Epizody(3)

Katarine

Třetí díl mě silně zklamal, bez něj to bylo na 4*, takže škoda závěru. Vtipná stránka se velmi dobře prolínala s tou záhadnou a herecké obsazení se tentokrát moc povedlo (teda až na Voříškovou, která mi ve filmech doslova pije krev). Ale humoru na konci už bylo příliš (teď myslím hlavně scény, kdy otec Ivan Trojan věděl, že mu každou chvíli může umřít vlastní dcera a ještě k tomu silně vtipkoval a vůbec nebyl z toho všeho nervózní). Jinak zajímavá podívaná...a záhady Arnošta Vašíčka (Strážce duší) mají vždycky něco do sebe. ()

ilemas

První díl byl docela dobrý a těšil jsem se na další. Čekal jsem, že to bude reálná detektivka o nějaké sektě s prvky horroru a tajemna. Pak se z toho vyklubalo fantasy či co. Poslední díl mě odrovnal. ()

Pirabin

Naprosto skvělý, až na pár detailů a dementní konec. SPOILER ALERT: Apoštolové s laserovejma očima, a lidi zasažený bleskem, jako trest boží? Démonický svazek, který na konci záhadně zmizí? SPOILER END Do těhlech náboženskejch ptákovin to byla boží detektivka, navíc tohle se objevilo až v závěru...ale stejně mi to ten zážitek zkazilo, takže 4/5, PS: Jsem pro aby postava Jirky Dvořáka měla další případy!!! ()

rakovnik

Ďáblovu lest jsem viděl později, než Ztracenou bránu, takže mi došly až nyní mnohé detaily vztahů hlavních postav. To jen celkově uspokojilo už tak dobrý dojem z této trilogie. Jiří Strach umí natočit napětí (strach jsem neměl), Arnošt Vašíček umí rozehrát mysteriózní příběh. Co ale bohužel režisér (spíše tvůrci speciálních efektů) neumí, jsou triky, jejichž podprůměrnou kvalitou trpí vůbec český film. Místo bombastického závěru přišlo spíše pousmání, které ale divák (míněno mně) toleruje už jen díky tomu, že se před tím tři hodiny rozhodně nenudil. Sice ději pomohlo až příliš mnoho okatých náhod, sem tam jsem se divil "logice" jednání postav, ale pro celkový dojem jsou to podružnosti. Vynikající mysteriózní thriller, kterých bych uvítal na našich obrazovkách více. ()

honajz2

První dva díly byli dobré. A pak přišlo tohle. Naprosto debilní konec, který je dnes v každém druhém hororu. Škoda, mohlo to být dobré. ()

Rodriguez

Po dlouhé době opět unikátní krimi skvost české filmové tvorby s neotřelými hlavními hrdiny příběhu. Chladná atmosféra spojená s tajemnem a zahalená rouškou děsu. Kdo nebo co je vlastně strůjcem záhadného zla a zabíjení? Sám jsem do poslední chvíle střílel od boku a na konci to bylo pro mě velké překvapení! - 90%. ()

DruidKarel

687. hodnocený film: Nedělní večer na České televizi již delší dobu patří kvalitním českým snímkům. Leč nejsem jejich velkým fandou a veskrze se na české filmy nedívám, protože mi přijdou jako levné a nezdařené kopie kasovních zahraničních filmů. Musím ale přiznat, že Ďáblova lest od režiséra Stachy, to byl fakt nářez. Skvělé herecké obsazení (hlavně díky Trojanovi, Geislerové a Dvořákovi), dobrý příběh a také napětí, které by se dalo krájet. 4* josu fakt dobrým hodnocením pro tuzemský snímek. 4* ()

boblig

Na první pohled lze říct, že Arnošt Vašíček se zlepšuje v psaní scénářů. Na pohled druhý je to pořád dost velká hrůza .... ()

Amroth666

Docela dobře vymyšlené.Říkal jsem si, že to bude zase nějaký podprůměrný český děj, který dělá, že tomu rozumí, ale velice mě to překvapilo a určitě i mnohé další.Nejlepší postavu měl Ivan Trojan pana Runu.Ten vše jaksi pozitivně objasnil a vše rozřešil.Byl mi na tom úplně nejvíce sympatický.Česká metalová kapela také nebyla k zahozrní.Celkově jsem z toho měl velmi dobrý pocit. ()

Cheeter

Líbí se, že u nás se zas až tolik nezaspalo a také byla natočena mysteriózní série v podobném duchu, jaké vídáme v zahraničí. Laťka nebyla natavena zbytečně vysoko, režisér si byl vědom možností české televizní tvorby a to je dobře. Za to si u mě zaslouží pochvalu, protože ne každý to umí. ()

dubinak

Jiří Strach je společně jen s malou hrstkou českých tvůrců (např. Pustiny nebo MOSTu!) nadějí pro český seriál. Strach má totiž opravdový talent a se scénářem pracuje téměř mistrovsky. Dialogy jsou z tohoto světa, tudíž není prostor pro debilní vatu a právě proto, že tenhle seriál působí tak lidsky a uvěřitelně, čumím s otevřenou pusou, že je to fakt česká tvorba. Mystično je zde vyobrazeno opravdu atraktivně, člověk se až diví, že se do toho Čech pouští. Celý tento zážitek ale nese na bedrech hlavně geniální obsazení v čele s Trojanem, který pro mě byl vždycky takový meeh herec, ale vidím, že ty Lvy nedostává jen tak. Všichni herci jsou naprosto přirození a navíc i jejich dialogy mají někdy tak vtipné hlody, že se člověk nemůže nesmát. Prostě skvělý záchranný lano pro českou seriálovou tvorbu, na níž jsem v podstatě už skoro zanevřela. ()

Dannysek4U

1/3 - Zatim na nase pomery necekane dobry. Jen vyhrada proti Jirimu Dvorakovi - chvilema to je prehravany jako cip. Po zhlednuti zbytku: mozna trochu naivni, ale i tak znacne nadprumernej kousek a moc prijemny prekvapeni. ()

pakobylka

Po prvním díle silně převažuje pozitivní dojem. Zajímavá zápletka, která se slibně rozvíjí, přičemž si drze a zcela bez okolků kráčí svou vlastní cestou a nesnaží se kopírovat zahraniční kriminální filmy. Dalším plusem je herecké obsazení a s ním související herecké výkony. Pokud se to v dalších dílech nějak hloupě nezvrtne, máme se na co těšit. ----- Po druhém díle u mě pořád dobré. Trocha mystiky a magie ještě nikoho nezabila - obrazně, protože tady je to právě naopak. ----- Po třetím díle musím - bohužel - 1* ubrat, nedá se nic dělat, a to ze dvou důvodů. !!! MOŽNÝ SPOILER !!! Za prvé: Myslím, že reakce otce na zmizení dcery by za daných okolností byla docela jiná. Možná by se pokusil spasit svět, ale rozhodně by chtěl zachránit vlastní dítě. Každý normální rodič by tak trochu vyšiloval a netvářil by se, že je všechno víceméně v pořádku, když má případ na svých bedrech kriminálka v čele s policejním komisařem Sumarou. K tomu by byla potřeba neskutečně veká dávka sebeovládání. Za druhé: Mám ráda fantastické příběhy, ale v tomhle konkrétním případě by závěru velice prospělo, kdyby nebyl tak jednoznačný, kdyby divák i hlavní hrdinové zůstali na pochybách, zda kromě vyřešení série rituálních vražd bylo či nebylo třeba zachraňovat svět. Tady se automaticky předpokládá, že průměrný divák je mdlého rozumu a všechno musí dostat naservírováno přímo pod svůj tupý nos. ()

zette

Prvni Strachuv pokus o mysteriozni kriminalni serial hodnotim jako jeho nejslabsi. Cimz nechci tvrdit, ze se jedna o spatnou trilogii, i kdyz pusobi nekdy az zbytecne moc odlehcene. Kazdopadne netlaci tolik na pilu jako v Labyrintu nebo Ztracene brane. Kazdy ma svuj nazor, mne ale stylizace Dvoraka v roli kriminalisty nesedla a Geislerova je dobra herecka, ale do postavy policistky by me nenapadlo ji obsadit. Jinak me to bavilo. ()

Maty85

Na český poměry výborný. Jakýkoliv pokusy o jiný filmový žánry, než je komedie či pohádky jsou na české scéně jenom vítány. Jen tak dál.... doufám, že snad budu moct taky jednou hrdě udělit české krimi pět hvězdiček. ()

Hans.

Velmi povedený seriál se skvělým obsazením (hlavně J.Dvořák), sice jak už bylo řečeno s nepříliš povedeným koncem, ale i tak jde v naší tvorbě o nadprůměr. ()