A-Team sleduje odvážnou skupinku bývalých členů speciální vojenské jednotky. Hannibal Smith je protřelý plánovač vynalézavých misí, na jejichž realizaci je minimum času, vyžadují mimořádné schopnosti a velmi zdatné vojáky. Templeton 'Hezoun' Peck dokáže sehnat kdykoliv cokoliv. B.A. Baracus je řidič a největší svalovec v týmu. A H.M. 'Šílenec' Murdock je zdatný pilot a kvalifikovaný potápěč. Společně sloužili své vlasti celých osm let, načež byli posláni do vojenského vězení za zločin, který nespáchali. Poté, co se jim relativně snadno podaří z vězení utéct, se pouští do nebezpečného pátrání, aby dokázali svou nevinu a očistili svá jména. Během toho je napříč zeměkoulí pronásleduje vysoce postavená vojenská důstojnice Charisa Sosová (jedna z bývalých Hezounových milenek). A právě když už se zdá, že mají všechny potřebné důkazy k prokázání neviny, zjišťují, že jejich nejnovější mise právě začíná. (HBO GO)

Spooner

Výborný akční výplach, při kterém se vám bude popcorn chroupat zatím nejlépe za tento rok. Celý je to jednoduchý a hollywoodsky přepálený. Jenže to přesně Carnahan a spol. chtěli a o nic jiného se nesnažili, a právě proto je to zábava od začátku do konce. Ty nejpřálenější věcí, u kterých byste chtěli v jiných případech utrhnout tvůrcům hlavu, jsou tady právě nejvtipnější díky tomu, že si to na nic nehraje a chce to jen a pouze pobavit (útěk s tankem). Akce je tam víc než dost a většinou je hodně dobrá, jenom při pár bitkách je chvílemi nepřehledná. Herecké kvarteto je výborné a perfektně sehrané a každá jejich hláška (a že jich je!!) vás dostane. Navíc to celé hodně rychle uteklo, mně to přišlo jak necelá hodinu a přitom to trvalo o hodinu déle. Jen ke konci tomu trochu dochází dech a finále už mě tolik neoslovilo. Carnahan to ale zvládnul na jedničku a zatim nakopává zbytku filmům z letní sezóny (Kick-ass sem nepočítám) zadek. 80+% ()

Davies182

Předzvěstí dobré zábavy mi byl již kraťas The Hire, ve kterém tvůrce Sejmi Eso! dokázal, že "live action" zvládá vedle Michaela Baye asi nejlépe na světě. Drsňák s tváří Ramba se teď bude muset sakramentsky snažit, aby trumfnul tuhle digitálními efekty nabušenou pecku, ze které jsem brutálně nadšený ještě několik hodin po odchodu ze sálu..! Carnahan ve své akční poctě mistrně pracuje se dvěma veledůležitými prvky - vtipem a akcí. Schéma je na první pohled jednoduché, ovšem o to více candy: po několikaminutovém dechberoucím adrenalinu režisér vždy pravidelně servíruje nášup komediálních scének anebo hlášek, v ideálním případě oslní kombinací obojího. Největší zásluhu na konzistentní zábavnosti má Sharlto "kreveťák" Copley, který se do role trhlého rangera ponořil až po uši. Moje dojmy během promítání? Akce - výbuch smíchu - akce. Od prvního záběru, až po závěrečné titulky. Občas je to sice dost přehnané, ale je důležité zeptat se sám sebe: kdy naposledy jsem se v kině tak bavil? Letecké souboje, půl zeměkoule v plamenech, vtipů jako při sledování Modern Family... Těšil jsem se dlouhé týdny, a zklamán nejsem - bravo! Carnahana mám v hledáčku "nových" talentů hned za Kramerem. ()

gogo76

Akčná komédia , ktorá sa snaží vytĺcť niečo z bývalej slávy televízneho seriálu. Zopár dielov som videl, ale nikdy som to pravidelne nesledoval. Herecká zostava sa zišla výborná, humor je namiešaný dobre a ja som sa slušne bavil. Poniektoré akčné scény treba brať s poriadnym nadhľadom, no zarazí hlavne padajúci tank a streľba so spätnou reakciou. Režisér aj takéto neuveriteľné scény dokáže vzápätí odľahčiť a po hláške" Kadiaľ na Berlín?" , som im to zase zožral. Podarilo sa namiešať akčný koktail na ktorý sa dá v pohode naviazať ďalším pokračovaním. 60%. ()

Xmilden

A-Team má u mě tu smůlu že jsem již dříve viděl Losers. Takže tato týmovka u mě již neměla takový zvuk. Tím pádem se značně obávám Expandables. A to i přesto že Stallona rozhodně můžu a jeho comebaku tleskám ve stoje. Tyhle týmovky letos mají jeden veliký nedostatek a tím je věková přístupnost filmu. Ve filmu se nefuckuje a krve by se člověk nedořezal. Ano A-Team je velice vkusně složený. Velitel Liam Neeson super. Nový objev Sharlto Copley je borcem, který dokáže ve filmu spolehlivě táhnout humornou složku. Podobně jako je tomu u Bradleyho Coopera. Nelze si nevšimnout jasné narážky od Copleyho na Hangover. Jeho testování rotoru vrtule nemá chybu! Poslední do party je řízek Rampage. Přesto film ač je kvalitní nemůže mě donutit k vyššímu hodnocení. Pardon hoši. PS: Druhá projekce a vše v pořádku. Nevím kde jsem prvně nechal oči a na co jsem myslel. Skvělé, nebýt slabší poslední půlhodinky tak maximum, 80% ()

cheyene

Po vynikajících Expendables jsem očekával víc...A-Team pro mě bylo spíš zklamání. Samotná zápletka mě nezaujala, scény, které měly být vtipné mi přišly spíš trapné a nezasmál jsem se jim, nikdo z teamu neoplýval nějakým zvláštním charisma a celkově vzato bych si tento akčňák jen tak znovu nepustil. Radost tedy zůstala jen z hudby a ze zpracování některých akčních scén. ()

kinej odpad!

A-team jsem nějak moc nepobral. Film na mě působil asi jako Transformers, akorát bez robotů. Typický kousek pro který může sáhnout Nova, až bude potřebovat nějaký ten premiérový megafilm. Opravdu nechápu, že má Liam Neeson zapotřebí účinkovat v tomhle, nebo třeba v Souboji titánů. ()

Jamal

Chytne vás jakmile se objeví švihlý pilot rangerů a nepustí Vás až do konce, opravdu mě to příjemně překvapilo. ()

nunka

A- Team je štvorica dobre skombinovaných ostrých chlapcov - vojnových veteránov, ktorá si vytvorí pekelne dobrý plán a divák si už len pasívne užíva nepretržitú akciu, odľahčené dialógy a šikovné triky. Partičke velí výborný Liam Neeson, ktorému otcovská rola v tíme svedčí úplne najviac. Charaktery ostatných dominantných postáv sú vymedzené dosť jednoznačne a priamočiaro, čo v kombinácii s rytmom akcie a obsažným scenárom je akurát dosť na udržanie pozornosti a zachovanie nadhľadu. Silu celku tvorí viac atribútov a zábava je pri sledovaní na prvom mieste. ()

Shakers

Joe Carnahan hneď zo začiatku predstavuje hlavné postavy a to v dobrom (cool) svetle. Herci sú dobre zladení a skvelo obsadení (najviac potešil Liam Neeson) a film ponuka neskutočne (opakujem: neskutočne) množstvo (nápaditej) akcie a okrem toho aj humor (napr. scéna s 3Dčkom).Aj keď miestami sú niektoré scény až prehnané ja som sa pri tom skvelo bavil a záverečné finále bolo proste skvelé.Rovnako tak aj záver filmu v tej dodávke. Efekty boli miestami trochu slabšie ale to je len detail, pretože pri hudbe Alana Silvestriho to ma neskutočné grády. Pridané scény do Unrated Extended Cut: http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=627299. Obľúbený soundtrack: Saving Face, Alpha Mike Foxtrot, Flying A Tank. Theatrical Version 85% - 4* / Director's cut - 90% - 5* ()

lamps

Málokdy se tak hodí použít známé rčení "Mnoho povyku pro nic", jako právě zde. A-Teamu bych ještě rád odpustil to, že se nezmůže na pořádný a originální příběh, ale že mi všechna ta očekávaná a opěvovaná akce připadala jako tupá a přeplácaná slátanina s nulovou gradací a zoufalou absencí hlášek a nadhledu, to už si s odpuštěním líbit nenechám. Ty 3* jsou víceméně za to, že Neesona a Coopera mám opravdu rád a že i přes nemastný neslaný výsledek se A-Team alespoň vydatně snažil vzdát poctu a navázat na klasické akční filmy, které se ještě před dvaceti lety braly v Hollywoodu jako naprostá samozřejmost...)) Nedávno jsem četl, že když sní Chuck Norris celou krabičku prášků na spaní, projeví se to u něj jedním mrknutím.., já jsem si pustil údajně nejstylovější a nejnadupanější akčňák posledních let, a na konci jsem spinkal jak miminko.. 55% ()

KlárkaS

3.Filmová noc v Palace Cinemas Slovanský dům: Blbost, nářez, vtípky, nereálnost, strašně nepřehledná akce & tank s padákem! ()

Big Bear

Ještě jsou mezi námi pamětníci, kteří pamatují původní seroš. Já se mezi ně hrdě řadím, byť si uvědomuji, že to kurňa není žádná výhra být kmet a pamětník. Mám mlhavý pubertální dojem, že pár dílů jsem dokoce viděl už tehdy v osmdesátkách jako šílené xté kopie s jednohlasným dabinkem na véháeskách. Většinu z dílů jsem ale viděl v devadesátkách, kdy tuším NOVA odpoledne jela tyhle americké seriálové staší kousky. A když člověk přišel unavenej z práce, vyraboval ledničku a s úlevou usedl před bednu, určitě neměl chuť koukat na nějaké ártové dílo filozofující o jsoucnu. Tehdy tedy já určitě ne. A-Team byl prima výplach, vždy to dobře dopadlo, samozřejmě Amíci všem zlounům a Rusákům vždy nakopali zadele. Docela mne tedy zajímala modernější celovečerní verze. Rovnou říkám, že na to může koukat kdokoliv, protože odkaz na seriál je minimální a vlastně to ve filmu ani nazazní. Samozřejmě pamětník hned pozná kdo hraje koho, opět je tu Baracusův strach z létání a vybaví si ústřední znělku filmu, která zazní i zde. Jenže Neeson snažící se mezi zuby rozdýmit Cohibu co to jde  byť ho mám rád není Peppard a hlavně Jackson není Mr. T. Uznávám, že měl stejné číro a také byl z hlediska barvy pleti identický, ale ten základ, ten grunt tam prostě nebyl! Mr. T byl vždycky ověšenej zlatem jak nějakej conquistador po nálezu bájného El-Dorada. Jackson na sobě neměl ani gram zlata a to tedy sorry, pokud točím něco jako remake, musím respektovat reálie. To je jako kdyby na sobě v remake Supermana neměl Superman na břiše S. Film byl jinak povedený, ulítlý v duchu tradic původního A-Teamu. Tudíž se tam plní nesplnitelené mise takovým způsobem, že by i Agent 007 zezelenal závistí nad svojí neschopností. Už jen t plánování! To by normální člověk prostě nevymyslel ! :-) Pro mně osobně tam jako třešnička na dortu byla krásná Jessica Biel, kterou mohu na všechny způsoby kdekoliv a kdykoliv! Jako zábavné béčko to bylo super, ale na 4 * to u mne nemělo. Dávám za 3 raznice. * * * ()

sheen

Tuto čtveřici jsem žral jako malý na ORF 1 a totálně žeru tento film, splněný chlapecký sen, co na to více říci. A-team skupina je výborně navybíraná, Neeson si Hannibala užívá, všichni herci si to užívají a já s nimi:) Nejlepší letošní akčňák. "I love it when a plan comes together" PS: Fanoušci seriálu vydržte až úplně do konce! xD "I love when plan comes together" ()

Beckett51

Neskonalý počet filmových i herních parodických hlášek a scének smíchaných s lehce nepřehlednou akcí, s perfektním obsazením a skvělou hudbou. Hodnocení? 82% ()

Rosaviva

V podstatě jsem od tohohle filmu toho moc nečekala. Proto mě překvapil, celkem se mi to líbilo. Místama to bylo dokonce i vtipné. Jediné co mě teda poměrně rušilo při sledování akčních scén byla kamera, která poskakovala jako kdyby dostal kameraman epileptický záchvat. Stejně ale jediné co si z toho filmu zapamatuju je krásné tělo a naprosto úžasné oči Bradleyho Coopera. 3* ()

Disk

Největším plusem je výtečné herecké obsazení, ve kterém vyniká geniální Sharlto Copley. Bohužel A-Team má strašlivě překomplikovaný scénář a totálně nepřehledné akční scény, které jsou jedním velkým bordelem. A stopáž by to chtělo taky zkrátit. Na to, že A-Team měl být jedním z velkých taháků letošní letní sezóny, je zklamání příliš velké. 4/10 ()

Deimos

KINO-Filmová noc-Špalíček/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +postavy, výborný výběr herců (Sharlto Copley uplně best), perfektní akce, zvuky, hudba -děj, možná dlouhé, nudné a nezajímavé dialogy/// Docela jsem se těšil i když jsem moc nevěřil v realizaci tohoto filmu a už vůbec jsem nevěděl co čekat. Jsme však spíš příjemně překvapen. Je to svižná, zábavná jízda plná drsných a ironických hlášek, a ještě drsnějších týpků. I proto je škoda, že film po komerční stránce neuspěl, pokračování bych si totiž dal velmi rád. Už dlouho je neviděl (od dob Charlího andílků) tak bláznivý snímek plný neuvěřitelné akce. A Mimochodem je dost možný, že za ty mínusy u tohoto filmu může čtvrtá hodina ranní a ne film samotný./// Celkem 75%/// ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)