Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

hwnd

Buchet je spousta, veliká sousta, ojoj to Vladane Vladane, je to průser né že né... Šíleně překombinovaná pohádka s hodně moc nepříjemným hlavním hrdinou. Prostě zlé. ()

ZHODNOTITEL

ZDENĚK ZELENKA A JEHO MILOVANÉ ŽLEBY V KAŽDÉ POHÁDCE Máme přeci daleko víc a neznámých krásných českých zámků, ale budiž no. Bohužel jsou to stále jenom televizní pohádky, které jsou takové... "jako" pohádky. Trochu film, trochu divadlo, trochu pantomima, trochu televize. Notabene ten děj je natolik originální, že se trochu vymyká klasickým standardům a moc to tak nezaujme. A... DEJDAR SE MI DO POHÁDEK MOC NEHODÍ TEDA :D ()

Puppy

Sice nedosahlo az na dno hruzostrasnosti moderni ceske pohadky v podobe produktu Tři srdce ale od dotycneho rezisera a s takovym obsazenim bych cekal neco lepsiho. Nevim proc vetsina soucasnych pohadek pusobi tak neosobne. Mam z toho pocit, jako by kazdou chvili nektera z postav mela vytahnout z kapsy reklamu na nejake pojisteni :-) ()

Tra_banT odpad!

něco tak strašného sem neviděl hodně dlouho, vydržel sem se dívat až do konce, ale bylo to těžké. Hlavní hrdina Tadeáš mi připadá, jako kdyby přišel z Bohnic a celkově je tenhle film naprosto hrůzostrašný. Děs, omlouvám se těm komu se tohleto líbilo (pokud nějací jsou), ale prosím napište mi, co se vám na tom líbilo, protože mě vůbec nic. ()

sAreOn odpad!

Celou dobu jsem přemýšlel, jestli tu stupiditu a naivitu herci jen hrají (myšleno Abrhám atd) nebo ne. Já vím, že pohádka je pro děti, ale myslím, že i na ně těch blbých keců bylo moc. Hlavní herec mi přišel síše jako neherec (to je jen můj názor) a celá ta pohádka jako dobrý žert. My už ani ty pohádky točit snad neumíme... A to nemluvě o hudbě, která byla buď pořád stejná anebo jen mírně poupravená a nedala se poslouchat... ()

miza

Žádný zvláštní zlom ve Vánočních pohádkách.Vše zatím zachraňuje pokaždé klasika.Chce to něco,co by chytlo,pobavilo a oslovilo všechny.Snad příští rok...... ()

Thomáš

Proč se Vám to nelíbí? Protože už nejste děti?! Taky sem tam našel hodně věcí co se mi nelíbili, ale u pohádky se nedá uvažovat nad tím jestli se to takhle mohlo stát;) ()

Andre.w odpad!

Pohádková zápletka je po půl hodině vyřešená a další hodinu je jenom zvuková kulisa. Vodpad všech vodpadů a pekelně nudnej vánoční večer. ()

Vault_13

Tak prázdnou pohádku jsem na Štědrý den teda nečekal. Hvězdičku dávám za Dejdarův song. Přitom potenciál to určitě mělo. Tvůrci dnešních pohádek by si měli dookola pouštět ty staré. Tam se totiž pořád něco děje a nejsou v nich hluchá místa. ()

manali

takhle špatně zahranou pohádku jsem snad ještě neviděl. Ty herce snad vybírali podle vzhledu spíš než dle schopností. ()

Tejca

Mám pocit, že se současnými českými pohádkami to jde z kopce. Ano sem tam se něco podaří, ale to se bohužel nedá říct o tomto počinu. Mám pocit, že pohádky jsou bez nápadu a jiskry a až příliš se drží toho klasického modelu. Jasně, vždy musí dobro zvítězit nad zlem, ale chtělo by to nějak okořenit. Kouzla králů mi připadaly jako bezduchost sice z celkem slušným obsazením až na dvě hlavní postavy - ty se mi prostě nelíbily. No a celkově to byla velká nuda! ()

honeysuckle

Koukatelná záležitost s několika dobrými momenty – to je to nejlepší, co se dá o této pohádce říci. Ani dobrý soundtrack a nápaditá hudební čísla ,,Buchet je spousta" a ,,Vladane, Vladane" nevyváží slabý scénář a absolutní absenci charismatu obou zloduchů (Jitka Schneiderová a Michal Slaný). Petra Tenorová je zde (narozdíl od pohádky Sněžný drak) předabovaná Marikou Šoposkou, což mi úplně nesedí. Předabovat spíše měli Martina Krause, který bohužel neumí hrát, pohybovat se ani mluvit (řadu jeho replik jsem spíše odhadovala, a to jsem pohádku viděla několikrát). Vtipně pak působí moment, kdy si na konci Tadeáš s princeznou vyjedou mezi prostý lid, aby měli dobré PR a nechali se zvolit vládci (původně Vladanova) království. ()