Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

kazatelSVK

Výborne zvládnuté dielko z dielne TV Joj..Nechápem negatívne ohlasy tipu trápne a nudné. Ja som sa nenudil ani pri jednej!Je to to najlepšie čo mohla slovenská seriálová tvorba ponúknuť.Bohužiaľ,s postupom času začal seriál mleť z posledného a bol skôr trápny ako prirodzene vtipný.Najlepšie tak zostali prvé tri série,to najhoršie prišlo s odchodom Janka Kronera ako Miňa Demoviča a príchodom nudných postáv v podobe Luknára,Šiškovej alebo Jozefa Vajdu ()

borec999

"Šaňo, ty si debil-Neviem ti to, takto z hlavy povedať-Nebíčko v papuľke." Jednoduchý, neurážajúci humor a ľahká oddychovka na pobavenie, to sú pre mňa v skratke Profesionáli, ktorí uspeli hlavne kvôli dvom faktorom: 1.dobre napísané postavy(kapitán Nagy pod papučou, mierne zabrzdený Šaňo (Debil) Vyšný, neustále sa opakujúci Boborovský) a 2. ešte lepší kasting, v ktorom každý jeden herec zapasoval dokonale do svojej úlohy(zamiloval som si postavy Kostelného,Krónera a Oľhovej ktorí u mňa dominovali, pozitívne prekvapil Batthyány, ktorého dovtedy poznali všetci iba ako Banána z Mafstory a ktorému sadla aj táto úloha a potešili Latinák,Krajčiová a Kassai). Po zhliadnutí všetkých sérií je jasné, že kľúčovým prvkom bol poctivý slovenský podnikateľ a krčmár Miňko Demovič v podaní Janka Krónera, bez ktorého seriál na konci už nefungoval a len varil z vody. Prvých 5 sérií však považujem na slovenské pomery za mimoriadne vydarenú záležitosť, ktorú v mojich očiach predbehli asi iba Susedia a Mafstory a ktorej úspech sa snaží Jojka neúspešene napodobniť už dlhé roky mnohým ďalšími pokusmi o komediálny seriál. Ale darmo. Šarm Boborvského,historky Skajkinej mamy či poctivé podnikanie Miňka Demoviča a jeho stanovovanie cien je nenapodobniteľné. Či? 90% ()

dmk

Jsem člověk, jenž není schopen do hlubší míry hodnotit herecké výkony(proto do to komentářů nezahrnuji), prostě když jsou dva profesionální herci, tak neřeknu kdo je lepší(samozřejmě lempla bych poznal). No a proč o tom mluvím? Protože herecké výkony zde jsou neuvěřitelné. Já bych to zahrát nedovedl ani v náznaku a mnoho lidí na tom je stejné. Ačkoliv spoustě dílů v podstatě chybí vtipy, dokáže i přesto pobavit a odstrašit chmurné myšlenky. Původně jsem chtěl dát dvě, ale kyž jsem to porovnal s úrovní současných českých sitcomů(spíše sitcomu), rozhodl jsem se jednu přidat. ()

peetrejr

Na tento slovenský sitcom nie sú dobré ohlasy. Že vraj je amatérsky, sprostý, hlúpy... Istotne to aj tak je. Ale mne sa osobne seriál páči. Z výberu, ktorý na Slovensku máme ako napríklad Oteckovia, Hranica a ďalšie. Tak sú potom Profesionáli zlí? No jedná sa o jeden z tých podarených projektov. Áno máme tu ešte aj Za sklom, ktoré je taktiež podarené. Dobre, je to trochu trápne ale mne sa to celkom páči. Áno je to hlúpučké, mne sa to ale páči. Hej hej, nie je to nejaký zázrak, mne to ale vyčarilo úsmev na tvári a to je mňa dostatočné. ()

Jello Biafra odpad!

Prvé diely boli celkom zábavné. S postupom času ako to tak chodí sa z toho stala sračka prvej kategórie. Tie postavy sú ako otravný hmyz a hromada retardovaných fízlov sa pitvorí na jednej stanici. Ich zabrzdené charaktery sú ako z klasickej učebnice lacných seriálov: je tu veliteľ podpantoflák, ustrašnený žid Vyšný, umastenec Hurka, hyperaktívny magor Boborovský a ako bonus je tu retardovaný východinar Hudák. Nehovoriac o podvodníkovi menom Miňko Demovič ktorému naši vymletí hrdinovia zožerú akúkoľvek hovadinu. Mne tento "skvost" trochu pripomína novácky seriál "Policajti z předměstí" kde sa podobne ztrapňovali známí herci. ()

• V epizóde Brat (3. séria 7. epizóda) zisťujeme, že Karol Húrka má svoje dvojča - Jána "Johna" Húrku, ktorý sa narodil o 5 minút skôr než Karol. V seriáli sa objavuje ešte raz, a to v epizóde Dedičstvo (4. séria 14. epizóda). Obe postavy stvárňuje Lukáš Latinák. (Jard)
  • V roku 2010 sa opäť prepojili seriály Profesionáli a Mafstory. V 12.časti 4.série sa objavil Peter Sklár v úlohe mafiánskeho bossa Alberta Krasňanského a v 13.časti 8. série Mafstory sa objavila Jana Oľhová v úlohe Ireny Balážikovej. (VasylDeBylak)