A-Team sleduje odvážnou skupinku bývalých členů speciální vojenské jednotky. Hannibal Smith je protřelý plánovač vynalézavých misí, na jejichž realizaci je minimum času, vyžadují mimořádné schopnosti a velmi zdatné vojáky. Templeton 'Hezoun' Peck dokáže sehnat kdykoliv cokoliv. B.A. Baracus je řidič a největší svalovec v týmu. A H.M. 'Šílenec' Murdock je zdatný pilot a kvalifikovaný potápěč. Společně sloužili své vlasti celých osm let, načež byli posláni do vojenského vězení za zločin, který nespáchali. Poté, co se jim relativně snadno podaří z vězení utéct, se pouští do nebezpečného pátrání, aby dokázali svou nevinu a očistili svá jména. Během toho je napříč zeměkoulí pronásleduje vysoce postavená vojenská důstojnice Charisa Sosová (jedna z bývalých Hezounových milenek). A právě když už se zdá, že mají všechny potřebné důkazy k prokázání neviny, zjišťují, že jejich nejnovější mise právě začíná. (HBO GO)

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Dostal som všetko čo som očakával, ba i viac. Skvelá akcia plná správnej dávky vtipu, originálnych hlášok a veľmi vhodného obsadenia. Ponúka akčnú zábavu od začiatku až do konca a ani na moment nenudí. Ide nad limit a správne preháňa, proste moja chlapčenská duša si výborne oddýchla. Tento film je výborná letná voľba - akcia, relax a zábava. 4 a pol * ()

Mertax

Je úplně jedno, že seriál si skoro nepamatuju. Vybavuju si maximálně tak černocha s pejzama a vrtulník./// Máme tu hodně zpomalovaček, detailních záběrů a teatrálních dialogů s naivními replikami. Na filmu je ale vidět, že se nebere vážně. (Aspoň doufám:D). Pokud ovšem tvůrci mysleli zcela seriózně, že si chlapi ukážou v káře svý rangerský kérky a stanou se z nich nejlepší parťáci, tak by mé hodnocení bylo dosti jiné./// Team se přesouvá z jednoho kontinentu na druhý za použití všemožných dopravních prostředků, až se vám z toho motá hlava jak vrtule. Lokací je moc, ale nějak se ty prachy utratit musím, že, páni producenti? Zajímavé je, že jsem se zasmála mnohem víckrát než u čistokrevné komedie, zejména B. A. je díky svému minimalistickému hereckému projevu maximálním zdrojem humoru. Ovšem příběh je dost nekonzistentní a rozháraný. Hlavní zápletka sice není nijak složitá, ale neustále jsem přemýšlela, jaké byla motivace té a té postavy, proč ten udělal to, proč to neudělal dřív atd. Když už sem pošesté slyšela, že „musíme získat ty štočky (zpět)“, tak už jsem propukala v nekontrolovatelný smích./// L. Neeson prokázal, že mu jdou i méně vážné role a scénkou v krematorii mě prostě dostal, ale většinou byl spíš vážným mentorem Teamu. Leaderem se totiž stává Face. B. Cooper tady už ale trochu opakuje svou roli frikulína z Pařby ve Vegas, ale jeho pózy á la „sedim si v Afghánistánu, nohy mám v bazénu, na hlavě šílený brejličky a vypadám kurevsky sexy“ funguje perfektně. Konec je přepálený (ohňostroj odvrátí pozornost cvičených profíků, náklad lodi se po výbuchu valí a valí, ale nikomu se nic nestane), ale šílenost typu vrtulník vzhůru nohama byla totální ptákotrh (=nářez), nemluvě o tanku, který se stal parašutistou, nebo o novém sportu (bruslení na mrakodrapu). A-Team nabízí nejen efektivní splnění mise, ale u toho i sakra efektní akci. Přičtěme k tomu nejen přesně padnoucí úderná hudbu (A. Silvestri), ale i hodně skutečně vtipných vtipů, že se až stydíte smát. A mravní ponaučení, děti? Neparkujte na místech pro postižené! „I ain't gettin' on no plane!“. ()

TheDarKnig

Další buddy akčnák tohoto roku a znovu dost povedený. některé hlášky nemají chybu, samotný A-Team nemohl dostat lepší členy, hlavně takový Neeson je charismatický jak... a bere si celou show pro sebe, přičemž ale chemie funguje mezi všemi taky a na výbornou. Co trochu zamrzí je neskutečně na akční film opravdu překvapivě debilně udělána akce.. Ne, nápady v ní jsou a často opravdu zběsile zábavné, o obsah tedy nejde, ale o formu. A musím říct, že kamera a hlavně střih jsou opravdu tragicky špatné. Jak si mám plně užít akční film s tak nepřehlednou, zběsile nastříhanou akcí, si fakt nedokážu představit.. No, protentokrát ale budiž tato "rozhodně ne maličkost v tomto žánru" odpuštěna, protože A-team není B-team a všichni si to uvědomují a podle toho taky hrají. A Biel je k sežřání. ()

TeeAge

| Scenár: Joe Carnahan, Brian Bloom, Skip Woods | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Stephen J. Cannell, Spike Seldin, Tony Scott, Jules Daly, Alex Young, Iain Smith, Ridley Scott | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Dune Entertainment, Top Cow, Scott Free Productions | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 176,933,591 $ | ()

genetique

Kurňa, to boli nadupané dve hodiny. Repete, please! Prakticky od začiatku do konca sa kolotoč akčných scén nezastaví, k dobrému dojmu z filmu prednostne prispiela hlavne netradičná línia príbehu, ktorá dementovala správy o obyčajnom nezáživnom béčku nesúcom sa v rovine klišé zábavy pre čisto konzumných divákov. 85%. ()

TheRaven

Po slušném rozjezdu a vcelku originální, vtipné a dějově zajímavé první hodince se začně film ubírat směrem k východu, ale ten přichází až po další hodině plné zbytečných dialogů, nepřehledné akce a digitálního průjmu. Závěr už je jen zoufalý výkřik. Dvě a půl, ale ta třetí tam fakt nejde šéfe. ()

Madison

Veľmi oddychová akčárna, ktorá je až neznesiteľne "prechaotizovane zbesilá". Tak, ako ma skvelý začiatok v púšti navnadil na ďalšie nadnesené hrdinstvá, po čase som začala strácať záujem o postavy a dej, pretože ten film je strašne zostrihaný. Nedovoľujem si to prirovnať k scottovským videoklipovým tendenciám - pretože tie ešte dávajú zmysel, ale toto utečie tak rýchlo, že divák ani nevie, o čo tam ide - áno, asi trochu zveličujem, no ja som z toho rýchleho deja a rýchlych strihov bola proste unavená. Milujem akciu, ale viac ma nadchne, keď je uhladená a elegantná. Herci sú fajn, všetci frčia na plné obrátky, aj atmosféra je taká spontánna a uvoľnená, no pravdupovediac, čakala som viac. ()

Hellboy

Neskutečná volovina. (čti: Nepovedený film). Nikdy bych to neřekl, ale komiksoví Losers, od kterých každý očekával právě vykrádačku A-Teamu, jsou i ve své jednoduchosti mnohem lepší (sledovatelnější, zábavnější atd). Scénář A-Teamu je nesmyslný a překombinovaný, do poloviny filmu jsem ještě dějové kličky akceptoval, od Německa dál už jsem ale radši ani nekroutil hlavou, abych si ji neukroutil a závěrečná kontejnerová apokalypsa byla naprostým vrcholem. V tom nejhorším smyslu slova. Stejně jde ale především o problém režie. Carnahan se v tomto díle představil jako neschopák, který nedokáže podat děj přehledně, nedostatek invence nahrazuje kde čím, především pak v některých momentech zarazí zběsilý střih (například Baracusova bitka na začátku má odhadem průměrnou délku záběru okolo půl vteřiny). Původní seriál mám moc rád, ale k tomuto dílu jsem samozřejmě přistupoval bez předsudků. Některé scény jsou mi svou myšlenkou sympatické (pád tankem... ehm, na nic jiného si teď nevzpomínám), ale film je jako celek těžce nezvládnutý. ____ ____ Místní komentáře opět pobavily. Marigold: "(Tvůrci) dokázali (předlohu) velice solidně zmodernizovat, aniž by z toho vznikla digitální slátanina pro mládež." Možná viděl Marigold jiný film, ale Carnahanovo dílo není nic jiného než digitální slátanina pro mládež. imf: "film...má svůj vlastní plán (scénář) tak ukrutně poslepovaný a kodrcavý." Ale dává 4*. KarelR: "těžce překombinované a "velké" finále jde mimo úplně", ale taktéž jde na 4*. HAL: film..má retardovaný chaotický závěr plný megalomanského digitálního bordelu... dojíždí na režisérovu neschopnost (příběh) rozumně odvyprávět. Opět 4*. To "dojel" docela dobře, co? Nemám slov. Ale nedivil bych se, kdyby A-Team ještě "zmodral". A pro Botiče: Od A-Teamu jsem samozřejmě žádného Tarkovského nečekal, věděl jsem přesně, na co jdu, jenže i popcornový blockbuster se musí umět udělat. A to Carnahan neumí. (Všimni si, že CGI nekritizuji vůbec, scénář jen lehce. Záporák v Losers je přepálený, v A-Teamu je zase příliš upozaděný). Dobrý "megafilm" samozřejmě umím ocenit, ale A-Team zkrátka povedený není. ()

Botič

Kdo se ani jednou nezasměje, ať hodí kamenem. Odstřelit A-Team, a poslat jej do škatulky neskutečná volovina je tak jednoduché. Jenže tohle není žádný Tarkovskij. Tahle akční jízda je totiž natolik svěží a bezprostřední, že jí lze odpustit prakticky cokoliv - děravý scénář i do očí bijící CGI, které ke konci působí jako špatný vtip nebo snad pocta Tamahoriho Nextu s Nicky Cagem? Ale k čemu shazovat A-Team, když tu máme čtveřici hrdinů z masa a kostí, kteří hláškují jako o život, dohadují se s bejvalkami a ještě stíhají zachraňovat zemi v nesnázích na cestě za očištěním vlastního jména. I záporák je lepší, než ten z The Losers - který vypadal jako by právě opustil natáčení filmu Falešná hra s králíkem Rogerem. I když je tu rozvržení černá a bílá jasné už od prvního přistání helikoptéry a došlápnutí nohy na Bagdádskou půdu. Polovinu filmu se divák prakticky prochechtá – ať už je to díky narážkám na Statečné srdce, nebo ladný tanec tanku po obloze. Neřeší se tu, ani fakt, že i když dojde k vystřílení celého zásobníku kulka nikdy nezasáhne svůj cíl, za to si zaslouží obdiv zejména lana držící padák, která odolávají seč jim síly stačí. Bavil jsem se, jako už hodně dlouho ne. Takže vztyčený prostředníček a jedna nula pro hloupoučkou hollywoodskou zábavu. Sharlto Copley na hrad. 8/10 PS: V trojboji mezi The Losers vs. A-Team vs. The Expendables bude nejspíš Sly-ovo action porno o Hanebných panchartech nekorunovaným králem sezóny. ()

3DD!3

Tu pátou dám protože jsem (se) skoro celou dobu v kině che(chro)chtal blahem. Lahůdkové obsazení, špičková akce a především kilo hlášek, které jsou na nás sypány neuvěřitelnou kadencí skoro celý film. Liam Neeson si u mě získává definitivní status totálního borce a roli Hannibala si užívá jako už dlouho nic. Murdock Sharta Copelyho funguje jako dokonalé lepidlo celé party a jeho kousky mi sázely úsměv na rtech s úžasnou pravidelností. Rampage důsojně zastoupil Mr. T. a Cooper je taky fajn. Patrick Wilson hodně příjemně překvapil, Jessica Biel nebyla vůbec rušivým prvkem jak ji někteří popisují, ba dokonce bych řekl, že si střihla jednu ze svých nejlepších rolí a zatraceně jí to sluší. A camea potěší, i to Jona Hamma. ;) There's a plan in everything, kid and I love it when a plan comes together. ()

Le_Chuck

Sorry Sly, ale aj ten jeden vypilovaný "jewelry man" je viac, ako 10 hrdzavých ladoborcov v jednom frame. A-Team maže a poriadne. 85% ()

Kaka

Je to velmi akční, občas vtipné, ale vesměs sterilní a ne příliš zábavné. Neeson se snaží a některými chvaty dává vzpomenout na jeho hvězdné Taken, ale to je bohužel někde trochu jinde. Jestli má být A-team nadsázka k velkorozpočtovým akčním filmům, potom ok, dá se to přežít. I některé akční scény jsou jak za rámeček. Na kinohit ovšem chybí kvalitnější a velkolepější režie. A možná i lepší herci. Kromě slavného brita a Jesiici Biel mne příliš nikdo nezaujal. ()

Falko

Konecne po dlhej dobe vynikajuca nadupana akcia s humornymi hlaskami presne tak, ako to mam najradsej a to som serial A-Team nikdy na nemeckej RTL-ke zaciakom 90-tych rokov moc nemusel. Viem, ze plne hodnotenie si tento film nezasluzi, ale ja som sa chcel hlavne bavit a nie hladat chyby, preto si myslim, ze sa producentom bratom Ridley a Tony Scottovcom tento film vydaril a z tohto dovodu mu udelujem plny pocet. Liam Neeson sa do akcnych uloh celkom hodi, uz v thrilleri 96 HODIN (2008) ma presvedcil a to som ho skor podcenoval, ale mylil som sa, je to skvely herec. Reziser Joe Carnahan natocil napriklad akcny thriller SEJMI ESO (2006) s Ryanom Reynoldsom... 18.08.2010 _______ Liam Neeson - (Plukovník John ´Hannibal´ Smith) +++ Bradley Cooper - (Poručík Templeton ´Hezoun´ Peck) +++ Quinton ´Rampage´ Jackson - (Seržant Bosco ´B.A.´ Baracus) +++ Sharlto Copley - (Kapitán H.M. 'Šílenec' Murdock) +++ Jessica Biel - (Charissa Sosa) +++ Gerald McRaney - (Generál Russell Morrison) +++ Patrick Wilson - (Lynch) +++ Produkcia: Ridley Scott, Tony Scott +++ Hudba: Alan Silvestri +++ (Videl v kine 18.08.2010) +++ Nemecka Cinema - 50% ()

viperblade

Pro někoho je to možná neuvěřitelné, ale já jsem šel do tohoto filmu s tím, že z původního seriálu jsem všehovšudy viděl asi půlku dílu. Ani nevím proč, ale já spíše vyrůstal na MacGyverovi. Ale možná i tohle mi pomohlo, abych k tomuto filmu nepřistupoval s velkými nadějemi. A tahle strategie (nečekat nic) se mi (opět) vyplatila. A-Team mě překvapil skvělou akcí, vynikajícím obsazením (hlavně mě neskutečně potěšila Jessica) a především svým přístupem "ok, je to přestřelená akce, ale diváku, na to hoď bobek a pojď se bavit". A já se bavil. Sice mi na plné hodnocení cosi chybělo, ale přesto můžu s čistým svědomím dát filmu zasloužených 80 %. ()

castor

U tohohle výplachu jsem si uvědomil, jak moc mi chybí přehledná a hlavně pořádná (nápaditá, originální, realistická) akce z dob Skály nebo Nelítostného souboje. Asi jsem čekal něco víc, než jen svaly, nějaký ten výbuch nebo rychle zapomenutelnou hlášku. Navíc scénář je tu pro režiséra hodně velkým nepřítelem. Tahle banda mi nepřišla fajnová, necítil jsem mezi nimi nějakou chemii, akce mi přišla přestřelená (ale ne mile přestřelená, ale prostě blbě přestřelená), celou dobu na mě navíc útočil nevyrovnaný rytmus vyprávění i nemile chaotický střih. Asi bych měl taky upozornit na to, že režisérovo předešlé Sejmi eso kolem mě jen tak prošlo.. sorry, ale i A-Team mi přišel poměrně sterilní, který zhruba od poloviny začal nepěkně dřít!! ()

Rex Mundi

Ja som počas filmu sľúbila, že budem musieť dať 4* už len za to, že som sa hlavne počas prvej polovice filmu bohato nasmiala :-) Len prvých pár minút ma vystrašil teatrálny príhovor Liama Neesona, keď ma priateľ upozornil "je to komédia". Tak som sa trochu uvoľnila a čakala, čo film prinesie. Mal pravdu - väčšiu časť filmu som mala pocit, že humor prevažuje nad akciou. Čo asi nie je celkom presné - ale prečo vlastne v žánrovom zaradení komédia vôbec nie je?! P.S.: Ešte v titulkoch ma naplašilo obsadenie, lebo Bradleyho Coopera ani Jessicu Biel nemusím... ale Bradley to nakoniec zvládol celkom dobre ;-) ()

D.Moore

A-Team je zábavný. A-Team je vtipný. A-Team ale rozhodně není nijak chytrý, ovšem moc dobře to o sobě ví, a tak si na nic nehraje. Když jsem na něm byl v kině, vadil mi lehce překombinovaný děj a zbrklý střih, který z několika scén nadělal nepřehlednou paseku. Po zkouknutí (prodloužené) DVD verze jsou ale všechny výtky pryč a já téhle více než dvouhodinové, ale neskutečně odsýpající bombě přidávám pátou hvězdu. Paráda. Akční scény jsou nádherně přepísklé a je radost se na ně dívat, ať už jde o z traileru známý padající tank, o úvodní honičku helikoptér, osvobozování týmu z vězení, akci ve Frankfurtu, finále v docích a tak dále... Herci jsou vybráni přesně a každý si svůj part užívá (Neesonova hláška "Takže ďábel přijde do baru a povídá..." by mohla zkultovnět). Vyzdvihnout si zaslouží i Silvestriho soundtrack (od Van Helsinga jeho nejoriginálnější věc).__ P.S. 3D film v německé léčebně... Ta scéna fakt nemá obdoby. ()

MM_Ramone

Nikdy som nepatril medzi fanúšikov amerického televízneho seriálu "A-Team", ktorý bol natočený v osemdesiatých rokoch minulého storočia. Dal som tomu iba jednu hviezdičku. Pripadalo mi to lacné a tak nejak teplošské. Partia štyroch chlapov, ktorí jazdia po USA a bojujú proti zločinu. Najviac mi liezol na nervy ten zlatom ovešaný neger. Preto som sa ani nijak zvlášť nehrnul do kinofilmu, ktorý bol natočený v roku 2010. Teraz som si ho však konečne pozrel. A dobre som urobil. Celovečerný snímok "A-Team: Posledná misia" je svieža coolová akčná pecka. *** ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)