Superman: Soudný den

• USA Superman: Doomsday

Když Lexcorp náhodou vykope intergalaktického sériového vraha Doomsdaye, Superman se s ním utká tváří v tvář v osudovém souboji. Celý svět společně oplakává svého hrdinu a lidé si uvědomují, že už se nikdy nebudou cítit opravdu v bezpečí. Supermanovi nepřátelé se radují – všichni až na Lexe Luthora. Ten truchlí nad ztrátou svým vlastním šíleným způsobem a odstartuje řetěz hrozivých událostí, jejichž důsledky nemohl předvídat ani on sám. Toto celovečerní animované dobrodružství, natočené podle nejprodávanějšího comicsu všech dob, Supermanova smrt od DC Comics, se honosí vzrušujícími akčními sekvencemi, které mohou konkurovat čemukoliv, co jste kdy s Mužem z oceli TM viděli. (oficiální text distributora)

Revanx

Byť celých 74 minút takých ako posledných 20, tak by to aj za päť bolo. Toto tak vidieť live-action a hocaké roboty by sa mohli ísť zahrabať, len ten rozpočet by musel byť aspoň okolo tej pol miliardy :) ()

corpsy

Nejde o to, že je animácia trochu stuhnutá a že to nemá správnu atmosféru. Je to megaakčné a predsa len nemastné neslané. Možno v detských rokoch by som bol zhovievavejší, ale možno ani nie. Na to, koľko akcie sa tam udeje, je to prazvláštne nudné. Čím to je? Mnou? ()

PauloZ

Poprvé jsem viděl jak superman dostával fakt na prdel a muselo to přijít v animáku. Což mě vůbec nevadí :) Navíc kdyby tak akční jízdu měli natočit, tak se někdo nedoplatí. A je fakt, jak tvrdí Tosim, že tvůrci tohoto a pár dalších animáku (např. Superman, Batman public enemies), by si měli vzít na storosti i hrané adaptace, aby se dalo na co dívat, a nebylo to mrhání peněz :) ()

DEXTER099

Fanoušci Supermana zde dostanou vše co by asi chtěli.Dobrého Supermana,druhého zlého ,dobrou akci,dobrého padoucha a navíc je to napsané opravdu dobře,žádná klasická dětská pohádka.Za mě celkově 88% a pět hvězd. ()

Kryton

Animovaný Supermanovský film trumfuje stamilionový Singerův vysněný film. Stranou bych úplně dal animaci i finanční stránku. To se nedá rovnat film za stovky milionů s direct-dvd filmem pro fanoušky. No a proto právě vítězí animovaný Superman na celé čáře. Tempo,akce,příběh a celková temná atmosféra mě držela u obrazovky. Budu souhlasit s Tosimem, protože tvůrci tohoto animáku by měli dostat šanci na hraný celovečerák. V poslední době jsem naprosto unešen a spokojený z tvorby dospělých animovaných filmů s hrdiny komiksu (viz. Superman/Batman: Veřejní nepřátelé anebo Hulk vs Wolverine). Je to zajímavé, ale klasická animace mě tento rok daleko více dostala než tolik dnes modní PC animace. ()

ledzepfan

i když to není tak kulervoucí nářez jaký jsem podle zdejších reakcí čekal-je to bezpochyby nejlepší filmový(potažmo televizní)Superman a hodně nadprůměrný a zatraceně zábavný comicsový film...což je(jak poslední dobou poznávám)u DC docela standard. ()

SonGokussj

Wow. Toto mi vyrazilo dech. Tolik akce, tolik temnoty, tolik zvratů, tolik... Doporučuji :-) Velmi dobře, parádně, luxusně zpracováno. 90% ()

BloodyVamp

Kdyby takhle vypadal tragický Singerův Superman Returns ! V tomto případě za málo peněz hodně muziky. Grafika je sice oldschool, ale všechno vypadá naprosto senzačně. Superman bojující se superzrůdičkou Doomsday nebo se svým klonem, ničící Metropolis ! Tohle byl nášup ! Zajímavý příběh, sympatické postavy, hlášky (můj oblíbenec ďábelský Lex Luthor), vynikající akce. Další takové filmy ! Mimojiné se seriálem Angelem nemá jen společné 2 ústřední hlasy postav (charizmatičtí Adam Baldwin a James "Spike" Marsters), ale také vynikající disonantně- heroickou hudbu Roberta J. Krala ! Silný náběh na 5 hvězd. ()

SarumanKo

Vďaka náloži solídnych akčných scén to síce pomerne rýchlo odsýpa a nudiť som sa nestihol, ale bez vypnutého mozgu v tom moc kvalít nenachádzam. Animácia je otrasne lacná, debilné správanie postáv ma vytáčalo a nezmyslov plný príbeh tiež. Snaha o invenciu formou odbúravania pátosu či prehĺbením psychológie charakterov troskotá v základoch. Čosi ako epizódka seriálu z Cartoon Network, len v dlhšej stopáži. (5/10) ()

movieband

Supermana nemám moc v lásce, ale na tenhle animák jsem byl obzvlášť zvědavý. Lákadlo Supermanovi smrti je asi největším tahounem celého filmu. Občas se mihne temnější atmosféra, akce je ve filmu habaděj, stejně jak dějových zvratů. Dal bych fous do ohně za to, že v tomhle kousku se Supermanem se jedná o nejpůvabněji zpravovanou postavu Louis Laneové, kterou dabuje Anne Heche. Celkově je animák solidně odvyprávěný, ale... Děj slibuje smrt Supermana, samotný název "Doomsday" nevěstí nic dobrého, tak sem čekal fakt trochu ponurejší animovanou jízdu. V týmovkách JL se takové atmosféry člověk dočkal (War), ale tady byla jen v náznacích. Jsem rochu zklamaný. Sice je pravda, že se od jiných animáků liší trochu dospělejším vyprávěním a dějem, ale i tak je to pořád z toho slabšího soudku od DC Comics.75% ()

decouble

Kvalitní oddechová zábava, při který si chvíli musíte zvykat na supermanův megamaskulinní zjev. Bitka s Doomsdayem je ale něco, co bych si šíleně moc přál vidět v celovečerním hraným filmu! Devastace Metropolisu, meganákladačka roku, holy shit! ()

Chen

Přestože jsem spíše fanoušek Marvel universa, tak musím říct, že tenhle animovaný projekt DC Comics je více než zajímavý. Drsný, neotřelý a svižný. Že by ten červenomodrý Mirek Dušík s laserovým pohledem přece jen nebyl tak nudný patron? :D. P. S.: Díky Honzo za doporučení :D ()

Rocky88

Teda, rozhodování, jestli dát 3 nebo 4, mi dalo docela zabrat. Ne, že by na tom byl tenhle filmeček zase špatně, ale působí dost rozpolceně. Začátek je fajn, krátký úvod, pohoda. Potom přijde běsnící mela v podobě Doomsdaye - suprová ničivá akce, kde Supřík dostane hezky na budku. Pak se ale po Doomovi slehne zem a na řadu přijde "ten druhej Superman". Příběhově zajímavý vývoj, ale prostě Doom byl větší a víc-obav-nahánějící soupeř, takže z druhé půlky filmu už jsem byl docela zklamán. Ale s pár obměnami bych si tenhle příběh dokázal předtavit i v hrané podobě. PS: Luthor s kryptonitovým "boxerem" byl suprovej. ()

Nach

Velice příjemné překvapení. Škoda, že nemohl být tento scénář natočen i v hrané podobě. Nic se však nemění na tom, že se jedná o špičkový příběh se sympatickými hrdiny a záporáky tak odpornými jako známe z komixů. A pak tu máme souboje. Podle mého takové animované verze soubojů ze závěru třetího dílu Matrixu. Je zbytečné hledat na tomto filmu nějaká negativa. I hudba byla trefná a překrásná zároveň. Nejsem sice příznivcem takovéto animace, ale film jako tento jsem viděl převelice rád. A pokud příznivcem staré, komixu podobné anime jste, tak je dokonce vaší povinností toto shlédnout. Opravdu krása! Scénáristé, klaním se vám. ()

Martrix

Pokud se vám zdají být starší DC celovečeráky infantilní a hloupě naivní, tak tímto animákem si chuť nevyspravíte. Jeden nesmysl se vrší na druhý, jakoby měli tvůrci dojem, že když je to příběh animovaný, budou se na něj koukat jen děti. Vztah Suproně a Lois je podivný...z nějakého důvodu ho nutí, aby jí přiznal že je Clark.... . Luthor se chová jako psychopat...má spoustu řečí, ale je naprosto nedůsledný, což zrovna není znak inteligentního člověka, kterým má být. Ale co je do očí bijící, tak třeba scéna, kdy Sup vyletí s jistým nákladem do vesmíru, aby ho z pořádné výšky rozmázl o zem...a zamíří si to přímo doprostřed Metropolis, kde samozřejmě dopad způsobí veliké škody. A pak ještě vyleze z kráteru a blbě se zeptá, jestli jsou všichni v pořádku. O pár minut dál, se rozhodnou tři policajti, že na Supíka vytasí kolty a chtějí mu nasadit želízka....cože? A mohl bych takto pokračovat dál, ale není proč. Druhá půlka je o něco míň nablblá, ale stejně tomu chybí šmrnc a nějaké vnitřní pnutí. V kontextu tohoto filmu, jsou nakonec ty poslední filmy, kde vystupuje Superman Cavill, ještě v pohodě. DC svět je ale snad s výjimkou Batmana prokletý, protože práva vlastní wartrapáci, kteří najímají patlaly. Snad se blýská na lepší časy, aspoň s celovečeráky. ()

bartias

Ve své době zlomový příběh i animovaný film překvapuje (tehdy) nečekanými zvraty. Superman: Soudný den dobře podchytává legendu Muže z oceli a dobře se na něj dívá. Na víc než těch 74 minut to ale není. 7/10 ()