Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (CinemArt)

bearmeedek

Z ukázek na nový film jsem byl trochu v rozpacích, na klasického Marvela to působilo nějak úchylně. Potom ale týnejdři v mém okolí jásali v samých suprlativech, takže jsem se rozhodnul pro kino. Které mi vždy z nějakého důvodu uniklo. Teď si myslím, že mi to na DVD stačilo. Veškeré "přednosti" tohoto filmu, které zde vynáší většina bez ohledu na věk, mě prostě nezapadnuly do škatulky komiksových hrdinů. A pokud to měl být jen nový, veselý film, neměl se vázat na marvelovky. Příběh samotný nebyl špatný, ale neustálé plytké vtipkování hrdiny-spratka patřilo na dvorek a ne na hlavní třídu. Oslovování diváka před plátnem nemusím, protože nejsem v divadle, i když červený kašpárek tu byl. Parodie sice může být součástí komisu, ale tady bylo přeparodováno. A všechny ostatní "značkové" tahy na branku diváka byly až zbytečně vygradovány. Takže vzhledem k ostatnímu ději i přiromnosti Moreny Baccarin dávám 70%. Tuto sazbu je hrozně těžké ohvězdičkovat, aby to bylo spravedlivé. Dávám 3*, protože 4* jsem dal poslednímu X-Menovi a nemůžu oba strčit do jednoho pytlíku. ()

ZnalecH

Mám rád filmy, kde je hlavní postava drzá. To je důvodem, proč mám rád například Amazing Spidermana. Tady to ale bylo přehnané. Když to ale vezmu kolem a kolem, tak se mi film líbil. ()

Demonic189

Skutočne velmi zaujímavý a VELMI ftiPnÝ film, v ktorom by sa človek tých vsetkych popkultúrnych odkazov nedopočítal. Nebyť však toho humoru (i ten vam však musí sadnuť), je príbeh dosť prosťúčky a obyčajný. Neokúkaná Morena Baccarin je ale ultrasexy, záporáci kvalitní, tak čo viac chciet? Snímok mi doslova zbehol ako voda. PS: konečne som sa dozvedel, čo môžu mať spoločné Mel Gibson, Dolph Lundgren a Keira Knightley... ()

Wyrdas

Nebýt toho břitkého vtipu, ostrého jak paprička která chutná podruhé, byl by tento film naprosto tuctově běžným Marvelákem, kde se člověk může bavit jen efekty. Takže i přes veškerý můj odpor k nesmrtelným hrdinům, kteří bojují stylem "chcípni, chcípni, cigárko, chcípni" je pro mě Deadpool překvapením, které nezklamalo. Tedy zklamalo mne to na poli zápletky, kde krom nafintěných efektů a suchého děje nebylo moc co nového nabídnout. Nicméně tím humorem to celé ladně zamaskovali. A ne, zas tak špatné to také nebylo. Někdy ve vzdálené budoucnosti se na to možná podívám znovu. ()

Eventyrer

Pekne surový, neberiaci si servítky. Sex, násilie, krvavé špízy. Sranda, sranda, sranda v každej chvíli. Od úvodných titulkov až po záverečné. Jediná chybička - Deadpool nás stále presviedčal o tom, že je síce super ale nie hrdina. To mal v papuli stále a pri tom bol stále hrdina. Od začiatku do konca. Bol svojský, no nebol zlý. Robil veci, ktoré by taký Kapitán Amerika v žiadnom prípade neurobil lebo je to až extrémny dobrák, ale Deadpool si stále drží svojského dobráka, ktorému sa neprieči zabíjať, čo filmu dáva úplne iný rozmer. Slobodný rozmer. ()

Rincewind

Ryan Reynolds si tenhle film tvrdohlavě vydupal a udělal maximum, aby Deadpool vůbec vznikl. Green Lantern odpuštěno, protože tak parádní a zábavnou jízdu jsem už dlouho neviděl. A hoodně dlouho jsem se v kině tak nenasmál. Na dvojku se těším jako malý klučík. (Captain) Deadpool je můj hrdina. ()

balcazar

Vulgárne, nechutné, čiernohumorovské, cynické, neobyčajné, vtipné, také...deadpoolovské. Na môj vkus začali filmu trochu dochádzať sviežosť, tempo a energia, ale Deadpool ich nestihol stratiť, než sa skončil. ()

RajAthen

Při sledování Deadpoola jsem si v první řadě přišel starý. Hodně scén bylo děláno jako cool, pro efekt, průpovídky se jen hrnuly, ale většina mi přišla spíše dětinská, než nějak skutečně zajímavá. Popravdě nemám moc důvod si film pustit znovu. Ano, Ryan Reynolds konečně našel svou komiksovou inkarnaci (konečně), která mu řádně sedne. Ano, výhled drsnějších komiksových filmů mi nijak nevadí. Ne, netěším se však na tutéž pozérskou vlnu násilí "na oko", viz přicházející Suicide Squad. Vždy sem byl vždy fandou filmů typu Watchmen či Constantine, ke kterým se lze znovu vrátit. Nechci tím upírat jistou dávku originality panu Deadpoolovi, jen bych byl dalek ho nazývat a opětovat jako revoluční. Může ze mě však též mluvit celkové přesycení touto tematikou, můj obdiv Marvelu v profesionalizaci tohoto žánru - jisté "druhé studio" může jen závidět. ()

Oonika

Jeden z nejzábavnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Občas tam ale byla taková hluchá místa, proto méně než plný počet. Ale smála jsem se od začátku do konce, pecka! ()

Luxocculta

Pro mě jednoznačně nejlepší záležitost z tohoto žánru, od kterého si zároveň drží zdravý odstup. Jízda od začátku až do konce. ()

tančísvlky

Deadpool trpí na to, že bol až po "KICK-ASS" . Latka bola teda poriadne vysoko a tak sú náboje už pred premierou prakticky všetky vystrielané. Mládež bude možno spokojná a dá plný počet. Ja to však neurobím. Tento žáner veľa nesledujem a ak porovnávam to čo hľadám ja, tak dávam len dobré hodnotenie. ()

maxmen

Nikdy jsem filmy se superhrdiny moc nemusel, ale hned, co jsem viděl trailer na tento film, věděl jsem, že je to přesně to, co hledám. Úžasný černý humor tohoto filmu pobaví snad každého. Ryan Reynolds se ukázal jako perfektní člověk pro tuto roli. Nechyběly ani reference na ostatní Ryanovy filmové role, jako např. Green Lantern. Akce, komedie, „romantika"... jednoduše nechybělo nic. Dle mého jeden z nejlepších filmů roku 2016. 98% ()

Zikus

Píčovina. Je vidět, jak je většinová populace debilní, když cení takovou hovadinu. Ani ty jeho slavný hlášky mi nepřipadaly vtipný, spíš trapný. A předpokládanej happyend tomu taky moc nepomohl. ()

Karp

„Je to rebel! Při zatýkání tři vojáky zranil, dva pohmoždil a jednoho zesměšnil.“ Není korektní si k Deadpoolově hodnocení vypůjčit známý slogan z ještě známější pohádky, ale Deadpool je všechno jen ne korektní. A proto ho mají všichni rádi, děti od něj chtějí podpis do památníčku, maminky mu svěřují své kočárky před nákupními centry a tatínkové nezletilé dcery. Když vás zastihne puberta v plném trysku a obličej máte poďobaný od beďarů, přemýšlíte, kdo může za to, že zrovna vy vypadáte jako kašpar. A vidíte, už máte s Deadpoolem něco společného, protože Deadpool je takový trochu nešťastný poďobaný puberťák. Zkrátka tak málo stačí, aby se z vás stal moderní popkulturní hero bez bázně a hany, který nezachraňuje svět, ale především sám sebe. A tak je to vlastně v pořádku, protože má-li mít člověk rád druhé, musí začít u sebe… Proto i trocha té sebelásky v kategorii 18+ na filmové plátno patří. Hledáte nějaké slabiny? Mně osobně třeba chybí to, že jsem Deadpoola neviděl u mastné tyče v „emhádéčku“, ve frontě u kasy v sámošce, v předmanželské poradně, na veřejném koupališti, na hodině aerobicu nebo v šachovém kroužku. Tak snad někdy příště:-). ()

Inozuka

Je to jako se vším v Americe. Když auto, tak osmilitr, když sladkou kolu, tak půl kila cukru, když kafe, tak kýbl a když nahláškovanej bouchač, tak nepřetržitě. Deadpool je ve světě superhrdinů svěží svým parodickým stylem, kdy si dělá srandu sám ze sebe i z celého žánru. Rovněž moc baví i neotřelým vyprávěním příběhu se spoustou odboček a popkulturních odkazů. Co ho ale shazuje, je hláškování od začátku do konce a za každou cenu. A tak vás po nějaké době začne neskutečně štvát ... Což je škoda, protože stačilo trochu ubrat a byl by to trhák. Takhle je to jenom dobrý. ()

Acrobat

Nebyť tých úderných, sarkasticko-dekadentných fráz a rečí, pri mrzačení, milovaní, mučení, zabíjaní, nebol by to ľahký film. Ostáva tak istým spôsobom satira pre veľké deti. Je jasné, že gagy sú kulantné a bránica sa otvorí, čo sa však týka skladby filmu, ničím výnimočným nevybočuje zo žánru. Kopa CGI, ku koncu už veľmi veľká kopa CGI, osudová láska, žena, zloduch, etc. Mne sa vlastnosti deadpoola nepáčia, lebo prichádzajú odnikiaľ, nemajú žiadnu kauzu k určitej udalosti. Deadpool tak ostáva v rovine toho nie či niekoho zabije, ale ako. Nie či má nejaký plán, ale ako. Nie či urobí nejaký čin, ale ako. Nie či niečo povie, ale ako. V meditácii ma vyrušil. Nielen on, ale aj určitá partia deciek z New Kids On The Block. Odložil som relikviáre, a berúc do ruky Berretty si ich podám, bez hlášiek bez ničoho. Alebo inak. Za každú blbú hlášku budem drsnejší, a ešte drsnejší. A keďže má problém zomrieť, ja nie (u mňa ako Vrany je to kauzistické), bude to veľmi dlhá noc. Sex musí ísť bokom, tu nastáva krvavá bitka s hrdinami pre dnešnú mizernú dobu s absenciou pokory. (videné 18.03.2020, JOJ archív) ()

Nix

Pro mne v tý době nejlepší Marvelovka. Na Deadpoola jsem se fakt těšil, musím smeknout před režisérem, že se inspiroval komiksem a naservíroval opravdu skvělého Deadpoola, ale to především díky skvělému Reynoldsovi, aspoň mohl konečně odčinit Lanterna. Je to skvělá jízda plná násilí, sprostých hlášek a taky narážek na různé postavy, filmy, prostě Deadpool jak má být, opravdu love story se vším všudy, tady to nejde jinak než plný počet. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě