Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

ScarPoul

Lepšie ako jednotka. Akčnejšie. Je tu viac hlášok. Zloduch je riadne slizký motherfucker a je tu skvelá postava Lea v podaní Joe Pesciho. V zásade sa jedná o rovnakú prvotriednu žánrovku akou bol aj prvý diel. Len je tu toho viac a kupodivu to stále pôsobí konzistentne a dramaturgicky funkčne. Reklama na kondómy a scéna na záchode sú komediálnym vrcholom filmu. ()

Gary

Bezchybná kriminální buddy movie komedie s nezapomenutelnou dvojicí a úžasným přihrávačem Joe Pescim! ()

HateBreeder

Pokračování úspěšné Smrtonosné zbraně dopadlo ještě lépe a fanoušky je považováno za nejlepší z celé serie. Musím s nimi souhlasit, i já mám druhý díl nejradši. Ke skvělé akci se přidal skvělý humor a výsledkem je jeden z nejlepších žánrových filmů. Film je plný nezapomenutelných hlášek, o které se stará nejen Mel Gibson (Riggs) a Danny Glover (Murtaugh), ale i Joe Pesci (Leo Getz), jehož slovní průjem nemá chybu. Tentokrát dvojice svérázných poldů stojí proti Jihoafrickým diplomatům, kteří jsou namočeni do obchodu s drogami a díky diplomatické imunitě na ně nikdo nemůže. Nebo aspoň to si naši áríjští pánové mysleli, dokud nepotkali Los Angeleský poldy, kteří na nějakou imunitu zvysoka serou. Geniální scénář má opět na svědomí můj oblíbenec Shane Black a je ještě vtipnější a akčnější než v prvním filmu. Určitě se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších filmů z konce na akci bohatých let osmdesátých :) ()

BoPo

+/- to samé ako predchodca. Pribudli prachy na rozpočet, pribudla modrooká blondína, malý Pesci a inak sa išlo po vyskúšaných cestičkách. Či je lepšia 1 či 2 je len otázkou vkusu. Bez ohľadu na poradie sa táto séria nijako výrazne netrafila do môjho vkusu. Dobrá záležitosť, ale ďalší film/séria, ktorý/á si musí nájsť fanúšika do určitého počtu rokov od vzniku. Dnes už totiž pôsobí pozáručne. ()

Tommassi3

"Ty seš černej a já šílenej !! Bude sranda, ne ?!" ;) Navzdory všeobecnému nesouhlasu se nebojím přijít s tvrzením, že především díky upgradu či posílení, chcete-li, filmového Donnerova štábu v podobě fantastického Joea Pesciho a především Jeffreyho Boama, který se spolu s Shanem Blackem podílel na scénáři, Leathal Weapon 2 předčil skvostný první film, byť už ten nasadil laťku tak vysoko, že by ji prťavý Pesci jen těžko přeskočil, a znovu tak postavil na hlavu pravidlo o filmových pokračováních !! ()

GeusX

Pokračování perfektní akce a humoru. Dvojka rozdílných detektivů zvýšila laťku pro pro akční krimi žánr. 100% ()

adamo_znk

Homer: "Před smrtonosnou zbraní dvě mě nikdy nenapadlo, že mám na záchodě bombu, ale teď se pokaždý radši podívám." - "Je to pravda .... dívá se." ()

Terva

Režie - Richard Donner. Scénář - Jeffrey Boam. Hudba - Michael Kamen a Eric Clapton. Kamera - Stephen Goldblatt. Riggs - Mel Gibson. Rogger - Danny Glover. Příběh druhý začíná nádhernou pouliční honičkou. Trochu jsem se zamyslel nad tím, kdy naposledy jsem viděl v současnosti takovou povedenou honičku. Možná snad v T3 nebo něco z Vin Dieslem. Vzhledem ke stáří (mládí) filmu je tohle vlastně jakási (teď již) retrohonička. CITÁT - Řídím já.............. DIALOG - RIGGS: Á hele, Zikmunda Froydová. POLICEJNÍ PSYCHOLOŽKA: Mé dveře jsou stále otevřené seržante. RIGGS: Fakt? Snad bychom neměli zacházet za rámec pracovních vztahů, ne?............ Mince, které jsou nalezeny po ukončení honičky nesou název Kregerrandy. Zlaté mince ražené v Jihoafrické republice od roku 1967. Líc mince zdobí prezident Paul Kruger (odtud název) a na rubu mince je vyražena antilopa Springbok, která je národním symbolem Jihoafrické republiky. Je jasné, že policista z tak početnou rodinou je hodně zranitelný. Riggs jako samotář je zase hodně šílený. Prostě dvojka tak akorát. Je to akční sranda. Je nám tu trochu poodhalena i Riggsova minulost. Hlavně události kolem jeho ženy. Příběh je propracovanější než první díl a také vtipnější. Dobrá jízda a povedená dramatizace. CITÁT - Vynegroval jsem je........ ()

villon17

Oproti jedničce nic neztrácí, rozhodně neni odepsaná, jako se dvojkám stává. Pátou hvězdu přidávám jenom díky nezapomenutelný scéně se záchodem:D ()

corpsy

Film takmer ničím nezaostáva za prvým dielom. Tvorcovia tu ešte viac pritvrdili. Napchali tu viac akcie, humoru a príde aj nejaká tá dráma. Akčný film par excellence. ()

Marek1991

Túto sériu ozaj nemusím. Či to pokazil Pesci a ten sitkomový humor neviem, možno aj áno, ja mám však problém s obsahom a formou tak, ako to bolo pri prvom diely, pre mňa je to nielen nuda, ale aj nezaujímavá, chlapácka a brutálna megakomercia, ktorá svojej generácii sadla ako riť na šerbeľ ako sa vraví, ale mne už nemá čo ponúknuť. Záchodová scéna je asi to najlepšie z tohto filmu, inak opäť film, ktorý by som si znova nepustil a oproti prvému dielu je menej zaujímavý. ()

Torision

Hodně dobrý. Už ne tak dobrý jak jednička, ale furt hustý. Musím říct, že tenhle film, na to že je krimi, má hodně rychlý tempo. Dvojce Gibson, Glover zase funguje jak má a k tomu navíc přibyde Joe Pesci. Ten chlapík je fakt komediání machr, stačí jenom, aby vykřiknul "Budu to krejt vzadu" a já se musím začít smát. Hlavní záporák sice už není tak výraznej, ale to nijak neubírá filmu na nářezovosti. A scéna na záchodě je prostě luxusní. ()

ConanVJ

Druhej díl nepostrádá nic z předchozího filmu. Je tu spousta zběsilé akce, možná i ještě více hlášek a vtipných situací. Vysvětlí se zde i "náhodná" smrt Riggsovi manželky. Prostě peckovej film. Nemám co víc k této klasice dodat. Za mě 100% :) ()

mis-ko

Napriek prítomnému humoru, atmosféra filmu od scénu pokusu o Riggsovu likvidáciu utopením, pekne zhustne a oťažie. Následná pomsta je logickým vyústením šialenej beznádeje, ktorá bola hnacím motorom jednotky. Škoda len, že od trojky má navrch práve ten humor. Najlepší kus série. ()

fannah

Skvělé pokračování veleúspěšného akčního filmu. Mám tuhle tetralogii strašně rád a tenhle díl je sám o sobě dokonalý. ()