Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

• USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

dr.fish

I když nový díl nepřišel s ničím převratným, je zručně natočený a nemá tolik hluchých míst jako díly předchozí. Sice není originální, ale rozhodně není špatný, jde o dobrou rodinnou zábavu. Trochu mi to připomínalo počítačovou hru, hodnotím učitě výš než třeba Prince of Persia. 80% ()

WolfR

Dostal jsme přesně to, co jsem očekával. Plavbu na lodi pohádkovým fantasy světem s nějakým tím dobrodružstvím. Co na tom že ta loď je strašně kýčovitá a skoro všechny postavy jsou strašně infantilní. Vizuál je pěkný a příběh ke konci slušně graduje. Pro mě silné 3 hvězdy. ()

KajusaK

Bohužel musím hodnotit jako průměrný film 3* protože kdybych dala 4 už by to byla "neúcta" k jiným filmům..Princ Kaspian se mi líbil mnohem více..Potěšilo mě, že se zde opět objevil Ben Barnes, ale strašně mi vadilo napodobování některých prvků .. Například "napravení" šíleného bratránka bylo i v 5dětí a TO. Bylo tam toho mnoho, co bylo něčím inspirováno.Takže, tak.. ()

panda.uo

první dva díly měli něco do sebe, ale odpusťte...tenhle byl poněkud suchý. Jak scénářem tak i kamerou...prostě ty dva byly supr:) Tím to nechci házet do žita a doufám, jestli bude pokračování, snad bude lepší:))) ()

bartias

Navzdory rozmáchlému příběhu a epické výpravě je filmová adaptace třetího dílu Letopisů Narnie vyloženě nejslabší. Možná proto, že ze čtyř sourozenců dva nejstarší chybí. Možná proto, že s minotaury, fauny i dalšímí intelgientními zvířecími stvořeními se šetřilo. Nejvíce ale lezou krkem neustálé odkazy na křesťanskou víru. Narnie byla vždy otravnou alegorií a napotřetí je zdaleka nejotravnější. Ta rozšklebená mořská potvora se jim ale povedla. 5/10 ()

sir-dave

Třetí díl mi nijak nevybočoval z řad ostatních pokračování. Hezké fantasy zpracovaní, jenž jsem bohužel neviděl ve 3D. Knihy jsou knihy ale fandu by to nemuselo zklamat. Nejlepší dílem pro mě stále zůstává Princ Kaspian. ()

tom88

Očakávaná trojka po pekných traileroch nie je tak dobrá, ako sme čakali, ale predsa len sú tam svetlé momenty. Príbeh nebol ničím výnimočný a myslím si, že Lucinka s Edmundom (Kaspiana nepočítam) nestačia na ťahanie filmu. Už to nie je tá Narnia ako v predošlých dieloch, kde vládla celá štvorka detí. Inak musím povedať, že je to veľmi pekný a pôsobivý fantasy svet, plný kúziel a rôznych bytostí tak, ako to mám rád. Tretiemu dielu odklepli aj menší rozpočet, čo bolo vidno v akcii, keď už nebola nejaká veľká výpravná bitka. Som rád, že aj trojka zarobila viac ako 400 miliónov a v ďalší diel verím. Efekty sú na úrovni, digitálne prostredie veľmi dobré, celkový vizuál je fajn. Apdet je veľmi schopný režisér a vie si poradiť. Hudba mohla byť aj lepšia, ale beriem. Zase mi ale chýbal Aslan, ktorého nikdy nie je dosť. Či je trojka lepšia ako dvojka neviem, v niečom možno áno, ale dávam ich skôr na jednu úroveň. 65% ()

abenino

Proč jen tak nevypnout a nenechat se vtáhnou do kouzelného světa Narnie. Není třeba hledat chyby, ale jen se prostě dívat a snít. Tento díl je lepší než dvojka a proto dávám 70% ()

mr.filo

Ehm, už je to lepší než Kaspian. Konečně vizuální pastva pro oči, ale byla jen díky efektům. Angličané tradičně nejsou moc hezcí ve tváři, a korunu tomu nasadil vlezlý příbuzný. Ještě, že Narnie potřebuje lidské ňoumy ze země k sebezáchraně, jinak by se tam neměl autor, scénárista a ani režisér důvod vracet. (Draka si z knihy nepamatuji. To už senilním, nebo tam opravdu nebyl?) ()

vesper001 odpad!

Původně jsem chtěla dát *, ale z úcty k C. S. Lewisovi a z lásky k nádherné knižní předloze musím tento paskvil exemplárně odsoudit. Film jsem viděla nedávno a nešťastnou náhodou při ranní toaletě, a bylo to vlastně štěstí v neštěstí, protože jen v blízkosti toalety jej lze shlédnout bez újmy na zdraví. A onu hvězdičku jsem původně chtěla udělit za vtipný italský dabing, díky němuž jsem se odvážila sem tam mrknout na obrazovku… A nyní: (prvních) deset důvodů, proč se této zvrhlosti obloukem vyhnout: 1) všichni protagonisté vypadají jako dobytek a hrají jako dobytek; 2) ostatní jsou Minotauři nebo myši; 3) úroveň animace způsobuje fyzickou bolest; 4) scénárista očividně předlohu jen prolistoval cestou do práce a to, co přeskočil, zaplnil zelenou mlhou; 5) nominace na nejtrapnější vykrádání LOTRa má svého vítěze; 6) pixelového Aslana nahradil plyšový Aslan; 7) Kaspiana-gaye nahradil Kasipan-supergay; 8) nechápu proč, ale je tam Zuzana; 9) nechápu, jak, ale je tam Čarodějnice; 10) konečně vím, kam zmizelo zrcadlo z Erisedu z Harryho Pottera. ()

panMartin

Příšerné a strašné, to jsou slova, která vystihují rychlý komentář k tomuto filmu. Chvílemi jsem se všemu smál, ale to asi nebyl účel, chvílemi odvracel zrak a chvílemi jsem si přál, aby byl konec. Příšerní jak herci. Tak hrozný scénář v tak trapných scénách, ještě k tomu v podání s tak špatnými herci bylo opravdu nekoukatelné, nudné a uspávající. Nevím jak vy ale pro mě asi nejhorší na celém filmu byl bratranec Eustac, kde ten prdelní xicht splašili to fakt nevím. ()

Mr.Ripley

Jak jen ohodnotit film, který je sice poměrně špatný, ale z celkové trilogie nejvydařenější? Těžko. Michael Apted měl nelehký úkol a popral se s tím poměrně dobře. Po katastrofickém Princi Kaspianovi je odchod do jiných lokací, než je sama Narnie vítaný. Nabízela se spousta možností, jak s příběhem naložit. Předloha jich nabízela mnoho. Bohužel díky nízkému rozpočtu, mizerné digitální mlze a strašným hereckým výkonům se nám dostává pouhá cesta po moři s několika spratky a nejlépe hrajícím Eustacem. Ovšem pohodové tempo filmu, pohádková atmosféra a fajn soundtrack dobelhávají třetí (nejspíš poslední) díl trilogie k třetí hvězdě. ()

Estrellita

Třetí pokračování příběhu – a opět nic nového. Herci jako spící panny, nejvíc sympatický je myšák Rípčíp a ze začátku možná zvedne náladu i protiva Eustace. Dál už pak jenom nuda, kýč, nuda, větší nuda, další kýč… Bohužel, tento film nemůžu doporučit. Možná je vhodný pro děti, které neznají literární předlohu, a tudíž nemohou být zklamané, ale dospělé publikum se zákonitě nudí a počítá vteřiny, kdy už bude moci kino opustit. Plavba Jitřního poutníka se hodí, pokud potřebujete nějaký film jako kulisu při odpoledním odpočinku, nebo pokud pobíháte v okolí televize a víte, že nebudete stíhat se pořád dívat. V takovém případě vás ujišťuji – o nic nepřijdete. Děj je natolik předvídatelný, že si ho v klidu zvládnete domyslet. (35%) ()

Kulik.Z

Je to úplně něco jiného, když třetí díl ságy o Narnii má novou režii. Andrew Adamson byl taky dobrý, ale takový "ohraný". 70% ()

filmmovier

Konečně v pohodě díl. Krásná délka takto úplně stačí, do filmu se vejde vše z knihy a ještě si do toho stihnou nacpat spoustu svých věcí. Třeba Bílou čarodějnici, a Zuzku s Petrem, kteří tam jsou ale úplně zbyteční. Konečně spokojenost. ()

chelseaman22

Nikde jsem nezaznamenal poster či CityLight s varováním, že tento "film" je zakázán dětem nad 10 let. Neskutečná břečka, jež svou kvalitou a složením konkurovala leda řepné polévce (bez řepy), jež byla podávána ve vyhlazovacích táborech. Ten malej přechytralej blbeček musel lézt na nervy snad každému. Děj byl brutálně prostoduchý. Inteligenční kvocient 65 by plně postačil na důkladné pochopení Plavby Jitřního poutníka. 33% ()

Shetland

Skoro zbytečný film, který by ani nemusel vyjít a nikomu by nechyběl. Alespon to stejně rychle skončilo jako začalo. Jinak kromě vizuální stránky nenabízí nic víc a to možná pro někoho stačí,ale pro mě ne. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky