Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Zevon

Mám vysloveně nedobrý pocit, že české pohádky se rok od roku propadají do hlubšího bahna. Ani tato pohádka se svou bezvýrazností nijak neprolomila barikádu, již, bojím se, rozboří až nějaká další revoluce. Možná by bylo řešení začít ty herce - neherce a celé štáby začít vyplácet až z toho, co se vydělá. Abrhám to za všechny neodkroutí, i kdyby si botky ušoupal. ()

Šípek

Pokud se nás o letošních Vánocích ČT pokusila plánovitě ušetřit zbytečného posedávání u televize a trávit více času v kruhu rodinném, tak se jí to touto za poslední léta nejhorší štědrovečerní pohádkou myslím podařilo. I mistr Zelenka se někdy utne. ()

Elenor

Nebylo to tak hrozné, jak jsem podle prvních recenzí čekala. Scénář je šílený, ale pohádku z nejhoršího zachraňuje líbivá hudba (-ta třeba Andělu Páně chyběla!) i to vložené muzikálové číslo stojí za vidění. Hlavní představitel, Martin Kraus, s úsměvem Heatha Ledgera, sice není novým Belmondem, jak o něm tvrdil Zelenka, nicméně hraje i zpívá obstojně. Oproti tomu je představitelka princezny naprosto nevýrazná - jak vzhledem, tak hereckým projevem. Když ji srovnáte třeba s Libuškou Šafránkovou, ktrerá se pohádkou také prokmitne, a které stačí jenom kývnout nebo se pousmát a jdete do kolen, je rozdíl propastný. Nápadité bylo vložení kramářských písní v podání Martina Dejdara a sympatické Anny Fialové. Vysloveně pobaví pak ,,kdysi princové - dnes zloduši": Filip Blažek s Filipem Renčem nebo Jitka Schneiderová coby ohnivá královna. ()

E lan

Téhle pohádce kromě dobrých herců chybí snad všechno - humor, dobrý příběh, sympatičtí hrdinové... Nedá se na to moc dívat, ještěže mi tahle pohádka nekazila Štědrý večer... ()

quixote

Ani po repríze neměním názor: zbytečně vyhozené peníze za nákladnou pohádku, která je sotva průměrná. Působí roztříštěným dojmem - dějová linie se rozpadá na dvě poloviny, místo toho, aby gradovala, výtvarně jde od pěkných lokacích až k upoceným levným trikům a jakési animaci z roku raz dva. Dialogy bez větších nákladů, opakované "pa!" mi začalo jít na nervy. O hercích už tady bylo napsáno dost: také u nich je pořádný rozptyl od ochotnictví až k vrcholné profesionalitě. ()

vincchuppo

Vizuálně celkem zastaralé (hlavně efekty), ale přišlo mi to jako celkem milá pohádka natočená v klasickém, českém, studiovém stylu. Neškodné podbarvení k ujídání cukrovinek a rozbalování dárků. ()

Nekroskop

Letos jsem nějak moc sentimentální a melancholický. Třetí pohádka, třetí čtyřhvězdičkové hodnocení. Ale mě to opravdu nepřišlo tak hrozné. Takový Šťastný smolař je rozhodně lepší, ale i tady se pár dobrých věcí najde. Například princezna, společný duet Krauze a Tenorové, i ten Dejdar ušel (i s "protistátní" písničkou). ()

Wyrdas

Kýčovitá pohádka s dějem již tisíckrát omletým, který je plný strašných klišé a to bez nejmenšího pokusu o inovaci. Vůbec mě to nechytlo. Herci dle mého skromného názoru zbytečně přehrávali a celkově si "Kouzla králů" hrají na něco, čím nejsou a na co ani zdaleka nemají. A přestože se jedná o relativně novou pohádku, její efekty jsou nejméně o deset let zpátečnické. Mokrá královna ohně: "fííí fííí fííí fííí fííí"... ne, tohle vážně nefunguje. ()

rublik05

Rozhodně jedna z těch velmi slabých pohádek z dílny ČT. Příběh taková podivná zmatlanina bez nějaké atmosféry. Vtipy zde nefungují, herecké obsazení dobré, ovšem role šíleně slabé, místy až hloupé. Hlavní klaďas i záporák prostě velmi špatní. Filmařské efekty taktéž bída. Popravdě nebýt například vedlejší postavy pan Dejdara, nic by se mi na filmu ani nelíbilo. Velký špatný, velký špatný. 1/10. ()

Astrebleue odpad!

Já to věděla.Já věděla moc dobře, proč si stojím za tradičníma Třema oříškama...Zkoukla jsem z toho všehovšudy 20 minut,ale povim vám, takovej dryják jsem nečekala.Zmrazil se mi úsměv na rtech, polévala mě chvilkama zimnice pak horečka...Ten Kraus je tak ošklivej, jak ho mohli obsadit do role, kde má způsobovat podlamování kolen?No a ta princezna, ta vypadala jak holka vod koní, která si ráda z každym vyjde...Nene, tohle jsme si za celý ten rok stresu a rozčilování na Štědrej večír nezasloužili. ()

Sjuzn

Pohádky jsem nikdy neměla moc ráda, ale po shlédnutí tohohle "veledíla", musím uznat, že jsem mnohým z nich křivdila, když jsem je nazvala hloupými splácaninami. Tahle byla jedna z nejhorších!! I když trvala pouhých 75 minut, měla jsem pocit, že ji sleduji celý večer a netrpělivě čekám, kdy skončí. Opět se osvědčilo pravidlo pro české snímky, podle kterého platí: Čím větší reklama, tím horší film. Ani pořádně nevím, za co dávám *- nejspíš za odvahu prezentovat tuto pohádku právě ve Štědrý den. ()

BaronX

Nerad to říkám, ale nové pohádky už stojí za pendrek. Kam se podělo to kouzlo, ta atmosféra, ty "hot" princezny, zajímavé zápletky, fórky, famózní čarodějnice, pekelníci a straširybky. Nyní je to nuda a šeď, bez náboje, nápadu a s tuctovými "ne"herci. Kbyby nebyly vánoce - tak dám s přehledem odpad! ()

j.o.j.o.

Kde vzali ty herce? Jistě, že Abrhám se Šafránkovou už mají svá nejlepší léta za sebou, ale i ta nová "čerstvá krev" už je lehce prošlá... ()

Austen

Proč se nutit do veselých pohádek (s dramatickým obsahem), když je nikdo patrně nenuceně natočit nedokáže. Viděla jsem tam spoustu promrhaného materiálu - lidského, hereckého i toho finančně vyčíslitelného. Zelenka často uletí na to, že chce obsazovat do mladých rolí moderně líbivé tváře (bez ohledu na talent a hereckou vyzrálost nebo alespoň věrohodnost) a do "ostatních" rolí tzv. oblíbené - Abrhám, Šafránková, ale ty zase sváže nemožným scénářem do nějaké divné křeče. ()

coinneach

Hooodně slaboučká pohádka, která se stěží drápe do žánrového průměru. Opět se ukázalo, že kde není scénář, tam ani dobrý režisér nebere. Tenhle chuďounký příběh si štědrovečerní program určitě nezasloužil. ()

Megynka

Pohádka jako taková se mi líbí. Jen herecké výkony jsou z nějakého nepochopitelného důvodu strašně umělé, jako kdyby herci vůbec neuměli hrát ... ()

ANTYCHRYST

Tak to je zase rádoby pohádka... chjo je smutné jak poslední dobou naše nové České pohádky uvadají. Pan Abrahám se do role krále ani trochu nehodí, Libuška na nás kouká jenom z obrázku, jedinej kdo to trochu zachránil je Dejdar, ale to sakra málo ...dál škoda slov...10% ()

Hexa

Mně se líbila :) Hlavně díky Abrhámovi. Takovýhle hodnocení si ta pohádka nezaslouží. Existujou větší slátaniny ()