Falco

• Rakousko Falco - Verdammt, wir leben noch! (více)

Životopisný snímek o největší rakouské hvězdě populární hudby: dramatizace života Johanna Hölzela známého jako Falco. Filmová kronika Thomase Rotha popisuje Falcovy začátky na vídeňské hudební scéně, jeho sólový vzestup s “Der Kommissar,” mezinárodní průlom s písní “Rock Me Amadeus” (první píseň od německy mluvícího interpreta, která se stala hitem #1 v USA), jeho bouřlivý osobní život, plný drog a rodinných trablů, až do jeho smrti roku 1998, kdy v Dominikánské republice narazil se svým vozem do autobusu. Manuel Rubey z rakouské hudební skupiny Mondscheiner zde ztvárnil tuto popovou hvězdu s rychlým životem, která sice zmizela ze světových pódií, ale ve své rodné zemi zůstává velikou postavou. (oficiální text distributora)

agassi68

Príbeh človeka ktorý vedel čo chce a podarilo sa mu to dosiahnuť. Bohužiaľ nevedel sa vyrovnať s úskaliami, ktoré prináša sláva a peniaze. Sex, drogy a rokenrol už pochovali nejedného slávneho umelca. Veľmi dobrý výkon titulnej postavy a bez klišé napísaný scenár. ()

BathoryMan

Tak toto bola pánečku jazda!Umna jeden z najlepších životopisných filmov,ktorý som kedy vydel a neskutočne milé prekvapenie od naších susedov Rakušákov!Bez jediného slabšieho miesta!Bravo!!! ()

Olík

Johann Hölzel „Falco“ (umělecký pseudonym si zvolil podle skokana na lyžích Falko Weisspfloga) – Vídeňák jak poleno, jeden z nejvýznamnějších postav rakouské hudební scény, umělec, který prodal 60 milionů nosičů nebo první německy zpívající interpret na prvním místě US-Billboard-Charts. Po faktické stránce by takhle nějak měl vypadat životopis – je tam vše, od jeho dětských hodin klavíru u Dr. Bodemové, začátků v avantgardní skupině Hallucination Company, seznámení a bouřlivé soužití s životní láskou Isabellou Vitkovic, producentská spolupráce s bratry Bollandovými, Falcovy drogové excesy a výstřelky, vzestupy i pády, vše ukončené jeho tragickou smrtí v roce 1998. Po filmové stránce je bohužel „Falco - Verdammt, wir leben noch!“ o poznání nudnější než samotný Falcův život. Částečně je to dáno přílišným televizním uchopením režiséra Thomase Rotha, částečně nedostatkem charisma v titulní roli vystupujícího Manuela Rubeyho. ()

Heroine odpad!

Nějak se mi ani nechce věnovat čas popisování toho, co se mi vlastně nelíbilo. Shrnula bych to: všechno špatně! Hrozný obsazení, hrozný zpěv, trapné scény, neskutečně zlé dialogy, příšerné paruky, video klipy ve filmu působí jako parodie, a celý film potom jako totální fraška. Nevěřím jim ani slovo, každý detail je mimořádně blbý, neoriginální, banální a nepravděpodobný. Jako film, ztráta času. ()

Gaia.M

Falco mě odjakživa fascinuje, jeho život, jeho smrt. Obdivuji jeho písničky, které jak doufám, zůstanou nesmrtelné. Já moc nemusím tyto životopisné snímky, ale tohle jsem vidět musela a rozhodně toho nelituji. Ne, že bych se dozvěděla něco, co jsem nevěděla, ale je to pěkné shrnutí jeho života. Určitě doporučuji vidět. ()

radaza

Co říct...Film byl poměrně plytký, nějak nedokázal udělat příběhu nějakou křivku, ale to možná z některých životů nejde, zvlášť když mají takovou jednotvárnou náplň. Manuel Rubey měl Falca nastudovaného pohybově velmi dobře i mimiku, ale když sundal brýle, nebyl to ten arogantní slizoun Falco , ale spíš něco mezi hodným chlapcem z první lavice a Střihorukým Edvardem. Jiný typ fyziognomie. Ale zazpíval to velmi slušně a to napodobit Falca není nic snadného. Pobavila mě role Grace Jones, tahle kreaturka má za sebou opravdu úžasné role. A Falcovu hudbu mám rád už od Kommissara, kterého jsem sledoval v neděli v rakouském hudebním pořadu v rakouské televizi- majáku Západu v temném socialismu. ()

Lucas87

Hity od Falca jsem vždy miloval, ale netušil jaká vlastně byla osobnost v soukromém životě, stejně tak jako zbožňuji životopisné filmy a z hudebního prostředí jich tolik není, přišel jsem si na své. Vynikající herecký výkon hlavního představitele, zejména u Falcových klipů. I v dnešní době má tohle jméno nebo spíš přezdívka či umělecké jméno pořád zvuk. ()

GlamourCat odpad!

Já, jako fanoušek Falca, jsem se samozřejmě těšila co to bude a dočkala jsem se akorát velkého zklamání. Samozřejmě dialogy: "mami, vííííš, já budu popová hvězda" a další obrovské filmové klišé. ()

chrispe

Myslím, že se tento životopisný film opravdu povedl. Hodně mě zaujal už trailer (aby taky ne... Rock me Amadeus!). Manuel Rubey, myslím, vystihl Falca docela přesně a do role se hodí i vzhledově. Film mapuje převážně zpěvákovu kariéru, která je stejně bouřlivá a nevyrovnaná jako jeho osobní život. Ukazuje zejména na tlak, kterému musel zpěvák čelit a to, jak se s ním neuměl vyrovnat. Rozhodně to pro mě bylo zajímavé! ()

Stíba

Tenhle film by nebyl tím čím je nebýt Manuela Rubeyho. Je vážně neuvěřitelné jak dokázal ztvárnit tak charakteristickou mnohotvárnou osobnost jakou Hans-Falco byl. Místy byste ani nepoznali zda se nejedná skutečně o něj. Někomu se může zdát, že je film trochu jednotvárný a je to obyčejný životopisák co mapuje kariéru zhýrajícího umlěce a neustále jen omýlá jeho rozpory v manželství, opilství a střídání úspěchu s neúspěchem ale pod tím vším se podle mě skrývá mnohem víc. Falco v mých očích nebyl typickým rebelem co bral drogy, chlastal jak dán a dělal vše to co k takovému ideovému typy patří. Myslím si, že byl hluboce vnímajícím člověkem, který se celý život hledal a chtěl něco víc než jen drogy, sex a Rock ´n´ roll o čemž mě naprosto přesvědčuje nejen jeho hudba, která má neskutečnou vnitřní sílu, které vždy okamžitě podlehnu ale i další fakta s Falcem spojená. ()

TommyGun89

"Rock me, Rock me, Rock me, Rock me, Rock me Amadeus"................Amadeus, Amadeus, Amadeus, Amadeus, Amadeus, Amadeus, Amadeus, Amadeus ... oh, oh-oh Amadeus oh come on, rock me Amadeus ... This Is Falcooooo......... Stačí Vám to??? Ne? Tak si to pusťte!!!! ()

ecis

Nie dokonale ale aj tak vyborne natoceny dalsi pribeh hudobnej hviezdy. Vsetky filmy tohto zanru padaju na hlavnom protagonistovi. V The Doors, Ray, Walk The Line, Control ... vsade to bol skvely nadpriemer s este nadpriemernejsou hudbou. Falco dokazal udrzat latku kvality na rovnakej urovni. Nevynika, nezanika. Manuel Rubey je bozsky!!! Jeho podanie piesni v niektorych momentoch prekonavaju original. Urcite si to pozriem este raz! ()

CliffLee

Falco patřil bezesporu k nejvýznamějším rakouským umělcům 20. století, hlavně díky písničkám jako Rock me Amadeus (kterou dobyl i USA) nebo Jeanny... Filmovému zpracování se jeho život povedlo převést opravdu dobře. V tomto ohledu byl Manuel Rubey celkem skvělou volbou a Falca jako se sebou zápasejícího alkoholika, který drogám neřekne ne, zahrál skvěle. Na Rakouský film Falco přesvědčí i svým zpracováním a hlavně skvělou hudbou. Falco měl smutný život, který smutně a brzy skončil. V průběhu filmu jsem se vůbec nenudil a až na pár drobností šlo o skvělé hudební drama o této významné Rakouské osobnosti... 8/10 ()

VeeDee

Čekala jsem víc... ale byla to docela nuda. Film ve mě nevyvolal žádnou emoci, nic... jen sled událostí... k žehlení tak akorát. ()

markotter

Jeden z nejnudnějších biografických filmů, který jsem viděl. Přitom život Falca nebyl z filmařekého hlediska tak úplně marný, aby se z něj nedalo něco vytěžit. ()

alonsanfan

Umělecké kreace páně Falca příliš nemusím, nicméně uznávám jejich právo na život, ale považuji jej za jedno z hlavních činitelů zdementnění populární hudby 80. a 90. let 20. století, které v důsledku vedlo k její konečné neposlouchatelnosti. S ohledem na vše výše uvedené, nenacházejíce v projevech a výronech Falcovy osobnosti originalitu natož genialitu, bohužel ani jakýkoli hudební přínos, jsem se jeho životopisem protrpěl a pronudil až na samý konec. Pro fanoušky povinnost, pro nefanouška bohužel snímek neměl filmově co nabídnout. ()

josieaddms odpad!

Ubohé. Obávám se že kdyby tohle viděl Falco, tak by zaplakal. Nejen že pan Manuel Rubey ho zahrál špatně, absolutně se na něj nehodil, a jeho zpěv byl horší než špatný, ale ještě film ve výsledku o ničem. Akorát se zabýval jeho hýřením a skandály, a Falca nám to ukazovalo jako nesympatického, sebestředného idiota věčně naloženého v alkoholu a drogách (Nechápu jak by tedy takhle mohl napsat tolik dobrých písniček). Věčně tam byli nějaké scény kde se nějaké slečny předvádět nahé, a já jsem si, chtě nechtě, musela vzpomenout na Deweyho Coxe a jeho temné období. A z filmařského hlediska to také bylo špatné, protože dialogy byli vyumělkované, nepřirozené a trapné, a kostýmy, paruky a masky byly jak ze špatného českého televizního filmu. Musela jsem se občas mu naprosto vážných scén smát, jak to bylo nechtěně směšné a hloupě působící. Zkrátka na tomhle filmu už nebylo vůbec nic co by to zachránilo. Jedna věc horší než druhá. ()

aLCaP0Ne

Jeden z najepších životopisných a hudobných diel aké som kedy videl. Falca som poznal z dvoch troch songov: Out of the dark, Der kommissar, Jeanny..". Je priam fascinujúce aky to bol umelec aj keď bolo zjavné, že mal svojsku povahu a vždy dával do hudby všetko a len veľmi, veľmi ťažko znášal neúspech. Pre mňa zostane jednou z hudobných legiend, nie len že sa dostal na čelo hitparád v USA s nemecky spievaným songom ale je to asi prvý "reper" v európe. Až týmto snímkom som konečne spoznal Falca do hĺbky, zaujali ma jeho texty ako aj myšlienky o smrti v nich napr. v Out of the Dark: " přeju ti včerejšek dnešek i zítřek, pak se uzavře kruh, žádná cesta zpět, bílé světlo se přibližuje, kousek po kousku, chce mě podrobit, musím pak umřít, abych žil.. alebo som všade a predsa som neni nikde, kde som?". Film vás prevedie ako aj ťažký začiatkom, keď ho viacerí producenti odpisovali až po svetový úspech a následne predávkovanie, haváriu a okamžitú smrť v Afrike.. 85% ()