Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

MirkaP

Poněkud praštěný scénář. Převzetí Vladanova království byl normální puč a taková zvěrstva do pohádky nepatří. ()

knihovna odpad!

Inu nepotěšil jsi mě Zelenko, ani já Tě nepotěším. Stálo to opravdu za prd. Ale zase v pořadí špatných pohádek, je to opravdu jedna z nejvyšších příček. A že je tam teď konkurence veliká. ()

ostravak30

Tahle pohádka je málo hodnocená a já se tomu příliš nedivím. Děj je sice zajímavý a samotný příběh by si zasloužil hodnocení vyšší. Ale například herecký výkon Martina Krause je tak tragický, že mě vůbec překvapuje, že si někdo myslí, že může být hercem. Nebýt Martina Dejdara, Josefa Abrháma a Libušky Šafránkové, samozřejmě jsou tam i další kvalitní herci, ale je jich málo, člověk by si řekl, že na daný rozpočet se mnoho kvalitních herců nenašlo. Obecně jsou herecké výkony slabé. Na druhé straně musím vyzdvihnout hudbu a to i v podání právě Martina Dejdara či Anny Fialové. V úvodu jsem chválil příběh, ještě se k němu vrátím. Příběh samotný není špatný, kdyby byl trochu propracovanější byl by napínavější a možná by si i pohádka zasloužila větší hodnocení. Ostatně, stopáž filmu není bůhvíjak velká a tvůrci měli nejspíš značný problém děj natáhnout alespoň do těch sedmdesáti pěti minut. Já si ale nemyslím, že tohle by byla vyloženě špatná pohádka. Ve své historii nabídla ČT i horší. Je spíše průměrná, ale já osobně se přiznám, že ji mám docela rád. Podle mě by si ač průměrná zasloužila lepší hodnocení. Pohádky, které byly natočeny roky po ní, byly rozhodně o dost horší. ()

Joe16210

Kouzla králů přinesla do české pohádkové nabídky pár neobvyklých prvků, v kombinaci s kouzelným cestováním a souboje mezi ohněm a vodou. Josef Abrhám a Libuška Šafránková příjemně kralují hereckému obsazení vedle dvojice sester v podání Simony Postlerové a Jitky Schneiderové. Nad to všechno nechybí ani krásná hudba a dvojice písniček, které se neomrzí ani opakovaně. ()

maoc odpad!

Já vlastně nevím, co je na tom špatně resp. je toho špatně tolik, že nevím, kde začít. Už poprvé jsem tomu dal odpad a teď to vidím znovu a je mi jasné, že to bylo právem. Ten toporný humpolácký smích Martina Krause mi v uších zní ještě teď. ()

Tominni

Pohádka Kouzla králů se bohužel příliš nepodařila, je to celé takové kostrbaté a nedotažené, stejně jako hlavní postava Tadeáše. Snad jen závěrečná písnička je celkem fajn, ale to je trochu málo. ()

Cverna

Kdo rozhodl, že televizní pohádky musejí stát za starou bačkoru? Vždyť to bylo kdysi tak jednoduché, na papundekl se namalovaly kulisy, princezně přešili svatební šaty paní ředitelové, z krále udělali třeba sběratele brouků a někdo sympatický vystřihl roli Honzy.... Do toho špetka humoru, jako třeba že drak má raději bramboráky protože po princeznách ho pálí žáha a bylo to! Divák se usmál, a za rok se na to podíval rád znovu... Ale od jisté doby to nějak nefunguje, někde se to zadrhlo.... ()

bosch-k

Předvánoční masírování chytlavou písničkou, která je v kontextu s dějem naprosto zbytečná. Jinak podlézavá, nervy drásající hudba doprovázející celý film. Absolutně idiotský scénář, herecké výkony jak z ochotnického představení. Hvězdičku dávám, protože je pan Zelenka schopný režizér a v jednom rozhovoru řekl, že tuto ˜výpravnou˜ pohádku natočil za 28 dní, což je asi krátká doba, aby se na TO dalo dívat. ()

quasar

Někdo v komentářích napsal, že se nám to nelíbí, protože nejsme děti. Tak to není. Dnes se všichni výrobci pohádek předhánějí v originalitě, v efektech, v promyšlenosti nových zápletek, ale pohádka je o něčem jiném. Proč se nám líbí ty staré pohádky a nové většina lidí odsoudí? Ohlédněte se na tvorbu do roku 1980 a bude vám jasné, proč se všechna ta díla dodnes reprízují. Šablonou může být Pyšná princezna. Film má přímý, svým způsobem jednoduchý děj, ve kterém je už od začátku jasné, kdo je kdo. Moudrý, chytrý král Miroslav, pyšná, rozmazlená princezna atd. Nemusíme charakter postav složitě poznávat. Dále - děj se vyvíjí podle zákonitostí vítězství dobra nad zlem a to přímou cestou, bez jakýchkoliv odboček. Nás zajímá osud hlavních hrdinů, ostatní jsou nedůležití. Vše by měla podkreslovat charakteristická kvalitní hudba a použité rekvizity a kostými by měly ladit a neměly by působit uměle a lacině. Když si vezmu pohádku "Jak se budí princezny" je to tady! Banální pohádka, kterou známe všichni, geniálně pospojovaná drobnými zápletkami, které ji dovedou k cíli. Režisér Vorlíček tenhle recept zná. Jsem zvědavý na novou Saxanu, nerad bych se dočkal stejně "příjemného" překvapení, jako v případě Krokodýlů režisérky Poledňákové. ()

honzic

Tak opět zklamání, scénáristicky nepovedené, herecké výkony slabé, efekty na dnešní dobu strašné a dějově nuda, nelogické a ani kladné ani záporné postavy, prostě takhle pohádka vypadat nemá, snad to vyjde příště pane Zelenko. Líbí se mi jen písnička Buchet je spousta. Hodnocení: 15 % ()

Thovt

je to hrůza, každej rok před Vánocema číst, jak bude nová pohádka skvělá, jak je hlavní představitel výbornej, jak je scénář vypilovanej... a pak vidět tohle ()

Enelya

Kouzla králů je sice pohádkou, která neurazí, ani nenadchne, ovšem pro mě svůj účel splnila a já se místy i bavila. Plus má u mě tato pohádka za konečně pěknou princeznu (u většiny nových pohádek opravdu nechápu, kdo dělá casting), za Abraháma, Šafránkovou, Dejdara a celkem povedené písničky. Minusy bych raději nerozepisovala.:)) ()

Don Kryspin

Scénář má svoje mouchy a některé postavy jsou opravdu příšerné (Královna ohně a další), ale (kamenujte si mě), ta chytlavá písnička z upoutávky (Buchet je spousta) se mi vážně docela líbí. ()

route60

Trochu ujetá pohádka ale proč tak špatné hodnocení, některé filmové pohádky jsou k nekoukáni a tahle TV taškařice je alespoň zábavná. ()

svjb

Tak nevím, tohle zavání naprostou nedotažeností a neschopností napsat scénář, případně z něj dostat něco zajímavého. Pohádka to byla ve výsledku vtipná, ale tvůrci zamýšlený vtip byl z toho jen jeden. Škoda. Hlavní hrdina mi přišel tak trochu bez inteligence, i když měl dobré srdce, to se mu asi upřít nedá. Ale ten jeho smích, to bylo opravdu na zbrojní pas. Digitální efekty mi připomněly ukázky z Hercules 3D, stěna u jezera zase knihu Hunger Games 2. Počítal jsem i jejich roční cestu kolem jezera - když jeli povozem, řekněme rychlostí 10 km/h, jeli by 10 hodin denně, tak to je 36500 km, kolik že to má rovník? ... Naštěstí je tu vodní víla s aquazorbingem... No, tak příště asi pustíme něco jiného... ()

J.Mayen odpad!

Právě sleduji na jedničce, nestačím se divim jak něco tak děsnýho mohlo vzniknout, chudáci děti. Pan Abrahám a Dejdar?? Co to jako mělo znamenat? To bylo tak okatý a trapný. Odpad!! ()

Nonna odpad!

Strašné. Nebudu hodnotit celkový blábol u něhož mi asi ze všeho nejvíc vadí, že se ho dopustil tak šikovný a zkušený pohádkář, Zdeněk Zelenka....no i mistr tesař.....Takže jen krátce, co mi nejvíc utkvělo : otřepaná dvojice Abrhám - Šafránková, která jinde umí zahrát naprosto neotřepaně, se zde potlouká a neví co s blbě napsanou rolí. Princezna, krom toho, že hraje jak vytesaná z kamene, fi ftrafně flape na jafyk a její nápadník mluví tak, že v dřívějších dobách takového herce prostě někdo fundovaný předaboval, aby to diváka hodinu a půl netahalo za uši. Zlá Jitka Schneiderová se svým hysterickým smíchem velmi nepříjemně přehrává a Martin Dejdar v pohádce předvádí asi tak kvalitní výkon, jako když uvádí na sjezdovce v Deštném slavnosti Rampušáka - za což se na něj nezlobím, protože kde není ani scénář ani režie, ani casting, který by obsadil herce, jež by mu nahráli, zůstáváme skutečně u toho Rampušáka s pivem a párkem na tajícím sněhu. Tečka na konec je přeslazeně muzikálově romantická píseň při titulcích a fakt, že k ní složil text Fanánek mě vede k domněnce, že to z jeho strany musela být dost blbá kanada. Nikdy více, příště přepínám jinam. ()