komiksové pomery stráviteľný a Lois neskutočne sexi (nakreslená ;), len škoda, že to prišlo tak neskoro.. ()

Ernie_13

Paradna animacia a skvely pribeh. Na mile lepsie ako niktore filmove spracovania Supermana! Tu by sa mal inspirovat Hollywood... ()

migele

Co na tom bylo tak skvělého? asi mi něco ušlo, ale viděl jsem jen animovanou pohádku , kde největší hrdina všech dob ještě předtím než umře a znovu oživne, zničí celé město. ()

Pharlap

Bavilo mne tohle volné pokračování příběhu o Supermanovi. Hlavně nebojácnost tvůrců, přijít s tím, že pan S. jde zabít a že to není až zas taková věda. Samozřejmě každý čeká a čekal reinkarnaci.. No a tím pádem "happy end" zaručen. ()

jafuska

nebylo to tak až moc špatný, sice jsem nikdy nečetla žádný komiksy o supermanovi, ale viděla jsem seriál, který se mě líbil a tohle bylo docerla akční, i když si myslím, že pro děti to zrovna moc není, ale kdo ví, třeba se to bude i dětem v celku líbit ()

Toustovač

Na komixy moc nejsem (zvláštní že tohle píšu skoro u každého komixového filmu, co ohodnotím:)). Co se Supermana týče, omezují se moje zkušenosti na seriál, který jsem sledoval jako děcko, takže se rozhodně nepovažuji za fanouška, nedej bože znalce. Navzdory zpracování zatraceně dobrá, zábavná a místy také napínavá akce, povedený a z komixových vod hlavu vystrkující příběh ("konec" po nějakých 25 minutách?!), plus výborný dabing (James Marsters!). Pět je nejspíš moc, ale moje spokojenost je značná. ()

ratpile

Wow! Tak tohle bych chtěl vidět v hrané formě. Lacině animované, přesto strhující, na poměry Supermana temné, inteligentní, se skvělým scénářem. A je z toho sakra cítit ta supermanovská aura. Dejte někomu čtvrt miliardy ať to hodí na plátno! ()