Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

-henry-

Okaté a kýčovitější triky jakoby měly upomínat na větší rozvernost tohoto dílu, zároveň to působí levněji a méně výpravněji, ale je to kompenzováno spousty nápady i slušným humorem. Vrchol diváckého prožitku je uprostřed. Vůbec mám pocit, že finále, včetně patetického závěru, nějak chemicky na plátně nezafungovalo, i když to na papíře a explikačně muselo být kulervoucí. Ale je to slušná legranda - mám celou tu sérii rád. ()

Adrai

Počítal jsem to - po celých 12 letech jsem opět zavítal do místního kina. První den po rekonstrukci, hned první představení (pokud nebudu počítat volné promítání po slavnostním znovuotevření). A hned ve velkém stylu. Klasicky hláškující Simon Pegg, okouzlující Paula Patton, Jeremy Renner kterej mě jen a jen ujistil v tom, že jeho herecká filmografie bude dlouhá a bude stát za to, kraťas Pavla Kříže i Sawyera a nakonec nezdolný Tom Cruise, kterého nezastaví ani písečná bouře. Výborné momenty, "známá" místa, pulzující atmosféra. Co víc si přát - snad jen ať na pokračování nečekáme opět 5 let ;) ()

Ogrb

Neskutečnej nářez plnej akce a zábavy, kterej od začátku chytne nezřízený tempo a udrží si ho (a říkejte si co chcete) až do úplnýho konce. Cruise je furt borec a člověk mu ty šílený kousky věří, Renner mu pak roste ve zdatnýho nástupce, když se k tomu připočte vtipálek Pegg, neslušně sexy Paula Patton a krátký, ale potěšující zjevení Joshe Hollowaye, nemůžu nejít na plnou palbu. A všechno jenom zásluhou Abramse, než sérii ve trojce tak parádně nakop, spíš mě srala než zajímala. Bird se drží jeho stylu, přidává parťáckej feeling a všechno spěje k tomu, že z nenáviděný M:I se stane jedna z mejch nej sérií. 9/10 P.S.: Viděl jsem to v IMAXu, takže se těm pěti nedivte. Skotačení v Dubaji mělo na obřím plátně přímo neskutečný grády! ()

štófy

Podle mého názoru existují dnes dva způsoby,jak přitáhnout diváky k akčním špionážním thrillerům.První způsob naznačil Jason Bourne - a tím je zranitelnost hlavního hrdiny a naprostá věrohodnost.Tímto směrem se vydal i James Bond v Casinu Royale nebo Quantum of Solace.A ten druhý způsob je nadsázka s humornými prvky.A toho se chytil Brad Bird a zpočátku to klapalo výborně.Ale později film ztrácel tempo,nechápu,proč Tom Cruise vypadal pořád tak skvěle (proběhne písečnou bouři,ale účes mu to neponičí) a akce byla pořád podle stejného scénaře.Finále mě už vyloženě nebavilo a americký happy end na konci mi připadal nelogický a zkrátka tam nepatří...Jinak mě film ale pobavil svým humorem a spoustou kvalitních (byť pořád stejných) akčních scén. ()

Bezmenny

Ak by niekde vyššie bolo napísané, že je to komédia, neváhal by som a vpálil by som tomu všetkých 5*. Ale ono to tam nie je. A tak ma zamrzelo, že som sa počas celého filmu buď smial, alebo nudil a čakal na ten smiech. Bohužiaľ, všetko začalo už v prvých minútach, skokom z budovy. A ťahalo sa to celým filmom. Rovnako ako Tomova nezraniteľnosť..jeden by si myslel, že je z neho nejaký terminátor, keď po všetkých tých pádoch a úderoch mu nič nie je... ()

No Remorse

Nejsem fanda ani M.I. ani starýho top guňáka toma ,ale tenhle díl mě celkem nadchnul a bavil jsem se celé kino....jen tak dál... ()

singone

No rozhodně se mi víc líbilo thrillerovější pojetí trojky, tohle je trochu návrat ke dvojce, výprava super to jo, až na Kreml, který zde zastupují Hradčany, což mi moc nesedělo.......Uvidím časem po dalším shlédnutí třeba 1 hvězdu přidám, ale zatím to má u mě jen 3*. ()

boo-boo

Čakal som, ktorý film ako prvý sprzní najvyššiu budovu sveta. Cruise to očividne stihol pred Bondom (ktorý sa nato nabetón chystal tiež). ÁNO, ten film si rozhodne zaslúžil končiť v Dubaji, ale ja pod 4* nejdem. Holt vymyslieť niečo viac gulervúce ako poskakovanie po najvyššej budove sveta je nadľudský výkon, baviť celú stopáž až také zložité očividne nie je a presne preto som s nádejou šiel do kina. Dvakrát. ()

Lilien

MI 4 určite nesklamal , krásne destinácie, zbesilá akcia, vtipný Pegg. Tom Cruise už na 3O nevyzerá, ale zato dych nestratil. Michael Nyqvist ako záporák bol charizmatický a mal dostať viac priestoru. ()

TetherSaw

Jasný komerční výtěz akčních špionážních filmů za vánoce 2011. Velmi dobře natočený film, jde vidět, že filmaři se snažili opravdu hodně a kromě klasicky dobré filmařiny na ,kterou jsem u Birda zvyklí to skvěle (a vlastně i očekávaně s některými vyjimkami) zvládli i herci. Akce není málo, je nápaditá a dobře natočená a pár dobrých odlehčujících vtípků se taky najde. Další velmi dobrou věcí také je, že už to "celé" nestojí jen na huntovy a je to jakž takž vyvážené. Bohužel naprosto famozní tento film také není a to hned z několika důvodů. Ne příliš nápaditý a osvědčený konec, kerý vypadal spíše jako taková nevýrazná vedlejší akce. Naprosto NEVÝRAZNÝ záporák. A nakonec mně také trochu iritoval úplný konec kdy si tam na extrémně pozitivní skoro až srdce dojímající "romantickou" scénu příjde Hunt pokecat se svým týmem..... Ale tohle jsou oprvadu všchny zápory a víc by se jich těžko hledalo. ()

dj_kure

Jsem maximálně spokojenej. V Ghost protocol zůstalo všechno co se mi na předchozích dílech nejvíc líbilo. Akce střídá akci, o napětí neni nouze a jestli je někde nějaká nesmyslná škvíra co má jen zaplácat čas, tak si toho ani nevšimnete, protože Ethan se žene do cíle nehoráznym tryskem a prostě neni čas zjišťovat kdo je kdo :). O těch super hračkách který mi naopak chyběli třeba u posledního Bonda ani nemluvim. Pegg byl příjemný zpestření a o srandu bylo hlavně díky němu postaráno. Nedá se nic, než jen doporučit. 80% ()

Shredder

Zatial som si nenechal ujst ani jeden diel zo serie MI a Ghost Protocol preto nemohol byt vynimkou. Dobre som spravil, stvrta cast je zatial zo vsetkych najlepsia. Az na par klise dialogov film prakticky nema ziadne hluche miesta. Vrcholom je fenomenalna akcia v Dubaji, ktora by si sama o sebe zasluzila 5 hviezdiciek. Finale nie je zle, lenze prave predchadzajuca sekvencia nasadila latku tak vysoko, ze ju nedokazalo prekonat a preto posobi chabo. Na Cruiseovi vidiet ze starne, ale zo svojej charizmy nestratil nic, Pegg hra rolu saska a Renner potvrdil svoj status vychadzajucej hviezdy, ktory sa mu napriek jeho veku podarilo ziskat az pred par rokmi. Najvacsie negativum vidim v abnormalne nevyraznom zaporakovi, tazko hodnotit Nyqvistov podiel, kedze nedostal od scenaristov vela priestoru. Druha vec co mi dost prekazala, bola neustala propaganda Apple produktov, z kazdeho druheho zaberu na mna vyskocil IPhone, IPad alebo MacBook, myslim, ze mohli pouzit lepsie technicke vychytavky. Prijemnym prekvapenim bolo zaradenie prototypu hybridneho BMW i8, ktoreho koncept ma uputal uz minuly rok. Brad Bird svoju hranu prvotinu zvladol velmi dobre, vyuziva vsetky oblubene prvky z minulosti - vyhrotenu akciu, humor, infiltracne misie a fungujuci tym na cele s Cruiseom a dokazal, ze seriu Mission Impossible este stale netreba zahrabat pod zem. Prave naopak - zatial vyrazne najlepsie hodnotenie z celej tetralogie na IMDB, najvyssie trzby a spokojnost u divakov aj kritikov (Roger Ebert, Rotten Tomatoes), bravo u mna 75%. ()

.killer.

Na novou misi jsem se těšil a nedá se říct, že by mě nějak zvlášť zklamala. V mých očích má série Mission Impossible stále co nabídnout a jak je vidno, tvůrci to ví a ždímají z toho, co to jen jde. Tom Cruise podal slušný výkon a musím říci, že mě potěšilo i osazení jeho týmu - Simon Pegg, Jeremy Renner. Na druhou stranu film ničím nepřekvapí, nezvedne vás ze židle, ale jako zábava na sobotní večer mu asi není co vytknout. BTW: Scéna s neviditelností je super :-) ()

Alojs

Líbila se mi scéna v Dubaji, líbila se mi i závěrečná bitka v park-hauzu... Jo, i ten začátek ušel. Automobilová honička v písečné bouři taky. Nicméně... není to málo? Člověk by v tomto případě a v období půstu ryze akčního žánru očekával více než jen závlahu v podobě "FAJN JEDNOHUBKY". Zápletka je opravdu hloupoučká, chybí zde adekvátní záporná postava a alespoň minimální dávka napětí/emocí. Nepřehlédnutelná sterilnost akční složky zamezuje jakémukoli zážitkovému přesahu. Film skončí a vy si suše řeknete: "Jo." ///// Ačkoliv není Ghost Protocol špatným filmem a už vůbec ne špatným pokračováním (mít každá čtyřka takovou kvalitu, bylo by na světě krásně), ukazuje se, že trojka nastavila laťku proklatě vysoko. Abrams měl u hlavního kormidla zůstat. 7/10 ()

Don82

Naivně jsem si myslel, že série Mission Impossible třeba přijde s něčím novým, ale z celého filmu mám pocit, že Brad Bird nechtěl moc experimentovat a vsadil na špionážní klasiku se spoustou klišé, hi-tech nápadů a chladného Toma Cruise. Bohužel asi nejvíce zklamal tým samotný: naprosto nevýrazné charaktery, např. Simon Pegg mohl v roli IT nerda sypat jednu hlášku za druhou, dále "Pan Analytik" zase mohl hrát vtipálka a Tom Cruise super sympaťáka. Ale ne, prostě se to muselo natahovat spousty tisíckrát viděných akčních scén. Už samotná konstrukce děje je tak chatrná, že jediné co film celkem drží pohromadě je to neustálé cestování a vykecávání. Ok, tak alespoň ta část v Rusku byla asi to nejlepší z filmu. V Dubaji to měli zakončit, poté už scénáristům dochází dech. O konci se snad ani rozepisovat nebudu. ()

Looka

60% průměrná akční nuda. Doufám, že další díly už nebudou. Potěší jen pár vtipných narážek ze začátku na zaběhnuté klišé. (např. nespálená zpráva v tel. budce) ()

Taffey

Docela jsem se na tento film těšil. Ale VELKÉ ZKLAMÁNÍ. Jaký má film spád a napětí (nulové), svědčí nejlépe fakt, že můj patnáctiletý syn, zvyklý na všelijaké filmy, se po hodině sebral a šel dělat něco jiného. Já sám jsem se na film, a to v plném rozlišení na velké LED bedně a se zvukem přes stolitrové reprobedny, dodíval s krajním vypětím. Nad průběhem akcí, které normální grupa mocnego udeřenija, plánuje týdny, měli ti tři manící a jedna děva třeba jen 36 hodin a přesto to zvládli, mi nezbývalo, než nechápavě kroutit hlavou. Přežití pádů z neuvěřitelných výšek, poté dva kulhavé kroky a dále zasw jako rybičky, to mě neuvěřitelně nadzvedává ze židle. Dohnání vlakové soupravy s prvotřídním vybavením, se skenerem očí, to byl opravdu vrchol. Kdo ho tam poslal? Když na všechno měli jen tak málo času? A že jim to tak vyšlo, že? Nebo při pádu auta do řeky, z ničehož nic, vytáhl Cruise červenou podvodní světlici. No, rád bych věděl, kde ji vzal. A tak konstatuji, že čtyřka MI je sprostá vykrádačka všeho možného, nudná, na 133 minut scénáčř neměl, 90 minut by možná film dostalo do koukatelnější podoby, alespoň pro neuvažující dementy. Nemohl jsem si pomoct, ale každou chvíli mě napadlo srovnání s jakýmkoli dílem Bourneho. A Džejson vyhrává, jako obvykle, na všech frontách. MIGP je velmi nepovedený film. Je neuvěřitelné, že třeba takový Červenak dal filmu ****, přestože ho, vlastně, nudil. Jako obvykle se nedá spoléhat na zdejší hodnocení. Jen Verbal mi mliuví z duše. Jen krapet jinými slovy, než bych použil já. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka