Superman: Soudný den

• USA Superman: Doomsday

Když Lexcorp náhodou vykope intergalaktického sériového vraha Doomsdaye, Superman se s ním utká tváří v tvář v osudovém souboji. Celý svět společně oplakává svého hrdinu a lidé si uvědomují, že už se nikdy nebudou cítit opravdu v bezpečí. Supermanovi nepřátelé se radují – všichni až na Lexe Luthora. Ten truchlí nad ztrátou svým vlastním šíleným způsobem a odstartuje řetěz hrozivých událostí, jejichž důsledky nemohl předvídat ani on sám. Toto celovečerní animované dobrodružství, natočené podle nejprodávanějšího comicsu všech dob, Supermanova smrt od DC Comics, se honosí vzrušujícími akčními sekvencemi, které mohou konkurovat čemukoliv, co jste kdy s Mužem z oceli TM viděli. (oficiální text distributora)

Mistr_Moon

Nebylo to špatný ale já supermana nějak nemusím, přijde mi nudný, že vlastně nejde zabít a když tady naopak krvácí a chcípne jako nikdo jinej (wtf?) přijde mi to divný. V čemž ho zachrání jeho věrný robot (opět wtf?). Ale děj jinak odsýpá, pořád tam něco vybuchuje a hlavně se tvůrci nebojí srovnat se zemí půlku města a zabít přitom pár civilistů. ()

Weirdman

Neskutočne našliapaných 75 minút a nekompromisne comixová záležitosť v jednom... A myslím, že každý kto sa prvýkrát dopočul, že Singer natáča megadrahého Superman Returns očakával čosi takéto... Pravdupovediac, námet tohto animáku by Singer určite dokázal parádne rozpytvať, rozanalyzovať všetky pohnútky postáv, natiahnuť stopáž cez 2 hodiny a natočil by comixák nielen hodný svojho rozpočtu, ale celkovo takú pecku, že doteraz by to svet mohol rozdýchavať... (●) ()

voloda1987

Supermana som nikdy nemal rád pre jeho jednoznačnosť a suverénnosť. Ale tento film ma presvedčil, že je to skutočne výnimočná komixová postava. Kiežby toľko šťavy mali aj hrané komixové adaptácie. Kritizovaná animácia mi rozhodne nevadí, neodvádza od príbehu a je istým spôsobom taká stará, dobrá, supermanovská. :-) Myslím, že si muž z ocele zaslúži, minimálne kvôli tomuto snímku, vyššiu pozornosť. ()

Insomniac

Pohodová jednohubka s jednoduchým dejom, pár zloduchmi a nezničiteľným Supermanom, ktorý ale tentoraz dokonca krvácal:). Tak to má ale byť - dlhé tak akurát, akcia za akciou a dobro víťazí. Niet v podstate čo vytknúť, ale ani nie je za čo chváliť. Viem si to predstaviť z TROŠKU väčším rozpočtom aj hrané, ale načo... ()

Skank

Zprvu jsem si říkal u akční scény s Doomsday, co to kurňa je?! Ale následný kolotoč událostí mě vyrazily dech. ()

peeko

Celkem dobré, ale čekal jsem víc. Vzhledem k názvu a že je to animák. Souboj Supermana s Červenoočkem a se sebou samým nezklamal, ale jinak nic. Jen trocha romantiky, patosu, naivity. Škoda. Howg ()

Chaloupek

Po natáčení museli mít architekti v Metropolis doslova žně. Superman dvakrát zdemoluje centrum města a všichni mu za to ve finále poděkují. Skvělý příběh, ve kterém se skautíkovi daří a na který se člověk rád podívá (minimálně) ještě jednou. Což se o nových hraných Supermanech říct (bohužel) nedá. ()

spawnxp

Animace nic moc, standard, ale příběh dost nadstandard. Celý je to až batmanovsky temný... Velmi kvalitní zábava ()

Vital

Superman je komix,a takový jako má být se na hrané plátno prostě uvést nedá a vše jsem zjistil až po vzhlédnutí tohoto dílka kdy jsem se mohl pokochat všema schopnostma tohoto kluka,kterého miluju už od malička,které používá na maximum.Dost hustý! ()

svist10

Snad poprvé válcuje animovaný videofilm vysokorozpočtový trhák. Nevěřil bych tomu, ale je to tak. Takhle měl vypadat Superman returns! Soudný den je nabytý akcí a emocemi. U pohřbu se o mě pokoušely slzy, u animovaného filmu něco nevídaného. Naposled se něco takového podařilo prvnímu Ghost in the shell. Tohle srovnání stojí na hliněných nohách, Doomsday nemá takové umělecké a filozofické ambice, chce jen bavit a daří se mu to. Jen tak dál. Jediné, co trochu kazí dojem je trochu dětský look, který by mě odradil, kdybych o něm nic nevěděl, a to, že po každé kataklyzmatické bitce je Metropolis vždy jako ze škatulky. Ale to jsou jen drobné chyby, a celku škodí minimálně. ()

Khanemis

Jedno z nejdůstojnějších zpracování supermana na televizních obrazovkách. Dnes tolik populární temnější charakter příběhu vycházející z komiksové předlohy dodává celé podívané na atraktivitě. Zároveň se chytře vyhýbá hlavním neduhům Supermanovského univerza a to téměř naprosté neohrozitelnosti hlavního hrdiny a jeho bezbřehé morální čestnosti. Tady vidíme Ocelového muže z mnohem více stran, které mu dodávají na příjemné plasticitě. Zklamal mě jen trochu Lex Luthor, který zde má rozměr spíše obyčejného psychopata, i když chvilkami příběh naznačoval, že je jeho vztah k Supermanovi spíše jakousi "hard love" s lehce erotickým podtextem, což je poměrně zajímavý pohled. Víc lidskosti by mu ale prospělo. Animace samotná, kterou mnoho lidí zmiňuje, mi ani tak nevadila, jako spíše poměrně obyčejný výtvarný styl, který se tváří, jako by se obracel na mladší publikum, než tomu tak skutečně je. Nicméně to jsou jen drobné mušky, výsledek je výborný. Mimochodem, Supermanovo drsnější alter ego mi ale přišlo sympatičtější, takhle by se mělo se zločinci a vrahy jednat. ()

michalkop

Zajímavě zpracovaná látka Supermana. Provedením animace spíš postmoderním, které mi ne vždy úplně sedí. Ve filmu se objevuje látka ze všech původních filmů najednou (původní komiksy neznám, nemohu posoudit) a na závěr přidává vlastní scifi námět. Ve výsledku příběh působí vyváženým dojmem. Je zajímavý, zábavný a napínavý. ()

Tomulka

Velmi povedený námět. V čem je to největší kouzlo tohoto filmu neprozradím, kvůli fanouškům.To musíte prostě vidět. ()

F_r_o_s_t

Našel bych snad jediný nedostatek - je to animované. Jelikož jsme všichni zvyklí, že v animovaném světě je všechno možné, nemůže v nás pak takovýto počin vybudit naprosto všechny emoce jako by to dokázala jeho hraná verze, zkrátka kvůli této "otupělosti". Ovšem hranou verzi filmu by patrně nikdo nedokázal natočit tak dokonale, jako je tomu v tomto případě. Nicméně i tak mě film velmi potěšil, už jen proto, že jsem fanoušek tohoto komiksového hrdiny, a ještě jednou podotýkám, že kdyby se objevila podobně kvalitní hraná verze, neváhal bych dát 5*. 80% ()