Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Dartdevil

Nejslabší Piráti. Nic tady nefunguje pořádně - proč, jak, odkud se vzalo - prostě všichni jedou za Pramenem. Nikdo není pořádně prokletý (až na občasné voo-doo hrátky), vztah Johnny - Penélope je na bodu mrazu, mořská panna je stejná jak Liv Tyler zamlada (to se dá brát jako pozitivum), a velký zlý Černovous připomíná spíše hodného dědu Mrazíka. A hlavně - chvílemi dost nuda. Slabé, velmi slabé tři. ()

eMatt

Piráti jak maj bejt ! Pokračování ničím nezklamalo - vynikající příběh, úžasná prostředí, herecké výkony a skvělá hudba. 3D skvělé (asi proto že v našem měste je Dolby Digital 3D tak nikdy nemám problémy ani se špatným světlem). Temných scén je většina ale to vůbec nevadí. Do kina doporučuji jít ;) ()

bianca19

Dobrodružné, chvilkami vtipné, přesně takové, jaké jsem to očekávala. A navíc skvělá a hezká Penelope Cruz. Nečekala jsem od toho nic víc a nic míň. Jen, co jsem pochytila v kině - kritiku na slabé 3D efekty, ale mně to zas tak moc nevadilo. Dokonce bych řekla, že tento díl se mi líbil víc než některé předchozí díly. ()

Tamten

Ještě o něco slabší, než jak jsme se mohli u čtvrtého dílu obávat. Jedinou novinkou, kterou jsme neviděli v předchozích dílech, jsou mořské panny, a ty navíc zvládli tvůrci totálně zvorat. Ze strachu, aby náhodou neukázali obnažené ňadro, je umístili do takové tmy a z tak pitomých záběrů, že není vidět vůbec nic (na takové záběry si pamatuji naposled z filmů z 80. le, kdy ještě nbyly triky na lepší). O ději hovořit nelze, celý film tvoří nekompaktní chvání jednotlivých postav, jejichž motivace jsou naprosto nesmyslné a nelogické. Kvůli ději na tenhle film ale stejně asi nikdo nejde. Horší je, že i vtípky jsou spíše ubohé a Depp excelující v prvním díle je zde jedině trapný. A na završení už ani grafická stránka není tak dobrá. ne že by byla nepovedená či odfláknutá, ale už není tak vymazlená jako dříve, udělalo se to, co se muselo a ani o kus víc. ()

Oonika

Bavila jsem hodně, hodně dobře. Ve 3D výborné, nejednou jsem chtěla Jackovi prohrábnout tu jeho cinkající kštici :D Piráti mě rozhodně nezklamali! ()

Melvej

S každými novými Piráty z karibiku je to horší a horší. Film ztratil vtip, zajímavou zápletku a v některých případech opakuje věci, které jsme už předcházejících Pirátech viděli. ()

LordMysti

POMO dal diplomaticky tři hevězdy, já tak hodný nebudu a dám pouze dvě. Film nejen že byl nudný, byl navíc i infantilní. Depp zde chodil jako když měl nasráno v gatích, humor nebyl vtipnej, příběh stupidní a celé to bylo přitažené za vlasy. Ty dvě hvězdy pouze za tradičně dobrou hudbu a za to, že přeci jen bylo na film utraceno hodně dolarů a místy je to vidět. Nic ostatního mě nepotěšilo :( ()

Acrobat

U mňa sa majú Piráti tak, že je to celé (kvadrológia) výborným, dokonca osviežujúcim (voda, víno, ...) filmovým zážitkom. Všetko vyzerá dobre, vizuál nádherný, lokácie patriace niekam do začarovanej planéty, množstvo postáv, z ktorých si môžem vyberať. Patrične mystické dobrodružstvá, nesmrteľnosť, mladosť, moc, čary, vzťahy, zrady, egoizmus...to všetko mám na Pirátoch rád. Preto si ani v najmenšom nemyslím, že títo vystupujú z rady. Odoberte Pirátom vodu, lode, Jacka, čary, silného záporáka a zostane mi ohlodaná kosť. Tieto ingrediencie vrátim a ľaľa, sú tu Piráti. Všetky časti si preto vážim rovnako, i keď jednotka to vždy istí viac. Príbeh nie je dôležitý, možných schém kadiaľ povedieme Jacka za ručičku v budúcnosti je pri možnostiach dobrodružnej fantázie tobôž v Karibiku úctyhodná. Aj táto epizóda ponúkla solídnu zápletku, divadelne zvládnuté akčné scény, opäť kvalitného Jacka z ešte lepším Barbosom. Ťažko mi je dodávať niečo viac k infantilnému fantasy dobrodružstvu, ktoré som už asi niekde videl (1,2,3). Detinskosť a mnou nepochopená nutnosť rozosmievať publikum (žiaľ, je jedno aké) nepotrebným humorom nemôžu zanechať dojem výnimočnosti. Dovolím si povedať, že na plnej čiare zvíťazili Španieli a famózny Barbossa. (24.08.2011, BD) ()

Claude Speed

Abych byl upřímný, čekal jsem mnohem větší propadák. Johny opět předvedl maximální herecké nasazení, potěší i skvělý výkon Geofreye, no a Penélopa byla skoro tak vynikající, jako Keira. Ani Hans Zimmer nezklamal a opět naservíroval skvělou hudbu, kterou dobře známe z předchozích dílů. 60%. ()

ppetrnosek

Řikal sem si, jestli může byt vubec čtvrtej díl nějak jinej a dobrej, ale až na nějaky opravdu trapny sceny se to povedlo. ()

Ryšty

4 díl pirátu je celkem srovnatelný s dílem předchozím. Ze staré party odešli Orlando Bloom a Keira Knightley, ale nahradila je mnohem hezčí a charizmatičtější Penelope Cruz. Moc se mi líbala scéna s mořskýma pannama. Depp znovu celý film táhnul skvělým výkonem. Příběh se mi celkem i líbil, ale ze všech dílů asi nejmíň. ()

HonzaMag

Mnoho humbuku pro nic! V podstatě opět slabší a čím dál zbytečnější pokračování. Vím, že asi mluvím do zdi, ale přimlouval bych se za ukončení této ságy! Dolárky se stále sypou (1.000.000,-. no nekecej; buď je dolar v hajzlu nebo se svět zbláznil anebo obojí), takže se asi bohužel dožijeme i 5,6,7,.....21, kde mladý pirát vzpomíná na příhody svého prapraprapradědy a my budem vzpomínat, jaká ta 4 vlastně byla pecka ve srovnání s tou 21 :-) Depp je zábavný (jako jeden z mála si to asi opravdu užíval), ale celé to neutáhne; Penelopa vyloženě slaboučká (připadá mi jak znuděná babča ze sámošky, která si odskočila od pokladny, kde mne před chvíli vyprudila, že nemám přesně drobné ... chudák Depp to taky schytal). Přiznám se, že mne nikdy moc nebrala, ale nějak nám holka sešla (od "lepých děv" se pomalu přesune k rolím trafikantek/čarodějnic/vykladaček karet/šatnářek apod, a to nemám nic proti těmto povoláním). Přepálená stopáž už je skoro k nevydržení, takže jsem skoro oslavil skutečnost, že jsem vydržel až do konce (což se mi ještě u žádných předešlých Pirátů nestalo; vlastně asi jediné pozitivum - našel jsem důvod se napít) - takže tak ... :-( ()

waska

I když Piráty miluju, hlavně teda kapitána Jacka Sparrowa, tak musím přiznat, že jsem byl maličko zklamán.. Nic nového jsme tu vlastně neviděli, akorát výstřih Penelope, který, kdo by to řekl, překvapivě funguje. Co si ale myslím, za čtvrt miliardy dolarů se dá natočit i lepší film.. ()

Drtic

No jo čím je viac pirátov tým to ide dole. Vo všeobecnosti to, ale musím povedať nebolo až také sklamanie hudba ako zvyčajne dech berúca, jack ako ho poznáme taktiež nesklamal. Ale pánové co ty efekty ? ? 3D ? ? ani náhodou ma nepresvedčili. Nové postavy ma vôbec neoslovili dokonca ani penélope nie. Jediná scéna akú akú som si fakt užil bola z morskými panami inak všetko ostatné nič čo by som už v predošlích dieloch nevidel aneb priemer alebo lahký podpriemer. ()

sigf07

Nemůžu jinak než souhlasit s Martinovou recenzí, film postrádá hlavního hrdinu a navzdory prohlášením tvůrců po dvojce (kdy to prošlo) a trojce (kdy ne) stále spočívá veškerá tíha filmu na Deppovi. Důvod, proč vůbec jdu oproti trojce s hodnocením nahoru, je právě Jack Sparrow, svými grimasami který stále baví, úžasná hudba, která ani ve čtvrtém díle neztratila nic ze své působivosti a ta trocha povedených nápadů (mořské panny), která díkybohu o fous převažuje nad těmi špatnými (Londýn, Penelope). Objektivitu stranou, i po druhém zhlédnutí mě v určitých momentech dokázal film pobavit a mám dojem, že 60% není až tak přemrštěné číslo. Možná, že mi Sparrow s Barrbosou ty tři roky prostě chyběli. ()

Patrik200s

Možno si niekto zaťuká na čelo ale môj názor je že táto časť sa minimálne vyrovná prvej ak ju náhodou aj nepredčí. ()

sarfian

No čakal som viac. Celý film je v tomto prípade, až na pár krátkych úsekov nudný, ale nad vodou ho drží Johnny Depp svojou vtipnosťou a svojim originálnym stvárnením piráta Jacka Sparrowa. VIDENÉ 1x ()

Luckyman

Ja som sa celkom bavil a veľa som sa nasmial. Síce mi spočiatku vadilo, kde sa podel Orlando Bloom A Keira Knightly, ale potom som si spomenul, že oni mali iný príbeh, ktorý v 3 úspešne skončil, čiže toto bolo hlavne o Jackovi a jeho ceste k prameňu mladosti. Čiernofúz bol riadny záporák, ale nakoniec všetko dopadlo tak ako malo. Vôbec som sa nenudil a vyzerá to, že by mohlo byť aj ďalšie pokračovanie. ()

netWoor

Originalita, krása a překvapení prvního dílu je pochopitelně dávno pryč, nicméně i když ke konci jsem se začal nudit, trojka se mi líbila míň a taky jsem jí dal čtyrku. Chápu, že mnozí jsou trochu zklamaní, na druhou stranu, při srovnáním s jakýmkoli jiným pirátským příběhem ani tento díl nenajde příliš konkurentů a i když Deppovo eskapády začínají být ohraný, přesto ... jsou prostě kouzelný ... ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku