A-Team sleduje odvážnou skupinku bývalých členů speciální vojenské jednotky. Hannibal Smith je protřelý plánovač vynalézavých misí, na jejichž realizaci je minimum času, vyžadují mimořádné schopnosti a velmi zdatné vojáky. Templeton 'Hezoun' Peck dokáže sehnat kdykoliv cokoliv. B.A. Baracus je řidič a největší svalovec v týmu. A H.M. 'Šílenec' Murdock je zdatný pilot a kvalifikovaný potápěč. Společně sloužili své vlasti celých osm let, načež byli posláni do vojenského vězení za zločin, který nespáchali. Poté, co se jim relativně snadno podaří z vězení utéct, se pouští do nebezpečného pátrání, aby dokázali svou nevinu a očistili svá jména. Během toho je napříč zeměkoulí pronásleduje vysoce postavená vojenská důstojnice Charisa Sosová (jedna z bývalých Hezounových milenek). A právě když už se zdá, že mají všechny potřebné důkazy k prokázání neviny, zjišťují, že jejich nejnovější mise právě začíná. (HBO GO)

Anderton

Čakal som absolútnu tupotu, ale tá sa dostavila iba pri niektorých dialógoch. Scenár celkom prekvapivo šlape, zo začiatku má človek dojem, že celý film bude akcia v Bagdade, ale to je skutočne iba expozícia. Zaujímavo je využitý paralelný strih, kde je nám vysvetlovaná akcia v prítomnosti a ukazovaný jej priebeh v budúcnosti, respektíve ak chcete, tak naopak. Film je príjemne retro, rozumej je sexistický, zámerne machistický, spomínané priamočiare dialógy a tak podobne, len keby niektoré CGI neboli poslabšie, čo je ale možno tiež súčasťou toho retro feelingu. Na starý seriál si spomínam len prostredníctvom niekoľkých obrazov z ORF 1 z osemdesiatych rokov a vážne nemám chuť si ho niekedy pripomínať. ()

Frajer42

A - Team funguje hlavně jako komedie. Dlouho jsem se u akčně laděné komedie takhle nezasmál. Čtveřice hlavních hrdinů je skutečně skvěle sestavena. Ovšem i ten akční obal není rozhodně k zahození. Film mě více než mile překvapil. Snad bych přehlédl i ten patriotismus, který srší s každého coulu. Dávám naprosto zasloužené 4*. ()

boshke

Čekal jsem asi více humoru a nadsázky. Myslel jsem, zřejmě proto, že původním seriálem nejsem vůbec poznamenán, že A-Team je jakousi parodií na akční filmy; tak nějak na mne alespoň působily filmové plakáty. Jedná se však "pouze" o hezky zabalený nadprůměrný akční film... 70% ()

Kothy

Hezká podívaná. I když moc logiky v tom nehledejte. Pěkně to těm padouchům natřou. Třeba s tou helikoptérou je to dost šílené. :D ()

AllShallFall

Pohodový film na večer:) výborní herci vydali ze sebe výborné výkony. Lehce proložené komediálními scénami. A také výborný děj. Já jsem se u filmu bavil. Sice to jako starý A-TEAM určitě není. Tam nebyli ti herci takový akční jako zde. Ale v každém případě je to hezké oživení akčního žánru. ()

teutates

Toľko energie po tom čo som vyšiel z kina som už dávno nemal... A-Team funguje ako celok skvele, aj keď samozrejme "plánovanie o plánovaní a následnom prevedení... spomínani...", miestami trochu vážne dosť chaotické. Do poslednej apokalyptickej vsuvky som sa bavil náramne, konečný plán v podaní Bradleyho sa mi zdal už "trochu výrazne" prehnaný, ale budiš... Skvelé herecké zoskúpenie, taktiež réžia... proste dosť dobré to bolo, akčná pecka na ktorú sa oplatí zájsť do kina. 8/10 pokračovanie by som veľmi rád uvítal. ()

swamp

Takhle má vypadat výsledek, když se točí akční nářez! Chemie v týmu fičí na sto procent a celý film se za ty téměř dvě hodiny prakticky nezastaví.. šílenost, kterou si kdykoliv dám rád znovu. ()

Ant

Carnahan jen stěží ukočíroval tenhle akční bordel, kde vybuchuje a lítá snad úplně všechno. Vtípky jaktakž fungovaly, ale scénář tak trochu připomínal seriál. Dvacet minut akce, deset minut řešení, jak se dostat z průseru a dalších dvacet minut akce. Tahle epizodnost byla neskutečně otravná a únavná zároveň. Kdyby nějakým zázrakem vznikl další díl, tak ať proboha najdou schopnějšího režiséra a výraznější obsazení(kromě Bradleyho, ten sem sednul jako prdel na hrnec). ()

predators

V kině jsem si to po Princi z Persie opět pořádně užil. Akční jízda od začátku do konce, prokládaná vtipnými! hláškami a situacemi. Ale zpět k akci. Ta byla svižná, nápaditá a neokoukaná, tedy autoři se nebáli přijít s něčím novým a tak to taky vypadalo! Popcorn s sebou a hurá do kina! A klidně i s přítelkyní. 80% ()

nash.

Těšil jsem se na zábavnou ptákovinu a pilotáž tanku byla opravdu tou nejšílenější a nejzábavnější akční scénou, kterou jsem v poslední době viděl. Zbytek filmu však pro mě byl zklamáním, které jsem nečekal. Akce přes všechnu nadsázku nepříliš úchvatná, nepříliš sympatická čtveřka (včetně Neesona, což bych nevěřil, kdybych to neviděl na vlastní oči) a k ní jako bonus nesympatická Jessica Biel, instantní humor bez výraznějšího účinku na bránici. Jako celek zůstal v mém případě A-Team, přes všechny podpůrné technické prostředky, nefunkční, podivně rozbitý, rozhrkaný a bez šťávy. ()

Rocky62

Možná už stárnu, ale A-Team mě opravdu moc nebavil. Tuny akce a efektů totálně pohlcují samotný děj, který už tak za moc nestojí. Úvod vypadal slibně, vtipné hlášky, cool scény, ale čim blíže to mělo ke konci, tím častěji jsem se díval na hodinky. Nadšence prosím o odpuštění. ()

SeBig

Čekal jsem akční nahláškovanou pecku a dostal jsem nic moc akci s nic moc týmem. Nedivím se, že to nemá pokračování. Radši.. ()

Chrustyn

Vizuálně zdatný režisér Joe Carnaham se rozhodl vzkřísit seriálovou legendu 80. let a natočil svižnou a nenáročnou zábavu se sympatickým obsazením, slušnou akcí a obrovskou nadsázkou. Bohužel však film nesplňuje to na co lákaly pěkně vypadající trailery. Z akční jízdy se tak stává průměrný akčňák, který po svižném úvodu upadne do vod nudných dialogů a vše táhnou jen dobří herci a pár podařených a zábavných nápadů. *** Po druhém shlédnutí zvyšuji na slabší 4* protože se přeci jen jedná o slušný akčňák s nadsázkou filmů 80. let v technologii nového století. ()

iamek

Snímek naplnil mé očekávání téměř na jedničku. Jsem totiž velký fanda původního seriálu takže jsem se na celovečerák po tolika letech těšil. Vůbec jsem o osud filmu neměl strach, protože obsazení a i režie byla v dobrých rukou. Akorát jsem měl obavy ze scénáře, ale i ten byl nakonec zábavný a hlavně akcí nabitý. Samozřejmě hodně potěšilo neustále hláškování hlavních protagonistů a snímků to dodalo zase trošku něco jiného. Kdyby snímek byl jen akční jízda tak bych dal asi jen 4*, ale díky humorným scénám a hláškám dávám plný počet. ()

klerik

SEJMI ESO mám fakt rád. Carnahan je skrátka diabol a jeho réžia je slušne nalšlapaná aj tu. Ale bez scenára sa skrátka točiť nedá. Tedá dá, ale tu je to celé akési strnulé a jediné, čo má zmysel, je gulervúca akcia. Lenže vzhľadom na absenciu (zmysluplného) príbehu je aj tej priveľa a tak veľmi šialenej až to napokon stráca šťavu. Vlastne šťavu to má stále, ale chýba tom napokon srdce. Pastva pre oči, ale "skutočný film" to je, len ako ho beriete ako svojskú komédiu... ()

korbitch22

přesně takhle má vypadat oddychové akční béčko!dokonalý výběr herců,každá postava má svůj vlastní dostačující prostor,krutě vtipné hlášky ale hlavně bombastická akce a skvělé efekty.celou stopáž se nenudíte ani vteřinu a hlavně vás rozseká šílený pilot!oddychové a na nic si nehrající,Stallone uč se.....od A-TEAMU..... ()

mcb

První a zřejmě poslední poctivý popcorn roku. A-Team je esencí šílených nápadů zahalených v hávu over-the-top akce, která nezná meze, a je faktickým rovnítkem tomu, čemu říkáme 'tupá hollywoodská zábava'. Tolik hlouposti a nelogičnosti ve scénáři, že se až stydíte, na co se to k sakru díváte. Klišé na každém rohu, příběh jednoznačně nalajnovaný od první minuty, "strašidelné" CGI efekty...to si rovnou říká o odstřel. ALe jakmile vám dojde, že tohle není žádné úmění, nýbrž jednoduchá jízda na horské dráze v Hollywoodlandu, nezbývá nic jiného, než si ji užít. Carnahan rapidně navýšil faktor zábavnosti od velenudného Sejmi eso! na hláškující jízdu, která tak trochu paroduje sama sebe. Vzájemné interakce mezi ústřední buddy čtveřicí fungují totiž na sto procent. Jde vidět, že natáčení byla velká legrace a herci si své role prakticky jen užívají a kamera je přitom točí. Nejvíce snad překvapí Sharlto Copley, jež ze svého loňského nehereckého debutu vyrostl do geniálního šílence, jež kope první ligu v áčkovém blockbusteru. Ale pokud se na scénu dostaví Quinton Jackson, o zpřetrhání bránice je postaráno. Jedná se již o klasickou hláškující postavu, které stačí jedno slovo či jeden pohled, aby byla cool. A navíc, stejně jako Neeson s Cooperem, se solidně vyrovnávájí se svým osmdesátkovým odkazem. Je radost pohledět, že v dnešní "předigitalizované" době má někdo koule přijít s takovouhle oldschoolovou taškařicí, která by za normálních okolností patřila tak o 30 let zpátky (geniální scéna s 3D projekcí se tomu náramně vysmívá). A-Team by nejspíš mohl vyfasovat nálepku G.I.Joe roku 2010 pro chlapy, jelikož na této setsakramentsky výbušné jízdě je něco, co musí každého akčně založeného fanouška zákonitě pobavit. A kdo říká, že ne, ten potajnu sjiždí zašlé VHSky s Rambem II dodnes. 7/10 ()

Yardak

Krásná (zábavná) pocta seriálu z osmdesátých let, na kterém jsem v mládí moc neujížděl (3 hvězdy), ale tenhle filmek je jiná káva:)). Akce střídá akci, hláška a vtípek další hlášku, k tomu kočka Biel a vyzařující béčkovost. Casting týmu se fakt povedl (Copley je za 5 hvězd)! Uvidíme, jestli bude i další díl:o). Silné 4 hvězdy, škoda jen špatného střihu a neklidné kamery u některých akčních scén. ()

mat.ilda

Stálo mně nadlidské úsilí dostat se přes 44 minutu a netřást se přitom vzteky nad čtyřkou prototypních mamlasů - chytrákem, krasavcem, debilem a obřím černochem, bez kterých by to akčně-béčkový svět mohl rovnou zabalit a nad jejichž chudobou ducha, slovní zásobou i chlapáckými činy - za všechny jmenujme grilování steaků na střelném prachu - se tají dech, ovšem ten zástavový... ale byla jsem statečná a vytrvala, už proto, abych zvěděla důvod, proč se takového projektu musel zúčastnit Liam Neeson. Po jeho kremaci vidím možnost ve skutečnosti, že po Leslie Nielsenovi už jenom on má kůži z azbestu a jazyk z baseta, faktem je, že v tomto místě se karta obrátila a dál už to bylo jenom lepší - jenže, kdo mi vrátí tři čtvrtě hodiny života, po kterou jsem vyplavovala adrenalin bez boje a útěku? ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)