Epizody(3)

Phex

První dva díly mě nadchnuli. Vkusně udělaná mysteriózní detektivka s několika uvěřitelnými odbočkami. Bohužel poslední díl, který měl být asi strhující to poslal...ne spíš posral. Uvěřitelná civilnost zmizela nahrazena fantaskní a groteskní "dynamickou" dryáčností...škoda ()

blanic

Nabušené herecké obsazení a výborná režie Jiřího Stracha jsou zárukou této bravurní, byť jen televizní, detektivky. Jiří Dvořák jako životem a službou prověřený policajt spolu s tradičně skvělým znalcem černé magie Ivanem Trojanem rozplétají nitky tajemných rituálních vražd. Velmi dobře napsanou roli svérázné policistky ztvárňuje stejně svérázná Aňa Geislerová. Film trošku sráží toporné výkony všech studentů včetně Hádka i Vagnerové, jejímuž hypnotickému stavu jsem prostě nemohl uvěřit. Osobně nejsem bůhvíjakým fanouškem Arnošta Vašíčka, a když jsem se hned na úvod dozvěděl, že snímek je podle jeho předlohy, měl jsem v plánu neabsolvovat tříhodinový maraton jeho mysteriózních jevů. Nakonec jsem ale nelitoval. ()

Pavlin

Skvělý český třídilný seriál.Myslím,že by mu slušela i projekce v kině.Výborní herci a skvěle vypointovaný příběh.Kdyby pan Strach měl dost peněz na své projekty ten by nám ukázal.Kam se na něj hrabe produkce typu Medvídek,Ženy v pokušení atd. ()

Durdas

Jak to ten Vašíček dělá? Možná lépe nevědět. Arnošt Vašíček je úžasný spisovatel, badatel a záhadolog. Jeden z jeho předešlých projektů (Strážce duší) byl skvělý. Ve spolupráci s režisérem Jiřím Strachem vyrobili další český filmový klenot. Film má skvělou atmosféru a dějová linka je zajímavá a diváka upoutá. Atmosféra se dá v těch nejdůležitějších chvílích prakticky krájet a vše umocňuje scénická hudba. Sem tam se i objeví nějaký vtip na pozadí vedlejší dějové linie. V třetí části, kdy Geislerová jde po Dvořákovi jako alkoholikovi a pohoří, mě dostala situace, kdy si do lahve od rumu lije Dvořák Ice Tea. :D Prakticky v hned dalším záběru jsem byl ale vrácen do vážnosti, protože Dvořák si to s Geislerovou tvrdě vyřídil. Podobně jako u Strážce duší, je konec filmu z poloviny otevřený a nechá diváka hádat a přemýšlet jak to mohlo (může) všechno skončit. ()

PamelaJJK

Nedávno odvysílaná Ztracená brána mě přiměla k opětovnému podívání se na Ďáblovu lest. Perfektní námět, skvělé obsazení (Jen Vojta Dyk v roli metalového zpěváka mi jako fanouškovi rock metalové muziky neseděl, ale zvykl jsem si.), vygradovaný děj, co víc si přát? Pan režisér Strach to umí a já jen doufám, že podobných triptychů bude víc. Hlášky a vtípky mezi Annou Geislerovou a Jiřím Dvořákem jsou naprosto dokonalé. Ďáblova lest a Ztracená brána patří zcela určitě do zlatého fondu české krimi. Bez sebemenších pochybností... ()

jendamaty

Viděl jsem to v televizi, ale jen tak BTW obal toho DVD dost napovídá ne? :D Vašíček od dob Strážce duší posunul level příběhů na trochu jinou laťku a s dialogy mu musel asi někdo pomoct, protože jsou velmi dobré, film má i odlehčené momenty... Trochu slabinou je třetí díl, který je napumpován akcí a přejezdy (taky bych chtěl mít tak dlouhý den), ale celkově v televizní tvorbě rozhodně nadprůměr. ()

sharka.68

Brána Nebes-Porta Coeli je v Předklášteří u Tišnova...( zde ji použili do Podlažic) doporučuji navštívit a projít si celý klášter....Kamenná vila, ve ktré bydlela doktorka Součková (J.Štěpánková) je v Pardubicích.... ()

Max Q.

Taková česká Šifra mistra Vašíčka. Děj není úplně blbý, pár logických kopanců by se našlo a taky neustálé, až polopatické vysvětlování trošku uráželo mou inteligenci, ale na czech tv to prostě bylo dobré. ()

hwnd

Uff. První dva díly minisérie slibují poměrně slušnou temnou krimošku, říznutou nějakým tím mysterióznem. Bohužel finále graduje v naprostou frašku, to už se nedá jinak říct. Otec nejde zachránit dceru před jistou smrtí, ikdyž ví kam, protože radši jde s náhodným satanistou šlohnout svatej kříž? Jako WTF? No byla tam toho hromada, ale pochopil jsem, že to měla být vlastně komedie (jak jinak vysvětlit to pohřebácký auto), takže jsem se pobavil a odpad nedávám. Ale je to škoda, nezačalo to zle. Srovnávat s brownem je blbost, ten to staví tak, že se ve finále všechno mohlo stát bez zásahu nadpřirozena. ()

Fíma

Nikdy jsem neměl rád fantasmagorie a filmy o paranormálních jevech a podobných nesmyslech. Ovšem Strachova lest mě opravdu chytla a s chutí jsem ji zkouknul. Opravdu pěkná krimi "duchařina". ()

ZHODNOTITEL

Film, který je zajímavý možná především pro pardubičáky v jejichž okolí se film odehrává. Ze seriálu jsem měl trochu smíšené pocity, ale zaujal mě především kvůli Ďáblovy bibli, která byla v době vzniku filmu velice častým tématem. ()

Gortyna

Spíš veselohra než cokoliv jiného. Nejlepší byl pobíhající Trojan s ostatkovým křížem v posledním dílu. Tolik peněz, co ta blbost musela stát... ()

Xavy

Kéž by nebyl ten poslední díl. Od hackerského kousku začalo plno nesmyslů. Takže horší 2-3*. Ale i tak, slušná podívaná, které chybělo úctihodné zakončení. Je to škoda. ()

Riker

Týýý brďo! Tak mám za sebou první díl a kdybych měl čas, hned bych zhltnul druhý! Strach opět u mě boduje! Zatím dávám plný počet bodů, ještě pln dojmů a napětí, jak se bude příběh dál vyvíjet. Také tam vidím některé nedokonalosti, ale myslím, že není potřeba být až tak moc kritický jak někteří místní uživatelé jsou. Mně tam např. vůbec nepasují rádoby vtipné scénky, kdy vrchní komisař dostává na služební auto botičky a lístečky za špatné parkování. Možná kdyby ty scénky byly rozvinuté dál (jak třeba hrozně setře městkou polici :-))), ale takhle jsou spíš trapné... Také zcela proti proudu se mi velmi líbí Jiří Dvořák v roli vyšetřovatele. Doufám, že Jiří Strach dostane brzo příležitost ukázat svůj um na větším projektu než je TV film. 2. díl za mnou a jízda pokračuje, už se dnes těším na finále! Tak jsem dokoukal i 3. díl a bohužel celkový dojem dost kazí.. Když se nad celou sérií zamyslím s odstupem, tak rozhodně plný počet bodů si nezaslouží a pokulhává i za čtyřmi hvězdami, ale dám je. Závěr je opravdu úděsný, sice chápu, že se jedná o mysteriózní námět, ale svítící kříž zahánějící satana nebo co bylo trochu moc. V úplném závěru už asi tvůrcům chyběla myšlenka a chuť do práce. Celá zásahová jednotka včetně vyšetřovatelů čeká na zásah a když se mají přesunout tak jede jen jedna vyšetřovatelka sama? Proč Dvořák žužlal pořád nezapálené cigáro? A rádoby paralelní alkoholová dějová linie tam taky neměla co dělat. A samotné finále SAT-666AN to už byl vyloženě výsměch, i když tvůrci to asi zamýšleli jako vtipné odlehčení.. Celkově se ale i přes všechny nedostatky se jedná o velmi kvalitní dílo. ()