Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Kingjiri

Ethan Hunt vyráži do akce už po čtvrtý a i když už to neni takovej nářez jako třetí díl, pořád je to slušná podivaná. Nejvíc se mi líbil výběr čtyřčlennýho týmu, předevšim opětovnej výběr Simona Pegga, kterej tu dostal mnohem větší prostor než ve trojce. Ocenil jsem hlavně fakt, jak byla jeho postava napsaná, protože Pegg komediální polohy zvládá s přehledem a do snímku vnášel svýma hláškama pohodou atmosféru. Akce je standardní a Hunt opět používá pro svojí práci ty nejlepší hi-tech vychytávky. Příběh byl docela slušnej, bylo tu sice několik logických kixů, ale to už je holt u akčních filmů pravidlem. Dokázal bych si představit líp napsanýho hlavního záporáka (zahranej od Nyqvista byl však dobře), ale důležitý je, že jsem se za ty dvě hodiny vůbec nenudil. A závěr v Indii mně teda vůbec nevadil, naopak mě dost bavil. Dávám čtyři silnější hvězdy, a pokud vyrazí místní tým ve stejný sestavě na další misi, vůbec se zlobit nebudu. ()

haroska

Od začátku až do konce napěchované akcí a napětím. Jako každé "mise" z předchozích let lehce přitažené za vlasy a i přesto, když začala hrát známá znělka, mi pokaždé vyletěl úsměv na tváři. Dostala jsem všechno, co jsem očekávala - krkolomé pády,neuvěřitelné akce,super hudbu, kameru,střih,herce... prostě všechno..,......v Imaxu chvílemi dokonce i žaludek na vodě.:) Nudit se určitě nebudete. ()

marusaj

Perfektně fungující chemie v týmu, sexy vražedkyně, charismaticky sebevražedně ujetý Cruise, všechny trademarky série jsou na místě. Zábava, fajnový výplach, akční nářez. Škoda několika přehnaně WTF scén a pro mne nezvládnutého závěru. Bird neoslnil, ale ani nezklamal. Jen houšť. ()

ktL

Mám to s MI tak nějak naopak... jednička s trojkou mě lehce minuly, dvojka hodně bavila. Čtyřka kombinuje v podstatě všechno, co je pro sérii typické - lehce naivní konspirační teorie, úžasný udělátka, dokonalý vizuál. Navíc přibyly povedené vtípky a týmová práce byla mnohem týmovější. Především "Holochodba" a celé dění v Dubaji neměly chybu a řadí se k top scénám celého žánru. Škoda jen úplného závěru, který zbytečně sráží atmosféru. 85% ()

alienemo

O triedu (aj dve) slabšie ako trojka. Profesionalita nahradená.... čím? Po poslednej časti som sa tešil na skevlú akčnú jazdu profesionalného týmu na čele s Tomom Cruisom. A nič. Dobre, akcia tam bola. A boli aj rôzne hi-tech hračky. Ale bolo toho málo. Respektíve to ako málo vyzeralo. Hlavný kameň úrazu su traja somári okolo Hunta. Ak si človek spomenie na tu novú agentku z predošlého dielu (síce ju rýchlo zabili ale aj tak preukazovala profesionálny prístup) tak neverí vlastným očiam čo za nemehla si IMF drží vo svojích radoch. Úroveň profesionality je na úrovni štátnej polície. Ďalší kameň úrazu je záporak ktorý dostal minimum priestoru. A nakoniec radobyvtipné dialogy a snaha parodovať nezabudnuteľné scény z predošlých dielov. Epilóg je už len klinec do rakvy. Film sa dá v pohode pozrieť ak sa odosobníte od toho, že toto nie je pokračovanie MI ale len nejaká akčná komédia. Druhý raz to vidieť nechcem, čo sa mi pri prvej a tretej časti nestalo ()

Franc1s

Pro mne velké překvapení. Akce celý film, občas nějaký ten pokec, ale ty vtípky a hlášky se zde snad přímo hodí. Simon Pegg tomuhle dílu přidává hvězdu navíc. Doufám, že bude i v 5 :) Hyperbombacoolový vychytávky, snad lepší než co má J.Bond :D A ten BMW Concept co se tam ukáže bych bral taky radši než Astona :D ()

Withree

Víc komediální, než akční. Nečekal jsem to a o to víc mě to bavilo. Úžasná honička v písku v Dubaji, Huntův seběh po Burdž Khalífa, nesmrtelné hlášky Simona Pegga a velice kvalitní "náhrada" za Cruise Jeremy Renner. Poctivé 4*. P.S. Poprvé v historii jsem viděl úvodní titulky, které v podstatě zaspoilerují celý film. ()

Psycho.R

Čtyřku řádím mezi tři nejlepší části. Spousty nápadů, které jistě přinesl Brad Bird, český Kreml a spousty vtipně nevydařených akcí, díky kterým není Ethan za supermana. Jediné mínus je Renner, kterého nesnáším. ()

Kroup4

Efekty fungují, nový tým taktéž, Cruise pořád Ethana Hunta zvládá, kaskadérské kousky si zvládl sám, ale pořád tomu něco chybí, asi kultovnost jedničky a skvělý scénář a režie trojky. Brad Bird z animovaného světa skok do rize akčního hraného filmu vstoupil se ctí, ale je to čistý průměr, příliš mnoho slabých chvilek, rádoby vtipných hlášek, absence kulervoucí scény a překvapivé pointy. Jak říkám, průměrně zvládlá práce, nemusí se za ni stydět. Potěší Pavel Kříž, naštve proměna Prahy na Moskvu a Budapešť...Udělat z Pražského Hradu Kreml pro nás, pro čechy, je pořád bolestná pěst na oko! 65 % ()

nwx odpad!

Co to bylo? Nepovedená parodie na předešlé MI filmy? Do trojky stoupající kvalita, ale tohle je katastrofální amatérská trapnost. Předešlé snímky míněny vážně, tento jako komedie, ubohá komedie. Nesmál jsem se ani se nepobavil. Pokažená mise. Jen snad ten totálně odhlučněný a od vibrací izolovaný spy vagón ČD Cargo pobavil. V reálu by ale dlouho nevydržel a byl by brzy čórnut do sběren po okolí. Série MI je tímto filmem mrtvá. ()

lol xD

Dost dobrý další díl !! Líbillo se mi jak šikovně sestříhali scénu z Pražského hradu, dál myslím že akce "lezení po budově" byla fakt super. Sice mi tam trošku neseděl dabing Petra Rychlího, ale to nevadilo, milé překvapení :-) ()

Lorge

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film funguje parádně, ať co se týče akce, či vnitřní týmové chemie, Bradovi se podařilo minimálně dosáhnout kvality svého předchůdce (možná se mi líbil i o chloupek víc) a to hlavně díky skvělému obsazení. Simon, Tom, Paula a Jeremy si sedli perfektně do noty a pod taktovkou Brada Birda to parádně rozbalili. Film jsem si užil naplno, a i když jsem si chvilkama říkal, že by mohl být i delší, skončil přesně v čas a za to taky bodík :-) ()

onlavu

dvě třetiny filmu byly nepřetržité akce a ještě jednou akce, pak nic moc výrazný závěr, jakoby se nic nestalo... ()

E lan

Nejsem nestranným pozorovatelem této série. Po několika dílech jsem si jí oblíbil a tak i tento díl mě vůbec nezklamal. Tom hraje dobře, jeho parta funguje, technologie jdou s dobou, akční scény jsou povedené... Prostě celkově se to povedlo tak jak mělo. Nic víc a nic míň. ()

LordMysti

Průměrný akčňák který mi přišel že se snaží působit reálně a věrohodně a občas to bohužel autoři poruší hodně nerealistickými scénami, ale celkově šlo o solidní odreagování. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka