A-Team sleduje odvážnou skupinku bývalých členů speciální vojenské jednotky. Hannibal Smith je protřelý plánovač vynalézavých misí, na jejichž realizaci je minimum času, vyžadují mimořádné schopnosti a velmi zdatné vojáky. Templeton 'Hezoun' Peck dokáže sehnat kdykoliv cokoliv. B.A. Baracus je řidič a největší svalovec v týmu. A H.M. 'Šílenec' Murdock je zdatný pilot a kvalifikovaný potápěč. Společně sloužili své vlasti celých osm let, načež byli posláni do vojenského vězení za zločin, který nespáchali. Poté, co se jim relativně snadno podaří z vězení utéct, se pouští do nebezpečného pátrání, aby dokázali svou nevinu a očistili svá jména. Během toho je napříč zeměkoulí pronásleduje vysoce postavená vojenská důstojnice Charisa Sosová (jedna z bývalých Hezounových milenek). A právě když už se zdá, že mají všechny potřebné důkazy k prokázání neviny, zjišťují, že jejich nejnovější mise právě začíná. (HBO GO)

Honzíno

Megavýplachovej nářez s extrémně sympatickými hrdiny a velkou dávkou humoru a hlášek! Co víc si přát v daných regulích? Jen to, že by vám A-Team neměl uniknout... Dvě vady: 1. Prostě a jednoduše jenom popcorn, 2. Carnahan trhání s kamerou a rychlost střihů přehání. Kdyby byla akce v A-Teamu natočena oldschoolově (IJ, SW, Bourne identity, Casino Royale), jdu na pět*. ()

Johnny.ARN

Skvelý akčný film pri ktorom sa človek nenudí. Kto by nevedel o čo ide, je to film na základe staršieho rovnomenného seriálu. Opäť sa stretávame s Hannibalom, Fešákom, Bláznom a Silákom. Dej je pútavý už od začiatku s množstvom skvelých efektov a samozrejme prepracovaných plánov. ()

Mrkvič

První hodina braná s nadhledem je skvělá. Spousta vtipných odkazů na seriál a dokonce i spousta humoru vlastního. Druhá polovina je strašně překombinovaná s asi třema finálema, ale hlavně přichází o nadhled a stává se z toho pěkná píčovina. ()

rodo

Výborní herci, cool akce, ale zbytečně moc digitálních akčních scén. Škoda, film byl jinak nadupanej od začátku až do konce. ()

DivX

Já osobně jsem zklamán a ti co milují starší seriál určitě taky. Akce bylo sice dost ale vtip se ztratil. Čtyři machři co kdysi dokázali postavit cokoliv z čehokoliv už na to nemaji. Kde jsou staří dobří plukovník Hannibal, Hezoun, Baracus a šílený Murdock? Hannibal v domově důchodců, Hezoun podstupuje plastiky nosu, Barakus má asi afro a kouří někde hašiš, a Murdock spí ve svěrací kazajce! 45% ()

Mirokukii

Spousta nabušené akce (plné triků), ale hlavně plno hlášek a velká sranda o kterou se stará hlavně Sharlto Copley. Avšak ani zbylé trio nezaostává. Zkrátka odlehčenější Expendables. Vysoké tempo od začátku až do konce. Výborná hudba. 78 % ()

LiborGondek

Rok 2010 byl na akční americké filmy dosti plodný. A-Team mě bavil, jako typický Amík byl sice opět přitažený za vlasy, ale vše bylo tak nějak v mezích uvěřitelnosti, nebo lidského chápání. Akce proložená vtipem a velmi dobrým hereckým obsazením. Vůbec to nebylo špatné, ale z téhož roku pochází i snímek RED, který u mě jasně vyhrává. 75% ()

Sokkk_y

Chudák Carnahan, nejsem si jist, zda pro něj bylo těžší natočit kvalitní akční film nebo ukočírovat na uzdě kvarteto Neeson & Cooper & Copley & Jackson. Každopádně se mu (světe div se) podařilo obojí a vlastně ne vůbec špatně. Naopak, celé dvě hodiny se jelo na plné otáčky, bez nějakých vedlejších zbytečností, se skvělým scénářem a hlavně pořádnými hereckými výkony. Takže za mne jsou to čtyři hvězdy a maximální spokojenost. ()

Ryuuhei

V první řadě, popis tohoto filmu neodpovídá výsledku. Hlavně poslední část věty „se z nich stávají žoldáci pomáhající lidem, kteří si jinou pomoc dovolit nemohou“. Kdy jako? Po celou dobu se řešila jen jedna jediná věc, nikdo nikomu nepomáhal, hrdinové si pomáhali leda tak sami svému ospravedlnění. Ve výsledku jsem dostal úplně jiný film, než jsem očekával a už to je samo špatné. Jako akční film mě to vůbec nebavilo, nezachraňovala to ani hlavní docela charismatická čtyřka. Bohužel, na vzdory zdejšímu překvapivě vysokému hodnocení nemohu tento film ohodnotit ani z části tak vysoce, protože to dle mého osobního gusta rozhodně nebylo. Hvězda tedy za jedinou scénku, která se mi fakt líbila a to ta s „létajícím tankem“, měla určitý šmrnc a nápad. Zbytek mě nenadchl vůbec ničím, ani humorem, ani akcí, ani „překvapivými“ momenty, z nichž jsem jeden uhádl už na začátku (až mě to samo překvapilo, jak nepřekvapivé to bylo). ()

Lachtaan

A-Team staví převážně na špičkovém obsazení a precizní akci, která se prakticky celý film nezastaví. Viděl jsem jej ještě v časech, kdy jsem si servíroval Neesonova díla každým dnem. Také mi ta lepší poté rychle došla, zrovna A-Team mezi ně lze řadit a při občasných reprízách si jej rád připomínám. Přiznám se ale, že nikdy nezvládnu celý film na jeden zátah. ()

neoBlast

Poznámka na úvod: před filmem jsem nevěděl, ani kolik členů má ten A-Team, maximálně bych si vybavil legendární ústřední hudební motiv. Tohle je to, co dělá prázdninovou sézónu tím pravým blockbusterovým nářezem na který se každoročně těšíme. Akce, akce, hlášky, akce. Nic hlubokého nehledejte v tomto grandiózním vítězství castingu (no Jessicu Biel si mohli tvůrci odpustit)... A Joe Carnahan se po minulém omylu vyšplhal na horu zajímavých režisérů, kteří si zaslouží sledovat. G. I. Joe dostal důstojného, komerčně stejně neúspěšného, následovníka. 80 % ()

KitFisto

Joo tohle mělo pořádný grády . Pořádná blbost s pořádnou dávkou akce a nehorázné zábavy. Skvělí herci rozhodně nešetří hláškami ani municí. Konec je možné trošku slabší, ale celkově jsem absolutně spokojen. Rangers si jedou to svoje. ()

ywo666

Musím dať 5*. Proste musím. Nemám srdce dať The Losers menej ako 4* a A-Team bol určite o hviezdu vyššie (možno spôsobené aj tým, že som to videl v kine). A prečo je A-team lepší ako Losers? Vtipov a hlášiek je viac. Akcie je viac. Herci sú o niečo lepší. A-Team operoval s väčším rozpočtom a je poznať. K filmu. Hlavné plus sú tie hlášky, Sharito Copley a akcia. Hlášky sú hlášky tie ropzoberať nebudem (asi najlepšie s akými som sa stretol). Sharito upútal moju pozornosť v distrikte 9. Teraz v totálne odlišnej úlohe ukázal, že je to skutočný borec. Jeho postava výrazne útočí na divákove bránice. Takmer každá druhá scéna s ním prináša nejakú vtipnú situáciu. Murdock si herecky či scénaristicky zaslúži len to najvyššie hodnotenie. K akcii. Je slušná ale nevyrovnaná. Čo sa tíka kvantity som spokojný. Kvalita ale ide raz hore raz dole. Niektoré akčné scény sú uspokojivé, niektoré odfláknuté, niektoré prehnané, niektoré neprehľadné a niektoré úžasné. Čo dej. V podstate je to lacná odrhovačka, ale obsahuje niekoľko slušných vychytávok. Takže pri takomto filme sa viac dá očakávať iba ťažko. Film proste ťahajú 4 hlavný hrdinovia, ktorých doplňuje skvelý záporák a sexi Jessica Biel. A z tých 119 minút dokážu baviť každú jednu sekundu. ()

Beky

A-budu kritickej!!! Nechápu proč někdo neustále musí mít pocit, že když nalepí kameru herci za prdel, vrzne do toho ultra rychlej střih a mrskne scénu do největší tmy, kde světla není, tak divák bude spokojenej??? A-ni hovno přátelé!!! A- co ty kreténský CGI orgie???? WTF!!! Tohle je remake seriálu z 80.let??? Leda velký hovno přátelé, bohužel i ten příběh se nám značně zkomplikoval, což je pro tento druh filmu absolutně nepochopitelný, v půlce filmu jsem už totálně vypnul mozek a čekal jen na další pokus slušné akce!! A ona bohužel nepřišla!! Závěr nemá cenu komentovat, to se hold někdo špatně vyspal a nebo zbylo příliš mnoho peněz...nejlepší je ten souboj, kde není vůbec, ale vůbec vidět ani hovno...teda hovno uvidíte určitě!!! Plusy jednoznačně vedou k hereckýmu obsazení, paráda, bomba, do role Mr.T bych bral ale někoho jinýho a J.Biel jako drsná holka mi bohužel nesedla, jinak super casting! Dále, prvních 15min je skvělých, minimum počítače, 100% oldschool!! Pak už se jen hromadí dementní akce s velmi dobrým humorem, je mi trochu smutno, protože takový The Loosers jsou mnohem přímočarý, s lepším záporákem a když už se použije počítač, tak prostě víme, že tam musel na těch pár sekund být!! Zde je akce fůra, ale samej počítač:( Verdikt: Méně rádoby efektní akce, méně dementního střihu, méně dementní kamery, která snímá zbytečně zblízka a více jednoduchosti celkově...nakonec si budu myslet, že jediný kdo umí pracovat s trikama je M.Bay...já si to vlastně ale myslim:)!! ()

rowdys

V súboji Bayových pseudo A-čkových produkcií a tejto bomby, ktorá tohtoročnej blockbusterovej sezóne chýbala ako Keire Knightley kozy, sa aj B-čko môže dostať o laťku vyššie, veď chalani nie sú žiadny B-Team! Absolútna OTT pochúťka, ktorá mne ako fanúšikovi seriálu z už len spomienkového detstva šla dolu krkom ako na masle. Iste, dalo sa to spraviť aj po 'nolanovsky', na druhú stranu, dalo sa to domrviť ako The Losers. Carnahan ale za krátkych 9 mesiacov stihol natočiť adaptáciu o ktorej sme my, ktorí sme seriál pozerávali po škole na Prime, vtedy mohli len snívať. Som spokojný i keď na finále sa dalo určite ešte popracovať. Škoda len, že sa viac času nevenovalo i ďalším spoznávacím znakom A-Teamu, dodávka to schytala hneď na začiatku a povestnú Postovu melódiu som postrehol až pri titulkách, ináč ale nemôžem nič vytknúť - prehnaný seriál získal prehnanú adaptáciu a ja som pri pozeraní chrochtal. BTW vo filme je asi najlepšia parodujúca "3D" scéna v histórii tejto v súčasnosti prebiehajúcej trojrozmernej maškarády, ktorou Carnahan vyjadril jasne svoje stanovisko k Orbisonovským tri-dé okuliarom, ktoré sa nám snažia vnútiť ku vstupenke v multiplexoch. Fly that tank, baby! A teraz ešte poprosím The Expendables. ()

terunka003

Akční, napínavé, dobrodružné, svalnaté, sympatické, vtipné × občas nereálné. To byla příjemná podívaná - velké akce, úsměvy na rtech, adrenalin, chytré plány, sympatičtí herci. Občas teda ulítli s realitou, zejména na konci (viz. padající loď, to museli být mrtví všichni; a taky ten padající tank, to bylo opravdu trochu mimo). A taky nevím kde ten pán ,jak letěl z toho 80. patra Frankfurtské banky vzal padák. Nebo se nosí běžně na zádech? Každopádně film osvěžující pro někoho, kdo na tento typ filmů nekouká každý den. ..a pokud je nechytili, tak utíkají dodnes.. ()

lennyd

Poznali se při jedné akci kdysi v Mexiku, a od té doby jsou plukovník John 'Hannibal' Smith (Liam Neeson), poručík Templeton 'Hezoun' Peck (Bradley Cooper), seržant Bosco 'B.A.' Baracus (Quinton 'Rampage' Jackson) a kapitán H.M. 'Šílenec' Murdock (Sharlto Copley) tou nejlepší elitní jednotkou americké armády. Jenže až do okamžiku, kdy jsou během jedné akce zrazeni svými konkurenty, a odsouzeni za vraždu amerického generála a zcizení matric pro tisk dolarových bankovek. Pokud chtějí očistit svá jména, musí se hodně rychle dostat z vězení a dostat na pranýř toho pravého zločince... Filmy jako je A-Team mám hodně rád (z podobného soudku - ani ne tak žánrově jako stylově jsou například Bayovy Bad Boys) - jsou to filmy na to pravé odreagování, divák může vypnout mozek a necelé dvě hodinky se královsky bavit, za zvuků křupajícího popcornu a usrkávání coca-coly. Dokonalá směs akce a napětí, podkreslená příjemnou hudbou a doplněná výbornými hereckými výkony (kdyby mi někdo před rokem řekl, že v posledních dvou letech bude jedním z nejakčnějších herců Liam Neeson, asi bych si poklepal na čelo). Jediné co bych snad vytkl je až přespříliš přehnaný závěr (ve věku digitálního filmu si sice můžeme pohrávat s obrovskými kontajnery jako s krabičkami od sirek, ale vocaď pocaď). Jinak chválím a těším se na dvojku (nebo aspoň seriál prosím)... ()

Maki89

vyborna zabava pre milovnikov uletov a akcnych filmov... manevre s vrtulnikom, tankom a tak uzasne zabavne, herecke obsadenie velmi dobre, hudobny doprovod od Silvestriho taktiez nie zly, Jessica Biel si zahrala svoje... pribeh klasika, ale komu to vadi, ked je to zaoblecene do takehoto pritazliveho kabatika s podarenymi trikmi a sialenym Murdochom? ... 8/10 ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)