V Riu si musí každý policista vybrat mezi úplatky, odchodem nebo bojem. Oni si vybrali boj... Kapitán Nascimento jako velitel elitní jednotky brazilské policie, zvané BOPE, vede válku s drogovými dealery už několik let. V Rio de Janeiru je přes 700 slumů ovládaných po zuby ozbrojenými dealery. Mají HK, Uzi, AR-15, zbraně, které se v jiných zemích používají ve válkách. Tady jsou v rukách gangsterů. Jejich střela prolétne autem jako papírem. Ve městě, jako je Rio, nechodí policie do favel bránit zákon. V Riu závisí mír na rovnováze mezi gangsterskou municí a korupcí policistů. Když jde čestný policajt do favel, obvykle se něco semele. Matias a Neto byli přesně ti, kdo ještě věřili, že policie může konat správně. A právě ty potřebuje kapitán Nascimento, aby z nich mohl vychovat své nástupce. Vede tuhle krutou válku už pěkně dlouho a začíná jí mít plné zuby. A taky čeká syna... Film, zachycuje se syrovou a dynamickou otevřeností příběh inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v riodejaneirských favelách v roce 1997 těsně před návštěvou Svatého otce z Říma. (Česká televize)

bakeero

Jestliže jste si někdy přáli podívat se do Ria na dovolenou a máte ho ve svých představách uložené jako prosluněný ráj, tak tento film vás vyvede z omylu. Špinavé ulice a ghetta v L.A., tak jak nám je představuje Training Day, Harsh Times nebo nejčerstvěji Street Kings, jsou proti tomu, co se děje v Riu pouhým tréninkovým kempem. ()

Zahartof

Film o jednotce, která vyhání čerta ďáblem, aneb účel světí prostředky. Ten, kdo zakládal BOPE, moc dobře věděl o co kráčí. Jak se dá bojovat proti zločinu ve městě, kde nic jiného než zločin neexistuje a násilí je všudypřítomné, náhlé a definitivní? Opět pouze nekompromisním násilím. Ve městě, kde vás ráno při cestě pro rohlíky může zastřelit dvanáctiletý kluk útočnou puškou AR-15 ráže 5.56 mm, není něco v pořádku. Jsem rád, že jsem Čech. PS: to naříkání o fašismu jsem tady na CSFD opravdu čekal. ()

Dan

Film o tom, jak jedna policejní zrůda vidící vše černobíle vychovává z milého a sympatického studentíka svého nástupce a jak mu vštěpuje své porozumění světu. V obecnější rovině pak film ukazuje, kam opravdu míří velká část "dobře myšlených" výdajů na naši bezpečnost - a o tom, jaké mohou být důsledky toho, že si myslíme, že dneska zase díky dobře vyzbrojené armádě a policii usínáme bezpečněji... ()

Jaxx84

Působivý akční koktejl, namíchaný obrazy předměstí Rio de Janeira, klasického jihoamerického mixu drog, prostituce a dětské kriminality zdrsněný pohledem do nitra zkorumpované policie a elitního oddílu BOPE, který v té celé hnusné břečce působí jako jediná čistá a svěží ingredience (ovšem čistá jen v daným podmínkách, ehm, aneb kdo s čím zachází, tím také schází). Originální a chytlavý mi v celém příběhu nejvíc přijde samotný nápad vypravěče-kapitána, který si za sebe hledá náhradníka. A rozdílná charakteristika jeho dvou možných nástupců, mozek vs. svaly. V neposlední řadě i závěrečný přerod Matiase...tenhle drsný jihoamerický styl se mi prostě líbí a je mi jedno, že už to bylo v Městě bohů a Ameros Perros. V našich končinách je tenhle ,,životní styl" tak šokující, že se to líbí pořád. 100% chybí více akce a lepší první půlka (zbytečně zabraný čas). I tak, ale po zaokrouhlení 5*****. ()

Kvasekus

Ohohooo tohle je jiná káva! Elitní jednotka má všechno co má podobnej akčňák mít. Ta brazilská temná a drogová atmosféra a našlapaný prostředí....to mě hodně bavilo už v městě bohů, kde hrál tak trochu prim příběh nad akcí(nicméně výbornej film), ale tady to šlo ruku v ruce. Elitní jednotka mě zaujala ještě o chlup víc a to znamená že dávam zase jednou plnej počet. ()

MeaCulpa

Syrové a nekopromisní. BOPE je elitní jednotka na potírání povlu a svou práci miluje což se dost negativně podepisuje na jejich osobním životě. Film který vám bez příkras ukáže brazilskou realitu je reálnější než Město bohů, ale jako celek nad ním jednoznačně prohrává. ()

sehe

Skoro ako dokument natočený film o boji elitnej jednotky BOPE s dealermi drog v Rio de Janeiro.Nesmierne akčné a realistické.Je to ako vo vojne,nezabiješ ty,zabijú teba. ()

Pepper_x

Poučení z tohohle filmu je jednoduchý: nesrat se s nikym a s ničim. Americkejm bijákům o policajtech, který překračujou hranice, aby dosáhli vyššího dobra, se po zhlídnutí Elitní jednotky můžete s chutí a z hodně velký vejšky zasmát...jo, tihle týpci by se nám tady taky občas hodili. ()

Homer.p

Střílet, střílet a střílet. A to nejenom dealery, ale především všechny feťáky a to i ty zmrdy, co pořád chtějí zlegalizovat trávu (prej pro lékařské potřeby, pche), protože pokud bude pořád poptávka, bude i nabídka. To jsou základy ekonomie a ekonomiky, to ví přeci každý ne. Juj, já ty feťáky nesnáším. Jinak, film je to fakt dobrej a rovněž je to i dobrej návod pro nás, jak s tím póvlem zatočit. ()

Raili

Nekompromisní ! Tohle jediný slovo myslim přesně vystihuje to co se ve filmu Elitní jednotka dělo. Celej film úplně vybočuje z řady "normálních" filmů. Nevybavuju si jestli jsem vůbec někdy viděl film kterej by ukazoval že jestli chtějí "ti hodní" porazit "ty zlé", tak k tomu musej použít ještě horší metody než běžně používaj "ti zlí". ps: na film se určitě koukejte s titulkama, dabing je fakt hroznej ()

deLaFere

Ten film nepotřebuje komentář, jsem přesvědčený, že to s těmi dobytky jinak nejde. Zavedl bych to i tady a začal s těmi, co systematicky rozkrádají tento stát. ()

E lan

Slušný byť hodně depresivní podívaná z drogového království. Herecké výkony jsou tak nějak zvláštní, ale jinak působí film velmi důvěryhodně. ()

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

15.04.2013

Brazilec José Padilha, který se proslavil dvěma díly nekompromisního nářezu Elitní jednotka, pořád bojuje s remakem RoboCopa. A přestože ho tato zkušenost před několika měsíci přiměla prohlásit, že… (více)

RoboFassbender?

RoboFassbender?

26.09.2011

Není vyloučeno, že Michael Fassbender si po roli androida v Prometheovi Ridleyho Scotta střihne další sci-fi roli. Dokonce jednu z nejikoničtějších vůbec. Brazilský režisér José Padilha, kterého… (více)

A remake RoboCopa vám přináší...

A remake RoboCopa vám přináší...

13.03.2011

Darren Aronofsky? Kdepak, ten od projektu dávno odstoupil kvůli odkladům, způsobeným finančními problémy studia MGM. To se mezitím otřáslo z nejhoršího a rozběhlo jak práce na Hobitovi a třiadvacátém… (více)