Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

IPajule

První film o ZOMBIE, který se mi líbil a nebyl zařazený mezi těmi jako je Zombieland nebo Soumrak mrtvých. Námět o epidemii lidstva je často používán jako zápletka, ale konkrétně u tohoto filmu to bylo dobře zpracované. Zakončení už nebylo tak senzační jako celý děj, spíše se dalo předpovídat jak to skončí, ale i přesto po zkombinování určitých témat do sebe, z toho vznikl dobrý film, na který se ráda podívám znovu. ()

longercz

Překvapení jako prase !!! Opravdu nevím co bych tomu vytkl. Na filmech nesnáším nekonečné nudné začátky, kde se nic neděje. Začátek je strašně důležitá část filmu a není lepší způsob než diváka rovnou vhodit přímo do středu dění, tak jako tady... Výborně. ()

mirecek

Je to super film jak sem očekával, ale přesto mě pár věcí trochu zklamalo. Nejvíce mě asi vadil ten rychlí začátek, nikdo nic neví a najednou virus zničeho nic přiběhne do města, a vše se rychle rozběhne. A pak také konec, najde se "lék" a z ničeho nic všechno jednoduše končí. ()

dalziel

Prekvapivo všetko čo som čakal ,že nájdem a uvidím v "Nakaze" od Soderbergha som našiel až vo World War Z od Fostra.To to je asi prvý film so "Z" tématikou ktrorý som videl celý od doby Resident evil I.Príjemné prekvápko. ()

KafuR

Nápad s nakaženými (zombíky si to totiž nedovoluji nazvat) metajícími ulicemi rychlostí blesku se mi zpočátku nijak nezamlouval, protože působili až příliš neuvěřitelně (kde se to jen mohlo v těch tlustých tetkách vzít??), zvláště, když to od základu bortilo představy o tom, jak má (správně) nakažený (zombie) vypadat. Jako výsledek z toho ale vzešlo mnohem zajímavější dílo než jsem doufal. Koncepčně poměrně nesourodý celek, kdy jednotlivé odlišně pojaté části na sebe nenavazují zrovna organicky, umožnil celou situaci vnímat z různých pohledů v mnoha různých koutech světa a stal se jakýmsi reportážním fragmentem popisujícím život po katastrofě, která sice změnila životy všem, avšak každý se s ní vypořádal jinak. Nakažení s vrtulí místo zadku v tomto kontextu nepůsobí nijak rušivě, ale naopak umožňují realizaci nápadů, kterých se například ve Walking dead určitě nikdy nedočkáme (Jeruzalém..) Konec, který nedává odpovědi, ale který spíš otázky klade, mě také neurazil, takže teď už jenom zbývá zaposlouchat se do Isolated system a ten svůj konec si jednoduše domyslet. ()

dakarin

Podobné filmu "Já legenda". Dívat se, jak se lidé proměňují v zombí je samozřejmě koncentrovaně odporné, také už nemáme dávnou kletbu způsobenou hříchem a novodobí zachránci už potřebují víru jen v sama sebe a v lidskost, takže posun ... jedna technická: Izrael, jež se ubránil v několika válkách přesile 10:1 by se svojí palebnou silou nenechal obludky přelézat přes zeď a celkově by se choval v boji aktivně ... ()

Pekisan

Po povinnej rodinnej patminutovke ma World War Z hodil bez zbytocneho preslapovania priamo do vojnovej vravy zombieckeho pekla. Skvele tempo, ktore nezahlcuje, ale nenecha ani na sekundu vydychnut sa mi silno pacilo az do momentu ..spoiler..momentu, kedy sa guru-lasky-cumim-furt-jak-zhuleny Brad Pitt objavil v Izraeli a ja som pochopil, ze je to len dalsi letny rodinny mierne hlupucky blockbuster. Nasrali dalsie veci ako napr reklama viac ci menej ocividna. Napriklad najvacsi kamosi USA - Izraela - prezentovany ako krajina mieru, kde pravdepodobne este aj seru biele holubice, vakcinacia ako dar nadeje, na ktore cakaju deti aj najvzdialenejsom kute sveta a samozrejme Pepsi. To, ze si Pitt da komercnu prestavku uprostred napatej chvilky, aby si vybral plechovku z automatu, otvoril, napil sa a zas velavravne zacumel do kamery bolo uz privela. Skoda, ze producenti nemali viac odvahy a nedrzali sa povodneho scenara lebo Rusi a vojna, to je vzdy maso. ()

Dimo

Asi největší Zombie překvapení vůbec. Čekal jsem totálně bezduchou Emerickou sráčovinu, kde se budou Zombíci likvidovat po hordách a půjde jen o efekt. No? Zombíčci, kteří i přes zastavený oběh dělají stovku pod šest vteřin se tu sice likvidují po milionech, ale přibylo nám tu něco nečekaného! A to je příběh, vážení! A to není vše, dokonce tu máme i napětí a drama! No páni! Je to s podivem, ale vskutku. Musím uznat, že Zetko je asi nejchytřejší "Z"ombie film, který jsem doposud zřel. ()

Hpatrik

Výborný začátek filmu mi trochu připomněl Válku světů, kvalita filmu jde pak ale mírně dolů, začnou se objevovat logické chyby, akce je čím dál tím méně a příběh ničím nepřekvapí. ()

michald99

První zombie film, jehož náplní není dvouhodinové schovávání se retardovaných ustrašenců s polorozbořeném baráku, kdy čas od času odněkud vyletí zombie, jen proto, aby vás postrašil, či případně zabil nějakou nedůležitou postavu filmu, a měli ostatní záminku k truchlení, načež vlastně zjistí, že zdroj onoho strašlivého povstání mrtvých není deset metrů vedle jejich zahrady a tak líným flusnutím ukončili celou maškarádu, těsně potom, co zabijí největšího zombie-bosse, v těle obrovské přerostlé zrůdy, která má overpower sílu. Světová válka Z má příjemně vyprávěný příběh a vzhledem k ostatním i originální konec. ()

AxelWers

Ak máte radi filmy O 28 dní alebo týždňov, a Ja legenda, tak sa vám bude aj tento film páčiť. V podstate neprichádza s ničím novým, ľudstvo ohrozuje neznámy vírus, ktorý ich behom pár sekúnd zmení na akési zombie, či skôr pomätaných šialencov. A aj v tomto prípade existuje niekoľko výnimiek, ktoré sú proti vírusu imúnne a Brad Pitt je poverený úlohou, aby zistil prečo, pretože živým ľuďom sa šance na prežitie rapídne znižujú. Už počas filmu bolo jasné, že bude natočený ďalší film, či to bude prequel, ktorý vysvetlí kde a prečo sa vírus objavil alebo pokračovanie, či sa podarí nájsť účinnú vakcínu, uvidíme. Efekty boli na slušnej úrovni, atmosféra celkom ušla, menším mínusom bola len podobnosť s filmami O 28 dní a Ja legenda (teda buď ticho, rýchlo utekaj a nájdi protilátku). Ale inak som bol spokojný a čakám na pokračovanie. Ešte by som chcel dodať, komplet celá scéna v Izraeli bola výborne natočená, najlepšia pasáž vo filme. ()

Mayers

Omezená stopáž filmu nedovoluje příběh příliš rozvinout a zvyknout si na postavy, takže vás to nedokáže tolik vtáhnout. Tempo je opravdu zběsilé, dvě hodinky utečou jak prd a Pittík se nestačí ani vymočit. Jedna hvězdička za Achillea mlátící hyperaktivní zombíky, jedna hvězdička za ten masakrální běh v Jeruzalémě, jedna hvězdička za neokoukanou ochranu proti living dead a čtvrtá hvězdička za.....hm, tak tu čtvrtou budu muset odebrat, promiň Marcu. A hlavně neklapej moc zubama. ()

Drom

Ač jsem tuhle zombíkárnu viděl už před nějakou dobou, chtěl jsem se zdržet komentování, než si to, z jistých důvodů, pustím znovu. Jsem však netrpělivý pacholek, a proto čtete tyto řádky plné nenávisti. Kde začít? Rozdělil bych film na dvě poloviny, ta první je docela dobrá a i přes to, že sladký Pratt Bid (či jak se ten model z časopisu jmenuje) je muž kožené tváře a nulové mimiky, šlapalo to obstojně. Šlapat to tak do konce, možná bych hodil pejskovi i čtyři kostičky. Teda hvězdičky. Pak ovšem přišel femilypatos a hýroscény neohroženého gumáka vojáka blonďáka a, krom nějakých krajnomezních dèja vu, jsem skoro zaplakal. WTF? To upadl scénář do skarovačky a promíchal se s nějakým ne příliš povedeným televizním seriálem? A protože ty cáry slepoval nějakej kravaťák z marketingu (s vidinou dalších prodaných dílů), šlo to do kytek rychleji, než flaška Alpy do bezďáka. Za to, že namísto přitvrzení a větší depky si z druhé poloviny udělali klišoidní náběh na další pokračování to s odřenýma ušima dopadlo za tři a vážně se obávám druhého dílu. ()

papaguy

Worlde div se, výsledek je koukatelná variace, byť na 100x viděné. Skvěle namixovaný, dobře obsazený, řemeslně zručně vyrobený, libě ozvučený a hlavně mainstreamovému vkusu vyladěný horůrek na zombíkovské téma. Vše se zrychluje. Ne jinak tomu je s rychlostí přeměny infikovaných na zombíky. Časy, kdy se dotyčný trápil několik minut nebo dokonce hodin, jsou nenávratně pryč. K přeměně dojde za pár vteřin a pak novopečený zombík vyskočí ze země a hodně rychle běží za nejbližší obětí. Napadené nepapají. Jenom je hryznou, nakazí a mažou dál. To dělá v prostředí měst, kde je hlava na hlavě, neuvěřitelný lavinovitý a jinde neviděný "zombie efekt". Jinak je to také film o rodině, pokud by to náhodou někomu uniklo;-) ()

rukay

Pro mne jednoznačně ukázka skvěle provedeného řemesla a poctivé filmařiny. Přestože jsem čekal poněkud hloupý blockbuster, dostal jsem určitě jeden z nejlepších zombie filmů všech dob, který se doslova sápe po pomyslném trůnu na kterém u mne v této kategorii sedí Já, Legenda. Hodně jej zajisté zvedá obsazení sličného Breda, který po čase konečně předvádí, že je jeho místo v Hollywoodu je i z jiných důvodů, než jen ta souměrnoust tváře a vyrýsovaná muskulatura. Pompézní digitální orgie, ozvláštňuje někdy až témeř artový záběr kamer, či dobře a hlavně ne-uměle provedené a pojaté vztahy ústředních postav. Jediné co bych tak vytknul je na můj vkus trochu překotné střídání světových lokací, které však Světové Válce Z 5***** nevezme. Rozhodně doporučuji. ()

PenaPP

Člověk by řekl, že ve filmech se zombie tématikou už není co nového vymýšlet. V Případě WWZ jsem ale po dlouhé době viděl několik inovativních nápadů a řekl bych, že ani herecké výkony a scénář nezaostávaly. Každopádně v rámci žánru velmi příjemné překvapení. ()

Plechpetr

Nemám rád tyhle new hi-tech zombíky, kteří jsou na zombíky až moc rychlý a taky tak trochu inteligentnější než známe ze zbytku zombie tvorby. Prostě zlatý zombies chovající se jako by z ok(n)a vypadli z filmu Dumb and dumber. Bréďa od Pittů tomu taky moc nedodává. Podle mě se na roli nehodil. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech