Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

• USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

PlayEasy

Tentokrát to už je nejen přeplácané, ale také vizuálně a kostýmně špatné a vizuálně neefektivní a to je přesně to, co drželo tuto sérii. 35% ()

hrumsrt

Jsme zpět ve světě za skříní.. Jen tentokrát už v okleštěném podání - Zuzka a Petr jsou mimo. Jde si to zase svým směrem, vsadilo to na mysteriózní příběh, jen problém je v tom, že nás do toho hrozně hodily bez žádné expozice. To kouzlo z pohádkové Narnie, na než jsem tak slyšel, je pryč. Je to takový temný, tajuplný a vycházející z předešlého dílu. Vzhledem k závěru bych měl o další příběhy z Narnie strach, ale studio to už asi opustilo a projekt pustili příhodně k vodě. /viděno v kině/ 50% ()

ostravak30

Třetí díl přinesl změnu na režisérské židličce a otázkou je, zda to bylo k lepšímu. Bez ostatních hlavních hrdinů, kteří už do Narnie nemůžou, zůstává celý děj i odpovědnost za úspěch mise na Lucince a Edmundovi. A ti podle mě sami děj neutáhnou. Humor pak leží celý na malém myšákovi a Eustacovi. Jejich vzájemné půtky či bratrancův údiv, kde se to vlastně ocitl je kořením celého filmu. Nyní diváci nedostanou žádné epické bitvy, úžasné triky či veliké napětí. Chybí celá řada postav z minula a samotný Aslan se ve filmu jen mihne. Celý děj je dietní, stojí především na putování po zajímavých lokalitách. Narnie tedy ze sebe opět odhaluje o něco víc. Ale tentokrát mě Letopisy Narnie až tolik nebavily. ()

Ereniss

Velkého překvapení jsem se dočkala od Michaela Apteda, který mi naservíroval vcelku slušnou, téměř dvouhodinouvou zábavu. Film je určený především pro děti, proto se s radostí mezi ty děti taky zařadím, poněvadž až na pár nevydařených a hloupých scén (např. Lucka trpící psychickým traumatem z toho, že její sestřička je hezčí než ona) mě třetí díl Letopisů bavil. Začátek rychle odsýpá, nekonají se žádné zbytečné dlouhé proslovy a během osmi minut se ocitáme rovnou před "Poutníkem" ve vodě. Edmund je sympatičtější, než v předchozích dílech; Kaspian změnil image z "Prince Krasoně" na "Krále Drsoně"; z Eustace jednou může být dobrý herec, protože všechny ostatní strčil do kapsy a Myšák s kordem, připomínající Kocoura v botách ze Shreka nebyl zas tak marný. Jediná Lucka mi byla trnem v oku, nemůžu si pomoci, já ji jednoduše nemám ráda. Další moje výtka směřuje k 3D projekci. Na jednu stranu nebyla zas tak špatná, některé scény byly moc pěkné, ale plující Jitřní poutník připomínal bárku pro trpaslíky a ne ohromnou, královskou loď (přiznám se, netuším, zda to je jen v 3D, nebo i v 2D je ta loď prťavá). Zelená mlha alá černý kouř ze "Ztracených" - no comment (vážně jsem myslela, že se mlha rozplyne a z ní vystoupí John Locke). Na drouhou stranu, mořský had toto negativum vyvážil. Po shlédnutí filmu na dvě etapy (první projekci nám překazil nějaký zakomplexovaný hňup, který ohlásil v obchodním centru bombu a museli jsme všichni po 40ti minutách filmu urychleně opustit celý komplex a vrátit se až druhý den) dávám 4*. Pro mě nejlepší díl z celé série. ()

Charlinka

Nějak tam nemůžu překousnout ty rozdíly mezi knihou a filmem. V Pánovi Prstenů a Harry Potterovi odchylky chápu, ale Narniiské knihy nejsou dlouhé a věci které si filmaři přimysleli jsou naprosto nesmyslné a dost ruší celkový vhled do Narnie. Po prvních patnácti minutách už jsem chtěla aby to skončilo. ()

benny159

Bohužiaľ veľké sklamanie. Príbeh zakopáva na každom kroku, vykreslenie charakterov nikde, celkový spád to malo veľmi slabý a Will Poulter mi šiel veľmi na nervy, kým bol malý chlapec. Mal ostať drakom. Dve * dávam za posledných 20 minút, kedy to konečne dostalo nejaký spád. A to 3D sa absolútne nepodarilo. Dokonca v tomto filme ani nemalo čo robiť. ()

m.a.s.

Po shlédnutí prvního a druhého dílu jsem toho od třetího moc nečekal. Bohužel jsem měl i pravdu bylo to snad nejhorší ze všech třech dílů. Vůbec žádné pořádné efekty triky a podobně. Kostýmy stály za nic, pro mě byly odfláknuté. Děj nemůžu srovnávat s knížkou, ale podle filmu strašný. I k samotnýmu filmu mám pár výhradek, asi největší je, že přicházej jiné postavy do děja a zařazují se mezi hlavní, přičemž staré jdou do kytek. Neměl bych nic proti tomu, ale kluk jako Will Poulter se na to místo nehodí. ()

ellessar01

No ty tri hvezdy sou hlavne za toho maleho otravneho zmetka, ktereho bych ja osobne hodil z lodi do more a nechal utopit...Jinak zadna velka zmena...vsichni rikaji co zrovna delaji a co vidi a to nemluvim o tom, ze ty decka furt vypadaji tak nejak zabrzdene:-D Jo a nevim cim to je, ale nejlepsi postavy z celeho filmu byli fakt povedeni minotauri. ()

plaasaa

Jitřní poutník nemá velice čím zaujmout. Pokud jednička byla slušná, dvojka podstatně horší, tak je trojka úplná katastrofa. Nebýt sem tam nějakého toho filmového efektu a sem tam rádoby vtipné hlášky, tak ten film nestojí ani za shlédnutí. S jedním okem zavřeným a druhým přivřeným 35%. ()

jokerik

Platba jitřního poutníka je mnohem epičtější a prostorově širší než jak bylo u jedničky či dvojky. Pěkně zvládnutej drak a celkem slušný soundtrack. Eustac odporně protivný a jeho změna k lepšímu poměrně přirozeně působící (pokud ustojíte to, že se změnil v draka a kočírovala ho myš). Odporný hado-drak v jeskyni celkem naháněl hrůzu. Aslan zase krásně vznešený a neodolatelný. Celkově nejlepší ze tří. Snesitelné i 3D, leč tento nový druh filmů nerada. (: Moje jedenáctiletá neteř vrněla spokojeně, takže asi dobrý. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (Poznámka pod čarou: nebýt Lewise nejlepčejšího kamarada Tolkiena, nejspiš bych to ihned zavrhla, Narnie je až moc pro děti :) ) ()

matufran

O proti předchozím dílům byl děj nezáživný, i když se cení obměna prostředí zelených luk a lesů za moře, jež nebyla nápadem scénáristů, ale autora. Změna režiséra určitě neprospěla. Grafické efekty, jako byl drak či vodní had, byli prvotřídní a zaujali mne. Příběh má dojemný konec, kdy se děti loučí s Narnií, který mě trochu emočně zasáhl... 30% ()

Moni33

Zfilmování tohoto dílu mě docela zklamalo, možná je to tím, že se mi už jako kniha tento díl až tak nelíbil jako předchozí, ale i tak jsem očekávala nějaké větší dobrodružství u kterého jsem byla u Narnie zvyklá.Stále jsem čekala na ten děj, který mě pohltí a nebudu chtít od toho odtrhnout oči, ale nějak jsem se nedočkala. Ale abych pouze nekritizovala, musím pochválit většinu hereckých výkonů. Tak například Georgie od prvního dílu opravdu vyrostla a z malé Lucinky se stala krásna slečna, která se až příliš snaží podobat své sestře (což teda já moc nechápu :)) Skandara jsem si jako Edmunda zase více oblíbila a Will Poulter zahrál Eustace bezvadně a to přesto, že hrál zezačátku takového nafoukance, tak jsem si jeho postavu oblíbila. Přesto film zase nebyl až tak špatný, dá se na něj dívat a to klidně i vícekrát než jednou, jen jsem čekala trochu více.. ()

Rill

Kdybych nečetl knížku tak dám asi více hvězd, ale dlouho bych váhal, protože u takovýhle filmů bych očekával nějákou bitvu, byl jsem trošku zklamán z filmových efektů. Tři hvězdy dávám, ale jakejštakejš ()

Leeroy3167

Napriek znižovaniu rozpočtu vizuálne celkom schopné, tradične slabý herecký ansábel bol posilnený o malého Willa Poultera, ktorý napriek otravnosti svojej postavy podáva najlepší výkon možno dokonca v rámci celej ságy. Zvyšok je relatívne sterilný, ale myslím, že ani neurazí. Jednotku som považoval za hodnotný film s myšlienkou, ďalšie 2 diely už len ako nastavovanú vatu na ťahanie peňazí z národa. Ale myslím, že raz vám tento film rozhodne neublíži. Dvakrát už len pre skalných fandov... ktorých zrejme veľa nebude. Solídne 3* ()

klichem

Styri najotravnejsie detske ksychty hollywoodu - neskutocne otporny herci - dokazu poriadne nasrat. Knizna narnia je sice rovnako infantilna ako filmova - no je az roskosne poucna a carovna. Pokial tvorcovia uvazuju o pokracovani dufam ze vyslysia davy fanusikov a divakov a zmenia obsadenie - inak to bude len horsie a horsie. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky