korbitch22

Tak tady je všechno,jak má být.Jákl se rozhodl,že udělá z kajínka hrdinu...proč ne?stejně drtivá většina chce mít kájínka,přesně takového,pokud znáte fakta a nenecháte se filmem ovlivnit,nevidím v tom sebemenší problém.Jákl zvolil americký styl vyprávění,který mi v českém filmu neskutečně sedl a mile překvapil,akční sekvence jsou vynikající,jak od první přestrřelky,tak po rvačku lavroněnka s dlouhým.Nejkrásnější a nejtalentovanější česká herečka,Taňa Vilhelmová,předvádí svoje maximum,na její herectví je radost koukat,stejně tak jako prostě na ni,Konstantin Lavroněnko je dostatečně charismatický a roli Kájínka si vyloženě užívá.Co se týče bratrů dlouhých,to je kapitola sama osobě,vynikající herci,lepší ruku při obsazování už mít Jákl nemohl.Noid hodně překvapil a moc mi tam seděl,stejně tak je úchvatná jeho hudba.jedinou malou chybičkou,pokládám konec,který se kájínkovi na útěku,mohl věnovat víc,ale to už je fakt maličkost.pro mě milé překvapení a určitě jeden z 5 nejlepších českých filmů,za posledních 5 let.výborně pane Jákl..víc takových kájínků....p.s. odpočívej v pokoji milý Vladimíre,tvůj mlynář máchal,vždy zůstane v mém srdci. ()

marhoul

Dobré to bylo. Kupodivu. Bavilo mě to od začátku do konce, Táňa dobrá, V. Dlouhý odporný ( v tom nejlepším slova smyslu), kamera skvělá, myslím, že se český krimi thriller vydařil. ...a jestli to Kajínek udělal nebo ne, ví asi jen on, takže tohle téma mě nechává naprosto v klidu. Dodatek: viděno a psáno v době, kdy jsme ještě netušili, že mu Eman udělí milost a z Kajdy se stane celebrita. ()

VenDulin85

Celkem působivé, herci kvalitní, ale utnula bych to po scéně, kdy ho zatkli, potom už to šlo dolů... Čtvrtou hvězdičku dávám za scénu, kdy ti dva právníci leží v posteli, Táňa má hovor a když se jí její partner zeptá, kdo jí volal, řekne štastně "Kajínek". Tohle umí jen Vilhelmová. ()

lena60

Efektní leč velmi povrchní snímek. Zážitky z filmu se vypařily kdesi po cestě z kina směrem k domovu. Nezůstalo ve mně téměř nic, snad jen budu později vzpomínat na herecké výkony Vladimíra Dlouhého a charismatického Konstantina Lavronenka. ()

lola3121

Mně se to prostě líbilo. Asi proto, že je to takovej fešák sympatickej, a navíc to jak zdrhnul z toho Mírova, to prostě nemá obdoby. Takže jo, na český poměry slušnej akčňák. A ten Venca Bártů se taky snažil, i když nejcharismatičtější je takhle zezadu, když si sundá tílko... ()

Yardak

Nečekaně velmi slušný debut! Jákl má nakoukaný americký vizuál a dobře udělal, že si na pomoc přizval Brabce. Sice na akční film je tam málo akce, ale i tak je to velmi zajímavý krimifilm. Herci hrají dobře (netradiční obsazení, nejen české, ale dobře typově vybrané), ale jasně dominuje Vladimír Dlouhý. Film nám poměrně dosti naznačuje, jak to asi mohlo být s aférou Kájínek. Věříte ale tomu? Kaskadér Petr Jákl opravdu mile překvapil a jsem zvědav, co natočí příště. ()

triatlet

Zajímavý střih. Herecky přesvědčili jak Vladimír Dlouhý, tak Konstantin Lavroněnko. Ale nepochopil jsem klišoidní závěr: "Takhle to přece nemůže skončit." ()

heyda

Něco tak skvělýho jsem v českých luzích a hájích dlouho neviděl. Petr Jákl si vzal obrovský sousto v podobě rozporuplného příběhu kolem údajně nájemného vraha Kajínka a k mému úžasu si toto sousto vychutnal do posledního polknutí. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy u českého filmu cítil nějaké napětí. Aha. Už to mám. Protože v ČR točit akční svižné filmy není IN, tady se furt musí čumět na filmy typu Nestyda, František je děvkař nebo Sněženky a machři po 100 letech. Na tohle vám kašlu. Takovejch filmů není u nás vůbec zapotřebí a já jich mám už plný zuby. Co tu však nikdy nebylo, je solidní akční film, který má minimálně evropský parametry, a který vypráví příběh dotýkající se nás všech. Takový je Kajínek a Jákl - doufám - motivoval ostatní tvůrce, že to skutečně jde točit i u nás a s velkým úspěchem! 100% ()

Flego

Aké boli pohnútky natočiť film o žijúcom zlodejovi a vrahovi, ktorý sedí v kriminále ? Neviem. Mal som problém s démonickým zromantizovaním až glorifikáciou zločinca, akoby bol len obeťou policajného sprisahanie a bol čistý ako padnutý sneh. Nikto nepochybuje o procesných chybách pri vyšetrovaní, ale tento film robí z Kajínka hrdinu. Film sám o sebe je zručne natočený, Brabcova kamera je akčne utešená, herecké výkony dobré a Vladimír Dlouhý je skvelý. ()

Flakotaso

Obyčejné americké béčko/céčko. Až na to, že ho točil český kaskadér. Pár zahraničních herců, dvě akční scény, bezmála svatořečený Kajínek, zběsile zoomující kamera a ušitrhající hudba. A co jako? Mnoho povyku pro nic. ()

virus10

Tak s velkým očekáváním jsem se natěšeně vydal na Kajínka do kina a určitě ani trochu nelituju, že jsem si koupil lístek. Konečně u nás něco takovýho vzniklo a já jsem nadmíru spokojený. Všichni herci skvělí, zvlášť Vladimír Dlouhý jako kvalitní záporák, který se jen tak nevidí ani v amerických filmech. Hudba taky vynikající, akční scény povedený a o příběhu ani nemluvim, když je to inspirováno skutečným příběhem Jiřího Kajínka (samozřejmě inspirováno neznamená, že je to do detailu podle pravdy). Petr Jákl snad ukázal cestu ostatním režisérům... ()

hrona

Po druhém zhlédnutí ještě o hvězdu výše. Já si nemůžu pomoci, ale tenhle film, mě baví. Konstantin má charisma jako poleno, Tatiana, ačkoli je vidět skoro ve všem, má také něco do sebe a Dlouhý brothers tomu dodávají potřebnou hereckou šťávu. Nemá cenu se zde rozepisovat nad skutečnostmi daného příběhu, jestli je Kája dobrý, či špatný. Pro mě, jako konzumenta a milovníka českého filmu se konečně na filmovém nebi, ve spleti neustálých filmových počinů, ať už z války, či komunistického režimu, či jiných sociálních dramat, objevil film, u kterého funguje napětí, akce a zábava. Na české poměry, opravdu velmi dobrý, oddychový, akční počin. ()

jonyyy

Asi bych vsadil už před filmem, po zhlédnutí některých reportáží, že je Kájínek nevinný. Samozřejmě je pan Kájínek poslední člověk o kom by se dalo říct, že je nevinný. Tím myslím spíše, že je nezabil. Po filmu si to myslím tím spíš. Ne že bych věřil všemu, co jsem v něm viděl. Je mi naprosto jasné, že je to mnoho a mnoho přibarvené, aby to bylo filmovější. Ale prostě je tam až moc neshod. Film byl podlě mě akční, kamera super. Vladimír Dlouhý a jeho postava naprosto fantastická. Kájinek taky fajn i když byl až moc suveréní a akční. Jsem moc rád, že něco takového v Česku vzniklo. Něco co se odlišuje od těch slavných českýh hořkých, většinou vesnických komedií. Navíc toto téma si už dlouho říkalo o filmovou podobu. Takže palec nahoru. 80% Zkouknuto v kině - 80 Kč ()

eraserhead666

Tak nějak nevím, co k tomu říct. Z čistě diváckého (tedy filmového) hlediska to ujde. Osobně mě potěšila Jana Krausová, jedna z našich nejsympatičtějších hereček. Naopak Bendová naprosto tragická. 2.5* ()

borsalino

Film je v podstatě adorací Kajínka, který je zde líčen jako oběť, což je minimálně zavádějící. Autor scénáře pojal jako hlavní myšlenku Kajínkovu nevinu a výhradní vinu policie, respektive jejich zkorumpovaných pracovníků. Vzhledem k tomu, že nejsou přesvědčivé důkazy ani pro jedno tvrzení, je tento film manipulativní a zavádějící, který těží pouze z atraktivního tématu. To mi zkazilo celý dojem z filmu, takže s bídou za dva. Jinak Vladimír Dlouhý podal velkolepý výkon. ()

SOLOM.

Po dlouhé době pořádný český akční film, na který se dá podívat i víckrát než jen jednou. Kašlu na to, jestli se tvůrci filmu snaží dělat z Kajínka světce, nebo ne. Já osobně si myslím, že úplně bez viny není ani on, ani fízlové co se snažili, seč mohli, aby většina důkazů a nepohodlní lidé zmizeli. Film má sice slabší chvilky a je tu opravdu dost viditelných nedostatků, ale jinak to byla celkem solidní jízda. Bendová svou roli zvládla opravdu slušně. ()

Sofia

O tom, že případ Jiřího Kajínka je nejoriginálnější z celé novodobé české soudní historie, o tom se nedá pochybovat. O tom, že v jeho případě ale pravda někdy vyjde najevo, o tom se už pochybovat dá. Petr Jákl z toho udělal povedený akční film, který se rozhodně nemá ve své české konkurenci za co stydět. Chválím hlavně výkony Vilhelmové a Vladimíra Dlouhého, coby komediální vložka rozhodně potěšila "civilistka s nožem v ruce" Bendová. ()

špaček421

Ten film se snaží bejt tak stylovej, až je to příliš. Kamera se neustále klepe. Má být vidět detail tváře hlavní postavy, místo toho se občas objeví, protože kamera sebou škube všude kolem. Akce je až přehnaná, postavy (zlý dozorce plivající do jídla) nevěrohodné, hudba přehnaně dramatická. Příběh se snaží lidem vnutit, že Kájínek je nevinný. Takže na konci zjistíme, kdo to ve skutečnosti byl (tu postavu si nejspíš vycucali z prstu), ale co nezjistíme je proč byl obviněn zrovna Kájínek. K hercům - bezpochyby nejlepší Vladimír Dlouhý. Uvěřitelný jak milující dědeček, tak největší hajzl pod sluncem. Vilhelmová otravná. Hlavního hrdinu by musel hrát někdo jako Steve McQueen, aby bylo dosaženo toho, o co se režisér snažil (sympatickej drsňák), čili rusák Lavroněnko nic moc. Obzvlášť ruší postsynchrony, ale mnohem víc u Boguslawa Lindy (který tu navrch nemá co hrát). ()

ARI50

České filmy fakt nemusím a najde se malá hrstka toho fakt dobrého, a to nám předvedl Kajínek. Jak slušně dokázal utéct smočit pindíka, otevřít a přiblížit nám svůj životní příběh tak byl v solidní akci chycený. Na Český film dost dobrá záležitost fakt se povedlo strašně moc spokojenost velká. ()

Ištván87

Pro mě osobně dost milé překvapení... Čekal jsem strašlivou ptákovinu s hollywoodsky stylizovanou kamerou a dostal jsem něco víc... Možná bych se nebál říct, že jde o začátek nového žánru... Žánru českých akčních filmů... Těžko říct, kd se Petr Jákl naučil takhle natáčet, ale jde mu to hezky od ruky... Pravda, akční scény (obě dvě) nejsou nijak převratné, ale ještě před rokem bych nehádal že takové scény v českém filmu uvidím... Poslední český režisér, který uměl točit akční scény, byl, jestli se nepletu, Jiří Sequens a jeho poslední film už má taky pěkně přetočený tachometr, takže jsme si docela počkali... No, a dočkali jsme se... Tak, něco o filmu samotném: Jak jsem říkal, akce je obstojná, kamera je velice zajímavá a ještě zajíavější je, že nepůsobí nijak nepatřičně (ale thrillerově rozklepaný výčet sponzorů na začátku - například Katky, to mě bude pronásledovat v nočních můrách asi ještě hodně dlouho)... Pak tu máme příjemnou hudbu Václava "Noida" Bárty, která přesně k té kameře sedí... Herci hrají většinou slušně a dokonce cca v 90% času filmu nemají příliš dementní dialogy. O čem se dá ovšem hovořit jen a pouze v superlativech, to je neuvěřitelný výkon Vladimíra Dlouhého... Už po jeho první scéně jsem zjistil že se hrozně těším na další a jsem rád, že jsem si ho ve filmu užil měrou vrchovatou... Pan Dlouhý ať říká co říká, věříte mu naprosto každé slovo, každé gesto a dokáže se podívat takovým způsobem, že člověka až mrazí... Myslím že odešel z našeho světa se ctí, protože je to právě jeho výkon, který většinu filmu táhne a vyzvedává jeho kvalitu o nějakých 30 %. Myslím že mu můžeme být jak my, tak tvůrci filmu vděční za to, jak úžasně svého nejnechutnějšího záporáka ztvárnil. Byl to zážitek... Ostatní herci jsou většinou, jak už jsem říkal, slušní, snad vyjma Michala Dlouhého, na němž je vidět, že díky své dabingové vytíženosti přesně ví, jak v takovýchto filmech hrát. Po svém bratovi byl z hereckého hlediska druhým nejmilejším překvapením... Tatiana Wilhemová zahrála svou roli taky dobře a dokázala se přenést i přes fakt, že její postava má občas jedny z nejhorších replik, které ve filmu zazní... No a pak tu máme zahraniční složku... Bohužel, tady to herci docela odnesli... Konstantin Lavroněnko je opravdu velice charismatický, ale nohy mu trošku podkopává Jan Šťastný, který podstatnou část replik příšerně cedí skrz zuby. Nicméně, nejhorší je to ze začátku, v průběhu filmu si už člověk zvykne. Co mi ovšem vadilo celou první půlku filmu, byl fakt, že z pro mě nepochopitelného důvodu Boguslawa Lindu nedabuje jeho hlasový dvojník Miloš Mejzlík, ale pro mě v tomto filmu dost slabý Jan Vondráček... Každý kdo někdy slyšel hlas Boguslawa Lindy mi musí dát za pravdu... Miloš Mejzlík a nikdo jiný. Pak tu byl odporně namluvený zabitý podnikatel, který naštěstí na plátně moc není. No a nakonec Ken Duken v jedné z menších, leč klíčových rolí. Ten dopadl asi nejlíp. Kdyby neotevíral jinak pusu, možná by mi to i trvalo, všimnout si, že to není čech a že je nadabovaný... No, co dalšího říct? Snad jen to, že film je opravdu slušným pokusem o akční drama v našem prostředí a v zahraničí se zřejmě bude líbit. Tam jim nebude vadit, tak jako mě, že z toho filmu občas dělají příliš velkou kovbojku (návštěva advokátky Lejčkova bytu, Kajínkovo zatýkání a rvačka s policií, výslech Kajínkova spoluvězně, resp. asi všechny scény s Hynkem Čermákem, coby zaujatým bachařem) nebo že některé repliky se do sebeakčnějšího českého filmu prostě nehodí, ani to, že se film snaží divákovi namluvit, že Kajínek je prakticky rytíř v lesklé zbroji, který sice trpí, ale se ctí... Každopádně jsem rád, že ten film dopadl tak jak dopadl (prostě že to není velká prohra, spíš naopak) a za kameru, hudbu a hlavně za Vladiíra Dlouhého dávám slabší čtyři... Doufejme že Petr Jákl zase natočí nějaký akčňák, tentokrát už zcela fiktivní... () (méně) (více)

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý