Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

ortoncz

Nic úžasného se neděje . Spíše bych to dal do průměrného , chytrého akčňáku. Herci jsou dobří a některé scény jsou působivé , ale jako celek spíše průměrné. Cruise je spíše oddělená jednotka a pak je tam zbytek týmu.Dialogy jsou nednů , jako bych je slyšel už nespočetkrát. Odreagovačka jako dobrý. 60% ()

cerbygerby

Nový Mission Impossible jsem dlouho odkládal, pořád jsem si nějak na něj nemohl udělat čas a hlavně abych si ho v klidu vychutnal, a udělal jsem dobře že jsem si ho pustil v dobré náladě, protože jsem si ho fakt dost dobře užil, akce a provedení bylo perfektní a já byl napnutej každej okamžik, chvilkama to odlechčoval dobrejmama hláškama Pegg, takže jsem dostal perfektní podívanou plnou akce, napětí a humoru, takže za mě mohu jen doporučit...5* a 90% ()

KOOHA

Klasika, která nezklame. Už od jedničky jsem tuto sérii hltal a tak není výjimkou, že i tento díl bude u mne film, na který se mohu kdykoli podívat znovu. Mám tenhle žánr rád. ()

rainman93

Mám rád starý seriál. Filmy jsou příliš postavené na ústřední postavě a to mě trochu irituje, protože to shazuje odlišnost od ostatních špionážních snímků. Tento díl si vysloužil hvězdičku za Dell Streak 5 Mini a za zdařilé akční scény, především honičku v písečné bouři a na parkovišti automobilky BMW. ()

Kadas97

Okrem poslednej polhodinky plnohodnotný konkurent vynikajúcej jednotky. Škoda len tých otravných remixov pôvodného soundtracku. 9 z 10 ()

FanKalEl

Po treťom dieli sa nám vrátili hi-tech vecičky a humoru pribudlo. No po Dubaji trochu zhasla iskra a už to nebolo ono, začo môže aj suchá príbehová linka. Po niektorých stránkach je toto kvalitnejší diel než ostatné ale už ma to až tak nenadchlo ako trojica dielov. (75%) ()

KafuR

3,5*. Tak body navíc za to, že se to přinejmenším v některých momentech nebojí nebrát vůbec vážně a dovolí si to udělat legraci z toho, že i elitnímu agentovi se nemusí vždy vše podařit podle plánu. Úvodní sekvence navnadí, scénář se nesnaží být další z recyklátů, a tak se člověk dočká i několika zvratů a otázek, které odpovědi nedostanou hned v další scéně. Jinak je to ale ulítlé klasicky podle předchozích M:I filmů, o postavy se bát nelze, za to jim však člověk může fandit bez sebezapření a pouhého pocitu nutnosti. A ta v exotických exteriérech obalená pasáž v Emirátech je předčasným vyvrcholením filmu, což je i není škoda. ()

Jakubik

Další peckoidní jízda. MI začíná mít tímto dílem jasný styl. Spousty dechberoucí akce a hlášek. Přitom všem si ale umí „jakštakš“ udržet smrtelnou rovinu a o to je to větší jízda. Za mě povedený kousek který jsem již s odstupem času viděl po druhé a musím říci, že bavilo a rád se podívám zase… ()

Hpatrik

Závěr slabší ale jinak celkem pobaví. Nicméně třetí a pátý díl jsou v mých očích lepší, a od Brada Birda jsem čekal trochu víc. ()

Biopler

Myslel som, že už tak zlým smerom ako "MI2" táto séria nepôjde, no mýlil som sa. Ghost Protocol, ktorý uvalí prezident na Huntov tím a tomu vraj zostane už iba jeden vlak... so všetkými vecičkami, ktoré potrebujú na prežitie... blá blá bláboly, ktoré Cruise prednáša akože so zápalom pred bandou čudákov. Potom sa ocitnú v Dubaji, kde sa Cruise snaží "vletieť" do diery v okne a keďže sa mu to nepodarí, tak ho dvaja parťáci chytia tak, že jeden druhého drží len za členok, a na konci reťazca je žena. Potom sme aktérmi efektnej, no nereálnej bitky dvoch žien a kecov "No diamonds, no codes", ktorá akoby vypadla z klišé šlabikáru. A zabije sa to piesočnou búrkou... a to už ani nemienim komentovať. Bombaj epizóda ma už uspávala a záverečný súboj so záporákom mi už ozrejmila manželka, lebo pivko so snackom ma už uspali. ()

geek.ondra

Bird natočil živou, zábavnou ale i kupodivu slušně napsanou podívanou. Poctivá žánrovka, která předznamenala velký potenciál této série. 7,5/10 ()

JimiH

Čtvrté dobrodružství už naznačuje vývoj franšízy směrem ke kaskadérským majstrštykům a větší kooperaci celého týmu. Člověk tak odpustí i slabšího záporáka a občas příliš vševědoucího Ethana Hunta. ()

JohnnyKladno

Pro mě asi zatím nejlepší díl série. Skvělá volba záporáka, který má „komplex Tanose“ a Ethan, stále ve výborné formě, se snaží zabránit globální jaderné katastrofě. Příběh jako ze starých bondovek, jednoduchý, ale zábavný a navíc skvěle natočený s vynikající akcí. Je to mnohem vtipnější než předchozí díly a dokonce si Cruise udělal v jedné scéně legraci i ze své „výšky“ (což bych od „vořešpruta“ jeho typu nečekal). Oceňuji vtipný odkaz na Die Hard. Moc jsem si to užil a s ohledem na celou sérii jdu na 90% ()

Chrlič

Cruise hraje sympaťáka, Patton je sexy, Renner je skvělej a Pegg jako vtipná vložka. K tomu pár agentských udělátek, několik výbuchů, převleků, trocha střílení a "pěstních soubojů". Tak nějak nevidím rozdíly mezi jednotlivými díly (ač si jedničku ani nepamatuju), ale to neznamená, že to je špatný film. Je to parádní popkorňák a já se skvěle bavil. Prostě koukáte, sedíte v křesle a cpete se. ()

PedroPo

Kdybych mohl, dám asi o čtvrt hvězdičky méně než předchozímu dílu, který mi připadal o něco lepší, hlavně díky zápornějšímu záporákovi. Ghost Protocolu se musí nechat jeho nabušenost, která neruší, stejně jako všechny ty technické vychytávky, kterým jsem věřil. Zvlášť pokud jejich použití vysvětloval Simon Pegg - někdo takový v téhle sérii chyběl. Celkově rozhodně spokojenost. ps - vsaďte se, že se příští léto bude o mnoho víc jezdit do Indie a Dubaje. A taky v BMW :) ()

Karp

Ne, že by to bylo špatné, ale také ničím překvapivé. Čtyřka je normální "akčňák" s několika pěknými scénami a "klišoidní" zápletkou. Až zase nějaký scénárista bude chtít odpalovat jaderné hlavice, měl by být sám pro výstrahu a nedostatek invence odstřelen:-) ()

cinemaboy7

Rozhodně se nejedná o propadák nebo špatný film. Ale na kvalitu předešlých dílů jen s těží dosahuje. Bude to nejspíš tím, že už několikrát viděné není pro diváka tak atraktivní a zábavné. Nabízí se tu srovnání třeba se sérií Dannyho parťáků, kde stále se dokola opakující triky, pasti a loupeže v dalších pokračováních trochu unaví a ztrácí dech. V misi se jedná o vloupávání do různých objektů, stále se opakujícím způsobem. Několik povedených scén např. v Kremlu s 3D promítací stěnou v chodbě pobaví a potěší. První dvě třeniny drží tempo, které se však v závěru nějak podivně vytratí. Co mi utkvělo z filmu asi nejvíc, je šokující odhalení, že i Tom Cruise stárne!!!70% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka