Falco

• Rakousko Falco - Verdammt, wir leben noch! (více)

Životopisný snímek o největší rakouské hvězdě populární hudby: dramatizace života Johanna Hölzela známého jako Falco. Filmová kronika Thomase Rotha popisuje Falcovy začátky na vídeňské hudební scéně, jeho sólový vzestup s “Der Kommissar,” mezinárodní průlom s písní “Rock Me Amadeus” (první píseň od německy mluvícího interpreta, která se stala hitem #1 v USA), jeho bouřlivý osobní život, plný drog a rodinných trablů, až do jeho smrti roku 1998, kdy v Dominikánské republice narazil se svým vozem do autobusu. Manuel Rubey z rakouské hudební skupiny Mondscheiner zde ztvárnil tuto popovou hvězdu s rychlým životem, která sice zmizela ze světových pódií, ale ve své rodné zemi zůstává velikou postavou. (oficiální text distributora)

Lucccy.N

on je vážně tak arogantní jak se o něm říká !!!! :D Tahle scéna mě pobavila z celého filmu nejvíc a asi jako jediná mi zůstane v hlavě :D tím nechci říct že zbytek stál za pendrek , jen jsem asi očekávala víc než se mi dostalo :D dávám 5 hvězd z úcty k falcovi jinak by to byli max 3 ()

Andy.6

Alkohol, rozchod a usmíření pořád dokola. V půlce filmu se začnete neuvěřitelně nudit a "zachrání" to jen skvělé písničky. ()

Kubaz

Osobně jsem nežil v době, kdy byl Falco na vrcholu. Tento film je ale víc než úchvatnou vzpomínkou na tohoto zvláštního zpěváka. Ani nemusíte holdovat stylu, kterým Falco zpívá a film vás zajisté nadchne. Je tu odvedeno špičkové flmařské řemeslo a obsazení hlavní role se zvládlo na jedničku. Nic jsem od filmu nečekal a o to víc mě potěšil. Opravdu vřele doporučuji. ()

JaguarN

Tak tenhle film mě docela dostal, a to nejen kvůli nostalgickým vzpomínkám na léta osmdesátá. :-) Hlavní představitel je přesvědčivý, děj povětšinou slušně odsýpá a když přece jen tempo trošku ochabne, nastoupí nějaká osvědčená pecka... Jo, mně se to zkrátka líbilo. 80% ()

CradleSKS

Falco byl nesporně jedním z velkých hudebních průkopníků a jak už tomu bývá, kdo má extra nadání na něco, jinde mu zase něco chybí..proto se projevoval asi jeho chronický strach, že zklame a utápěl se v alkoholu a drogách. Musím říct, že jeho hity "Rock me Amadeus", "Jeanny" (Tou silně pobouřil část populace), či Out of the dark mi utkvěli v hlavě a často si je přehrávám a díky filmu jsem i pochopil snad jejich hlubší smysl a poznal úzkost, jakou Falco trpěl a snažil se před ní utíkat. Manuel Rubey se dobře zhostil své role, ikdyž mi tam trochu chyběla Falcova "psychopatičnost". Přesto mě tento film nezklamal a myslím, že může zaujmout i diváky, kteří nejsou Falcovými fanoušky nebo ho neznají, protože se jedná o zdařilý autobiografický snímek. ()

BÍLÝBIM

Film ve mě vyvolal emoce, Falca jsem, také ve své době ,,žral '', ale jako člověk by mě podle tohoto filmu, neskutečně štval. Dobře vykreslená, jeho obyčejná bezmoc a strach ! Přetočené klipy... nostalgie :-) Americký velkofilm to není, což filmu prospělo...... Dobrá pocta Falcovi !!! ()

Cor-Angar

Objektivně by to bylo spíš na solidní 4*, ale je to prostě Falco a mně se to dost líbilo, takže tentokrát rád trochu nadhodnotím. Jelikož jsem toho o Falcově životě moc nevěděl, tak jsem rád že jsem se to dozvěděl touhle hodně povedenou formou. Manuel Rubey se v hlavní roli opravdu snažil a myslím, že předvedl hodně solidní výkon, ať už při vykreslení jeho osobního života nebo vystupování na jevišti a ve videoklipech, kdy je chvílemi opravdu k nerozeznání od originálu. Takže tady vážně klobouk dolů. Zbytek herců ho dobře doplňuje, hlavně pak Christian Tramitz mě zaujal asi nejvíc. Konečnou spokojenost potom dovršila skladba Out of the dark u závěrečných titulků. Rozhodně stojí za vidění. ()

Jincom

Tak na tenhle film jsem byl hodně zvědavý a po jeho shlédnutí jsem docela zklamaný. Zahraný byl výborně, ale Falcův životní příběh, stejně jako jeho hudba mě prostě vůbec neoslovily. S filmy jako Walk the Line, Ray, Nowhere Boy apod. je to pro mě nesrovnatelné. ()

Zofinka2

Myslela jsem, že Johny Depp hraje Falca. To by byl asi vtip:). Je mu Manuel Rubey podobný a hrál Falca moc dobře i zpíval. Jinak film je dobře udělaný. ()

edua

Ještě jsem neviděl životopisný film, kde by představitel hlaní role byl tak podobný osobě, kterou hraje. Manuel Rubey jako by Falcovi z oka vypadl. Falco by feťák, alkoholik, ale i tak je to můj neojoblíbenější zpěvák. Myslím, že ten film lidem, kteří Falca neznají, nic říkat nebude. Pro mě to byl zážitek, koukat na jeho život a poslouchat jeho písničky. První bílý rapper. Navíc Jeanny je moje nejoblíbenější písnička. 90%. ()

___Tuco

Pěkne udělaný hudební části, to bezpochyby, ale zbytek filmu mi moc neseděl, hlavně kuli dialogum mezi hlavnimi potavami, které se vždy točily kolem osudovejch záležitostí, trochu bych je odlehčil. Taky by stálo za to dát do titulků texty písniček (byli snad jen u Jeanny..)...to mi příde jako velká chyba, páč ty by o zpěvákovi a době prozrazují objektivně nejvíce. Oblíbené scény zkouška skupiny Toseděv a pak jak si falko obědnává whisku v letadle. ()

pupidup

asi částečně také proto, že jsem "na Falcovi" vyrostla, mě film (profíci prominou) zcela sentimentálně nadchl, Manuel Rubey by měl za svůj herecký a pěvecký výkon dostat Oskara.... nemělo to chybu, trochu prkrnné mi připadaly další postavy kromě Bilyho a manažera. Snad nejhůře na mě působil výkon "jeho ženy", nebyl ani trochu přesvědčivý. Thomas Roth byl "jemný" Falca dost "šetřil", Falco byl určitě mnohem kontraverznější......, ale i to mi vyhovovalo.. Písničky mě znovu dojaly a ta poslední v titulcích.....Out Of The Dark....mě dorazila..a opět rozbrečela:o)Těm, kteří měli Falca rádi, doporučuji shlédnout, určitě nebudou zklamáni!Pět hvězdiček nemohu dát jen proto, že přeci jen "Ti druzí" jsou lepší!:o) ()

wolfs

Dobrý film který stojí a padá se skvělým Manuelem Rubey. Škoda jen, že 90 léta jsou vyobrazeny tak v 10 min. ()

Zofan

Celou dobu film dokázal upoutat mojí pozornost, ale celkový dojem: ztráta času. Vlastně už teď, po shllédnutí filmu, si nevybavuju ani jednu pamětihodnou scénu. 50% ()

Freiheit

Z počátku se filmu příliš nedaří vtáhnout diváka do děje, ale to se naštěstí s postupem času mění a nakonec se z toho stává velmi slušný životopisný film (ač se vše drží jen v pár životních rovinách/rolích zpěváka a z tohoto schématu není vybočováno), který je vystavěn kolem největších hitů zpěváka. Překvapila mě možná až zbytečná nahota (ač se bylo na co dívat). Možná mohl být více rozvinut vztah k matce a vůbec celé dětství pro lepší vykreslení důvodů "troskoidnosti" Falca/Hanze ... ()