Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

danny_21

Čtvrté pokračování Huntovské podívané ve mně nezanechalo žádnéí výkřiky juchů a jééé. Sterilní, příliš dlouhá podívaná bez patřičné dávky napětí, s nijak zvlášť povedeným triky ( ruská exploze ani Saudská písečná bouře se m vůbec nelíbily ), složení Ethanova týmu se mi taky moc nezamlouvalo a navíc jsem postrádal absenci převleků a masek. Abrams umí líp - 65 %. ()

tomikan

Jak nemam ani serii MI, ani Cruise rad, tak mi tohle neskutecne sedlo. Akce neni jenom efektni na pohled, ale i efektivni, co do deje. Vypleskanej sem byl z "neviditelny" zdi, z konceptu bawarische motoru.. ale nakonec vsechno malo.. nic z toho se nedokazalo srovnat s puvabem a krasou Pauly.. mozna vic Simona, Tom dost frajer, ze si Burdz Chalifu obehal sam a ostatni a ostatek vseho tez super. ()

Tamten

Už to nějak není to ono jako předchozí díly. Ne že by to bylo v něčem jiný, ale problém právě je, že to není jiný. Stále stejný typ děje, stále stejný typ akce, u které víte, jak bude pokračovat a jak dopadne, a zároveň to není tak zajímavé po vizuální stránce, aby stálo za to na to koukat jen kvůli ní. Snad šlo o poslední díl (a nebo se snad další dostatečně změní). ()

vincchuppo

Tom Cruise předváděl "PSÝ" kusy. Lezl po výškových budovách, skákal z baráků a kradl boty. Nice! Ethan Hunt fungoval dobře i v novém týmu, což přineslo i trochu komiky. To nebylo na škodu. Ale ohledně záporáka mám připomínky. Byl takový nějaký nijaký. A najdenou to skončilo efektivní akční skákanicí v hi-tech garážích? WTF? ()

tom912

Špatný vtip, takhle sem se nenudil už hodně dlouho u akčního filmu, vlastně ono to moc akční není, spíš taková trapná komedie ( parodie ) na akční žánr což mě vůbec neoslovilo, z Cruise je mi čím dál víc zle, už se tam nehodí a Pegga hodnotím jako největší castingový omyl v dějinách akčního filmu. 50%. ()

markotter

Na začátku docela dobrá akční podívaná, ale s postupem času jsem začínal být těmi úžasnými akčními scénami trochu přesycený. Filmu pomohlo odlehčení v podobě Simona Pegga. Co si mohli tvůrci odpustit je to, že na některé triky pořád ještě nenazrál čas a vypadají legračně, než aby ohromovaly (např. odraz a proskok oknem v podání TC byl hodně špatně provedený). ()

Acrobat

Módne časopisy majú svoju stálu ženskú klientelu sledujúc dnešné letiace trendy. Prevažne mužská časť populácie so zanietením na film vzhliada novodobé trendy akcie, akčnej výpravnosti v neBondovom roku práve na M:I. Je to pravda, či klišé, či fantázia? Za mňa hovorím, že som aj v prípade štvrtého pokračovania rád, že dôkazom je samotný film. Ako axióma. Dôkaz sám osebe. Neviem, či na Birda niekto poškuľoval, že to môže domrviť, no ten slastný výsledný efekt celistvosti všetkých elementov filmu od hercov, tímu, strihu, kamery, napätia. Nič už nemôže byť technickejšie vždy sa hovorí. A potom pozeráme na magnety, ventilátory, prísavné rukavice, očnú tlačiareň, podávače áut...Ako obyvateľ Slovenska sa miestami cítim tak trochu zaostalo, ten nepríjemný pocit „praveku“ okolo mňa bol ťaživý a hoci som sa bavil, M:I poskytuje hojný počet postrehov na didaktické diskusie a témy. V M:I bol človek vždy pripravený na premyslenosť akcie, ktorá nie vždy je burácajúca. (Bond to napríklad vyvalí hneď, miestami staromódne, ale razantne.) Pri holograme sa nehovorí, lezenie po skle je bez slov, všade je plán. Práve tá dokonalosť akcií môže vytvoriť úsmev na tvári puntičkárskeho diváka, ale momentálne kino nemá divákovi čo ponúknuť vo sfére precíznej práce. Už len taká púštna búrka ako prvok je inovácia na dlhé roky dopredu. Zrejme M:I ako pojem nadobudol taký obrovský význam, že si režiséri, scenáristi nedovolia z akejsi úcty pošpiniť jeho meno. / A ja si želám vždy vybliakavať, že ktosi, napríklad riaditeľ, predseda strany, policajný šéf, biskup, ma vypočujú, poviem im môj problém a krútiac hlavou povedia, že táto misia, na ktorú sa hodlám podujať je ...je skrátka nemožná. Je nemožné ju splniť. A o tom to je. Globálny presah Cruisea, akcie, drvivosti formálneho a obsahového dopadu na všetky zmysly diváka. To chceme, pre to sme sa narodili, pre to SOM blázon. ()

Shakaar

Těžit z tohoto tématu víc jak 15 let (samosebou s přestávkami)? Asi jo, lidi to asi musí bavit a hlavně musí bavit mírně už věkem sečtělý Tom Cruise, který kolem sebe má čím dál mladší kolegy, ale stále to něčím dokáže překvapit. Přiznejme si, bez Abramse a jeho "zlatých" scénaristů by MI šlo do propadliště dějin, takhle se ze zdánlivě mrtvého tématu dokáže ještě vytřískat nějaký ten peníz, prestože Cruise o to pomalu nemá zájem. Z filmu jsem měl pocit, že se to vrátilo někde do 90. let, kdy opravdu MI byl brán za velký trhák. Přiznávám se že Cruise, ani MI serii moc nemusím, nicméně většinu na míň než 3* jsem nešel, krom teda propadáku č.2, který jsem ani nedokoukal. I v tomto případě dám 3*, nicméně trochu se bojím vyčichlosti, ale když to lidi baví...tak proč nevytřískat prachy na dalším(ch) dílech ;). ()

Hashirama

Lehkonohý blue print špionážního žánru, ve kterém se zběsile střídají lokace, parádní akce, hlášky, high-tech udělátka a ženský, přičemž si Tom Cruise celou dobu hraje na nesmrtelného kaskadéra. Co víc si přát? ()

ppospisil

První sekvence filmu jsou skvělé, akce, vymazlené prostředí a scény.Poté lehce zvolní,ale ke konci se vleče.Kvůli extrémní přehnanosti posledních rádoby napínavých scén dávám 70%. ()

Likan7

Ghost Protocol má jeden trumf, který je v dalších pokračováních naprosto klíčový. Ethan dostal parťáky, ale ne jen tak ledajaké. Chemie mezi touhle partičkou funguje skvěle, protože i Paula Patton, která je "jen" hezká tu s dokonalým Peggem a trochu nevýrazným Rennerem nepůsobí rušivě. Spolu to všem naopak náramně klape. O Cruisovi se nemusíme ani bavit, ten je tu jako ryba ve vodě a jeho kaskadérské kousky předchází pověst. Akce tu teď sice není tak precizní jako v trojce, ale komediální vložky se ukázaly jako příjemný osvěžení. Dobrá práce Ethane. ()

gemi

Mission Imbecile v ne tak dobré formě jako trojka, kterému v závěru trošku dojde benzin a příběh je tuctovitý, ale pořád je to celkem slušný akčňák. ()

rublik05

Čtvrtý díl nás tentokrát zavede do matičky Rusi, prakticky od samého začátku jsme uvrženi do kulervoucí hi-tech akce, která zaujme nejen provedením, ale také perfektní kamerou, díky čemuž jsou veškeré akční scény opravdovou pastvou pro oči a milovníci akčňáků budou jásat radostí. Příběh mi přišel docela zajímavý, z herců mě nejvíce bavil samozřejmě charismatický Tom Cruise, ale také jeho kolega Simon Pegg, který zastupuje tu odlehčenější zábavnou část, a sympaťák Jeremy Renner. Naopak hlavní záporák mi přišel děsně nevýrazný, přitom Michael Nyqvist charisma má, jen mi přišlo, že je jeho postava zbytečně nevyužitá a zasloužila by si mnohem více prostoru. Jinak ale spokojenost, film má solidní tempo, povedenou atmosféru, téměř vůbec nenudí, potěší hromada různých vychytávek a kvalitní efekty, nicméně mě osobně předchozí díl bavil o malinko více. Každopádně 4* jdou právem. 7/10. ()

Nix

Přidání Jeremyho do týmu mi vůbec nevadilo, má co nabídnout a hlášky Simona jsou fakt super. A prostě scéna v Dubai v mrakodrapu a následný běh pouštní bouří je úplná eufórie. Tohle prostě můžu a mne tenhle díl nevadí, naopak je to prostě další šílená jízda, kterou si užívám od začátku do konce. A Tom je blázen. ()

Hellknight12

Ghost protocol má veľmi dobrý nápad a to postaviť celý tým IMF do úlohy a zároveň zrušiť IMF. Pridali nové postavy a zvládli aj vybudovať charaktery postáv. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

john.h

Takovej standard, kterej ničím nepřekvapil. Cruise to táhnul solidně, Renner v pohodě, ale mohl dostat víc akčního prostoru, Pegg příjemné komediální osvěžení, Patton chvíli pěkná, chvíli nic moc a režie zvládnutá. Vše je tak nějak podle šablony. Potěšil štěk Pavla Kříže. Co už nepotěšilo je trestuhodné nevyužití Prahy. Ona Praha ve filmu ani není, pomocí digitálního set extensions je z Prahy udělaná Moskva a Budapešť, což je asi největší zklamání. Většinu sálu na předpremiéře alespoň nechtěně pobavil moment, kdy je z nádvoří Pražského hradu udělanej Kreml. Na druhou stranu tam bylo dost momentů, které rozesmály chtěně a fungovalo to. Akce byla taky dobrá, nejvíc na mě zapůsobila asi lezecí scéna na Burj Kalifě. Ta Praha předělaná na dvě jiná města byla ale fakt zklamání a i u scén z jiných míst jsem pak celý film přemýšlel, v kolika různejch dalších snímcích jsem se nechal takhle napálit a koukal na úplně jiné město, než bylo uvedené. Každopádně se jedná o dobrou kinopodívanou, která člověka královsky zabaví, což je její hlavní účel. Akčním vrcholem letoška je pro mě ale stále Fast Five a jak tu někdo napsal, že tohle je nejrychlejší akce roku, nemůžu souhlasit, protože dotyčnej na rychlou pětku asi už zapomněl. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka