Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JARDAHONDA

Historické filmy ve stylu 300 Bitva u Thermopyl jsou šálkem mojí kávy. Tento syrový snímek má poněkud nedotáhnutý děj, nuda v něm není a o excelentní souboje rozhodně není nouze. V 3déčku určitě nadstandartní podívaná. Co se týče technologických aspektů, tak klobouk dolů, triky vypadají skvěle a opulentní výprava, taky bez chyby. U mě dobrý **** ()

kamysacek odpad!

Brak za všechny dolary. Amíci se poslední dobou v řecké mytologii vyžívají. Plno efektů, předvídatelné dialogy, kostýmy plné moderních střihů, herecké výkony na zlatou malinu. děkuji víc nechci. ()

Toro8

Jeden z najhorších filmov čo som v poslednej dobe videl a to som ho pozeral v kine. V prvom rade titani sú veľký asi ako normálni ľudia čo sa úplne vymyká mýtickým príbehom. Za druhé "bohovia" keď už im odpustím tu maškarádu čo majú na hlavách (hlavne ma zničil Apollo no Poseidon tiež nezaostáva), tak nedokážem odpustiť to že všetky výjavy bohov ci už na freskách, džbánoch atď. sú zobrazované ako postarší svalnatý muskulatúrou nabitý páni. Kdežto tu Zeus okrem pár tehličiek nemá toho veľa čo ponúknuť a jeho tvár bez brady a vrások tiež vyzerá žalostne. No a do tretice sa dostávam k mojej najoblubenejšej postave Theseus. I keď musím povedať že mi nevadilo to kopírovanie štýlu 300. Skôr mi veľmi vadili tie Theseusové kreácie v podaní ju jitsu. Nepochybujem že staroveký hrdinovia boli ohromnými bojovníkmi ale použivať techniky ktoré sa začali použivať až koncom 19. storočia sa prehliadnuť nedá hlavne ak im rozumiem. Paradoxne dávam 1* za minotaura za ten nápad že to nebol napoly človek napoly býk ale človek ktorý sa hral na býka a tak je táto legenda vyzerá trošku realistickejšie. Clash of the titans remake je oproti tomuto skutočný príbeh a to som tam mal tiež čo robiť ale to je už iný príbeh. ()

pelegryna

Hodně dobře udalěné po všech směrech.dějově slabší,ale efekty na jedničku.Škoda toho konce po "amerikánsku", určitě už by filmům slušela i podívaná na jiné konce či alespoň jinak podané. Micky Rourke byl až strhujícně uhrančivý.Rozhodně jedna z rolí, která mu více než sedí. ()

MDavid

Od tohoto filmu jsem čekal něco víc. Dočkal jsem se však filmu, který kolísá na rozhraní filmů 300: Bitva u Thermopyl a nového Souboje Titánů. Velice laciný námět, který má velmi rychlý spád a ubohý děj. Každopádně ty 2 hvězdičky dávám na bojové scény a efekty, které v tomto snímku byly velice dobré až kvalitní. ()

PANKY71

Vizuálně pěkně udělanej film, bohužel prvoplánově pro 3D .... Na obyčejné televizi to nemůže fungovat. Skokový děj a jak napsal LIMA - divadelní stylizace.... Osobně se na něj už nikdy nepodívám - dávám dvě hvězdy ()

jarod13

Je to skvělý kousek a pro mě je tohle spíše pokračování, nebo spíše navázání na souboj titánů. Skvělý děj se spádem, výborné herecké výkony zejména Mickeyho Rourka a Luka Evanse, který jako Zeus byl prostě dokonalý. ()

bratr_jezek

Popularizace antických námětů nebere nějak konce, bohužel zase je to spíš nuda okořeněná explicitní řezničinou než nějaká výpravná fantasy. Nejlepší postavou je paradoxně záporák Hyperion, kterému příliš tuctový Thesseus nesahá ani po kolena. Přesto s ním vládce bohů ztrácí čas a v převleku za starce ho cvičí v boji. Když však na sebe vezme svou "božskou" podobu, vypadá jako nějaký klon napomádovaného prince a jeho dcera proti němu vypadá starší! Pak už se vrší nápady na sebe, jen aby se mohlo ukázat pár efektů a "cool" souboje bez logiky. Thesseus sice v bohy nevěří, ale vlivem okolností otočí a svou pomstu Hyperionovi se rozhodne spáchat přes snahu zabránit získání bájné zbraně osvobozující Titány (největší zklamání filmu, nejsou to mocní obři či velkolepé obludy, jak je popisuje řecké báje, ale vypadají jako banda uchylů co utekla ze sado maso salonu, pak je náhodou všechny někdo spoutal tyčí a strčil do jakési kostky). K splnění úkolu si však Thesseus vezme jen pár podobných trapáků jako je on, takže v soubojích mu občas musí pomoci bohové (pak jsem ale nechápal vztek Dia, že tomu tak je, a jeho nečekaný trest pro jednoho takového "božského" pomocníka). Cestu k luku mu má pomoci odhalit věštkyně (pochopitelně krásná a panenská, takže se s ní Thesseus brzo vychrápe a ona má místo vidin prd). Není se co divit, že luk má dřív Hyperion, oblehne i přilehlé město, kde v hoře jsou ti Titáni. Thesseus se konečně spojí s armádou, Hyperion má přesilu, ale Thesseus místo toho, aby čekal u ústí tunelu a rozsekal každého, kdo z něj vyleze, se po "americkém" hrdinském projevu vrhne v čele těch pár chudáků a v tunelu lítá krev a části těl na všechny strany. Přesto Hyperion Titány osvobodí a vás čeká největší slabina filmu. To je totiž boj bohů, takže tu najednou stojí Zeus s dcerou a kupodivu jen asi tři další bohové, kteří jsou schopni jediným úderem rozsekat i několik Titánů na krvavou kaši (přesto paradoxně jsou postupně přemáháni dalšími a dalšími, oproti počtu, který ukázali na začátku, začne blikat varovná kontrolka "kolik se jich do té kostky vlastně vešlo?"). Nakonec jsou bohové zabiti (netušil jsem že nejsou nesmrtelní) a poslední Zeus všechno zasype, abychom ho o pár let později zase viděli v převleku za staříka, jak dohlíží na Thesseova syna, zatímco jeho otec bojuje v oblacích se stovkou bohů proti stovce Titánů (tak proč ti bohové nešli bojovat proti Titánům už poprvé???). Kdo nemá takové nelogičnosti ve filmech rád, může klidně ubrat jednu hvězdu z jinak průměrné popkornové zábavy. ()

Bald

Audiovizuální show na téma starořeckých bájí, skvělé herecké výkony, takhle zpracovaný film tu chyběl. Moc se mi to líbilo. ()

Crixus87

O dost lepší než noví souboj titánu,a ta finální bitva kdy před ní tam burcuje vojáky za přehradou.I škoda jen že bohové se tam neřežou víc,viz název filmu ()

HectorHagman

OMFG tak titáni se nam zahrizli do roxoru na dně tartarosu a homořekové se vyzbrojili římskejma mečema a zbrojema a na hlavy si posadili helmy co zbyli po natačeni Exkalibru. A celkově z toho vznikla totalní sračka za kterou bych požadoval vrácení vleznýho...... ()

Strzengon

Filmů podobných tohoto díla je dnes hodně. Děj se nechá říci ve dvou větách. Stylizované prostředí alá 300, bohužel detajly, jako svařené žebříky, řecká "přehrada", teen bozi, spousty funkčích nesmyslů apod. Výkon hlavního herce Cavilla nebo Rourka již nemůže ničemu pomoci. Škoda. ()

bengelis

Ďalší zo šikovne vytvorených mytologických filmov (avšak tentokrát zachytené bez historickej události) ktorý proste musíte vidieť. Zeus je vystrihnutý zvláštnym vzhľadom a súboje sú skutočne dobre chytené, avšak film má až príliš veľa chýb a otázok prečo toto? a prečo takto? Každopádne opať nadšenci mytológii a súbojov dobra a zla film musíte vidieť 70% by vystihovalo tento film. ()

Lapis odpad!

Pokud bych se měla na tento film podívat ještě jednou, pravděpodobně si vyškrábu oči. Amerika by měla dostat zákaz na točení filmů podle starých mýtů, protože to, co bylo vymyšleno a spatláno v tomto filmu, pro to nenacházím slova. Občas si říkám, že kdyby mým oborem nebyla historie, možná bych měla z filmů lepší požitek. Dokázala bych ocenit kontrastní osvětlení, které filmu dominovalo a... ne. Při sledování jsem se držela, abych nevykřičela do světa, že Tartaros není žádná hora a co kruci dělá v té době raně helénistická socha. ()

rhodos

Skvostná vizuální podívaná na úkor slabšího scénáře. Typické akční béčko se všemi klady i zápory, co k tomu patří. Mickey Rourke si tu vysekl takového superpadoucha, že by si na ně měl udělat patent. Henry Cavill má všechny předpoklady pro to, abychom mu jeho antického reka věřili bez uzardění. Pouze v roli Dia bych si místo Luka Evanse, ač je to můj oblíbenec představovala někoho jiného. Zamrzí také nedostatek humoru. ()

Milonak odpad!

Mám rád řeckou mytologii a Starořecké báje a pověsti mám přečtené několikrát v různých knižních vydáních, takže vím, o co v nich jde. Válku bohů jsem zhlédl až po Souboji Titánů a Hněvu Titánů a tak jsem si už zvykl, že v těchto filmech tvůrci doslova prasí řecké báje, když míchají dohromady věci a postavy jen proto, že si zřejmě myslí, že to bude zajímavější. Je to špatně, ale budiž, nezbývalo mně nic jiného než si zvyknout. Pak by ale měl být aspoň dobře postaven příběh a potažmo i scénář a samozřejmostí by měly být minimálně hodně dobré efekty. Ačkoliv ani jedni Titáni nebyli určitě žádná pecka, tak se aspoň drželi nějakého základního příběhu a ačkoliv i v nich bylo hodně nelogičností a jiných chyb, tak efekty byly dobré a celkově mně oba filmy celkem pobavily. Ale co má znamenat TOTO? Jakási slátanina bez ladu a skladu, hromada nesmyslů, nelogického chování a co je nejhorší jsou ty tzv. triky a samotné technické (vizuální) ztvárnění postav a prostředí. Spousta komentářů tady obsahuje chválu na to, jak je film skvěle vizuálně udělaný, ale tento názor skutečně nesdílím, přitom rozpočet skoro miliardu a půl českých korun...... Celé to na mě působí, jakoby to vyráběla TV Nova s mizerným rozpočtem někde ve svých ateliérech. To jak jsou některé postavy ztvárněné je skutečně směšné a vrchol je závěrečný souboj bohů a titánů. To snad nemohli myslet vážně - co to je? Doufal jsem, že aspoň konec bude za něco stát, ale bozi vypadají jako banda žlutých idiotů a titány si snad takhle nikdo ani nemůže představovat - teda aspoň jsem si to do doby zhlédnutí tohoto filmu myslel...... Navíc je to celé neuvěřitelně nudné a měl jsem velký problém to dokoukat do konce. Obrovské zklamání, dokonce jsem přemýšlel o odpadu. 10% PS-. Viděl jsem to náhodně (cca polovinu) po roce a půl a dávám odpad. Není nic horšího, než když se něco tváří vážně a přitom je to neskutečně amatérsky udělané.... ()

kraslovec

Velmi zábavný film narvaný řežbou a bitvou. Nijak moc promyšlený děj na kterým by jste se museli zamýšlet ale všechno to do sebe zapadá a pěkně se na to kouká ()

Tobias_Sin

Další a další nálev, vysávající řeckou kulturu a snaha o její poameričtění.. když nemá amerika vlastní legendy a příběhy, tak se prostě musí srát do jiných a pak to takhle dopadá.. Jedna hvězda je pouze za vizuál .. nic jiného tam prostě není.. ()

vbernard

Bohové mohli být bohovatější, ale dobrá řežba s parádními efekty ten malý nedostatek bohovatosti, celkem vynahradila. Já se prostě pobavil a dokonce už po třetí. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?