Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

• USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

Ducii

Přišlo mi to spíše jako film navazující na Piráty z Karibiku..možná něco jako dětská verze Pirátů z Karibiku líznutých lehce Harrym Potterem. A o hodně slabší verze. Moje výtky směřují hlavně k nelogičnosti příběhu - např. když mezi prvním a druhým dílem uplynul rok v reálném čase a staletí v Narnii, jak je možné, že nyní čas plyne v obou světech stejně? To mi na tom vadilo, naprostá nenávaznost na předchozí příběhy. No a chybí tomu to "narnianské kouzlo". Celé je to plavba po moři, která nemá s tou klasickou pohádkovou Narnií, tak jak ji vnímám díky prvnímu dílu, ale i částečně druhému, nic společného. Nebýt to součástí příběhu o Narnii, tak možná dám vyšší hodnocení, ale protože je to součástí Narnie, nemohu hodnotit výše, protože tohle s Narnií nemá vůbec nic společného. ()

Domas88

Pěkně se na to díva..utika filma a bavite se... Opravdu někdy nepáchu některá hodnocení.. určitě to neni na 100% ale urcite 68% by si zaslouzilo.. nevadi ja to malinko podpořil, mně se film líbí a baví :) ()

eMeMko

Pro mě osobně víceméně stejné, jako předchozí dva filmy. Děj trochu zmatený, herecké výkony opět nevýrazné a co se týče vizuálních efektů, mohly na tom být přeci jenom už trochu lépe. Naproti tomu jako obrovské plus hodnotím zkrácenou stopáž. Hodina a půl je naprosto dostačující čas pro tento typ snímku (u předchozích dílů jsem chvílemi dosti trpěl). Finální hodnocení: Průměrné jak jen průměrné může být. ()

Wulz

...jo Joo... Konec celku smutný... 4 dávám z důvodu že je to pro mě nejl3psi díl, a dá se říct že i jediný který si ještě někdy rád pustím. A mám rád maličkého z mečem. ()

Gig

Vše, co jsem napsal v oředchoźcj dílech bych tu jen zopakoval. Tu už pomůzě leda restart či reboot. ()

hrumsrt

Jsme zpět ve světě za skříní.. Jen tentokrát už v okleštěném podání - Zuzka a Petr jsou mimo. Jde si to zase svým směrem, vsadilo to na mysteriózní příběh, jen problém je v tom, že nás do toho hrozně hodily bez žádné expozice. To kouzlo z pohádkové Narnie, na než jsem tak slyšel, je pryč. Je to takový temný, tajuplný a vycházející z předešlého dílu. Vzhledem k závěru bych měl o další příběhy z Narnie strach, ale studio to už asi opustilo a projekt pustili příhodně k vodě. /viděno v kině/ 50% ()

pan_ponozka

Výpravou a akcí fajn. Herecky a zpracování nižší průměr. Fandy nepotěší, ani nezklame. 6/10 Upozornění pro mladé a neklidné: ano, film má zajímavý podtext.. ()

FEAR99

Kde nic, tu nic. Předpokládal jsem, že by třetí Narnie mohla napravit reputaci předchozím dvěma celkem slabým a zanedbaným kouskům. Opak je však pravdou. Že je Plavba Jitřního poutníka nejlepší ze série, jak se ostatně píše zde i všude jinde? Ale kdeže. Změna režiséra opravdu nepomohla a Michael Apted si může směle podat ruce s Andrew Adamsonem, který to také příliš nezvládal. Ale narozdíl od Apteda ho kryl docela přemrštěný, ale viditelný rozpočet, který to z povzdálí solidně jistil. Netuším, co by v tomto případě mohlo pomoci. Jako filmová série je Narnie rozjetá jednoduše dost blbě. Chyby jsem viděl prakticky na každém kroku, v každé scéně. Apted neumí dávat scénám nějaké napětí, atmosféru nebo dokonce nějakou jiskru. Jen jede podle zaběhnuté šablony, a tak hrdinové filmu dělají pouze tyto věci a to naprosto nezajímavým způsobem - "přijedeme tam, vezmeme to, zjistíme proč, poté odjedem, přijedem jinam, porazíme něco co stojí v cestě, vezmeme další kousek něčeho" a takhle pořád a pořád dokola. Vše navíc směřuje k utrpení jménem Aslanovo "nečekané" zjevení na konci, u kterého prostě deset minut čučíte na to, jak Aslan hází svoje moudra a je to myšleno strašně vážně. Brrr, už nikdy víc. Proč tedy jedna, respektivě hodnocení okolo jedné a půl hvězdičky - Je to vesměs koukatelné, dabing netrhá uši. 3D je uděláno bezproblémově. A aspoň, když už nic, tak to trošku nakopne závěrečný souboj, který co se týče triků, napětí a konečně nějaké akce není uplně marný a dokonce se dá považovat za povedený. Což samo o sobě žádná výhra není, ale jako jedna z mála zábavných chvílí ve filmu se počítá. 20-30%. P.S.: Radši se kouknu 10x po sobě například na Hvězdný prach, než ještě jednou na tuhle hloupou slátaninu. ()

Insomniac

Akože sorry... Keď už sa to nepáči takmer ani trochu mne - veľkému fanúšikovi fantasy - tak to už je čo povedať. Slabí herci (na nervy mi liezli - najlepší jednoznačne otravný bratranec), dialógy pre debilov, dej o úplne o hovne a vykrádačka toho, čo tu už bolo a nie raz. Ja ani neviem, za čo je tá hviezda - asi za to, že som si v tom kine po šichte dve hodinky oddýchol a nemusel som v tom čase na nič myslieť, len na to, aká je to chujovina... (A aj to 3D sa mi zdalo nejaké také... odfláknuté.) Odporúčam do veku max. 12 rokov. ()

Zirael

Bratranec Eustace mě celou dobu strašně rozčiloval a stopáž by mohla být klidně o 15 minut kratší. Nad tím koncem, kde se děti loučí s Aslanem, jsem se musela pousmát, Vatikán musí být určitě nadšený za takovou agitaci. Jinak to byla pěkná fantasy pohádka, která se s vypnutým mozkem dala v pohodě sledovat. Jednu hvězdičku extra ode mě dostává fešák Ben Barnes. ()

rigby

Příjemná podívaná pro děti, i když místy trochu vláčná a nelogická. Ale jinak jsem se bavil. Proti slabému předchozímu dílu to je někde úplně jinde, ačkoli kvality prvního dílu to nedosahuje. Jen ten závěr byl nesnesitelný - už dlouho jsem neviděl tolik pláče a objímání, snad jako kdyby to nemělo nikdy skončit. ()

Element2

Tentokrát na mě Plavba jitřního poutníka udělala dojem. Dobrý příběh a především zvláštní efekty na mě opravdu zapůsobily. Film je dobře zahraný, ale určitě si počkejte na dabing, pokud nejste milovníci britštiny. Stejně jako u Harryho Pottera se tu u každého dílu přitvrzuje. Musím říct, že čím je film kratší, tím více je nadupaný akcí, emocemi a dobrodružstvím. 101 minut je zcela akorát na dobrý film, pro milovníky fantasy to je určitě film, který musí vidět. ()

Kybela

Není to tak dobré jako jednička a dvojka, ale stále ještě je to moc pěkné. Pohádkové prostředí, prokreslenost postav a všechno...mně se to líbilo. Jenom ten finální boj s mořskou obludou byl trochu dlouhý a bez nápadu. Nebudu to s ničím srovnávat, protože si myslím, že to moc dobře nejde. Není fantasy jako fantasy a nezáleží na tom, kolik je v něm draků. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky